SkyscraperCity Forum banner

[A1] Toruń - Stryków

5036164 13100
Zestawienie odcinków:

-A1 Grudziądz - Toruń .............................. 62,4 km.....08/2008 - 12/2011 .............................................. Skanska www.autostradaa1.pl
-A1 Czerniewice - Odolion ......................... 11,4 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Odolion - Brzezie ............................... 23,1 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Brzezie - Kowal ................................. 29,5 km.....06/2010 - 06/2012 ................................................ PBG SA
-A1 Kowal - Sójki .................................... 30,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SRB CIVIL ENGINEERING, John Sisk & son, Roadbridge, Budbaum
-A1 Sójki - Kotliska .................................. 15,2 km.....06/2010 - 06/2012 ......................................... POLDIM S.A.
-A1 Kotliska - Piątek ................................. 9,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SANDO BUDOWNICTWO POLSKA, Construcciones Sanchez Dominguez - Sando
-A1 Piątek - Stryków ............................... 21,0 km.....06/2010 - 06/2012 ....................................... Johann Bunte
-A1 w. Łódź - Północ, 291+000 - 295+850 ............ 4,8 km.....05/2010 - 11/2011 ........................................ Budimex S.A.

Węzeł Łódź - Północ:

....
  • Like
Reactions: jarfi
Status
Not open for further replies.
3481 - 3500 of 13101 Posts
Napisał przecież, że to zdjęcia najdłuższej estakady autostradowej.
Super zdjęcia. Dzięki :)
A czy najdłuższa autostradowa estakada nie jest przypadkiem (też na A1) na Śląsku?
Napisał przecież, że to zdjęcia najdłuższej estakady autostradowej.
NIE WIDAĆ WOGÓLE ZDJĘC !!!!!!!!!!:((((((
ja widze ...
NIE WIDAĆ WOGÓLE ZDJĘC !!!!!!!!!!:((((((
Mam nadzieję, że za 2 lata dolecę nad Bałtyk w 6-7 godzin, a nie 11-12 jak jest obecnie.
Z tym narzekaniem to powiem tak - fajnie, że się buduje, że jest szansa na w miarę szybką podróż po Polsce. Niestety jest "ale". Zdecydowanie za wysokie opłaty za korzystanie z tych autostrad oraz jakość ich wykonania. Nie chce mi się wierzyć, że za takie pieniądze jakie chcą firmy to jakość tych dróg będzie bardzo dobra.
Nic dodać, nic ująć. 4h nad morze, bezpiecznie, komfortowo i szybko.
Do tego wreszcie większa część obywateli będzie miała styczność z autostradą i może za 10 lat nauczymy się jeździć en masse szybkimi drogami. Bo teraz jest z tym słabo. Tempomat na 130 lub 150 jak nie żal siana i wio.
A nie 40-130-40-130, światła, wioski, wioseczki, debile na ciągłej i bez kierunkowskazów, policja zza krzaków itp itd...

Z trzeciej strony można się było spodziewać: nie było autostrad Polacy nażekali, są autostrady Polacy też narzekają. Tu się nic nie zmieni...

Lewa w górę!
Naprawde nie widać zdjęć :( W innych wątkach są widoczne a na tej stronie nie :( Zróbcie coś :(
No to pięknie. Niech tylko jakiś zielony to przeczyta to zaraz zablokują budowę. :banana:
Pytanie. Próbowałem przejść zdaje się przejściem dla zwierząt. Było nieco wyżej położone niż przepust ale jednak niewiele. Podczas roztopów raczej napewno nisko połoone przejścia będą zalewane. Teraz w środku było tak grząsko od mieszanki gliny, piasku i chyba cementu, że nie dałem rady się przecisnąć. Czy dno tych przejść będzie wykładane jakimis bardziej przyjaznymi dla zwierząt materiałami? Czy widzieliście gdzieś filmy/zdjęcia pokazujące przejścia pod lub nad autostradą (te działające)?
Jak tam z węzłem Stryków?? Uda im się wyrobić w terminie czyli w tym miesiącu, czy jednak będzie opóźnienie.
Ciut na północ od Węzła Piątek, na granicy odcinka Bunte.
Mapka: http://drozd.uni.lodz.pl/~bajcik/ssc/a1.sojki-piatek.jpg

WD-229

Dużo nie brakuje żeby po nim przejechac

na północ

To zdaje się widok "za miedzę" - odcinek Sando

Ładne przekroje

Mały ładny przepust tuż obok WD-229
2 tygodnie temu wyglądało to tak
Jak tam z węzłem Stryków?? Uda im się wyrobić w terminie czyli w tym miesiącu, czy jednak będzie opóźnienie.
Moje pytanie jest z pozycji laika. Na pewno dopracują to i wszystko będzie tak jak należy.
No to pięknie. Niech tylko jakiś zielony to przeczyta to zaraz zablokują budowę. :banana:
Czyli teoretycznie w tym roku powinni ukończyć.
Co to da jak i tak do czerwca nikt z tego korzystał nie będzie. Tylko tyle, że maszyny i kadry się zwolnią i będą mogli się przerzucić na inne odcinki.
Przeciez by mogli otworzyc kierunek A2 Poznan -A1 Lodz w ksztalcie docelowym
Chyba nie Łódź tylko Toruń.

Jest bardzo możliwe, że tak właśnie będzie. Chociażby dlatego, że obecne oznakowanie na końcówce A2 ma być zlikwidowane w ramach kontraktu na węzeł.
Chyba lepiej jest mieć węzeł niewykorzystany przez 6 miesięcy, niż 2 niewykorzystane drogi przez X czasu, bo węzeł się opóźnił. A generalnie to szanse są że wyjdzie albo jedno albo drugie, bo zgranie 3 inwestycji w czasie co do miesiąca to mrzonka.

Węzeł zaplanowali, żeby był oddany z wyprzedzeniem. I dobrze. Wyszło bez opóźnień, to fajnie, ale nie było wiadomo że tak wyjdzie. Poza tym wszystkie pozwolenia spokojnie się przygotuje, itp.
Nieuważnie czytałeś poprzednie posty. Z wyjaśnień cytowanego tam experta wynika, że było dobrze, ale ze względu na błędy projektowe autostrada się zapada. Pewnie za trzy lata te PZ'ty całkiem skryją się pod ziemią.
Pytanie. Próbowałem przejść zdaje się przejściem dla zwierząt. Było nieco wyżej położone niż przepust ale jednak niewiele. Podczas roztopów raczej napewno nisko połoone przejścia będą zalewane.
^^O ile "ekspert" ma rację.
Myslalem o jednym a napisalem drugie :p Pozatym musza pomalowac jakos oznakowanaie docelowe wszedzie.Wiec przekladka by im to ulatwila.tak sadze .
Chyba nie Łódź tylko Toruń.

Jest bardzo możliwe, że tak właśnie będzie. Chociażby dlatego, że obecne oznakowanie na końcówce A2 ma być zlikwidowane w ramach kontraktu na węzeł.
3481 - 3500 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.