SkyscraperCity Forum banner

[A1] Toruń - Stryków

5042909 Views 13100 Replies 1089 Participants Last post by  pmaciej7
Zestawienie odcinków:

-A1 Grudziądz - Toruń .............................. 62,4 km.....08/2008 - 12/2011 .............................................. Skanska www.autostradaa1.pl
-A1 Czerniewice - Odolion ......................... 11,4 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Odolion - Brzezie ............................... 23,1 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Brzezie - Kowal ................................. 29,5 km.....06/2010 - 06/2012 ................................................ PBG SA
-A1 Kowal - Sójki .................................... 30,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SRB CIVIL ENGINEERING, John Sisk & son, Roadbridge, Budbaum
-A1 Sójki - Kotliska .................................. 15,2 km.....06/2010 - 06/2012 ......................................... POLDIM S.A.
-A1 Kotliska - Piątek ................................. 9,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SANDO BUDOWNICTWO POLSKA, Construcciones Sanchez Dominguez - Sando
-A1 Piątek - Stryków ............................... 21,0 km.....06/2010 - 06/2012 ....................................... Johann Bunte
-A1 w. Łódź - Północ, 291+000 - 295+850 ............ 4,8 km.....05/2010 - 11/2011 ........................................ Budimex S.A.


Węzeł Łódź - Północ:
....
  • Like
Reactions: jarfi
Status
Not open for further replies.
861 - 880 of 13101 Posts
^^
No i? Przecież to jasne, że dopiero teraz nastąpią rozmowy z bankami.
Pewnie EBI i NBI jak na I Etapie. Oby nie banki komercyjne.
a kiedy bedzie ogloszony przetarg na A1 z Torunia do Strykowa bo jest cisza i nic sie nie mowi o tym odcinku?
a kiedy bedzie ogloszony przetarg na A1 z Torunia do Strykowa bo jest cisza i nic sie nie mowi o tym odcinku?
już było wyżej (lub w wątku A1 Gda-Gru), że cały odcinek czeka na wydanie DŚ (poprawić jeśli nie ta)

zachęcam do śledzenia wątków.
Hej koledzy - jestem tu freshmanem, ale śledzę wątek pilnie. W związku z pojawiającymi się pytaniami o mapę węzła w Lubiczu podaję link ze strony Urzędu Gminy w Lubiczu, gdzie na planie zagospodarowania kreskami zaznaczono schematyczny acz w miarę dokładny jego plan.
http://bip.lubicz.pl/aktualizacja/data/pliki/7956_200bw.jpg
Z kolei na tym planie zagospodarowania jak się ktoś dobrze wpatrzy to widać:
- przejście A1 pod DK 15 (Rogówko)
- zjazd z DK 15 w kierunku węzła "Turzno" (Gronowo)
http://bip.lubicz.pl/aktualizacja/data/pliki/10506_droga_52jpg.jpg
Wojk , dzieki za mapki!

Wynika z tego że nie bedzie połaczenia A1 z DW 552 do Łysomic dopóki miasto samo nie wybuduje łacznika po zachodniej stronie wezła do 552 (ul Przelot ,Odległa ,Grimma) , Przebudowe Lubickiej na dwujezdniową od strugi do wezla tez ma zrobić miasto za swoje których nie ma (projekt juz dawno gotowy) - to dziwne kiedy Grudziąc przy swoim mniej obciazonym weżle ma mieć w ramach kosztów autostrady wybudowana do swojego wezła na A1 Trase średnicowa.
Z rys prawdopodobnie wynika że nie bedzie tez połaczenia DK10 z 552 w Lubiczu (moze być jakieś polacznie pośrednie dla osobowek przez centrum Lubicza)

Jadący A1 z mostu zaplacą 1zł na SPO Lubicz za przejazd mostem i chcąc dalej jechac za darmo DK1 od Łysomic nie wjadą na nia przez 552. W Turznie z kolei nie bedzie na razie połaczenia do Łysomic bo ten odcinek chyba jest polaczony z budową dalej na Gorsk do Dk80 a tam sa problemy z gruntami i radioteleskopem w Piwnicach. Także z Turzna powstanie na razie od razu zjazd w strone Dk15 do Olsztyna.

