SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
3801 - 3820 of 13101 Posts

· Banned
956 Posts

· Masomeria FPW
1,292 Posts
@Jerry no są nie tylko z WK ale z innymi obiektami również, ale im się nie śpieszy w końcu termin za 11 mscy.

Dla porównania

na marginesie, czy to jest złudzenie optyczne czy wydaje mi się że ten WK jest za mały na 2 tory, plus podpora środkowa jest przesunięta niesymetrycznie względem przyczółków.

· Registered
77 Posts
@Jerry no są nie tylko z WK ale z innymi obiektami również, ale im się nie śpieszy w końcu termin za 11 mscy.

Dla porównania

na marginesie, czy to jest złudzenie optyczne czy wydaje mi się że ten WK jest za mały na 2 tory, plus podpora środkowa jest przesunięta niesymetrycznie względem przyczółków.
ad.1 patrząc na zdjęcia - 8 tygodni na wykonanie próbnych obciążeń, zbrojenia ław, betonu ław, izolacji i zasypek ław, zbrojenie i betonowanie korpusów masywnych oraz filara (każdy taki korpus to z 500m3 betonu) to złe tempo???

ad. 2 jeszcze jeden filar jest do zrobienia, tam gdzie w dołku stoi dwóch kolesi

· Registered
548 Posts
Widzę, że wiadukt nad E-20 pozostawia miejsce na dwa dodatkowe tory, gdyby kiedyś w dalekiej przyszłości miały być dobudowywane.
W uzgodnieniach nie stawialiśmy takiego warunku.Pod wiaduktem od strony toru nr 2(od strony Strykowa) będzie przebiegała droga serwisowa prowadząca od DK 92. Częściowo droga ta jest już wykonana , biegnie wzdłuż autostrady ,obok WD 210 i pod wiaduktem WD 209 skręci równolegle do torów.Od strony toru nr 1 pozostanie wolne okienko.

· Registered
1,449 Posts
Hmm, widzę, że śniegu za dużo nie ma... Czy ktoś w ostatnich dniach widział jakieś prace na A1 (oba fragmenty)?
Wieczorem mogę podrzucić jeszcze parę zdjęć z odcinka między Ciechocinkiem a Włocławkiem.

To jedziemy od Włocławka w kierunku Torunia, nie będę się silił na opisy, zdjęcia mają tylko pokazać, że jednak coś się dzieje :)

Jednak mijamy Ciechocinek i jedziemy dalej.

· Registered
2,062 Posts
Założyłem się z kolegą, że na wigilię tego roku dojadę z gdańska do Warszawy Autostradą. Ale patrząc na te zdjęcia widzę, że raczej zakład przegram...

· Registered
7,574 Posts
^^ Niby w kontrakcie mają zapisany listopad, ale ja również nie wierze, że uda się skończyć odcinek Toruń-Kowal w tym roku. Podobnie z prawie całą budowaną A4. Oby się nie okazało, że w tym rekordowym roku otwarta zostanie tylko A2 i ogryzki na A1.

· Banned
41 Posts
Założyłem się z kolegą, że na wigilię tego roku dojadę z gdańska do Warszawy Autostradą. Ale patrząc na te zdjęcia widzę, że raczej zakład przegram...
Wiesz to nie jest tak do końca pewne. Podczas budowy a1 grudziądz-toruń też były takie odcinki, które były daleko w polu nawet 5 miesięcy przed oddaniem autostrady. a jednak zdążyli. Mam znajomego który jest tłumaczem na tym odcinku i mówił mi że pażdziernik jest niemal pewny do oddania odcinka toruń- kowal.

3801 - 3820 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.