SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
2381 - 2400 of 13101 Posts

· Registered
Joined
·
2,933 Posts
Pod Toruniem najpierw trzeba wyciąć i wykarczować las, co można robić po 15 sierpnia. Tam gdzie nie ma lasu już pracują.
Między Czerniewicami a Odolionem poza częściowym wycięciem drzew oraz wbiciem palików nie zrobiono jeszcze kompletnie nic - dziś jechałem i nie było śladu bytności żadnych maszyn.
Zresztą podobnież na odcinku Czerniewice-Odolion źle las wycięli wzdłuż DK1, bo między A1 a DK1 ma być minimum 15 metrów odstępu. Także chyba będą jeszcze ciąć szerzej ten pas.
A ma ktoś może projekt wiaduktu, którym będzie nad A1 przerzucona linia kolejowa Toruń-Aleksandrów? Bo chyba nie będzie to raczej taki, jak w Czerniewicach, bo w tym miejscu tory są położone w łuku.
 

· Registered
Joined
·
167 Posts
Ciąg dalszy odcinka Piątek-Stryków, poprzednia relacja tutaj:
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=61664655&postcount=2340

mapa dróg gminy Piątek:
http://gminapiatek.home.pl/grafika/mapadrogi.jpg

przebudowa drogi wojewódzkiej nr 703 Łęczyca-Łowicz (WD-230)
W pobliżu węzła troche łąki odhumusowali


przebudowa drogi gminnej nr 104216 E Oszkowice-Bielice na odc. ok.0,6 km (WD-232). Prawdopodobnie. Zdziwiły mnie 2 rzeczy:
1. stan zaawansowania
2. Tablica "Mosty Łódź" zamiast "Bunte"przebudowa drogi gminnej nr 104235(G37) Witów-Stare Piaski na odc. ok.0,6km (WD-233)
Zrelajconowana już przez kogoś wieś Sadówka, nie wiem jaki obiekt.
 

· Registered
Joined
·
813 Posts
Zgodnie z zapowiedzią wybrałem się dzisiaj znowu na wycieczkę na plac budowy. Najpierw pojechałem na Sójki, a potem drogą równoległą do A1 prawie do Komadzyna, a później przez pole do drogi na Oporów i do Kutna, czyli tak jak ostatnio. Jak wyjeżdżaliśmy to troszkę się chmurzyło, a przy A1 modliliśmy się, żeby ta chmura sobie poszła:


I na szczęście poszła, jednak widzieliśmy, że burza idzie, ale zdążyliśmy do domu :) Przez to że żeśmy się wystraszyli burzy to fotek mało bo się spieszyliśmy, a inna sprawa, że pracowników żeśmy się też wystraszyli, bo na takiej dróżce dojazdowej do A1 skąd można robić dobre zdjęcia akurat grupa jakaś większa stała więc nie podjechaliśmy, żeby nas nie pogonili :)

No ale koniec gadania, czas na fotki, ale najpierw mapka:


1. Przybliżenie na końcówkę placu budowy od strony Sójek, miejsce (1):


2. A teraz miejsce (2):


3. To samo miejsce, ale zdjęcie w innym kierunku:


4. I zoom na końcówkę budowy:


5. Przenosimy się kawałek dalej do miejsca (3):


6. I znowu zoom:


7. A to już Komadzyn, miejsce (4):


8. I w drugą stronę:


W Komadzynie bez zmian, a pod Sójkami pas autostrady się wydłużył w obydwu kierunkach. Myślę, że ma teraz już około 1km. Następna fotorelacja w środę lub czwartek.

P.S. Proszę o podział wątku.
 

· Registered
Joined
·
2,933 Posts
No i chyba się faktycznie zaczęło także między Czerniewicami a Odolionem. Dziś na odcinku około kilometra, od miejsca gdzie za Brzozą Toruńską zaczyna się wycięty pas pod A1, pracowało kilka koparek usuwających karpy. Dalej nie jechałem.
 

· Registered
Joined
·
813 Posts
Witam. Dzisiaj byłem znowu na placu budowy A1. W dodatku pierwszy raz przejechałem już autostradą :) Pas w kierunku Sójek coraz bardziej się wydłuża. Pod Sójkami jest już ponad półtora km pasa A1 z małą 100m przerwą.
Na początek mapka:


1. Jedziemy drogą biegnącą wzdłuż autostrady od Sójek. Po prawej już dość niedaleko Sójek widać prowadzone prace. Miejsce (1):


2. Jedziemy dalej, miejsce (2):


3. I kawałek dalej dojazd do budowy, miejsce (3):


4. Trochę bliżej A1, która prawie że przetnie te drzewa:


5. Z tego samego miejsca obrót na południe:


6. I na południowy-wschód:


7. Miejsce (4) i 100m przerwy w budowie:


8. KM 247+100:


9. Widok na południe:


10. Parę metrów dalej widok na Łódź:


11. Kilkanaście metrów dalej:


12. I znowu dalej na południe:


13. KM 247+600:


14. Miejsce (5):


15. Kawałek dalej:


16. Dojechałem do miejsca (6):


17. Zoom w stronę Gdańska:


W Komadzynie bez zmian. Dziękuję za uwagę :)
 

· Registered
Joined
·
35 Posts
Witam!
Zapraszam na kolejną relację z budowy autostrady A1 na odcinku
Kotliska-Sójki. Znajdujemy się w Sójka i większość ujęć dotyczy
właśnie tego fragmentu.
W przód kierunek Gdańsk. Odhumusowywanie.<----- Łódź , Gdańsk ----->

W przód kierunek Łódź. Z tyłu kierunek Gdańsk.

