SkyscraperCity Forum banner

[A1] Toruń - Stryków

5036764 Views 13100 Replies 1089 Participants Last post by  pmaciej7
Zestawienie odcinków:

-A1 Grudziądz - Toruń .............................. 62,4 km.....08/2008 - 12/2011 .............................................. Skanska www.autostradaa1.pl
-A1 Czerniewice - Odolion ......................... 11,4 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Odolion - Brzezie ............................... 23,1 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Brzezie - Kowal ................................. 29,5 km.....06/2010 - 06/2012 ................................................ PBG SA
-A1 Kowal - Sójki .................................... 30,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SRB CIVIL ENGINEERING, John Sisk & son, Roadbridge, Budbaum
-A1 Sójki - Kotliska .................................. 15,2 km.....06/2010 - 06/2012 ......................................... POLDIM S.A.
-A1 Kotliska - Piątek ................................. 9,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SANDO BUDOWNICTWO POLSKA, Construcciones Sanchez Dominguez - Sando
-A1 Piątek - Stryków ............................... 21,0 km.....06/2010 - 06/2012 ....................................... Johann Bunte
-A1 w. Łódź - Północ, 291+000 - 295+850 ............ 4,8 km.....05/2010 - 11/2011 ........................................ Budimex S.A.

Węzeł Łódź - Północ:

....
  • Like
Reactions: jarfi
Status
Not open for further replies.
5401 - 5420 of 13101 Posts
dzięki za merytorykę:)
@Kaczorm - dzięki za zdjęcia - super. Sam robisz te foty, czy wozisz kogoś jako fotografa?
Myślę, że jest to podyktowane długością przęsła obiektu. Obiekty powinny być jak najbardziej prostopadłe do autostrady, wtedy mogą być krótsze. Druga sprawa, to przy budowaniu w śladzie starej drogi, na czas budowy nowej trzeba wybudować tymczasowy objazd, jeżeli droga nie jest zamknięta. Pozdrawiam
Sam robię :) Dlatego taka słaba jakość :(
Przestań, nie kokietuj:) Zdjęcia super. Pytam, bo ktoś kiedyś pisał na forum, że pilotuje i może dobrać kogoś z aparatem
Sam robię :) Dlatego taka słaba jakość :(
^^Z ponańskiego ktoś. Nie wiem czy nie Carte.
Spytam u siebie w ośrodku czy mogę i Ci napiszę na PW, bo tak szczerze to nikogo jeszcze nie brałem jako pasażera :)
Kompletnie nie zgadzam się z tym, że Toruń - Kowal jest bardziej potrzebny. Ale tak przejeżdżam przez Łódź Dk14 w szczycie. Od Inflanckiej:) Całą resztę drogi zupełnie inną trasą. Jedzie się fantastycznie :)
Kpc21 said:
Przejeżdżasz przez Łódź DK14? W szczycie?
Trasę Toruń-Łódź(do rogatek) pokonuje się ok 3h. Do Kowala jedzie się trochę mniej niż 1,5h. Jeden i drugi odcinek da sporą oszczędność. Że nie ma obwodnicy Łodzi? Gorzej jak dziś pewno nie będzie.
2 lata temu dojeżdżałem ok. 16:00 w rejon skrzyżowania Kopcińskiego/Narutowicza - właśnie od strony Strykowskiej. Znacznie szybciej było wysiąść z autobusu na Rondzie Solidarności i przejść się pieszo niż tłuc się w korku do Narutowicza. Ale właściwie takie korki są tam tylko w skrajnym szczycie, poza tym na Włókniarzy też się zdarzają.
Ale tak przejeżdżam przez Łódź Dk14 w szczycie. Od Inflanckiej:) Całą resztę drogi zupełnie inną trasą. Jedzie się fantastycznie :)
Odcinek Sójki - Kotliska jest trochę rozgrzebany a chcą go oddać za 2 miesiące. Wrzucili nowe zdjęcia z tego odcinka na stronę ZBM ale nic na nich za bardzo nie widać. Może ma ktoś jakieś świeże fotki z tego odcinka?
W poście 5327 z zeszłego trygodnia masz fotki z całego odcinka Sójki-Kotliska.Od tego czasu niewiele się zmieniło.
Odcinek Sójki - Kotliska jest trochę rozgrzebany a chcą go oddać za 2 miesiące. Wrzucili nowe zdjęcia z tego odcinka na stronę ZBM ale nic na nich za bardzo nie widać. Może ma ktoś jakieś świeże fotki z tego odcinka?
Skoro przez prawie tydzień nic się nie zmieniło, a do oddania zostało 8 tygodni to bardzo wątpliwe czy zdążą:(
Myślałem że postępy będą widoczne i to znacząco.
Czas na budowę od 7/2010 do 10/2012 to ok. 120 tygoni.

Jeśli wytrzymaliśmy 120 tygoni to np. dodatkowe 4 tygodnie (czyli 3,3%) w listopadzie też wytrzymamy i pojedziemy A1 w grudniu tego roku :nuts:

Budowa autostrady to nie jest wyścig - to jest inwestycja na wiele, wiele lat ;-)
Skoro przez prawie tydzień nic się nie zmieniło, a do oddania zostało 8 tygodni to bardzo wątpliwe czy zdążą:(
Myślałem że postępy będą widoczne i to znacząco.
2 miesiące to bardzo dużo dla wykonania nawierzchni.
Póki co jest sam piach, gdyż jest zapewne wysoka warstwa nasypów.
Warstwy wiążące i ścieralne są już nieporównywalnie cieńsze więc i szybciej je się wykonuje, i mniej materiału trzeba nawieźć. Jak skończą nasypy to reszta pójdzie błyskawicznie.
Tasku, które z Twoich zdjęć prezentuje stan prac na północ od tego wiaduktu?
Chciałbym zobaczyć zdjęcie z tego miejsca za miesiąc. Wtedy można oceniać postęp prac. Szkoda że nie ma rzetelnych raportów tygodniowych.
O ile kojarzę, to chyba do dzisiaj SRB miało czas w związku z klauzulą 15.1. Prawda to? Czas mieli przedłużony o tydzień na wykonanie robót. Raportów już nie było, ale liczę, że roboty jednak były wykonywane na tyle ile mogli i są bliżej ukończenia tego co musieli zrobić..
Ktoś w okolicach się kręcił i jest w stanie potwierdzić jakieś roboty od Czerniewic do Kowala?
^^ na węźle Czerniewice wczoraj ruch był piękny - koparki, spychacze, sporo ludzi etc. Jest nadzieja.
Węzeł czerniewice i WK 152

OD WK 152 w strone Torunia

A1 do MOP Odolion.

5401 - 5420 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.