SkyscraperCity Forum banner

[A1] Toruń - Stryków

5053877 Views 13100 Replies 1089 Participants Last post by  pmaciej7
Zestawienie odcinków:

-A1 Grudziądz - Toruń .............................. 62,4 km.....08/2008 - 12/2011 .............................................. Skanska www.autostradaa1.pl
-A1 Czerniewice - Odolion ......................... 11,4 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Odolion - Brzezie ............................... 23,1 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Brzezie - Kowal ................................. 29,5 km.....06/2010 - 06/2012 ................................................ PBG SA
-A1 Kowal - Sójki .................................... 30,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SRB CIVIL ENGINEERING, John Sisk & son, Roadbridge, Budbaum
-A1 Sójki - Kotliska .................................. 15,2 km.....06/2010 - 06/2012 ......................................... POLDIM S.A.
-A1 Kotliska - Piątek ................................. 9,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SANDO BUDOWNICTWO POLSKA, Construcciones Sanchez Dominguez - Sando
-A1 Piątek - Stryków ............................... 21,0 km.....06/2010 - 06/2012 ....................................... Johann Bunte
-A1 w. Łódź - Północ, 291+000 - 295+850 ............ 4,8 km.....05/2010 - 11/2011 ........................................ Budimex S.A.

Węzeł Łódź - Północ:

....
See less See more
  • Like
Reactions: 1
Status
Not open for further replies.
41 - 60 of 13101 Posts
A1 Zaawanowanie Toruń - Stryków

Czy ktoś pokusiłby się o jakieś wnioski na temat zaawansowania poszczególnych odcinków? Które wg Was uda się zbudować do lipca 2012,a które później. Nie mam możliwości jeździć tamtędy więc jeśli kilka osób coś by o tym napisało, byłbym wdzięczny. Zakładam, iż odcinek Grudziądz - Toruń będzie otwarty pod koniec roku.
Czy ma ktoś najnowsze zdjęcia z odcinka Sójki - Kotliska? Z tego co widzę na odcinku Kowal-Stryków, najbardziej zaawansowanym odcinkiem jest odcinek Kowal - Sójki lub Sójki - Kotliska. Fajnie byłoby poczytać jak wygląda zaawansowanie robót przełozone na prosty jezyk:) Np. ile km asfaltu jest już położone, ile WD i innych obiektów jest jeszcze do zrobienia.
Szkoda że z odcinkiem Toruń - Kowal nie wyrobią się do wakacji 2012r. fajnie byłoby z południa Polski pojechać nad morze już od Łodzi A1.
Ciekawe czy odcinek Sójki - Stryków uda się otworzyć na Wielkanoc 2012r.
Jeśli ktoś ma takie informacje poproszę o kilka słów.
Sójki-Kotliska

