SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
3281 - 3300 of 13119 Posts

·
Registered
230 Posts
A1 Zaawanowanie Toruń - Stryków

Czy ktoś pokusiłby się o jakieś wnioski na temat zaawansowania poszczególnych odcinków? Które wg Was uda się zbudować do lipca 2012,a które później. Nie mam możliwości jeździć tamtędy więc jeśli kilka osób coś by o tym napisało, byłbym wdzięczny. Zakładam, iż odcinek Grudziądz - Toruń będzie otwarty pod koniec roku.

·
Registered
35 Posts
Witam! Troche spóźniona fotorelacja z odcinka Kotliska - Sójki.
W oddali WD-214

WD-210

WD-211

WD-211A

Fotorelacja skromna, w przyszłym tygodniu postaram sie o bogatsza i aktualna bazę fotek z całego odcinka Kotliska-Sójki a nie jak teraz z wybranych miejsc.

Pozdrawiam

·
Registered
452 Posts
Wczoraj w niedzielę o godz. 22.30 jechałem wzdłuż estakady WD-211 i cała (1500m) była oświetlona a przede mną w kierunku Łodzi z budowy wyjechały dwie gruszki po betonie Go-Trakt (jak na fotce w poście wyżej).

Można zakładać, że chłopaki chcą skończyć całą konstrukcje przed zimą :)

·
Registered
758 Posts
A ja się pochwalę ze dzisiaj jak wracałem z Łodzi to odbiłem sobie z DK 14 na A2 na Warszawe zeby zobaczyć jak buduja Łódź Północ. Generalnie nie dużo juz im zostało ale nasypy mają jeszcze z piachu chociaż juz ukształtowane. Do końca grudnia powinni się wyrobić:)

·
Registered
484 Posts
^^ A może Łódź-Północ ;)
A tak przy okazji, się zapytam, dlaczego akurat łącznica A1 północ -A2 wschód została zostawiona jako pętla? Zadecydowały uwarunkowania terenowe? Czy może chodzi o prognozowane natężenie ruchu? Jeśli chodzi o to drugie, to na mój gust będzie się bardziej opłacało jeździć przez Stryków od strony Trójmiasta w stronę Warszawy, niż od strony Poznania w stronę Trójmiasta. Więc wydaje mi się, że przelot byłby bardziej przydatny właśnie w tej pierwszej relacji, a pętelka by się sprawdziła w tej drugiej. Czy ktoś może wie co przesądziło o takim kształcie węzła?

·
Registered
955 Posts
^^

Prognozowano, ze ruch Gdańsk-Warszawa "pojdzie" S7.

·
Registered
10,420 Posts
^^ A może Łódź-Północ ;)
A tak przy okazji, się zapytam, dlaczego akurat łącznica A1 północ -A2 wschód została zostawiona jako pętla? Zadecydowały uwarunkowania terenowe? Czy może chodzi o prognozowane natężenie ruchu? Jeśli chodzi o to drugie, to na mój gust będzie się bardziej opłacało jeździć przez Stryków od strony Trójmiasta w stronę Warszawy, niż od strony Poznania w stronę Trójmiasta. Więc wydaje mi się, że przelot byłby bardziej przydatny właśnie w tej pierwszej relacji, a pętelka by się sprawdziła w tej drugiej. Czy ktoś może wie co przesądziło o takim kształcie węzła?
Prawdopodobnie chodzi o dalsze nie ingerowanie w las w południowo-zachodnim narożniku. Zastosowanie łącznicy szybkobieżnej wiązałoby się z zastosowaniem łuku o większym promieniu. Już teraz były problemy z z tym obszarem leśnym i ochroną środowiska.

p.s. O co chodzi z tym, że przez Stryków będzie opłacało się bardziej jeździć? Chyba tylko finansowo.

·
Registered
484 Posts
Chodzi mi tylko o to, że jeśli ktoś będzie korzystał z węzła stryków, to prędzej to będą jadący z trójmiasta do warszawy niż z poznania do trójmiasta (tak mi się wydaje, patrząc na mape).

3281 - 3300 of 13119 Posts
Status
Not open for further replies.