Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
12861 - 12880 of 13119 Posts

·
Registered
15,069 Posts
Dzisiaj chyba padnie rekord jak nic, korki od strony Gdańska w każdym możliwym miejscu:

A1/A2 - korek ze zjazdu z A1 na A2 w stronę ronda w Strykowie już po 16 rozlał się na A2, nie chcę myśleć, co dzieje się tam teraz, ale bita godzina stania.

zwężenie koło Kutna - kilka km

zjazd na Lotos Malankowo - tylu chętnych, że zablokowali prawy pas daleko od stacji

oprócz tego rozmaite stłuczki. To tylko pokazuje, jak ważna dla kraju jest A1. Z drugiej strony kompletnie nie żal mi Idiotów przez wielkie I, którzy z długiego weekendu wracają w środku ostatniego dnia i dziwią się, że na Zakopiance i "Pomorzance" korki - masochizm mamy chyba we krwi.

• Like
Reactions: johnnyboy55

·
Registered
2,278 Posts
Ojojoj, aż tak źle? Miałem szczęście. Też dziś przejechałem całą DK1/A1. W Łodzi byłem przed 13, wtedy korek na węźle A2/DK14 dopiero wylewał się na autostradę i stałem koło ~30 min. Po za tym na amber one więcej utrudnień nie spotkałem, śmigało się wyśmienicie.

·
Registered
*World looks better from the heights*
3,997 Posts
Dzisiaj chyba padnie rekord jak nic, korki od strony Gdańska w każdym możliwym miejscu:

A1/A2 - korek ze zjazdu z A1 na A2 w stronę ronda w Strykowie już po 16 rozlał się na A2, nie chcę myśleć, co dzieje się tam teraz, ale bita godzina stania.

zjazd na Lotos Malankowo - tylu chętnych, że zablokowali prawy pas daleko od stacji

oprócz tego rozmaite stłuczki. To tylko pokazuje, jak ważna dla kraju jest A1. Z drugiej strony kompletnie nie żal mi Idiotów przez wielkie I, którzy z długiego weekendu wracają w środku ostatniego dnia i dziwią się, że na Zakopiance i "Pomorzance" korki - masochizm mamy chyba we krwi.
Z mojej perspektywy wyglądało to tak: lekki zator na S6 w okolicach węzła Karczemki, później intensywnie ale bez postojów do samego Strykowa. Tam, jak przedmówcy pisali obłęd ale przy węźle Emilia (A2) już luzik. Łódź to oczywiście koszmar i szczerze mówiąc trasa Górna po otwarciu raczej nic nie da, no może jakieś 5 minut zysku. DK1 bardzo zatłoczona, w szczególności przejazd przez Częstochowę w związku z budową węzła. Trasa Gdańsk - Kraków niestety 9 godzin, w środę w przeciwnym kierunku dałem radę w 7 i to z ulewami jak diabli. Reasumując, Łódź bez WOŁ zawsze będzie koszmarem i przeklinam dzień, kiedy Polimex został wybrany na wykonawcę najbardziej newralgicznego odcinka A w Polsce.

·
The Ratizator™
4,503 Posts
Nie bede pisal o tym, co sie dzieje w Karczemkach i na Slowackiego w Gdansku nad ZOT, bo polecialoby miecho.

·
Registered
1,710 Posts
Nie wiem jak wyglądał ruch na A1 w nocy, ale jechałem w niedziele po 23 7/S7 od Ostródy do W-wy i było wyśmienicie. Kilka razy trzeba było wyprzedzić coś co ciągnęło 70-80 na jednopasmówce, ale 90 się jechało bez problemu. Ciekawy jestem czy gdybym jechał znad morza to objazd przez Stryków by się opłacał...

·
Registered
4,859 Posts
W nocy myszy śpią ;)
Ja jechałem w Niedzielę po 17:00, od Torunia, DK10 i jeden wielki sznur na Warszawę jechał.
Połowa miesiąca i wymiana turnusów, długie weekend i niestety kumulacja.
Wjazd od Łomianek to jest luzik przy tym co kiedyś.

·
OP_KR_TK_WR
987 Posts
Dzisiaj na węźle Stryków też korek od strony A1 na godzinę stania, ale wystarczyło podjechać za 1,10 zł do węzła Zgierz i wjazd do Łodzi w godzinach szczytu okazał się nawet bezproblematyczny. Niestety nie wszyscy wiedzą, że tak można. A wystarczyło ustawić 2 policmajstrów na węźle, którzy by kierowali tych kierowców co jadą tędy pierwszy raz.

·
Registered
*World looks better from the heights*
3,997 Posts
Dzisiaj na węźle Stryków też korek od strony A1 na godzinę stania, ale wystarczyło podjechać za 1,10 zł do węzła Zgierz i wjazd do Łodzi w godzinach szczytu okazał się nawet bezproblematyczny. Niestety nie wszyscy wiedzą, że tak można. A wystarczyło ustawić 2 policmajstrów na węźle, którzy by kierowali tych kierowców co jadą tędy pierwszy raz.
Albo do węzła Emilia za 1,60 zł. Z drugiej strony DK91 przez Zgierz to sporo świateł i innych spowalniaczy.

·
Registered
67 Posts

w Niedziele (17.08) około 22 korek do ronda w Strykowie kończył się jeszcze daleko na A1 (grubo ponad 5km)!! Czegoś takiego jeszcze na tej trasie nie widziałem. Współczuje wszystkim którzy musieli w nim stać.

·
Registered
6,177 Posts
Wczoraj ok 17:00 przed w. Stryków na A-2 był korek około 2 km. Na pewno korkował się zjazd na DK-14 (słynne rondo); nie wiem jak było z jazdą na A-1 na północ.

·
OP_KR_TK_WR
987 Posts
^^
Trzeba coś z tym zrobić, jakoś ten temat nagłośnić, aby kierowcy byli kierowani na węzeł Zgierz. Mimo wielu świateł na pewno przejazd przez Zgierz jest dużo bardziej płynny niż stanie godzinę na węźle Stryków.

·
Marzyciel
2,772 Posts
Tego ronda nie da się jakoś przebudować?
Przed zlotem w Besiekierach też tam bezsensu utknąłem.

Rozumiem, że problem rozwiąże powstanie A1, ale czy napewno?

·
Autostrady Polska
9,389 Posts
^^
Trzeba coś z tym zrobić, jakoś ten temat nagłośnić, aby kierowcy byli kierowani na węzeł Zgierz. Mimo wielu świateł na pewno przejazd przez Zgierz jest dużo bardziej płynny niż stanie godzinę na węźle Stryków.
Jeżdżę tam bardzo często i też tego nie mogę zrozumieć. Nie wiem czy ludzie są aż tak mało rozgarnięci, czy może żałują 2 zł a może patrzą ślepo w te swoje GPSy które każą im akurat tędy jechać. Też jeśli muszę wjechać do Łodzi to jadę gdy jest korek przez Zgierz.

·
Registered
4,709 Posts
^^ Zaryzykuję stwierdzenie, że 80% kierowców patrzy tylko na znaki. Są wielkie i nowe, więc powinny kierować dobrze.

12861 - 12880 of 13119 Posts
Status
Not open for further replies.