Witam. Ma ktoś najnowsze zdjęcia z odcinka Sójki-Kotliska? Lub dalej na południe? Pogodę mają super, zimy na razie nie widać więc mam nadzieję, iż praca idzie pełną parą.
Mam pytanie, czy jadąc już załóżmy otwartą A1 z północy w stronę Strykowa jest jakaś szansa ominąć Łódź i dalej potem wjechać na Gierkówkę w stronę Katowic czy trzeba się jednak przebijać przez Łódź:( jeśli zna ktoś jakąś alternatywną drogę proszę o wiadomość. Na wiosnę będę jeździł A1 z północy przez Stryków i nie wiem czy jechać DK 14 na Łódź czy jest szansa na jakąś inną w miarę dobrą trasę aby dobić do Gierkówki.
Ale i tak mam nadzieję, iż szybciej się będzie jechać ze Strykowa przez Łódź i dalej na południe, niż przez Zgierz i Łódź. bo pamiętam, iż w Zgierzu i na początku Łodzi zawsze są korki, a droga ze Strykowa przez Łódź jest chyba trochę krótsza i mniej korków. Taką mam nadzieję.
Jechałem 27.12 koło węzła Sójki. Na A1 pracowało kilka osób, m.in na wiaduktach.
Co do eskapady E221 to zostało im około 200-300m i będzie gotowa jedna nitka.
Nie sądzę aby przy tak ładnej pogodzie i kiedy mają opóźnienia, marnotrawili czas na przestój do marca.
Nie wiem dlaczego na głównej stronie http://www.zbm.home.pl/a1stryk/?galeria,64 nie wklejają żadnych zdjęć od końca listopada 2011r. Jechałem w święta i widziałem jak na odcinku Sójki-Kotliska pracowało sporo osób. Poza tym nie wierzę że mogą zrobić soobie przerwę do 15 marca. Prace betonowania można chyba prowadzić kiedy średnia temperatura dobowa jest niższa niż +5°C, a temperatura minimalna może spaść poniżej 0°C. Myślę że średnia dobowa jest wyższa niż 5 stopni C.
Także jesli tak dalej będzie to za 2 miesiące powinni ukończyć np betonowanie estakady E221 i ukończyć wszystkie wiadukty jakie zostały do zrobienia. Ciężko będzie zdążyć do 30.04.2012 ale do końca czerwca zdążą, bo tylko to mnie interesuje aby na wakacje np. w lipcu bądź sierpniu pojechać nową A1 :)
See less See more
Odcinek Stryków - Kowal ma sztywny termin 30 kwietnia 2012r więc do tego czasu powinni się wyrobić, jesli nie to na 100% będą się starać aby do Euro było skończone więc myślę że do końca Czerwca ten odcinek będzie przejezdny.
Nawet jeśli nie będzie oznakowania A1 Gdańsk, to na pierwszym skrzyzowaniu w Łodzi zaraz za CZMP (koło takiego dużego Kościoła) jest znak aby skręcić w prawo na A2 Stryków( w lewo jest na DK1 Gdańsk), więc będzie można tym się kierować, choć masz rację, przydałyby się nowe oznakowania.
Witam, z tego co słyszałem dziś w TV, wypowiadała się Pani z GDDKiA powiedziałam, że spękania na A1 powstały w miejscu gdzie kończył się jeden odcinek asfaltu a zaczynał drugi, czyli że źle zostało to połączone. I nie chodzi o mróz bo przy właściwym łączeniu tych spękań by nie było. Ale jest to do naprawienia.
Mam pytanie. Jeśli już dojadę od północy do węzła w Strykowie to jak najszybciej przejechać przez Łódź aby dostać się na DK1 na południe. Czy Łódź przewiduje w najblizszym czasie oznakować trasę dojazdu do DK1?
Jechałem dziś przez budowany węzeł Kutno północ w miejscowości Sójki. Szczerze to nie wiem czy się wyrobią z tym odcinkiem do końca Maja choć bardzo chciałbym w Czerwcu przejechać się gotowym odcinkiem Kowal-Stryków.
No wreszcie:) a tak poważnie, jest szansa iż w czerwcu lub w lipcu przejadę się otwartym odcinkiem A1 Sójki - Stryków?
Witam, czy są już jakieś inforlacje kiedy ruszą prace na odcinku Sójki - Kotliska?
Jak rozumiem dokończenie prac mają przejąć inne firmy, które budują ten odcinek ale na razie z tego co słyszę nic się tam nie dzieje. A prac zostało pewnie na 2 miesiące więc mogliby już zacząć.
Czesc, nie wiecie jak wyglądają prace na odcinku Sójki - Kotliska? Czy pozostałe firmy skończą tę autostradę po upadłosci Poldimu? I jak prace wyglądają teraz? Podobno mocno wzięli się do pracy (oby to była prawda) bo ten odcinek chyba jest najmniej zaawansowany. Fajnie by było jakby do Sierpnia otworzyli cały odcinek Kowal - Stryków. Jest na to szansa???
Na budowanym przez Bogl a Krysl i najmniej zaawansowanym odcinku C A2 rozpoczęło się układanie ostatniej warstwy - ścieralnej. W czwartek na placu budowy zaczął pracować 11-metrowy tzw. rozściełacz - maszyna do układania masy mineralno-asfaltowej. Rozściełacz układa warstwę na całej szerokości jezdni, czyli na 11 metrach jednocześnie. Jego pracę wspomaga 6 walców. Masa dostarczana jest z dwóch wytwórni w Wiskitkach. Przez pierwsze kilka godzin maszyna ułożyła warstwę na długości 1 km.
Mam nadzieję że zaraz jak skończą ten odcinek, ten rożściełacz przeniosą na A1.No chyba że bedzie już niepotrzebny i do końca Lipca odcinek Sójki - Stryków będzie otwarta. Ja najbardziej nie mogę się doczekać odcinka Sójki - Kotliska żeby jadąc DK60 od strony Płocka już przed Kutnem wbić się na A1. Byłoby super.
See less See more
Witam. Czy jechał kiedyś ktoś z Was z Tuszyna do Strykowa przez Łódź trasą DK14? Czyli Rydza Śmigłego, Kopcińskiego, Palki i potem Strykowską do Strykowa. Czy ta trasa jest tak samo zapchana jak 1 na Włókniarzy i dalej na przez Zgierz?
Ciekawy jestem jakie będzie obziążenie Łodzi po otwarciu odcinka Stryków - Kowal?
Dzięki. Jeśli ktoś z Was był na odcinku Sójki - Kotliska to bardzo proszę o relację zdjęciową bądź tekstową. Najbardziej interesuje mnie właśnie ten odcinek, z resztą chyba jak kazdego. Mam nadzieję że w Sierpniu pojadę tym odcinkiem. Inne powinni oddawać chyba już w Czerwcu i Lipcu.
Może B&K skończyli swoją robotę na A2 i rzucili więcej sił na swój odcinek A1 Kowal-Sójki:)
Raczej nie ma szans chyba że wyjedziesz na 2 miesiące:) Jeden z tych odcinków ma termin oddania 30 lipca tylko nie pamiętam który:)
41 - 60 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.