SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
21 - 40 of 13119 Posts

·
Registered
3,641 Posts
A przetarg na projekt A1 Toruń-Stryków ciągle nie roztrzygnięty. Przy terminie 18 miesięcy, w najlepszym wypadku pod koniec 2008 będzie gotowy projekt.

·
Banned
4,029 Posts
najgorsze jest to ze od strykowa w kierunku piotrkowa niema wyznaczonego przebiegu drogi
Mieszkancy osiedla Łódzkiego Olechowa protestują eghmmmm

·
MrBlackMagicHimself
3,255 Posts
^^
a) czyli nie ma dec lokalizacyjnej?
b) czyli przy nowym ustawodawstwie, w momencie ustalenia tejże, grunty automatycznie przechodzą na własność GDDKiA, si?

·
Moderator
69,541 Posts
^^A nie jest czasem tak,że decyzja lokalizacyjna już jest, tylko protestujący mieszkańcy się od niej odwołali i teraz ma być wizja lokalna??

·
Banned
4,029 Posts
przedstawili kilka projektów
min Estakada 2 km ? jakoś tak
Autostrada dochodzi do martwego punktu w Łodzi ,na reszte już jest decyzja nawet grunty są wykupione.
rozmawiałem z pewną osobą która ma dom przy przyszłej autostradzie .
Sprawa jest bardzo skomplikowana ,na dzień dzisiejszy ludzie niechca isc na ustepstwa .
projekt Budowa Autostrady przez wiśniową góre (ludzie niechca sprzedać działek ,willowa dzielnica Łodzi )
autostrada nastepnie ma przebiegać przez... Andrzejów - skoleji tam ludzie niegodzą sie założyli nawet protesty ,jakies durne organizacje .Auostrada ma iśc na nasypie i puzniej 2km estakadom (niejestem pewien długości wkazdym razie długa ) odległośc od ich domów do autostrady to 300 metrów .Wiec nie jest zle.
Nawet poszli na skarge do UM a nasze denne gazety to nagłosniły "wielkie hallo"
jak ktoś ma dokładną mape może zobaczeć oco dokładnie chodzi ,to są dwa powazne problemy niema innego miejsca do puszczenia drogi.

·
Moderator
69,541 Posts
^^W Rudzie Śląskiej i Zabrzu autostrada A4 biegnie jeszcze bliżej domów mieszkalnych i nawet osiedla i jakoś nikt z tego problemu nie robi, są ekrany dźwiękochłonne i sprawują się świetnie:)

·
Registered
12,073 Posts
ja czytałem o 4km estakadzie...:):)..szczególnie że przebieg autostrady jaki zamieściłem wcześniej na mapie..jest z lekka nieaktualny jeśli chodzi o andrzejów-olechów:):)..ciekaw jestem wysokości estakady..???10-15 metrów??-2 węzły kolejowe po drodze...

·
Registered
1,862 Posts
autostrada nastepnie ma przebiegać przez... Andrzejów - skoleji tam ludzie niegodzą sie założyli nawet protesty ,jakies durne organizacje .Auostrada ma iśc na nasypie i puzniej 2km estakadom (niejestem pewien długości wkazdym razie długa ) odległośc od ich domów do autostrady to 300 metrów .Wiec nie jest zle.
Nawet poszli na skarge do UM a nasze denne gazety to nagłosniły "wielkie hallo"
jak ktoś ma dokładną mape może zobaczeć oco dokładnie chodzi ,to są dwa powazne problemy niema innego miejsca do puszczenia drogi.
w GDansku beda budowac wewnetrzna obwodnice 29m od blokow. :banana:

·
Banned
4,029 Posts
zły jestem na to wszystko i protesty tych ludzi ale cuż ..
tak to chyba było Lenin 4 km autostrady na estakadzie

·
Registered
12,073 Posts
nic straconego..z tą autostradą..zostało mi 30 deko polonu..rozsype go na zakładowej i będzie po wszystkim:)

