SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
1061 - 1080 of 13101 Posts

· Entuzjasta polskich dróg
240 Posts
Oświećcie mnie: najpierw jest DŚU, następnie DUL i PnB czy DUL zawiera już w sobie PnB i po otrzymaniu DUL można ogłaszać przetarg????

· FatBack
2,875 Posts
Oświećcie mnie: najpierw jest DŚU, następnie DUL i PnB czy DUL zawiera już w sobie PnB i po otrzymaniu DUL można ogłaszać przetarg????
chyba najpierw DUL, potem DŚU a potem PB. ale teraz to sie zmieniło, teraz mamy cos jakby "pozwolenie na realizacje inwestycji drogowej", a to zastepuje DUL i PB jednoscześnie. jakoś tak. w każdym razie biurokracja :D

· Registered
763 Posts
Pytanko czy jakis odcinek z tych 144 km bedzie w przekroju 2x3?
Pewnie nie będzie 2x3 od razu a jedynie 2x2 z rezerwą pod 3 pas od wewnątrz. 2x3 może byc na krótkim odcinku przed Strykowem co najwyżej.

A jeśli chodzi o moje oststnie spostrzeżenia jeśli chodzi o przyszłą A1 do Łodzi to musze powiedzieć bo czesto jeżdze DW 702 do Łodzi ostatnio i zauważyłem ze na odinku 6 moze 7 km miedzy Kutnem a Piatkiem ustawiono sporą tablice mówiącą o jakiejś pradolinie i że jest to obszar szczególnie chroniony. A jest to pas w niedalekiej odległosci od przyszłej A1. Tak jak mowiłem kiedyś są tam łąki, torfy jakies bagna, obszar troche podobny do tego z okolic Dąbia nad Nerem na A2. Także jeśli chodzi o DŚU na tym odcinku to jeszcze sobie troche poczekamy.

· Registered
2,103 Posts
Na szczeście odcinek Toruń - Kowal to same piaski a A1 leci na ponad połowie odcinka obok DK1 , tak wiec spóźnienie z DŚ to chyba wyłącznie lenistwo urzędnicze a nie rzeczywiste problemy środowiskowe. Oby ją w końcu wydali i ruszyli z przetargiem w grudniu jeszcze w tym roku.

· Registered
2,103 Posts
Ten brakujący kawałek to wezeł Brzezie (nazwa miejscowości na płn zachód od Włocławka), i zaraz za nią na połnoc A1 dobija do DK1 i dalej juz jasne: leca obok siebie co juz jest na mapie.

· Tschenstochau/Ченст&
441 Posts
Pewnie nie będzie 2x3 od razu a jedynie 2x2 z rezerwą pod 3 pas od wewnątrz. 2x3 może byc na krótkim odcinku przed Strykowem co najwyżej.

A jeśli chodzi o moje oststnie spostrzeżenia jeśli chodzi o przyszłą A1 do Łodzi to musze powiedzieć bo czesto jeżdze DW 702 do Łodzi ostatnio i zauważyłem ze na odinku 6 moze 7 km miedzy Kutnem a Piatkiem ustawiono sporą tablice mówiącą o jakiejś pradolinie i że jest to obszar szczególnie chroniony. A jest to pas w niedalekiej odległosci od przyszłej A1. Tak jak mowiłem kiedyś są tam łąki, torfy jakies bagna, obszar troche podobny do tego z okolic Dąbia nad Nerem na A2. Także jeśli chodzi o DŚU na tym odcinku to jeszcze sobie troche poczekamy.
W obu przypadkach to Pradolina Bzury i Neru (fragment Pradoliny Warszawsko-Berlińskiej, na obszarze gmin Bedlno, Krzyżanów, Kutno, Łęczyca, Góra Świętej Małgorzaty, Grabów, Łęczyca, Piątek, Świnice Warckie, Witonia, Łowicz, Bielawy, Domaniewice, Łowicz, Zduny, Dąbie).

Gniazduje tam między innymi zagrożona całkowitym wyginięciem wodniczka (najliczniej występująca jeszcze w Polsce) - obecnie symbol najpilniejszych potrzeb ochrony europejskiej przyrody. Do tego ponad 100 innych gatunków ptaków.

Z tym obszarem może być naprawdę olbrzymi kłopot.

· Registered
358 Posts
^^swego czasu słyszałem nawet, że w okolicach Otłoczyna (w tej mieścince ma znajdować sie MOP) czyli na terenach z Torunia do Ciechocinka mieli zrobić jakiś wyciąg narciarski także wcale nie takie małe te pagórki zresztą kto chodzi na grzyby w tamte rejony potwierdzi moje słowa :)

· Registered
2,323 Posts
^^swego czasu słyszałem nawet, że w okolicach Otłoczyna (w tej mieścince ma znajdować sie MOP) czyli na terenach z Torunia do Ciechocinka mieli zrobić jakiś wyciąg narciarski także wcale nie takie małe te pagórki zresztą kto chodzi na grzyby w tamte rejony potwierdzi moje słowa :)
dokładnie - ten teren wcale nie jest równiutki - zdarzają się i spore górki, no ale cóż - wszystko jest do wyrównania :nuts:

· Registered
2,103 Posts
Czy ktoś wie czy pomnik katastrofy kolejowej pod Otłoczynem (w lesie miedzy torami a DK1) bedzie przeniesiony? Chyba ze A1 przechodzi wg projektu bardziej na południe wiaduktem pomiedzy Dk1 i tory (od Czerniewic najpierw biegnie na zachód od torów i Dk1 ,dopiero potem bardziej na południe wchodzi pomiedzy)

· SSC User
195 Posts
Czy ktoś wie czy pomnik katastrofy kolejowej pod Otłoczynem (w lesie miedzy torami a DK1) bedzie przeniesiony? Chyba ze A1 przechodzi wg projektu bardziej na południe wiaduktem pomiedzy Dk1 i tory (od Czerniewic najpierw biegnie na zachód od torów i Dk1 ,dopiero potem bardziej na południe wchodzi pomiedzy)
Pomnik znajduje się przy samych torach - nie wiem, czy przebieg autostrady na tym odcinku "dotyka" linii kolejowej.

Pozdrawiam
Rafał

1061 - 1080 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.