SkyscraperCity Forum banner

[A1] Toruń - Stryków

5036563 Views 13100 Replies 1089 Participants Last post by  pmaciej7
Zestawienie odcinków:

-A1 Grudziądz - Toruń .............................. 62,4 km.....08/2008 - 12/2011 .............................................. Skanska www.autostradaa1.pl
-A1 Czerniewice - Odolion ......................... 11,4 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Odolion - Brzezie ............................... 23,1 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Brzezie - Kowal ................................. 29,5 km.....06/2010 - 06/2012 ................................................ PBG SA
-A1 Kowal - Sójki .................................... 30,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SRB CIVIL ENGINEERING, John Sisk & son, Roadbridge, Budbaum
-A1 Sójki - Kotliska .................................. 15,2 km.....06/2010 - 06/2012 ......................................... POLDIM S.A.
-A1 Kotliska - Piątek ................................. 9,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SANDO BUDOWNICTWO POLSKA, Construcciones Sanchez Dominguez - Sando
-A1 Piątek - Stryków ............................... 21,0 km.....06/2010 - 06/2012 ....................................... Johann Bunte
-A1 w. Łódź - Północ, 291+000 - 295+850 ............ 4,8 km.....05/2010 - 11/2011 ........................................ Budimex S.A.


Węzeł Łódź - Północ:
....
  • Like
Reactions: jarfi
Status
Not open for further replies.
10801 - 10820 of 13101 Posts
A jak do przejezdności ma się sprawa z wiaduktami poprzecznymi? Jest wymagane oddanie do ruchu jakiejś ich mimalnej liczby?
Mam nadzieję, że zdążą. Już od 2h w 3mieście pada śnieg z deszczem i ostro wieje.
Z prognoz wynika, że zmierzają w stronę budowy. :storm:
Tak czy siak :bow: dla budujących i :cheers:za was wszystkich
Mam nadzieję, że tak to wygląda.
Jeżeli nie udałoby im się dzisiaj dokończyć zielonego między 171 a 172 to dokończą jutro, ale chyba się uda.
Miałam wstawić dopiero o godz. 23.00 ale nie wiem czy dotrwam do tej godziny.
W każdym razie jesteśmy już bardzo blisko Pikutkowa, a walka trwa.

Co tu jeszcze pisać - :cheers: - i pozdrawiam wszystkich 120 widzów w tym momencie.
  • Like
Reactions: Urbanista1
Oby autostrada przetrwała huragan :D hehe :D
Dziś raczej pauza... Przy takim wietrze łódki zachowują się jak żaglówki więc kierowcy nie będą ryzykować.
Wczoraj dokończono 172km z wielkim bólem, ale jednak.
Niektórzy są niereformowalni... Czemu moderatorzy olewają notorycznie posty przeskakiwaczy?

Czy wiadomo coś o oddaniu pod ruch WD 167,166,165,163,155? Rozumiem, że wszystkie mają póki co wytyczone objazdy i nie zanosi się na ich oddanie przed przejezdnością?
Agusiu.
Twoje zielone w tym pierwszym pomruku zimy
jest jak promień słoneczny w piękny wiosenny dzień.

I aby ten promień słoneczny zajaśniał
i dał Nam nadzieję.
W każdym razie jesteśmy już bardzo blisko Pikutkowa, a walka trwa.
  • Like
Reactions: Agusia and micro-jr
zapewne to jedna z nich dziś rano wbiła się w sygnalizację na dojeździe do węzła Lubicz.
Dziś raczej pauza... Przy takim wietrze łódki zachowują się jak żaglówki więc kierowcy nie będą ryzykować.
Wczoraj dokończono 172km z wielkim bólem, ale jednak.
Ten wiersz się nie rymuje...
Agusiu.
Twoje zielone w tym pierwszym pomruku zimy
jest jak promień słoneczny w piękny wiosenny dzień.

I aby ten promień słoneczny zajaśniał
i dał Nam nadzieję.
Jest raport, są odbiory do 13 grudnia. Pora więc rozstrzygnąć konkurs:

Stawiasz co? Ja mogę postawić, że jak do końca roku otworzą do Pikutkowa to przyjadę po Ciebie, obwiozę triumfalnie po autostradzie w obie strony a potem urządzę bankiet :D
Zwycięzcą jest michalzbrzezin, czekamy na kontakt w sprawie odbioru nagrody :D
^^
^^ bo to wiersz biały

a wracając do tematu, pojawił się raport:

Prace autostradowe na finiszu. Kamień milowy osiągnięty. Ruszyły odbiory – raport z budowy A1


Na odcinku autostrady od Czerniewic do Pikutkowa większość robót została już wykonana w 100%. Trwa ustawianie ostatnich znaków pionowych, montaż ekranów akustycznych i barier ochronnych. Na ukończeniu są też prace porządkowe i wykończeniowe. Obecnie wszystkie wykonane roboty na trasie głównej są systematycznie odbierane przez odpowiednie służby i pracowników GDDKiA. Ma to na celu jak najszybsze udostepnienie kierowcom tego 45 km odcinka autostrady A1
całość tu: http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/13680...osiagniety-Ruszyly-odbiory-raport-z-budowy-A1
  • Like
Reactions: Toye
wpadam na bankiet
Jest raport, są odbiory do 13 grudnia. Pora więc rozstrzygnąć konkurs:Zwycięzcą jest michalzbrzezin, czekamy na kontakt w sprawie odbioru nagrody :D
źródło: http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/13680...osiagniety-Ruszyly-odbiory-raport-z-budowy-A1