Pozdrawiam.
 

· Registered
Joined
·
18,046 Posts
Gminy dostaną rekompensaty za uciążliwości związane z budową A-1

Dofinansowanie najważniejszych inwestycji, jako rekompensatę za uciążliwości związane z budową kolejnych odcinków autostrady A-1, otrzyma dziewięć gmin regionu kujawsko-pomorskiego. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska przekaże samorządom około 37 mln zł.

"Autostrada jest wielkim dobrodziejstwem, ale jest też wielką uciążliwością, np. samo przecięcie przez nią gminy na pół rodzi określone problemy komunikacyjne dla mieszkańców. Nie mówiąc już o oczywistym obciążeniu dla środowiska, które powoduje każda tego typu inwestycja" - podkreślił w piątek marszałek województwa, Piotr Całbecki.

Porozumienie, które będzie podstawą do wypłaty rekompensat, podpisali w piątek z marszałkiem wójtowie i burmistrzowie dziewięciu gmin powiatów aleksandrowskiego i włocławskiego. Dokument przewiduje dofinansowanie inwestycji proekologicznych o łącznej wartości ponad 85 milionów złotych.

Dla mieszkańców miast i wsi oznacza to m.in. budowę, rozbudowę i modernizację sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, budowę przydomowych oczyszczalni ścieków oraz rozbudowę i modernizację oczyszczalni komunalnych, budowę i modernizację stacji uzdatniania wody, termomodernizację budynków użyteczności publicznej, rekultywację zbiorników wodnych i restaurację terenów parkowych oraz usuwanie azbestu. Inwestycje te zostaną sfinansowane wspólnie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz uczestniczące w porozumieniu gminy.

"Program, którego dotyczy porozumienie, jest ogromny. Przedsięwzięcia te zrekompensują straty przyrodnicze i środowiskowe, powstałe w związku z budową autostrady A-1" - dodał Całbecki.

Do porozumienia przystąpiły gminy: Aleksandrów Kujawski, Raciążek, Waganiec, Lubanie, Brześć Kujawski, Kowal, Lubień Kujawski, Choceń i wiejska gmina Włocławek. Łączna wartość dofinansowania z WFOŚiGW wyniesie około 37 milionów złotych.
Źródło: PAP; http://gospodarka.gazeta.pl/gospoda...na_rekompensaty_za_uciazliwosci_zwiazane.html
 

· Registered
Nietuzinkowy dupiarz
Joined
·
2,146 Posts
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy, więc na początek proszę o wyrozumiałość jeśli nie będę używał fachowego słownictwa. Od dłuższego czasu śledzę wątki na temat budowy autostrad i esek w Polsce. Wczoraj w drodze z Torunia do Włocławka zauważyłem prace przy A1. Było to przed Turznem, przy stacji Orlen. Było to kilkaset metrów odhumusowanego odcinka, gdzie dało się zauważyć pracę walców. Również obok był duży park maszynowy.

Pozdrawiam
Łukasz
 

· Moderator
Joined
·
86,699 Posts
Wracając do dofinansowań za uciążliwości związane z autostradą. Czy inne inwestycje w innych regionach również dostaną takie dofinansowania? Bo nie kojarzę, tym bardziej jeśli się patrzy na budowę A4 Tarnów - Rzeszów, gdzie władze lokalne mają o wszystko pretensje.
 

· Registered
Joined
·
56 Posts
To jak w końcu z tym odcinkiem autostrady , będzie gotowa na EURO 2012? Gdzieś słyszałem , że Irlandczycy się nie śpieszą , i otwarcie mówią , że swojej części nie ukończą na Euro2012 ( nawet nie będzie przejezdna).:bash:
 

· Registered
Joined
·
882 Posts
Wracając do dofinansowań za uciążliwości związane z autostradą. Czy inne inwestycje w innych regionach również dostaną takie dofinansowania? Bo nie kojarzę, tym bardziej jeśli się patrzy na budowę A4 Tarnów - Rzeszów, gdzie władze lokalne mają o wszystko pretensje.
grunt to się dobrze sprzedać w mediach...Szczególnie przed wyborami...To dofinansowanie to zwykły projekt partnerski złożony do WFOSGW w Toruniu, ze zwykłą procedurą dofinansowania tych działań. Sprzedany jako sukces wójtów i marszałka. :lol:
 

· Registered
Joined
·
471 Posts
To jak w końcu z tym odcinkiem autostrady , będzie gotowa na EURO 2012? Gdzieś słyszałem , że Irlandczycy się nie śpieszą , i otwarcie mówią , że swojej części nie ukończą na Euro2012 ( nawet nie będzie przejezdna).:bash:
odcinek Toruń - Kowal zgodnie z umową wykonawca od przekazania placu (7/2010) ma czas na budowę 20 miesięcy plus dwie zimy (6 m-cy) co daje nam termin wrzesień 2012.

odcinek Kowal (z węzłem) - Stryków ma sztywny termin zakończenia robót kwiecień 2010.
 
2381 - 2400 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.
Top