SkyscraperCity Forum banner

[A1] Toruń - Stryków

5037063 Views 13100 Replies 1089 Participants Last post by  pmaciej7
Zestawienie odcinków:

-A1 Grudziądz - Toruń .............................. 62,4 km.....08/2008 - 12/2011 .............................................. Skanska www.autostradaa1.pl
-A1 Czerniewice - Odolion ......................... 11,4 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Odolion - Brzezie ............................... 23,1 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Brzezie - Kowal ................................. 29,5 km.....06/2010 - 06/2012 ................................................ PBG SA
-A1 Kowal - Sójki .................................... 30,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SRB CIVIL ENGINEERING, John Sisk & son, Roadbridge, Budbaum
-A1 Sójki - Kotliska .................................. 15,2 km.....06/2010 - 06/2012 ......................................... POLDIM S.A.
-A1 Kotliska - Piątek ................................. 9,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SANDO BUDOWNICTWO POLSKA, Construcciones Sanchez Dominguez - Sando
-A1 Piątek - Stryków ............................... 21,0 km.....06/2010 - 06/2012 ....................................... Johann Bunte
-A1 w. Łódź - Północ, 291+000 - 295+850 ............ 4,8 km.....05/2010 - 11/2011 ........................................ Budimex S.A.

Węzeł Łódź - Północ:

....
  • Like
Reactions: jarfi
Status
Not open for further replies.
5141 - 5160 of 13101 Posts
Nowy odcinek ma 152 km, a zjazd na autostradę jest przed Toruniem (węzeł Czerniewice) około 150 km na północ od granic Łodzi ;)
Jadąc do Gdyni, od strony Łodzi gdzie się zaczyna wjazd na A1 ? przed Toruniem ? i ile km ma oddana A1

pozd.
dzięki za odpowiedz, jadąc dk1 może znajdę znaki kierujące na węzę czy A1 :nuts:
Nowy odcinek ma 152 km, a zjazd na autostradę jest przed Toruniem (węzeł Czerniewice) około 150 km na północ od granic Łodzi ;)
Przed Toruniem, na DK 1 jest wyraźne oznakowanie zjazdu na A 1.
W odwrotną stronę, w Gdańsku, przed Euro, w centrum miasta pojawiło się oznakowanie dojazdu do A 1.
dzięki za odpowiedz, jadąc dk1 może znajdę znaki kierujące na węzę czy A1 :nuts:
Moja rada: nie jedź w weekend, bo dłużej postoisz w korku na zjeździe z A1, niż zajmie przejazd spod Torunia. Nie wiem doprawdy co za geniusz wymyślił zaledwie 8 bramek zjazdowych?! Na logikę ich ilość projektuje się pod maksymalne przewidziane natężenie ruchu, czyli właśnie w wakacyjne weekendy ale to chyba nie dotyczy Polski... :(
W innych krajach (z życia znam Francję) też się stoi na bramkach w sezonie urlopowym.
Moja rada: nie jedź w weekend, bo dłużej postoisz w korku na zjeździe z A1, niż zajmie przejazd spod Torunia. Nie wiem doprawdy co za geniusz wymyślił zaledwie 8 bramek zjazdowych?! Na logikę ich ilość projektuje się pod maksymalne przewidziane natężenie ruchu, czyli właśnie w wakacyjne weekendy ale to chyba nie dotyczy Polski... :(
Te korki na bramkach A1 pojawiają się w określonych porach, czy są generalnie cały weekend? Może warto zjechać jeden zjazd wcześniej?
A ogółem jaka jest droga od Łodzi do Torunia ? dużo remontów ? oczywiście dk1
Jak jest korek to GTC stawia z reguły 2 węzły wcześniej (przed Swarożynem) info o korku. Czasem takie info pojawia się też na wyświetlaczu w bramce w której pobierasz bilecik. Wtedy wystarczy zjechać w Swarożynie lub Stanisławiu i jechać do Gdańska lokalnymi.

Korki trwają z reguły po kilka godzin - głównie w soboty i niedzielę.
Michał, nie bylo ZADNEGO info o korku. Uwazam, ze 8 bramek zjazdowych z A1 to jest zdecydowanie niewystarczajaca ilosc i nikt mi nie wmowi, ze jest inaczej. Nastepnym razem, jezeli zdecyduje na powrot "jedynka" w letni weekend, beda ratowal sie opcja Google traffic albo Targeo.

