SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
2401 - 2420 of 13101 Posts

· Registered
Joined
·
50,311 Posts
Kowal-Stryków oczywiście, że kwiecień 2012. Natomiast odcinek Czerniewice-Kowal to już wrzesień 2012.

P.S. 2010 to literówka i chyba nie wymaga komentarza:)
 

· Registered
Joined
·
56 Posts
Ale czy w przetargu na czerniewce - kowal jest info na temat przejezdności podczas trwania finałowego turnieju mistrzostw europy UEFA EURO 2012? Czy wykonawca będzie na tyle miły , że przygotuje odcinek autostrady w taki sposób , że np. będzie można warunkowo dopuścić ją do użytku ( bez oznaczenia jako autostrada) na wakacje 2012?
 

· Registered
Joined
·
1,371 Posts
Budimex i tak moim zdaniem coś wolno się zabrał do budowy - przypomnę że koniec 2011 to termin zakończenia tej trudnej budowy.
Te zdjęcia nie odddają pełnego frontu robót. Jechałem przedwczoraj ze Strykowa na Brzeziny - pełne zaplecze budowy i moc zgromadzonego kruszywa oraz duży ruch tamże wskazuje, że silnie wzieli się za robotę.
Trzymam kciuki by skończyli w terminie.
 

· Registered
Joined
·
813 Posts
Wczoraj rano byłem na budowie. Przepraszam, że fotki wrzucam z opóźnieniem, ale mam bardzo ograniczony dostęp do komputera teraz.

Roboty zbliżają się coraz bardziej do Sójek co cieszy :) Również od drogi Kutno-Oporów w stronę Łodzi zaczyna się powoli coś dziać :D

Na początek mapka, na której widać, że roboty są już bardzo blisko drogi Sójki-Mnich:


1. Widok z punktu (1), z drogi Sójki-Mnich na początek robót:


2. Kawałek dalej:


3. A to już miejsce (2):


4. Widok w drugą stronę:


5. Miejsce (3):


6. I w inną stronę:


7. I jeszcze dalej obrót:


8. I jeszcze kawałeczek obrót:


9. Miejsce (4):


10. I obrót w drugą stronę:


11. I koniec budowy, czyli miejsce (5):


12. Zbliżenie z tego miejsca:


13. Miejsce (6), czyli Komadzyn, na razie bez zmian:


14. Tak wyglądał mój rower po naszej przejażdżce... :


15. A to zdjęcie z drogi Kutno-Komadzyn na południe i rozpoczynające się prace, miejsce (7):


Dziękuję za uwagę. Następna relacja na początku przyszłego tygodnia.
 

· Registered
Joined
·
1,371 Posts
Trzeba dopisać '0' przed nazwą pliku.

I tak zamiast "http://www.vsm.yoyo.pl/a1/2508/1.jpg" mamy "http://www.vsm.yoyo.pl/a1/2508/01.jpg", itd.

del
Dzięki. Niezłe są te zdjęcia to i je ogladać lubię.:)
Poprawiłem linki dla tych co chcą obejrzeć (Sorry i dzięki Gajeś!)
1. Widok z punktu (1), z drogi Sójki-Mnich na początek robót:
http://www.vsm.yoyo.pl/a1/2508/01.jpg

2. Kawałek dalej:
http://www.vsm.yoyo.pl/a1/2508/02.jpg

3. A to już miejsce (2):
http://www.vsm.yoyo.pl/a1/2508/03.jpg

4. Widok w drugą stronę:
http://www.vsm.yoyo.pl/a1/2508/04.jpg

5. Miejsce (3):
http://www.vsm.yoyo.pl/a1/2508/05.jpg

6. I w inną stronę:
http://www.vsm.yoyo.pl/a1/2508/06.jpg

7. I jeszcze dalej obrót:
http://www.vsm.yoyo.pl/a1/2508/07.jpg

8. I jeszcze kawałeczek obrót:
http://www.vsm.yoyo.pl/a1/2508/08.jpg

9. Miejsce (4):
http://www.vsm.yoyo.pl/a1/2508/09.jpg
 

· Registered
Joined
·
4 Posts
Witam wszystkich! To mój pierwszy post i będzie trochę off topic ale wybaczcie. Nasze zainteresowania mogą przeciać się w okolicy włocławka stąd moje pytanie - czy podczas budowy autostrady "na drodze" staną jakieś "bunkry"?

Autostrada na tym odcinku będzie szła bardzo blisko umocnień z 1945r. wokół Torunia i Włocławka. Obiekty tam pobudowane to tzw. Ringstandy.

Pierścień wokół Torunia to m.in. Otłoczyn - tu wygląda iż żaden nie stanowi "punktu kolizyjnego". Co najwyżej zostainie zasypany jeden z wykopów pod nie zbudowany bunkier. Te umocnienia są dość dobrze rozeznane.

Problem stanowi Włocławek - wokół niego są umocnienia ale prawie nie rozpoznane - stąd moje pytanie: czy ktoś napotkał w terenie planowanej autostrady umocnienia? / czy możecie wskazać w miarę dokładną linię przebiegu nowej drogi.
 

