SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
5421 - 5440 of 13119 Posts

·
Registered
Joined
·
74 Posts
Węzeł Sójki

Cześć.

Jadąc dziś z Płocka do Łodzi zdziwił mnie widok nadmiernej ilości oznakowania i informacji o wjeździe na autostradę na węźle sójki. Strzeliłem więc kilka fotek, ale proszę, miejsce na uwadze, iż to moja pierwsza fotorelacja i aparat jakim dysponowałem o tej porze dnia, nie robi rewelacji. Mimo wszystko, wszystkie zdjęcia dzieją się na WD-201, lub zaraz obok niego (w ciągu DK60). Zaczynamy!

Wjazd na autostradę na węźle Sójki


Wita nas piękne D-9


I zjeżdżając, będzie nas żegnać D-10


Jadąc dalej, ograniczenie i informacja o brameczkach


I zwrot w tył na rondo z DK60


Przechodzimy na WD-201, powoli kroczymy na sam szczyt


Patrzymy w stronę Płocka
I w stronę Kutna


Widok na ekrany prowadzące w stronę Łodzi


cdn..
 

·
Registered
Joined
·
74 Posts
Węzeł Sójki

A tu już widok na autostradę w stronę Łodzi


Zdjęcie tablicy z odległościami, (robiłem co mogłem!)


Dla ułatwienia: Łódź - 59, Katowice - 254, Gorzyczki (PL) (CZ) 323


Przechodzimy na drugą stronę, patrzymy w stronę Gdańska, przed nami WD-200
Spojrzenie na asfalcik w stronę Gdańska
W tle WD-200 oraz informacja o zjeździe na DK60 (Płock/Kutno)


cdn..
 

·
Registered
Joined
·
74 Posts
Węzeł Sójki

Powoli wracamy do miejsca startu, jeszcze raz wgląd na ekrany na Łódź
I chyba najlepsze zdjęcie z tablicą kilometrażową


Podjeżdżamy pod SPO Sójki
Tutaj Pan ochroniarz przyjemnie wyjaśnił nam, iż: "Nastawiali znaków, ale przejazdu nie ma", po czym zawróciliśmy, strzelając jeszcze kilka fotek (w tle WD-200)


I to tyle. Mam nadzieję, że aż tak źle nie jest, dacie radę odczytać z tych zdjęć to, co najważniejsze. Następnym razem postaram się uwiecznić na zdjęciach trochę lepsze jakościowo obrazki. Do następnego!
 

·
Registered
Joined
·
4,045 Posts
@StrozeR, dziękuję za tę relację. Moim zdaniem instalacja znaków świadczy, że naprawdę niedługo będzie można spod Łodzi przejechać super drogą kawał drogi na północ. :cheers:

ps. ten fiolet na wiadukcie...robi wrażenie
 

·
The Ratizator™
Joined
·
4,503 Posts
^^ Dzieki za fotki wszystkim.

Co do fioletu - alez bedzie lans, rozowe torebki z jednej strony, z drugiej biale t-shirty, czarna fura i opalenizna :D
 

·
Registered
Joined
·
469 Posts
A1: GDDKiA grozi zerwaniem umowy
źródło: Rynek Infrastruktury

Do poniedziałku konsorcjum firm budujących autostradę A1 w województwie kujawsko-pomorskim ma czas na dojście do porozumienia, które pozwoli na podpisanie ugody w sprawie kontynuacji budowy. Jeżeli tak się nie stanie, GDDKiA zerwie kontrakt.

Zerwanie umowy z wykonawcą może nastąpić wskutek braku porozumienia oraz braku wypełnienia warunków wzywających wykonawcę do poprawy sytuacji. Dotyczy to kontraktu na budowę odcinka A1 z Brzezia do Kowala, na którym liderem jest upadła spółka PBG.

Aktualnie na odcinku z Czerniewic do Brzezia, gdzie liderem jest irlandzka firma SRB w piątek powinno rozpocząć się układanie masy bitumicznej. Jest to kluczowy asortyment robót na tym odcinku i zostało to wskazane przez zamawiającego w wezwaniu do poprawy.

Na odcinku z Czerniewic do Brzezia prace postępują i są realizowane z widocznym zaangażowaniem w zakresie robót mostowych oraz wykonania murów oporowych nasypów na trasie zasadniczej. Obecnie wykonawca przygotowuje się do układania masy bitumicznej.

Drugi odcinek z Brzezia do Kowala nie przedstawia optymistycznej sytuacji. Roboty nie są kontynuowane, a wykonawca w minimalnym zakresie prowadzi prace polegające na zabezpieczeniu już wykonanych robót.
 