Btw, jakos we Francji i Wloszech, na najwiekszych wezlach widzialem ich duzo wiecej, choc oczywiscie i tam takie sytuacje sie zdarzaja. W przypadku Rusocina nawet nie ma miesca na rozbudowe, tak przynajmniej mi sie wydaje.
Zobaczysz jak wjedziesz do kuj-pom :lol:

We Włocławku trwa przebudowa drogi, jak dobrze trafisz to stracisz ponad pół godziny. Za Włocławkiem w kilku miejscach są nieduże utrudnienia w związku z budową A1.
A ogółem jaka jest droga od Łodzi do Torunia ? dużo remontów ? oczywiście dk1
Potwierdzam - żadnej informacji o korku w sobote nie było, atakował z zaskoczenia i zabierał godzinę z życiorysu.
Rok ma 12 miesięcy. Przez 10 miechów większość bramek jest pusta i przejazd przez A1 jest bardzo szybka. W sezonie letnim system ręczny jest niewystarczający to fakt. Ale z 2 strony czy warto było stawiać np 15 bramek jeśli przez 10 miechów stały by puste ? Jak sam zauważyłeś korki w sezonie letnim w każdym kraju gdzie się jedzie nad morze i jest taki system płatności się tworzą. Tak jest we Francji, Włoszech i np Chorwacji gdzie też stałem godzinę.
Michał, nie bylo ZADNEGO info o korku. Uwazam, ze 8 bramek zjazdowych z A1 to jest zdecydowanie niewystarczajaca ilosc i nikt mi nie wmowi, ze jest inaczej. Nastepnym razem, jezeli zdecyduje na powrot "jedynka" w letni weekend, beda ratowal sie opcja Google traffic albo Targeo.

Btw, jakos we Francji i Wloszech, na najwiekszych wezlach widzialem ich duzo wiecej, choc oczywiscie i tam takie sytuacje sie zdarzaja. W przypadku Rusocina nawet nie ma miesca na rozbudowe, tak przynajmniej mi sie wydaje.
Witajcie. Byłem na A1. Jechałem od WD210 do E221. Powiem szczerze, że to co dzisiaj widziałem napełniło mnie optymizmem ;) Może trochę przesadzam, ale naprawdę nie ma tragedii. Przez 2-3 miesiące jest to do skończenia. Chociaż znając B&K to może nawet w półtora miesiąca by dali rade. Fotorelacja później, bo muszę te fotki opisać, a teraz chcę trochę odpocząć.
Kilka zdjęć z budowy A1 w okolicach Włocławka z trochę innej perspektywy. Rok temu wrzucałem podobne zdjęcia i jak widać nie wiele się zmieniło..

Przepiękne :)

:applause::master::rock:
Świetna robota GAJEŚ :) Czekamy teraz na fotki:)
Dokładnie! @mabiel dzięki piękne za wspaniale foty.
Przepiękne :)

:applause::master::rock:
Ekstra foty i jak doskonale wszyscy widzą Ziemia jest niewielkich rozmiarów, a przez jej większą część przebiega budowa autostrady. :cheers:
Kilka zdjęć z budowy A1 w okolicach Włocławka z trochę innej perspektywy.
Pojawiło się nowe zaawansowanie finansowe:

Toruń - Brzezie: 57,2 % (przyrost o 2,1 %),
Brzezie - Kowal: 47,9 % (przyrost o 1,6 %).
Tak jak obiecywałem, zaczynamy fotorelacje. Rozpoczynamy na węźle Kutno-Wschód i lecimy na północ do estakady E221. Na początek mapka:

1. Jesteśmy w miejscu (1), czyli tuż przed węzłem z DK2, widok na wschód:

2. Trochę w lewo:

3. Zbliżenie na WD211:

4. Miejsce (2), stoimy na objeździe w ciągu DK2. W tym miejscu będzie zjazd z wiaduktu WD211A. Widok na południe:

5. I na północ, czyli SPO:

6. Miejsce (3), jedziemy na północ od WD211:

7. Dojeżdżamy do WD210:

8. Zbliżenie na najazd na WA209:

9. Spoglądamy w lewo na łącznice:

10. I obrót na południe, czyli na WD211:

CDN...
5141 - 5160 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.