SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
2241 - 2260 of 13101 Posts

· Registered
745 Posts
Relacja z węzła w Pikutkowie:

Lista wykonawców:

Teren węzła (pośród drzew DK62):

No i park maszyn na irlandzkich blachach:

Cisza, spokój, nic się nie dzieje (budka ochroniarzy także pusta).

· Registered
671 Posts
A to ciekawe... Zawsze myślałem, że wozidła nie mają rejestracji bo nie są przewidziane do normalnego ruchu drogowego. Te mają, bo funkcjonują u nas na irlandzkich zasadach, tak?

· Moderator
55,607 Posts
a tak z ciekawości to jak taki sprzęt trafia na plac budowy?
jest dowozony? sam przyjezdza (ile to to pali na 100km)? statkiem to przywozą czy samolotem?
Samolot raczej absolutnie nie wchodzi w gre. Statek? Mozliwe ale wydaje mi sie malo prawdopodobne musilaby byc jakis specjalny czarter.
Prawdopodobnie wiec na lawetach. Najpierw promem do UK, potem promem do Francji i dalej juz spokojna jazda.
W Irlandii bedzie teraz sporo zbednego sprzetu bo koncza tam spore inwestycje drogowe a na nastepne przez pare lat sie nie zanosi. Operatorzy tego sprzetu to moga byc Polacy ktorzy na nim wczesniej pracowali w Irlandii.
Ale to tylko przypuszczenie ;)

· Moderator
86,541 Posts
A to ciekawe... Zawsze myślałem, że wozidła nie mają rejestracji bo nie są przewidziane do normalnego ruchu drogowego. Te mają, bo funkcjonują u nas na irlandzkich zasadach, tak?
Wszystko jest zgodne z naszymi zasadami również. Jeśli pojazd rozwija prędkość powyżej 25km/h to MUSI mieć tablicę rejestracyjną. Czasem występują takie sytuacje, że nawet koparki mają tablice rejestracyjne, ale jest to sytuacja rzadko występująca. Z autopsji wiem, że czasem koparka mimo, że wyciągnie powyżej 25km/h ma zaniżaną prędkość w dokumentach, żeby nie było konieczności rejestracji.

· Autostrady Polska
11,233 Posts
Wszystko jest zgodne z naszymi zasadami również. Jeśli pojazd rozwija prędkość powyżej 25km/h to MUSI mieć tablicę rejestracyjną. Czasem występują takie sytuacje, że nawet koparki mają tablice rejestracyjne, ale jest to sytuacja rzadko występująca. Z autopsji wiem, że czasem koparka mimo, że wyciągnie powyżej 25km/h ma zaniżaną prędkość w dokumentach, żeby nie było konieczności rejestracji.
Ale ten pojazd jest za szeroki żeby jeździć po drogach publicznych. W Polsce na żadnej budowie żadne wozidło nie ma rejestracji (chyba że jakieś nielegalne). Widać że Irole mają inne prawo. Wszytskie wozidła są u nas przewożone na niskopodowziach.

· Registered
397 Posts
^^ Nie chce mi się wierzyć, że mieszkasz w Toruniu i nie wiesz :) Jak tak faktycznie jest proponuję wycieczkę rowerem/autem w te okolice to zobaczysz a może i jakieś zdjęcia się z tego urodzą? :)

2241 - 2260 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.