·
Richelieu znad zapory
Joined
·
7,255 Posts

·
Registered
Joined
·
1,582 Posts
Brak porozumienia konsorcjum spowoduje wypowiedzenie umowy na A1

http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/11418/Brak-porozumienia-konsorcjum-spowoduje-wypowiedzenie-umowy-na-A1
Do poniedziałku GDDKiA czeka na porozumienie konsorcjum budującego A1 w Kujawsko-Pomorskiem, pozwalające na podpisanie ugody w sprawie kontynuacji budowy autostrady A1.
Brak tego porozumienia oraz brak wypełnienia warunków wzywających wykonawcę do poprawy spowoduje konieczność wypowiedzenia przez zamawiającego umowy na budowę odcinka Brzezie – Kowal czyli kontraktu, na którym liderem jest upadła spółka PBG.
Tymczasem na odcinku Czerniewice – Brzezie, czyli tam gdzie liderem jest irlandzka firma SRB dziś ma się rozpocząć układanie masy bitumicznej, co jest kluczowym asortymentem robót na tym odcinku i co zostało wskazane przez zamawiającego w wezwaniu do poprawy.
Na odcinku Czerniewice – Brzezie prace postępują i są realizowane z widocznym zaangażowaniem w zakresie robót mostowych oraz wykonania murów oporowych nasypów na trasie zasadniczej. Obecnie wykonawca przygotowuje się do układania masy bitumicznej. W tym celu została oczyszczona podbudowa a na wybrane do wbudowania masy odcinki transportowane są dwa rozściełacze. Roboty bitumiczne mają się rozpocząć jeszcze dziś. GDDKiA będzie obserwować postępy tych robót.

Na odcinku Brzezie – Kowal roboty nie są kontynuowane. Wykonawca, w minimalnym zakresie prowadzi jedynie prace zabezpieczające już wykonane roboty.
 

·
Registered
Joined
·
745 Posts
^^
Fajnie, ale ciągle tylko piszesz coś, co nic nie wnosi do tematu. Czekamy wciąż na obiecane fotorelacje od Ciebie :)
 

·
Registered
Joined
·
745 Posts
^^
W tle widzisz WD200 na Węźle Sójki A1/DK60. Zapewne jest to widok po przejechaniu SPO Sójki i decyzja gdzie jedziemy :)
 

·
Registered
Joined
·
74 Posts
Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie dokładnie było robione poniższe zdjęcie?
Najlepiej wskazać na mapie.

Z góry dziękuje.
Dokładnie tak jak kolega opisał:

^^
W tle widzisz WD200 na Węźle Sójki A1/DK60. Zapewne jest to widok po przejechaniu SPO Sójki i decyzja gdzie jedziemy :)
A tutaj masz zaznaczenie na planie kontraktu (czarną obwódką):

 

·
Registered
Joined
·
1,589 Posts
..
Budowa autostrady A1 Brzezie-Kowal - nie widać żadnego postępu!

Na odcinku Brzezie-Czerniewice prace na A1 posuwają się. Z informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że we wtorek na budowie było zatrudnionych 300 pracowników. Ale między Brzeziem a Kowalem na odcinku 30 km pracowało tylko 15. Dlaczego?


Prace na budowie A1 toczą się wolniej niż przewidywano.
fot. Wojciech Alabrudziński

Irlandzka firma SRB dostała kolejny czas na dokończenie uzgodnień z firmami, tworzącymi konsorcjum. Po ogłoszeniu upadłości przez dotychczasowego lidera – firmę PBG Irlandczycy nie doszli do porozumienia z syndykiem masy upadłościowej oraz z kredytującymi konsorcjum bankami.
- To wszystko powoduje, że prace na budowie A1 toczą się wolniej niż przewidywano - tłumaczy Urszula Nelken, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ale tą sytuacją są bardzo zaniepokojone władze samorządowe z gmin i powiatów, na terenie których prowadzona jest inwestycja. - Co z tego, że terminy dawane wykonawcy są przedłużane? - denerwuje się Kazimierz Kaca, starosta powiatu włocławskiego. - Z tego nic nie wynika. Do zimy coraz bliżej, a na odcinku Brzezie-Kowal nie widać żadnego postępu robót! Jak tak dalej pójdzie, autostrada nie będzie gotowa w przyszłym roku.
Czy Irlandczycy budujący A1 koło Włocławka dojdą do ostatecznego porozumienia z syndykiem i bankami, będzie wiadomo w końcu tygodnia.
źródło
 
5421 - 5440 of 13119 Posts
Status
Not open for further replies.
Top