Teraz brakuje tylko oficjalnego podania terminu udostępnienia dla ruchu odcinka Czerniewice-Pikutkowo:D
Prace autostradowe na finiszu. Kamień milowy osiągnięty. Ruszyły odbiory – raport z budowy A1

Na odcinku autostrady od Czerniewic do Pikutkowa większość robót została już wykonana w 100%. Trwa ustawianie ostatnich znaków pionowych, montaż ekranów akustycznych i barier ochronnych. Na ukończeniu są też prace porządkowe i wykończeniowe. Obecnie wszystkie wykonane roboty na trasie głównej są systematycznie odbierane przez odpowiednie służby i pracowników GDDKiA. Ma to na celu jak najszybsze udostepnienie kierowcom tego 45 km odcinka autostrady A1 – prezentujemy kolejny raport z budowy

W minionym tygodniu na autostradzie z Czerniewic do Pikutkowa kończono prace na trasie głównej, na obiektach mostowych i przy montażu ekranów akustycznych. Wykonawca uzyskał też kamień milowy przekazując dokumentację umożliwiając tym samym wystąpienie GDDKiA z wnioskiem o warunkowe pozwolenie na użytkowanie pasa jezdnego autostrady do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowalnego. Na trasie trwają czynności odbiorowe prowadzone między innymi przez odpowiednie Komendy Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Policji, Powiatowe Inspektoraty Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska i Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Rozpoczęto również audyt z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Na 45 kilometrowej trasie kontroli podlega 41 obiektów inżynierskich ( 5 z nich ma już pozwolenie na użytkowanie ), ponad 200 km barier, 100 km ogrodzeń i siatek ochronnych, 56 zbiorników retencyjnych a także 20 km ekranów akustycznych i 25 tys. sztuk osłon przeciwolśnieniowych. Zakończenie czynności odbiorowych planowane jest do 13 grudnia bieżącego roku.
Pozytywne protokoły odbiorów pozwolą na uzyskanie warunkowego pozwolenia na użytkowanie pasa jezdnego autostrady od Czerniewic do Pikutkowa ( okolice Włocławka ). Warto przypomnieć, że powyższy odcinek stanowi sumę dwóch pierwszych odcinków autostrady i fragmentu odcinka III, stanowiąc tym samym aż 70% całej nowobudowanej trasy z Czerniewic do Kowala.
Na pozostałym odcinku budowanej autostrady kontynuowano prace na trasie głównej i obiektach mostowych. Roboty prowadzono 7 dni w tygodniu i do późnych godzin nocnych.
Z uwagi na występujące jednak w tygodniu opady deszczu odwołano niektóre prace. Po ustaniu opadów prace były kontynuowane a dzięki wykorzystaniu nagrzewnicy i suszarki przy mniej korzystnych warunkach atmosferycznych można było prowadzić prace przy układaniu masy i wykonywaniu oznakowania poziomego.

Poniżej prezentujemy sumę wykonania wszystkich dotychczasowych prac zarówno przez poprzedniego jak i obecnego Wykonawcę:

Odc I i II ( Czerniewice – Odolion i Odolion – Brzezie )
Wszystkie elementy wymagane do uzyskania pozwolenia na użytkowanie zostały wykonane

Odc. III ( Brzezie - Kowal ) *
* ( na odcinku Brzezie - Pikutkowo większość prac została wykonana natomiast na odcinku od Pikutkowa do Kowala prace nadal są kontynuowane.)

W przyszłym tygodniu planowane są dalsze prace odbiorowe wszystkich wykonanych robót na trasie głównej od Czerniewic do Pikutkowa. Planowane są też dalsze roboty przy obiektach inżynierskich i kubaturowych. Kontynuowane będa roboty przy malowaniu oznakowania poziomego, montażu bramownic i oznakowania pionowego a także ekranów przeciwolśnieniowych i siatek ogrodzeniowych.
  • Like
Reactions: micro-jr and Toye
Ot taki prezent na moje 30 urodziny (12.12) lekko spóźniony, ale się czepiał nie będę... :)
na moje 40 urodziny (7.12), Dziękuję Drogowcy
Coś, w co nikt nie wierzył po wyborze Kobylarni staje się faktem. No i zapowiada się bardzo szczęśliwy piątek trzynastego :)
Serdeczne podziękowania dla Agusi za schematy i dla wszystkich osób, które dostarczały do nich dane- dzięki czemu zwykli ludzie, zainteresowani budową (tacy jak ja) nie musieli polegać wyłącznie na ogólnikowych oficjalnych danych.
Pozostaje czekać (i obserwować relacje z budowy) na Pikutkowo- Kowal. A żeby nie było za nudno nam, biedakom czekającym na całą A1, mam nadzieję, że schematy Agusi szybko pojawią się też na odc. Stryków- Tuszyn.
Pięknie, od wjazdu koło Świecia/Grudządza do Ursynowa zostaje 25km nie-A/S. Perspektywy sprawnego przejazdu na Święta właśnie znacznie się poprawiły :D.
Również na moje 21 urodziny (tylko trochę spóźniony [mam 14.12] ale co tam :D) Chwała drogowcom za nową drogę :master:
Drugą jezdnię WA178 i resztę w Pikutkowie maja zamiar SMArować w czasie odbiorów, czy tymczasowo puszczą po wiążącej czy od WA178 zwężenie do jednej jezdni planują?
^^W przyszłym tygodniu pogoda pewnie będzie trochę lepsza, więc dkończą i odbiory rzeczonego WA zostawią sobie na deser;)
Potwierdza się, że nie tylko Budimex, Skanska lub Stabag byli godni dokończenia tej budowy. Pozdrowienia dla pesymistów z okresu po ogłoszeniu wyników przetargu.
10801 - 10820 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.
Top