SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
3521 - 3540 of 13101 Posts

· Registered
2,267 Posts
Originally Posted by Zawisza View Post
Niesamowite są te piaszczyste krajobrazy! Piękne będą widoki na tym odcinku.
Takie same widoki są wzdłuż DK 15 i DK 10 ale nikt tego nie zauważa, bo są zalesione a skarpy obrośnięte. Poza tym, pomijając już kwestię okropnych ekranów, to caly pomorski odcinek A1 jest strasznie nudny i monotonny. Trochę z zazdrością patrzę na śląski odcinek A1, gdzie mają trochę ciekawych obiektów inżynierskich, zwłaszcza ten mszański. Naszego mostu autostradowego nawet się nie zauważa.

· Razcep Razdrto
3,737 Posts
Takie same widoki są wzdłuż DK 15 i DK 10 ale nikt tego nie zauważa, bo są zalesione a skarpy obrośnięte. Poza tym, pomijając już kwestię okropnych ekranów, to caly pomorski odcinek A1 jest strasznie nudny i monotonny. Trochę z zazdrością patrzę na śląski odcinek A1, gdzie mają trochę ciekawych obiektów inżynierskich, zwłaszcza ten mszański. Naszego mostu autostradowego nawet się nie zauważa.
Zdziwiła mnie Twoja opinia. Są rewelacyjne widoki przed Nowymi Marzami od Gdańska, sporo przestrzeni, pagórki, lasy, sporo podjazdów. Zjazd od południa na most nad Wisłą też fantastyczny.

· Registered
3,825 Posts
(..) caly pomorski odcinek A1 jest strasznie nudny i monotonny. Trochę z zazdrością patrzę na śląski odcinek A1, gdzie mają trochę ciekawych obiektów inżynierskich, zwłaszcza ten mszański.
O gustach się ponoć nie dyskutuje, jedni wolą zieleń, albo ładne widoki, inni - jak jest dużo "obiektów inżynierskich" (cokolwiek by to miało oznaczać).
BTW, trochę sobie pojeździłem różnymi autostradami w Europie i stwierdzam, że pomorska A1 jest całkiem fajna. Obyśmy więcej takich "nudnych" dróg mieli ;)

· Registered
477 Posts
Jak tam węzeł Stryków? Teoretycznie 30 listopada ma być otwarcie, ostatnio nie widziałem zdjęć samego węzła w tym wątku więc ciężko ocenić czy to realne. "Zdonżom"? ;)

· Registered
4,766 Posts
Jak tam węzeł Stryków? Teoretycznie 30 listopada ma być otwarcie, ostatnio nie widziałem zdjęć samego węzła w tym wątku więc ciężko ocenić czy to realne. "Zdonżom"? ;)
Czy ktoś mi może wytłumaczyć sens wcześniejszego oddania tego węzła, przed planowanym na 2012-04-30 ukończeniem odcinka A1 Stryków-Kowal?

· Registered
1,014 Posts
Oczywiście, że jest sens oddania węzła do użytku już teraz:) Otóż tędy wiedzie od kilku lat obwodnica Strykowa. Po oddaniu węzła można będzie ten odcinek obwodnicy pokonać po docelowych łącznicach i nitkach A2 i A1. Do czasu oddania odcinka Stryków- Kowal i zamknięcia tego "dzikiego" zjazdu na DK14.

· Nalanolinowana lina
4,989 Posts
^^
Ale co to da kierowcom, że będą jeździć po docelowych łącznicach węzła A1-A2 zamiast sytuacji, która jest w tej chwili?
Bo wydaje mi się, że jedynie tyle, że na kierunku Poz-Waw trasa wydłuży się o kilkaset metrów ;)

A w czasie pomiędzy zamknięciem tego "dzikiego" zjazdu na DK14 (trzeba go zamknąć, żeby dokończyć A1 w tym miejscu), a otwarciu A2 do Konotopy, węzęł będzie zupełnie nieużywany (OIDP A2 ma być otwarta wcześniej niż A1).

