SkyscraperCity Forum banner

[A1] Toruń - Stryków

5036164 13100
Zestawienie odcinków:

-A1 Grudziądz - Toruń .............................. 62,4 km.....08/2008 - 12/2011 .............................................. Skanska www.autostradaa1.pl
-A1 Czerniewice - Odolion ......................... 11,4 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Odolion - Brzezie ............................... 23,1 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Brzezie - Kowal ................................. 29,5 km.....06/2010 - 06/2012 ................................................ PBG SA
-A1 Kowal - Sójki .................................... 30,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SRB CIVIL ENGINEERING, John Sisk & son, Roadbridge, Budbaum
-A1 Sójki - Kotliska .................................. 15,2 km.....06/2010 - 06/2012 ......................................... POLDIM S.A.
-A1 Kotliska - Piątek ................................. 9,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SANDO BUDOWNICTWO POLSKA, Construcciones Sanchez Dominguez - Sando
-A1 Piątek - Stryków ............................... 21,0 km.....06/2010 - 06/2012 ....................................... Johann Bunte
-A1 w. Łódź - Północ, 291+000 - 295+850 ............ 4,8 km.....05/2010 - 11/2011 ........................................ Budimex S.A.

Węzeł Łódź - Północ:

....
  • Like
Reactions: jarfi
Status
Not open for further replies.
21 - 39 of 77 Posts
^^ Bo - niestety - na sporym odcinku stanęła :)
Mam takie przeczucie, że w GDDKiA przygotowywali się do zerwania umów już od dłuższego czasu, Stad też taki szybki termin ogłoszenia przetargu.
zatkała mnie ta informacja, pierwszy raz w tak ekspresowym tempie ogłoszono nowe przetargi po zerwaniu umowy- czyli jednak mozna (...)
Dzięki za filmik.

Zauważyłem, że przez cały czas trwania filmu nie było żadnego "mistrza lewego pasa". Wszyscy ładnie zjeżdżają na prawy pas jak należy. Miodzio :)

Dzisiaj słuchałem Trójki. Słuchacze dzwonią i w większości... narzekają. Za mało, za krótko, zły dojazd. Ale ręce mi opadły, gdy zadzwonił jeden słuchacz i powiedział, że dwie duże autostrady krzyżują się na rondzie w Strykowie :lol:
Przejazd w. Kowal - w.Łódź Północ, 2012-11-14

Niestety trochę nieostro, zmieniałem wczoraj ustawienia kamerki i jest jak widać.. fcuk.. (ale na 720p i 1080p daje się oglądać)
Przyspieszenie x4, ten odcinek w zasadzie cały z prędkością wg GPSa 100-105 km/h (oszczędzałem paliwo :>)

.
PPO jest pod Czerniewicami zaraz za mostem na Wiśle jadąc od Strykowa. Tam zaczyna się odcinek GTC i raczej się to nie zmieni. A pod Gdańskiem w Rusocinie jest swoją drogą PPO.
EDIT: Toye uprzedziles mnie o sekundę. Nie będzie PPO Czerniewice - po otwarciu całej A1 na Północ od Strykowa najbliższe PPO będzie pod Gdanskiem i tylko SPO na wezlach. Chyba ze cios z kolei ja pomylilem :)
Nawet jak wygra SKANSKA, to powtórki z budowy A1 z Gdańska do Torunia nie będzie. Po prostu inny inwestor.
Ech... a może (?)....wygra Skanska i tak jak z odcinkiem do z Gdańska do Torunia/Czerniewic skończy długo przed terminem.:)
Panowie, przecież nie po to walczą o wydłużenie terminu przed przystąpieniem do przetargu, by potem nagle po jego wygraniu spinać się i kończyć przed wynegocjowanym w kontrakcie czasem.

@Sumas właśnie, że ma ogromne znaczenie, czy inwestor jest publiczny, czy prywatny. Wystraczy porównać kontraktowe terminy zakończenia prac z faktycznymi, by to zobaczyć.
U innego inwestora :)
Widziałeś jakiś przetarg ogłaszany przez GDDKiA, który przewidywałby premię za zakończenie prac przed terminem?
Jednak kontrakt może przewidywać dodatkowe wynagrodzenie (premię) za szybsze ukończenie inwestycji. SKANSKA ma w tym względzie przetarte już "ścieżki":)
Kłosek szacun za fotki :)
A może po prostu dogadał się z Włochami i nie robił dookoła tego żadnego medialnego szumu? Zauważ (pisze o tym @modzerowiak post wyżej), że dopiero od tej wizyty zaczęło coś "trybić" w dobrą stronę.
^^ Otóż to. Pochwaliłby się natychmiast, gdyby było czym. Zapewne nie jest mu łatwo negocjować w sytuacji, gdy wykonawca od pierwszego dnia planował przekręt.
^^ Skoro zaoferowali taką cenę, to widocznie stwierdzili, że im się to opłaca. Nie wiem skąd takie oburzenie. A że dopiero teraz zaczęli dłubać? Pewnie papiery załatwiali.
Chodzi o to, że Mirbud zwiększa swoje zaangażowanie w... niebudowanie :)
^^ Ale o jakiej przejezdności autostrady tutaj jest mowa? Jeżeli nie zakończą budowy autostrady w całości to na jakiej podstawie mogą tam się znależć samochody? Specustawa sprzed Euro przecież już nie działa.
^^ W porządku. Ale bez ukończenia obiektów inżynieryjnych nie ma mowy o uzyskaniu przejezdności. Czyli ułożenie samej masy nic nie da.
Czyli jednak coś dłubnęli przy wiadukcie.
A co tutaj takie fale dunaju? Złudzenie optyczne, czy rzeczywiście nawierzchnia pofalowana?
W drugą stronę:
Przecież wszyscy wiemy, że Kobylarnia nie zaczęła z takim rozmachem jak powinni, bo nie miała kasy. A że teraz chcą na wszelkie sposoby uzyskać wydłużenie terminu, to normalna sprawa. Sam bym tak zrobił.
Oczywiście wierzę, że uchybienia były.
  • Like
Reactions: michalzbrzezin
ja nie wiem, tak domyslano sie na forum. dokumentowanie brakow po poprzednikach to tez dobry powod opoznienia. w koncu trudno robic wiazaca jesli niema podbudowy w miejscu gdzie miala byc...
^^Dokładnie, przecież gdyby od razu ruszyli z kopyta (bez względu na to czy mieli kasę czy nie), to wszelkie niedoróbki musieliby wziąć na siebie.
Liepiej było wszystko spojkojnie udokumentować, by później mieć argumenty w walce o aneks.
Ps. Swego czasu ktoś podawał informacje o osiadających podporach przy Zgłowiączce. To chyba dobry powód do roszczeń?
Czy ja dobrze czytam, że Kobylarnia to jest taka bardzo solidna firma, że gdyby nie ta niedobra Gdaka to już by w zasadzie kończyli kontrakt?

No bez jaj.

Żeby nie było - nie mam nic do Kobylarni :)
Coś mi kołacze po głowie, że wykup gruntów pod koncesjonowane autostrady robiła GDDKiA.
21 - 39 of 77 Posts
Status
Not open for further replies.