SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
5141 - 5160 of 13101 Posts

· The Ratizator™
4,657 Posts
Moja rada: nie jedź w weekend, bo dłużej postoisz w korku na zjeździe z A1, niż zajmie przejazd spod Torunia. Nie wiem doprawdy co za geniusz wymyślił zaledwie 8 bramek zjazdowych?! Na logikę ich ilość projektuje się pod maksymalne przewidziane natężenie ruchu, czyli właśnie w wakacyjne weekendy ale to chyba nie dotyczy Polski... :(

· Registered
873 Posts
Moja rada: nie jedź w weekend, bo dłużej postoisz w korku na zjeździe z A1, niż zajmie przejazd spod Torunia. Nie wiem doprawdy co za geniusz wymyślił zaledwie 8 bramek zjazdowych?! Na logikę ich ilość projektuje się pod maksymalne przewidziane natężenie ruchu, czyli właśnie w wakacyjne weekendy ale to chyba nie dotyczy Polski... :(
W innych krajach (z życia znam Francję) też się stoi na bramkach w sezonie urlopowym.

· Registered
10,574 Posts
Jak jest korek to GTC stawia z reguły 2 węzły wcześniej (przed Swarożynem) info o korku. Czasem takie info pojawia się też na wyświetlaczu w bramce w której pobierasz bilecik. Wtedy wystarczy zjechać w Swarożynie lub Stanisławiu i jechać do Gdańska lokalnymi.

Korki trwają z reguły po kilka godzin - głównie w soboty i niedzielę.

· The Ratizator™
4,657 Posts
Michał, nie bylo ZADNEGO info o korku. Uwazam, ze 8 bramek zjazdowych z A1 to jest zdecydowanie niewystarczajaca ilosc i nikt mi nie wmowi, ze jest inaczej. Nastepnym razem, jezeli zdecyduje na powrot "jedynka" w letni weekend, beda ratowal sie opcja Google traffic albo Targeo.

Btw, jakos we Francji i Wloszech, na najwiekszych wezlach widzialem ich duzo wiecej, choc oczywiscie i tam takie sytuacje sie zdarzaja. W przypadku Rusocina nawet nie ma miesca na rozbudowe, tak przynajmniej mi sie wydaje.

· Registered
576 Posts
A ogółem jaka jest droga od Łodzi do Torunia ? dużo remontów ? oczywiście dk1
Zobaczysz jak wjedziesz do kuj-pom :lol:

We Włocławku trwa przebudowa drogi, jak dobrze trafisz to stracisz ponad pół godziny. Za Włocławkiem w kilku miejscach są nieduże utrudnienia w związku z budową A1.

· Autostrady Polska
11,238 Posts
Michał, nie bylo ZADNEGO info o korku. Uwazam, ze 8 bramek zjazdowych z A1 to jest zdecydowanie niewystarczajaca ilosc i nikt mi nie wmowi, ze jest inaczej. Nastepnym razem, jezeli zdecyduje na powrot "jedynka" w letni weekend, beda ratowal sie opcja Google traffic albo Targeo.

Btw, jakos we Francji i Wloszech, na najwiekszych wezlach widzialem ich duzo wiecej, choc oczywiscie i tam takie sytuacje sie zdarzaja. W przypadku Rusocina nawet nie ma miesca na rozbudowe, tak przynajmniej mi sie wydaje.
Rok ma 12 miesięcy. Przez 10 miechów większość bramek jest pusta i przejazd przez A1 jest bardzo szybka. W sezonie letnim system ręczny jest niewystarczający to fakt. Ale z 2 strony czy warto było stawiać np 15 bramek jeśli przez 10 miechów stały by puste ? Jak sam zauważyłeś korki w sezonie letnim w każdym kraju gdzie się jedzie nad morze i jest taki system płatności się tworzą. Tak jest we Francji, Włoszech i np Chorwacji gdzie też stałem godzinę.

· Registered
813 Posts
Witajcie. Byłem na A1. Jechałem od WD210 do E221. Powiem szczerze, że to co dzisiaj widziałem napełniło mnie optymizmem ;) Może trochę przesadzam, ale naprawdę nie ma tragedii. Przez 2-3 miesiące jest to do skończenia. Chociaż znając B&K to może nawet w półtora miesiąca by dali rade. Fotorelacja później, bo muszę te fotki opisać, a teraz chcę trochę odpocząć.

· Registered
745 Posts
Pojawiło się nowe zaawansowanie finansowe:

Toruń - Brzezie: 57,2 % (przyrost o 2,1 %),
Brzezie - Kowal: 47,9 % (przyrost o 1,6 %).

· Registered
813 Posts
Tak jak obiecywałem, zaczynamy fotorelacje. Rozpoczynamy na węźle Kutno-Wschód i lecimy na północ do estakady E221. Na początek mapka:

1. Jesteśmy w miejscu (1), czyli tuż przed węzłem z DK2, widok na wschód:

2. Trochę w lewo:

3. Zbliżenie na WD211:

4. Miejsce (2), stoimy na objeździe w ciągu DK2. W tym miejscu będzie zjazd z wiaduktu WD211A. Widok na południe:

5. I na północ, czyli SPO:

6. Miejsce (3), jedziemy na północ od WD211:

7. Dojeżdżamy do WD210:

8. Zbliżenie na najazd na WA209:

9. Spoglądamy w lewo na łącznice:

10. I obrót na południe, czyli na WD211:

CDN...

5141 - 5160 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.