SkyscraperCity Forum banner

[A1] Toruń - Stryków

5044609 Views 13100 Replies 1089 Participants Last post by  pmaciej7
Zestawienie odcinków:

-A1 Grudziądz - Toruń .............................. 62,4 km.....08/2008 - 12/2011 .............................................. Skanska www.autostradaa1.pl
-A1 Czerniewice - Odolion ......................... 11,4 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Odolion - Brzezie ............................... 23,1 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Brzezie - Kowal ................................. 29,5 km.....06/2010 - 06/2012 ................................................ PBG SA
-A1 Kowal - Sójki .................................... 30,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SRB CIVIL ENGINEERING, John Sisk & son, Roadbridge, Budbaum
-A1 Sójki - Kotliska .................................. 15,2 km.....06/2010 - 06/2012 ......................................... POLDIM S.A.
-A1 Kotliska - Piątek ................................. 9,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SANDO BUDOWNICTWO POLSKA, Construcciones Sanchez Dominguez - Sando
-A1 Piątek - Stryków ............................... 21,0 km.....06/2010 - 06/2012 ....................................... Johann Bunte
-A1 w. Łódź - Północ, 291+000 - 295+850 ............ 4,8 km.....05/2010 - 11/2011 ........................................ Budimex S.A.


Węzeł Łódź - Północ:
....
See less See more
5
  • Like
Reactions: 1
Status
Not open for further replies.
2301 - 2320 of 13101 Posts
Dzis jadac DK1 od Wagańca w strone Torunia widzialem na terenach przyszlej autostrady kilka palikow geodetow. Wyglada na to ze cos sie zaczyna dziac.
Koło Wieńca też jest baza, jadąc od strony Brzezia widziałem gromadkę.
^^

1 minuta 34 sekunda - ile pasów zmieści się pod tym wiaduktem? Cztery? Bo pięć chyba już nie?
Później muszą być 2 na wprost (A1) i 2 na łącznice (A2)?
^^Jeśli grunty należą do gminy, to jest najmniejszy problem. Jeśli będą odpowiednie dokumenty, to z osobami prywatnymi też nie będzie problemu.
W najnowszej standii (30 lipca) pojawiły się terminy zakończenia budowy poszczególnych odcinków.

Wygląda to tak, że na odcinkach Czerniewice - Odolion - Brzezie - Kowal - zakończenie to wrzesień 2012r.
Sójki - Kotliska - kwiecień 2012r.
Piątek - Stryków - kwiecień 2012r.
Węzeł Stryków - listopad 2011r.

Na pozostałe odcinki albo czeka się na rozpoczęcie rac - sierpień 2010r. albo na PnB.
See less See more
Z tymi gruntami to jakaś bzdura. Wydano ZRID, więc automatycznie wykonawca wchodzi na teren ujęty w decyzji. Kwestia tego, czy GDDKiA rozliczyła się już z właścicielami, czy jeszcze nie, nie ma w tym momencie żadnego wpływu na roboty. Ot uroki specustawy :)
Tylko, że od wydania ZRID tez można się odwołać ponieważ jest to decyzja administracyjna. Jak to zrobić pokazał emeryt, który miał nieruchomość w pasie S2 w Warszawie. Zerknij do tamtego wątku.

Grunty istotnie przechodzą na własność inwestora o ile nikt nie podważy ZRID.
Tylko, że od wydania ZRID tez można się odwołać ponieważ jest to decyzja administracyjna. Jak to zrobić pokazał emeryt, który miał nieruchomość w pasie S2 w Warszawie.
Po pierwsze na S2 Konotopa - Lotnisko jest PnB. Jest to kluczowe, bo na etapie wniosku o wydanie PnB inwestor musi złożyć oświadczenie o prawie do dysponowania działkami.
Po drugie jeśli dobrze pamiętam emeryt nie odwołał się od PnB (bo go jeszcze nie było), a od wyceny nieruchomości, przeciągając tym samym sprawę i uniemożliwiając ujęcie swojej działki w wydanym pozwoleniu.
See less See more
jechałem wczoraj z Włocławka do Torunia i nic się nie dzieje na budowie poza postawieniem maszyn budowlanych .Ale pewnie inwestor ma czas aby rozpocząc budowę bo umowy pozwalają mu przeciągać terminy .Polska to dziwny kraj .Rozumiem wielka inwestycja ale panowie drogowcy czas zacząc bo już wielki czas Cała Polska czeka na autostrade
See less See more
Jeśli coś wiecie o terminie rozpoczęcia dajcie znac czekam nie tylko Ja
Istotą ZRID jest to, że wątpliwości wywłaszczanego np. co do wyceny są rozwiązywane niezależnie od już toczącej się budowy.
Po drugie jeśli dobrze pamiętam emeryt nie odwołał się od PnB (bo jej jeszcze nie było), a od wyceny nieruchomości, przeciągając tym samym sprawę i uniemożliwiając ujęcie swojej działki w wydanym pozwoleniu.
Odwołał się i od wyceny i od decyzji wojewody ( nie ważne czy to było PNB czy ZRID).

Pan Krzysztof dwukrotnie podważył wyceny wartości jego nieruchomości i doprowadził do unieważnienia decyzji wojewody pozwalającej na niezwłoczne zajęcie działki z kamienicą.
Źródło w TYM poście.


Istotą ZRID jest to, że wątpliwości wywłaszczanego np. co do wyceny są rozwiązywane niezależnie od już toczącej się budowy.
Tłumaczę znów: tak istotnie masz rację, ale sama decyzja o wywłaszczeniu ( a nie o wysokości odszkodowania) może tez być podważona. Różnica: podważenie pierwszej uniemożliwia prowadzenie inwestycji i trzeba wydać nową, poprawną - a w przypadku decyzji o wysokości odszkodowania odwołanie nie tamuje procesu inwestycyjnego ( dzięki specustawie).

Jak ustalimy te podstawowe zależności to będziemy w stanie ciekawiej dyskutować. Co do artykułu o A1, który był przyczynkiem do dyskusji: jest tak oględny, że nic z niego nie wynika. Jednak znaleźć dobrego redaktora od infry, który jest na bieżąco z niuansami prawnymi jest ciężko.
See less See more
To nie jest budowa wiaduktu tylko centrum logistyczne budują przy torach. Konkretnie terminal intermodalny.
Zgadza się, to miejsce to jeszcze nie budowa autostrady, tylko terminala kontenerowego:

http://www.youtube.com/watch?v=pofCVaoFU-I#t=1m10sWiadukt autostrady A1 nad torami będzie stawiany około kilometra od końca tego terminala w stronę Warszawy.
See less See more
Powoli zaczyna się zbieranie sprzętu do kupy


Baza sprzętu-Michalin


Baza sprzętu-kilka km dalej w kierunku Ciechocinka
^^ Tak, te wozidła są Volvo. A tak przy okazji niezło stadko... :)
Nie wiem jak tu, ale na parkingu przy stacji Bliska w okolicach Wagańca stoją wozidła Komatsu,
See less See more
2
Czy ktoś z Was ma dokładną mapę przebiegu A1 na odcinku Brześć Kuj. - Kowal z zaznaczeniem numerów wiaduktów które będą na tej trasie?
Kruszywa na budowę odcinka Czerniewice-Brzezie będą dostarczane pociągami do stacji Nieszawa-Waganiec oraz podobno Toruń Główny - w tym drugim wypadku wyładunek ma się odbywać na wojskowej rampie na Stawkach.
2301 - 2320 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.
Top