Te trzy nowe wiadukty w Lubiczu to jak wynika z rys:
- 552 nad A1 tam gdzie dziś jest połączenie na końcu obecnego A1 z 552 (bardziej na północ,nie widać na rys)
- nowa dwujezdniowa DK 80 /Dk10 nad A1
- dojazd do SPO pod A1
To co jest obecnie zostanie wyburzone łacznie z obecnym wiaduktem DK10/80 nad A1 i kawałkiem drogi prowadzacej do niego (od ronda na Lubickiej(tez bedzie wyburzone) do Lubicza)
Czy ktoś wie, czy w zakresie rzeczowym budowy A1 jest budowa łącznika węzeł Turzno z DK15? Czy to ma budować województwo KP? Bo jeśli tak, to źle to widzę.
^^ Węzeł będzie budowany na DW646 w Turznie, a potem tą drogą dojazd do DK15. Jakiegoś specjalnego łącznika to ja nie widzę.
Skąd te dane? mapy przedstawiane przez UG Lubicz pokazują coś zupełnie innego. Zresztą:
1. Mieszkam 3 km od DW 646. Każdy kto nia jechał wie, że jej przebudowa nie wchodzi w rachubę - domy stoją gęsto wzdłuż tej drogi... No a skrzyżowanie tej drogi z DK 15 to katastrofa.
2. Docelowy przebieg DK 15 po trasie DW 646? Proponuję spojrzeć jeszcze raz na mapy, których linki dałem. DK 15 na tym docinku jest już przygotowana pod docelową rozbudowę o kolejny pas ruchu albo pobocze (co pewnie za 50 lat nawet nie nastąpi....). Nie ma tam jej odejścia z obecnego śladu.
3. na koniec pokazuję link do mapy z UG Lubicz - kolejnej. tam schematycznie, na abzie m.in. infos z GTC wstawiono węzeł Turzno. Jak widać wyraźnie, jest tam łącznik, a nie pójście śladem DW 646.
Oto ten link: http://www.lubicz.pl/aktualizacja/data/pliki/14437_cale_go.htm
Należy kliknąć w odpowiedni kwadracik.
Chętnie jednak zmienię zdanie w tym temacie na bazie konkretów - np. planów węzła Turzno.
Pozdrowienia
Z tego co widzę to jest ten łącznik do DK15, który kończy się rondem w Gronowie, prawda?
Racja wojk, racja... ;) Chociaż kiedyś przeglądałem plany tej trasy i węzeł znajdował się w m. Turzno, a nie jak wynika z mapy w Brzeźnie.
mapka Wojka

Z tych nowych map wynika że łacznik do wezła Turzno bedzie zupełnie nową drogą.
Z kolei w przypadku wezła Lubicz wynika też ze jednak bedzie wezeł DK10 (S10) z DW 552 w samym Lubiczu - czyli jadąc z Czerniewic do Łysomic trzeba bedzie zjechac z SPO DK10 w strone Warszawy do centrum Lubicza gdzie zaczyna sie DW552
To co jest obecnie zostanie wyburzone łacznie z obecnym wiaduktem DK10/80 nad A1 i kawałkiem drogi prowadzacej do niego (od ronda na Lubickiej(tez bedzie wyburzone) do Lubicza)
Jak ja kocham takie informacje... :bash:
A wystarczyło zaprojektować PPO przed Lubiczem i nie wygłupiać się z płaceniem za przejazd mostem. Jeśli ta autostrada ma być zamknięta i każdy węzeł od Rusocina po Gorzyczki ma mieć SPO (bo tylko takie widzę uzasadnienie dla obecnych rozwiązań) - to po co w takim razie ten PPO przy moście toruńskim???

