SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
2561 - 2580 of 13101 Posts

· Autostrady Polska
11,238 Posts
Skoro już zaczęliśmy mówić o DW708, to czy mógłbyś przybliżyć zakres rozbudowy?
Z tego co słyszałem w grę wchodzi całkowita przebudowa drogi. Niczego innego tam się nie da zrobić bo droga szczególnie między Strykowem a Brzezinami ma stan gorszy niż tragiczny. Będzie zapewne też poszerzona.

· Registered
1,637 Posts
^^ Budowa już trwa. Na odcinku między Ozorkowem a Modlną miejscami droga już jest docelowo poszerzona z wylaną pierwszą warstwą asfaltu. Drzew (na marginesie - głównie pięknych kilkudziesięcioletnich akacji) już od dawna nie ma.

· Registered
3,537 Posts
A coś wiadomo o przekroju? Skoro poszerzenie, to mam nadzieję na 2+1, a nie 1x2 z szerokmi poboczami bitumicznymi...

· Registered
1,222 Posts
Skoro już zaczęliśmy mówić o DW708, to czy mógłbyś przybliżyć zakres rozbudowy?
Główne założenia to:
- rozbudowa jezdni do 7 metrów (2x1) z odcinkową korektą łuków pionowych i poziomych, z dostosowaniem do kategorii KR 4 i KR 5.
- przebudowa skrzyżowań, w tym budowa rond w Maszkowicach, Modlnej, Strykowiex3 (na włączeniu i wyłączeniku obwodnicy Strykowa oraz krzyżówce z DK 14),
- budowa chodników w obszarach zabudowanych,
- na odcinku Niesułków - Brzeziny - budowa dróg serwisowych w celu minimalizacji liczby zjazdów,
- przebudowa kolizji z sieciami

Inwestycja podzielona na 3 zadania (Ozorków - Warszyce, Warszyce - Niesułków, Niesułków - Brzeziny). O ile dobrze pamiętam dwa pierwsze do zakończenia w 2012, Niesułków - Brzeziny w przyszłym roku).

· Registered
3,537 Posts
Skarżom:

(...) zawiadamia się, że w dniu 10.09.2010 r. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję utrzymującą w mocy zaskarżoną decyzję Wojewody Łódzkiego Nr 146/10 z dnia 4.06.2010 r., udzielającą Generalnemu Dyrektorowi Dróg Krajowych i Autostrad, reprezentowanemu przez Dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi z siedzibą w Łodzi, ul. Roosevelta 9, pozwolenia na budowę autostrady A-1 na odcinku: granica województwa kujawskopomorskiego/łódzkiego do węzła Stryków od km 230+817 do km 295+850 – Zadanie II, odcinek 2 od węzła Sójki – do węzła Piątek (z węzłem), od km 245+800 do km 273+400, Sekcja 1 – od km 245+800 do km 261+000.
Decyzja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego jest ostateczna. Strony postępowania mogą ją zaskarżyć do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, w terminie 30 dni od daty jej doręczenia.

Źródło

(...) Zawiadamiam, że Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego decyzją z dnia 22 września 2010r., znak: DOA/ORZ/7110/867/10 uchylił decyzję Wojewody Kujawsko – Pomorskiego z dnia 24 maja 2010 r., Nr 11/2010, znak: WI/DW.MPt.71112 – 32/09 w części nadania jej rygoru natychmiastowej wykonalności i umorzył w tym zakresie postępowanie organu I instancji, w pozostałej części utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję na zadanie inwestycyjne pod nazwą: „Autostrada płatna A1 Toruń – Stryków, Zadanie I węzeł Czerniewice – granica województwa kujawsko – pomorskiego i łódzkiego, Odcinek 2: Węzeł Odolion – Węzeł Brzezie ( z Węzłem Odolion) od km 163+300 do km 186 + 348”

Źródło

Czyli jak widać nie brakuje dodatkowych atrakcji...

· Registered
230 Posts
W jakich temperaturach można pracować?