· Registered
Joined
·
230 Posts
Przebieg A1 przez drogę DK60

Czy mógłby ktoś pokazać graficznie w którym dokładnie miejscu A1 będzie przecinać DK60. Z planów jakie widziałem węzeł będzie w okolicy rozgałęzienia dróg w miejscu gdzie kończy się miejscowość Sójki ale to były bardzo ogólne plany. Jakby miał ktoś dokładniejsze to bardzo proszę. Ostatnio jechałem DK60 i z tej drogi nie widziałem żadnych prac, a nawet nie wiedziałem gdzie miałem się patrzyć aby cokolwiek z tej drogi zobaczyć.Dzięki.
 

· Registered
Joined
·
813 Posts
@Janisz77: Tak jak wspomniałeś, jadąc od Kutna A1 będzie przecinać DK60 tuż za rozwidleniem dróg na Płock i na Gąbin. Na razie nie widać żadnych prac na przecięciu z DK60, ale są prowadzone dosłownie 1-2km od tego miejsca. Powoli prace zmierzają w stronę Sójek.
 

· Registered
Joined
·
2,933 Posts
Dziś jechałem DK1 między Czerniewicami a Nowym Ciechocinkiem (przejazd i skrzyżowanie z drogą 266 Ciechocinek-Aleksandrów Kuj. przy którym powstanie węzeł Odolion). Najwięcej prac wykonanych zostało dotąd w okolicy drogi 259 (prowadzi od DK1 do stacji kolejowej i osady w Otłoczynie). Po mniej więcej 1,5km w obie strony od tej drogi zdjęty jest humus i zaczynają być rozpychane pagórki. Dalej w kierunku Czerniewic nadal usuwane są karpy, a w kierunku Odolionu nie było widać żadnych prac na razie. Zdjęcia marne, bo z jadącego samochodu, więc nie będę wrzucał.
 

· Registered
Joined
·
1,449 Posts
Pozwolę wrzucić sobie zdjęcia z budowy A1 w okolicach Wieńca

Widok na miejsce gdzie prace archeologiczne już się zakończyły


Obrót o 180 st. Wygląda, że tu dopiero się te prace zaczęły.


Okolice WD-177 we wsi Lipiny
Widok na północ

Na południe


Dodatkowo zdjęcia sprzętu zgromadzonego w pobliżu

 

· Registered
Joined
·
395 Posts
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-wycinka-drzew-na-autostradzie-a1-do-prokuratury,nId,295005
Wycinka drzew na autostradzie A1 do prokuratury
1 godz. 54 minuty temu
Prokuratura z Aleksandrowa Kujawskiego sprawdza legalność wycinki drzew na budowie autostrady A1. Zdaniem wójta Andrzeja Olszewskiego, karczowanie lasu odbyło się bez pozwolenia. Wójt zapowiada, że będzie się domagał się od wykonawcy trasy odszkodowania za powalone drzewa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad utrzymuje natomiast, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem.

Teren budowy autostrady A1 między Toruniem a Włocławkiem
Zdaniem władz gminy, urzędnicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, trzy razy zmieniali decyzję w tej sprawie. Gmina wydała zgodę na wycinkę pod jednym warunkiem - że za zniszczone drzewa otrzyma 1,5 miliona złotych. To było za dużo - twierdzi Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału GDDKiA. Drogowcy, mimo rozpoczętych prac, sami wystąpili więc o unieważnienie zgody na wycinkę i zgodę taką otrzymali. Rozpoczęły się negocjacje z gminą w sprawie wysokości kwoty odszkodowania i...
W tym miejscu pojawiają się dwie wersje wydarzeń. Drogowcy twierdzą, że doszli z władzami gminy do porozumienia w sprawie pieniędzy, władze gminy - że przeciwnie, żadnego porozumienia nie ma. Urzędnicy GDDKiA zdążyli już zmienić zdanie, wystąpili o uchylenie własnego wniosku o... unieważnienie zgody na wycinkę i ruszyli do pracy. Wójt Aleksandrowa Kujawskiego, Andrzej Olszewski utrzymuje natomiast, że pozwolenie zostało cofnięte, zaś prace są prowadzone nielegalnie. Dodaje jeszcze jeden argument: w Polsce można prowadzić wycinkę dopiero po 15 października. Tak stanowi ustawa o ochronie przyrody.
Efekt zamieszania jest taki, że sprawa jest jeszcze w toku, a robotnicy już przystąpili do pracy. I choć GDDKiA utrzymuje, że na spornych terenach przerwano wyręb drzew, władze gminy twierdzą, że otrzymują inne sygnały. Rozumiem budowę autostrady i nie chcemy jej w żaden sposób wstrzymywać, ale nie może się ona odbywać na siłę i z pogwałceniem prawa - komentuje Olszewski.
Sprawa dotyczy, bagatela, 14 tys. drzew i sporych pieniędzy, bo, jeśli zarzuty o nielegalnej wycince się potwierdzą, urzędnicy będą musieli zapłacić znacznie więcej, niż pierwotnie ustalone 1,5 miliona złotych.
Tomasz Fenske
 
2401 - 2420 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.
Top