· Registered
4,766 Posts
Oczywiście, że jest sens oddania węzła do użytku już teraz:) Otóż tędy wiedzie od kilku lat obwodnica Strykowa. Po oddaniu węzła można będzie ten odcinek obwodnicy pokonać po docelowych łącznicach i nitkach A2 i A1. Do czasu oddania odcinka Stryków- Kowal i zamknięcia tego "dzikiego" zjazdu na DK14.
"Od kilku lat" to chyba lekka przesada (choć fakt - 22 grudnia miną już 3 lata - jak ten czas leci...). A poza tym, czy obecna "obwodnica Strykowa" nie wiedzie właśnie północno-zachodnią łącznicą węzła i fragmentem A1: Węzeł autostradowy Łódź Północ?

· Registered
4,766 Posts
a poza tym większość i tak jeździ dalej przez Stryków bo szybciej :)
Ci z kierunku Łódź-Łowicz na pewno. A w kwietniu 2012 zbudują A1, zlikwidują dotychczasowy zjazd z DK14 i ruch z/na Łowicz znowu pójdzie w całości przez miasteczko (dojdzie kierunek Poznań via A2).

· Registered
1,842 Posts
a poza tym większość i tak jeździ dalej przez Stryków bo szybciej :)
Jak zapitalają przez miasto 70km/h i trafią na zielone w mieście i na końcu obwodnicy to może wyjdzie szybciej.
Ja jeżdżę zawsze obwodnicą i już wielokrotnie wyjeżdżałem na końcu obwodnicy przed miszczami z anteną CB, którzy mnie z narażeniem życia wyprzedzali w Sosnowcu i jechali przez Stryków.

· Registered
7,149 Posts
Jak zapitalają przez miasto 70km/h i trafią na zielone w mieście i na końcu obwodnicy to może wyjdzie szybciej.
Ja jeżdżę zawsze obwodnicą i już wielokrotnie wyjeżdżałem na końcu obwodnicy przed miszczami z anteną CB, którzy mnie z narażeniem życia wyprzedzali w Sosnowcu i jechali przez Stryków.
różnie z tym bywa, nigdy nie porównywałem ze stoperem w ręce, ale prawda jest taka że jadac na północ zdecydowana wiekszosc samochodów skręca na rondzie w prawo, a w drugą strone na światłach w lewo.
ja też przeważnie jeżdze obwodnicą

· Registered
50,306 Posts
Czy ktoś mi może wytłumaczyć sens wcześniejszego oddania tego węzła, przed planowanym na 2012-04-30 ukończeniem odcinka A1 Stryków-Kowal?
Lepiej jak stoi nieużywany węzeł niż nieużywana droga. Moim zdaniem dobrze, że zaczęli wcześniej, w przypadku jakichkolwiek opóźnień mają zapas czasu. Gorzej jakby wszystko na styk było wyliczone.

· Registered
2,267 Posts
Wie ktoś może, czy przejścia dla zwierząt na odcinku Toruń - Kowal są budowane od razu nad A1 i dk 1 (91) w całości, czy na początek zrobią nad autostardą (ślepe), a potem po jej oddaniu, będą robić nad krajówką ich kontynuację?

· Registered
7,149 Posts
Wie ktoś może, czy przejścia dla zwierząt na odcinku Toruń - Kowal są budowane od razu nad A1 i dk 1 (91) w całości, czy na początek zrobią nad autostardą (ślepe), a potem po jej oddaniu, będą robić nad krajówką ich kontynuację?
ma byc zdaje się tak jak piszesz, przebudowano Dk1 Toruń-Włocławek na odcinku południowym, do momentu gdy A1 dochodzi do obecnej krajówki, dalej na północ przebudowa ma ruszyc po oddaniu A1 i wtedy powstaną przejscia

3521 - 3540 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.