SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
2701 - 2720 of 13101 Posts

· Registered
230 Posts
A1 Wezeł Sójki

Widzę, że pogodę miałeś super:) Dzięki za zdjęcia, ja przejeżdzałem tam na święta Bożego Narodzenia i od tego czasu widać nawet spory postęp. Tylko się cieszyć. Myślę że w tym roku ten odcinek będzie prawie gotowy bo już końcówka zimy więc ostro ruszą z robotą. Na następną majówkę będzie już można posmigać tym odcinkiem A1:)

· Registered
77 Posts
Chodzą słuchy że Irlandczycy podobnie do NDI na A4 rzucą ręcznik. Barany policzyli ile dołożą do interesu i doszli do przekonania że taniej czmychnąć i zapłacić karę.

Może na forum jest jakiś pracownik tej "mega firmy " i da znać co w trawie piszczy
Jako pracownik tej "mega firmy" to powiem, że mylisz się chłopie zasadniczo.
nb na etapie gdy sa podpisane umowy z podwykonawcami z karami umowynmi nie bedzie chcial rezygnować bo obciąża się dodatkowymi karami z tego tytułu
poza tym irlandczycy to tylko partnerzy i 2 z 5 firm w konsorcjach

a poza tym to te "barany" to tak troche nie na miejscu

no i tyle debiutu
pozdrowienia dla O. kiedy bedzie to czytal

· Registered
7,149 Posts
tez sie zdziwilem ta info, bo niedawno przejezdzalem kolo ich odcinkow i praca trwala na calego, widzialem kilkadziesiat tirów) wzdluz dk1, wydaje mi sie ze na odcinkach Irlandzkich (oprocz wezła stryków) prace sa najbardziej zaawansowane(porownujac do reszty na a1 torun-strykow)

· Registered
763 Posts
Jechałem dzisiaj do Łodzi i moge powiedziec ze przy estakadzie w Młogoszynie naliczyłem dzisiaj 11 palownic troche cięzkiego sprzetu jezdnego i 1 koparke. Chłopaki z Sando lecą na całego. Widać wyraźnie, że posuwają się cały czas do przodu z budowa tej estakady:)

· Registered
1,536 Posts
Ciekawostka:
http://www.ekutno.pl/?kutno=0&y=1&zoom=9747

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uwzględniła sugestie Prezydenta Kutna i zatwierdziła nadanie nazw "Kutno - Wschód" dla węzła drogowego autostrady A - 1 w miejscowości Kotliska (skrzyżowanie z drogą krajową nr 92) oraz "Kutno - Północ" dla węzła w miejscowości Sójki (skrzyżowanie z drogą krajową Nr 60).

Oprócz poprawy dostępności komunikacyjnej miasta cieszy również fakt, że Kutno trwale zaistnieje w świadomości użytkowników autostrady A-1 - mówi Joanna Brylska, Kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutna.
GDDKiA podjęła wreszcie mądrą decyzję i zaczyna nazywać węzły autostradowe nazwami najbliższych ważniejszych miast, a nie miejscowości, na terenie których się te węzły znajdują, a które przeciętnemu kierowcy niewiele by mówiły bez mapy. Tym bardziej, że np. z węzła w Kotliskach do granicy Kutna będzie 1,5 km i z terenu budowy autostrady doskonale widać zakłady znajdujące się w parku przemysłowym na Sklęczkach, więc dziwne byłoby, żeby nazwa Kutno nie pojawiła się w nazwie węzła. Oczywiście Włocławek, Toruń i inne miasta również zostaną uwzględnione w nazwach węzłów (np. "Włocławek Południe" zamiast "Kowal"). To rozsądne podejście.

· Registered
624 Posts
kilka fotek z odcinka Bunte

WD 234 betonowanie

rury pod drogi techniczne

wiadukt WD 233 oraz wytwórnia betonu

autostrada a1 widok na południe

wiadukt WD 233, Od tego budynku autostrada będzie biegła ok 30 m

pod tym laskiem jest granica kontraktu Bunte i Sando

WD 232, zabetonowana i gotowa płyta nośna

· Registered
167 Posts
slawek3220 mnie wyręcza w relacjach z odcinka Bunte, nawet nie muszę tam jeździć, że nie wspomnę o robieniu zdjęć i zamieszczaniu na forum ;)

Sławek, nie wiem czy zauważyłeś ale wysłałem ci wiadomość na priv!

· Registered
167 Posts
Zdjęcia z kawałka odcinka Sando, z niedzieli 2011.02.20
Mapka

WD-220

Rzut oka na dolinę gdzie ma stanąć E-220. Na horyzoncie gaj, po prawej rysują się sprzęty pracujące na WD-224 gdzie zaraz dojdziemy

po południowej stronie E-220, obok WD-224
Po drugiej stronie doliny i gaju. Betoniary jeździły w mroźną niedzielę.

P-20
Kiedyś wyglądało to tak:

A dzisiaj droga nieprzejezdna.

Rzut oka na północ, na wcześniej pokazywane wiertnice/paliwnice (zawsze zapominam jak się te sprzęty nazywają)

· Registered
3,537 Posts
W branży drogowej mówi się głośno, że zerwany kontrakt na budowę A4 to dopiero początek kłopotów z terminową realizacją drogowych inwestycji. Podobny scenariusz może mieć miejsce na innych odcinkach.

Według informacji „DGP” poważnie zagrożone są również kontrakty z udziałem spółki SRB Civil Engineering. Firma z Irlandii wspólnie z kilkoma partnerami, m.in. PBG, Aprivią, Hydrobudową, układa łącznie 94 km trasy A1 z Torunia do Łodzi. Nasze źródła twierdzą, że zaawansowanie prac na niektórych fragmentach nie przekracza nawet 5 proc.
http://forsal.pl/artykuly/490084,ni...strad_na_euro_2012_oto_zagrozone_odcinki.html

· Registered
7,149 Posts
ja bym powiedzial ze odcinek irlandzki jest najbardziej zaawansowany nie licząc węzła stryków, 5%?jak ma sie 90km do budowy to moze w paru miejscach jest 5 % ale jest wiele fragmentów znacznie bardziej zaawansowanych, poza tym nie zapminajmy ze oni nie mają terminu na euro tylko jeśli dobrze pamietam na wrzesien 2012 za co podziękowania należą się bydgowskiej gdace nie umiejącej roztrzygnac przetargu na czas

2701 - 2720 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.