·
Marzyciel :P
1,196 Posts
Do końca czerwca mają być wykupione grunty w powiecie włocławskim pod budowę autostrady A-1. Pomiędzy Toruniem a Włocławkiem są już wykupione tereny pod budowę autostrady A-1.
Nie jest natomiast uporządkowana kwestia gruntów od Włocławka do granic województw kujawsko-pomorskiego i łódzkiego. Kiedy ruszy budowa na odcinku od Czerniewic koło Torunia do podłódzkiego Strykowa? Włocławski poseł PiS Łukasz Zbonikowski zapewniał ostatnio, że nastąpi to w przyszłym roku.
Budowa włocławskiego odcinka autostrady ma trwać około dwóch lat. Jeśli te prognozy się sprawdzą, już w 2010 r. kierowcy będą mogli jeździć A-1. Autostrada jest potrzebna m.in. dlatego, że odciąży mocno wyeksploatowaną, wręcz zrujnowaną drogę nr 1. Władze miasta i województwa liczą też na to, że inwestycja przyczyni się do ożywienia gospodarczego naszego regionu:banana:

Źródło: http://q4.pl/

·
Moderator
69,541 Posts
^^Jeśli faktycznie zaczęliby w przyszłym roku,to wtedy A1 budowana byłaby na całej swej długości:) Jakoś jeszcze nie potrafię się oswoić z tą myślą;)

·
Marzyciel :P
1,196 Posts
^^Jeśli faktycznie zaczęliby w przyszłym roku,to wtedy A1 budowana byłaby na całej swej długości:) Jakoś jeszcze nie potrafię się oswoić z tą myślą;)
Będzie to jedyny plac budowy na świecie, który bedzie widać z księżyca;)

·
kierowCa autobusu :)
355 Posts
^^^ Uwierze jak zobacze. Nie zapominajcie w jakim kraju zyjemy. Jestem pewien ze budowa utknie na kilka lat po wybudowaniu obecnie powstajacych odcinkow N. Marzy Obw. Trojmiasta plus odcinek bez konca i poczatku czyli Sosnica Belk. Znowu zaczna sie przepychanki, komisje, zmiany na stanowiskach itd. Zreszta ktore z zaplanowanych inwestycji ruszyly zgodnie z planem? Mam oczywiscie nadzieje ze budowa A-1 bedzie pierwszą ale... zawsze jest ale..

·
Registered
3,641 Posts
W przyszłym roku się nie zacznie. Bez dokumentacji trudno nawet ogłosić przetarg a co dopiero zacząć budowę.

·
Registered
12,009 Posts

No jezeli to wypali to bedzie budowana od gdanska do nowych marz, od torunia do strykowa i od granicy do pyrzowuic. Na odcinki gdzie maja byc koncesionariusze raczej bym nie liczyl znajac nasze dotychczasowe doswiadczenia, ale i tak bedzie niezle

·
Moderator
69,541 Posts
^^Zresztą pożyjemy,zobaczymy, w końcu tylko rok:) Ale jeśli nie rozpoczną budowy Stryków-Pyrzowice,to chyba zrobię sobie wycieczkę do W-wy i obrzucę jajkami MT:D

·
Registered
12,009 Posts
^^Zresztą pożyjemy,zobaczymy, w końcu tylko rok:) Ale jeśli nie rozpoczną budowy Stryków-Pyrzowice,to chyba zrobię sobie wycieczkę do W-wy i obrzucę jajkami MT:D
Strykow pyrzowice? To nie mozliwe. wybiora koncesjonariusza moze za rok, potem bedzie zabawa w kotka i myszke, po dwu latach koncesjonariusz moze wezmie sie za budowe ale pewnie I etap bedzie obejmowal modernizacje gierkowki piuotkow - czestochowa do standartu autostrady, za 3 lata drugi etap czyli strykow piotrkow a za 5 lat ostatni. Czykli za siedem lat ta autostrada bedzie pod warunkiem ze przepychanki nie beda trwaly dluzej niz pierwszy rok. Tak sie u nas buduje... :(
Stawiam ze strykow pyrzowice bedzie ostatnim odcinkiem A1 ktory powstanie

21 - 40 of 13119 Posts
Status
Not open for further replies.