To się nadaje do kretynizmów. Projektowych, koncepcyjnych, sam nie wiem jakich. Ale tych kretynizmów najcięższego kalibru, kosztujących nas zmarnowane pieniądze (utopione w betonie, który trzeba będzie rozwalać po 15 latach od zbudowania) i jeszcze na dodatek niewygodę użytkowania drogi kiedy już powstanie.
Węzeł LubiczWiadukt , ani droga nie zostaną zburzone bo po obu stronach A1 sa domy . Tak wiec bedzie wykorzystywany do komunikacji lokalnej i autobusowej . Moj bład. Zostanie też rondo do czasu przebudowy przez miasto na dwujezniowy wiadukt nad torem na Sierpc zamiast dzisiejszego przejazdu a w miejscu ronda powstana dwie mniejsze trąbki do łaczności z "górą" na wiadukcie tak przynajmniej wynika z tej najnowszej kolorowej mapki Wojka
Zburzone bedą obecne łacznice obecnego wiaduktu z A1 zeby nie można było sobie wjeżdżać za darmo z pominieciem SPO . PPO to farsa albo jest tylko tymczasowe do czasu pociagniecia dalej na Łódź
^^
Wydaje mi się, że PPO będzie docelowe a to ze względu na to iż do tego miejsca koncesję ma GTC. Dalej na południe A1 będzie budowana z budżetu (ale może się mylę). Gdyby dalsza część miała też być w systemie P-P to już nie jako GTC i wtedy i tak pomiędzy dwoma koncesjonariuszami musi istnieć PPO. Taki zamknięty system GTC przewidywał dwa PPO (okolice Torunia i okolice Gdańska -> Rusocin) oraz na każdym węźle wewnątrz systemu SPO. I tyle...
^^ dalej na południe to chyba raczej państwo będzie budować, zatem sądze, iż masz racje z tym PPO.

PS a mnie się wydawało, że w Grudziądzu też będzie PPO :nuts:
^^
Wydaje mi się, że PPO będzie docelowe a to ze względu na to iż do tego miejsca koncesję ma GTC. Dalej na południe A1 będzie budowana z budżetu (ale może się mylę). Gdyby dalsza część miała też być w systemie P-P to już nie jako GTC i wtedy i tak pomiędzy dwoma koncesjonariuszami musi istnieć PPO. Taki zamknięty system GTC przewidywał dwa PPO (okolice Torunia i okolice Gdańska -> Rusocin) oraz na każdym węźle wewnątrz systemu SPO. I tyle...
A dlaczego musi? PPO może istnieć przy braku IQ u decydentów, ale nie musi.
Przecież jak ktoś wjedzie powiedzmy w Rusocinie a wyjedzie i zapłaci w Łodzi to dokładnie wiadomo ile km przejechał na każdym odcinku autostrady a zarządcy mogą się rozliczyć między sobą.
"a zarządcy mogą się rozliczyć między sobą."

zapomiałes, że jestesmy w Polsce? :lol:

zresztą logiczne, że początek i koniec koncesyjnego odcinka mają PPO, bo państwowy odcinek i tak przez pare lat pewnie będzie darmowy.
W Czerniewicach bedzie SPO po zachodniej stronie wezła za wiaduktem bocznicy kolejowej na S10 a Dk1 odłączą całkowicie żeby nie można wjeżdzać za darmo. Wezeł Czerniewice bedzie przebudowany w ramach kontraktu Toruń - Stryków realizowany przez państwo. Wiec jeżeli PPO (Nowa Wieś miedzy Lubiczem SPO a mostem A1) ma być docelowe to kończy odcinek GTC i jednocześnie zaczyna płatny państwowy z pierwszym SPO w Czerniewicach w strone Łodzi . Wcześniej myślalem ze po pociagnieciu na Łodź PPO zwiną i nastepne bedzie w Gorzyczkach na granicy:) a oni bedą sie rozliczać.
^^ Bez znaczenia jest, gdzie będą PPO i SPO. Za kilka lat i tak wprowadzone zostanie rozliczanie elektroniczne, które nie będzie wymagało zatrzymania się pojazdu.
861 - 880 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.
Top