Mam pytanie, jakie temperatury musiałyby być aby na autostradzie praca odbywała się normalnie? Czy np przy -5 można coś robić czy nie? Bo na razie pogoda jest super i powinni to wykorzystać. Mam nadzieję, że zima w tym roku nie będzie taka ostra jak w tamtym.

· Autostrady Polska
11,238 Posts
Mam pytanie, jakie temperatury musiałyby być aby na autostradzie praca odbywała się normalnie? Czy np przy -5 można coś robić czy nie? Bo na razie pogoda jest super i powinni to wykorzystać. Mam nadzieję, że zima w tym roku nie będzie taka ostra jak w tamtym.
Do (-5C) spokojnie mozna wszystko robić. Jak jest niżej to stosuje się różne metody dla różnych typów robót aby praca szła dalej. Jak jest taka zima jak rok temu to nic się nie robi.

· Registered
394 Posts
Wszystko czyli co ?? Masę ułożysz też ;)Ja powiem tak, że jeżeli z rana są przymrozki to jeszcze tragedii nie ma, ale przy temperaturach stałych poniżej zera tylko pewien asortyment robót jest dopuszczalnych, i to z reguły za wyraźną zgodą nadzoru.

· Registered
167 Posts
Tym razem tylko okolice MA-234a i WD-234 z odcinka Bunte

Dla orientacji mapki:
http://www.siskom.waw.pl/autostrady/a1/a1-270-295.jpg
http://drozd.uni.lodz.pl/~bajcik/ssc/a1.piatek-strykow.jpg

Co zasłyszałem: trudniejszy teren, dużo wody (okolice rzeki), ciężki sprzęt nie mógł nawet pracować, więc wykopano rów melioracyjny i czekają aż się polepszy.

Punkt osnowy

na północ (Piątek, Kutno, Gdańsk)

i przekręcam się w prawo

znowu na północ, poprzednie zdjęcia były z niewielkiej górki którą widać

Na południe. Widać pas robót który z przerwami ciągnie się do Strykowa

droga dojazdowa na (przyszły) plac budowy

· Registered
167 Posts
Nowości z odcinka Piątek-Stryków (Bunte)
Mapki:
http://img827.imageshack.us/img827/6797/planorientacyjny.jpg (dolna część)
http://drozd.uni.lodz.pl/~bajcik/ssc/a1.piatek-strykow.jpg

WD-230 (węzeł Piątek)
Przygotowana droga tymczasowa

WD-233
Dużo się dzieje, dokoła maszyny, breja i prawienie widać że tu był asfalt

Na Stryków, i stopniowy obrót o 180st w prawo

droga wiejsca będzie poprowadzona po nowemu nowym zawijasem

WD-238
Budowa zbliżyła się do drogi z obu stron

gdańsk

stryków

Na WA-240 były prace w niedzielę. Zdjęć nie mam bo było dosyć ciemno. A dwieście metrów dalej - ciężarówka czteroosiowa w rowie

· Registered
167 Posts
Fragment odcinka Kotliska-Piątek (Sando)

Mapka:
http://img827.imageshack.us/img827/6797/planorientacyjny.jpg

WD-219
Specjalnie nic nowego.

WD-220

WD-224

droga wsi Pęcławice będzie odchylona na prawo.

tabliczka

to urządzenie na oko jest tuż przed przyszłą estakadą E-221

W okolicy P-20 widać kolejne ślady działalności archeologów. Poza tym na odcinku dużego postępu nie stwierdziłem.

· Registered
5,622 Posts

· Registered
832 Posts
Żeby ułatwić trochę robotę bajcikowi i innym dokumentującym budowę wstawiam mapkę z orientacją odcinka Piątek - Stryków.
Taka ciekawostka, na mapce jest zaznaczone miejsce pod planowany węzeł Stryków Północ.

· Registered
167 Posts
Dzięki Between, super mapka. Tylko czemu nie zawiera Węzła Piątek? Czyżby należał już do kontraktu Sando a nie Bunte? Jeśli tak znaczy że zawarłem nieprawdę w większości postów.

2561 - 2580 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.