SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
121 - 140 of 13101 Posts

· Moderator
86,549 Posts
^^Ale, że obwodnica Poznania będzie bezpłatna o tym wiedzieliśmy:) O tym, że obwodnica Torunia będzie bezpłatna jeszcze nic nie słyszałem... niestety.

· DROGI TO MOJA PASJA
16,913 Posts
^^Ale, że obwodnica Poznania będzie bezpłatna o tym wiedzieliśmy:) O tym, że obwodnica Torunia będzie bezpłatna jeszcze nic nie słyszałem... niestety.
Mówiono o tym gdy ten odcinek miał należeć jeszcze do GTC ,może teraz gdy ma go budować państwo to się zmieni !!

· Registered
3,698 Posts
Porażka. Z generalną dyrekcją nigdy nie zbudujemy dróg na poziomie.
Na na południowej obwodnicy Torunia mniej więcej na przedłużeniu mostu planowany jest jeszcze węzęł Kluczyki. W pewnym stopniu uratowałby sytuację.
I jeszcze ta trąbka.

· Registered
235 Posts
Warto tez zastanowic sie nad drugim koncem A-1, w Kowalach, gdzie A-1 ponownie przecina DK-1. Tam w poblizu malej wioski planuje sie wezel podwojna trabka dla ruchu na poziomie 40-50 samochodw w ciagu doby

Nie w Kowalach, tylko w Kowalu, a ruch na DK 1 w tym miasteczku jest dużo dużo większy niż 40-50 samochodw w ciagu doby (choć na pewno nie może się równać z Toruniem).

· Inzynier Ruchu
2,024 Posts
Fugit said:
Nie w Kowalach, tylko w Kowalu, a ruch na DK 1 w tym miasteczku jest dużo dużo większy niż 40-50 samochodw w ciagu doby (choć na pewno nie może się równać z Toruniem).
Wiem jaki jest ruch na DK-1 w Kowalu. Mi chodzilo o to ile osob bedzie zjezdzac z DK1 na autostrade i odwrotnie na tym wezle. Do Wloclawka sa juz wczesniej dwa wezly - Pikutkowo i Brzezie. A w druga strone nie ma zadnej innej wiekszej miejscowosci. No moze Lubien Kuj. i tyle. Nie bardzo wiem w jakim celu auta mialby korzystac z tego wezla ? Tam sa same wioski dookola.

Co wiecej w Kowalu budowana jest obwodnica.

· A1, A6-berlinka muszą być
muszą być
4,689 Posts
Ponizej zamieszczam koncepcje wezla Czerniewice z projektu wstepnego
Właściwie wystarczy tylko wywalić SPO i mamy koncepcję węzła A1 z S10.
A w ogóle skąd tam SPO się wzięło? Musiałoby by być wcześniej PPO rozpoczynające jakiś odcinek albo dalej (na południe) PPO kończące jakiś odcinek.

· Registered
7,302 Posts
Co do Kowala to jest to miasto, a nie wieś. Jest tam potrzebna obwodnica, bo ulica przez którą przejeżdża na dobę kilka tysięcy samochodów jest tak wąska, że ledwo dwa samochody się mieszczą. A do tego tuż przy ulicy są domy. Upłynni to ruch, a także pozwoli na spokojne mieszkanie w tym mieście.

Wydaję mi się też, że ruch wcale nie nie jest dużo mniejszy niż w Toruniu.

· Registered
128 Posts
A w ogóle skąd tam SPO się wzięło? Musiałoby by być wcześniej PPO rozpoczynające jakiś odcinek albo dalej (na południe) PPO kończące jakiś odcinek.
To jest SPO Autostrady na wjeździe na A i na zjeździe z A. Przecież na całej A1 na węzłach mają być SPO. Miejmy nadzieję, że jak wyjeżdżający z A na tym SPO pokaże bilet z Lubicza to puszczą go bez pokazywania portfela :) No i oczywiście na odwrót - w Lubiczu bilet z Czerniewic.

malarz

· Registered
3,698 Posts
To jest SPO Autostrady na wjeździe na A i na zjeździe z A. Przecież na całej A1 na węzłach mają być SPO. Miejmy nadzieję, że jak wyjeżdżający z A na tym SPO pokaże bilet z Lubicza to puszczą go bez pokazywania portfela :) No i oczywiście na odwrót - w Lubiczu bilet z Czerniewic.
Raczej będzie na odwrót. Zamiast około 2 zł zapłaci 12 zł (2 zł za 10 km autostrady i 10 zł za przejazd mostem).

· Registered
628 Posts
Co do Kowala to jest to miasto, a nie wieś. Jest tam potrzebna obwodnica, bo ulica przez którą przejeżdża na dobę kilka tysięcy samochodów jest tak wąska, że ledwo dwa samochody się mieszczą. A do tego tuż przy ulicy są domy. Upłynni to ruch, a także pozwoli na spokojne mieszkanie w tym mieście.

Wydaję mi się też, że ruch wcale nie nie jest dużo mniejszy niż w Toruniu.
O ile wiem to w tym roku zaczną budować obwodnicę Kowala w ciągu DK1

· Registered
235 Posts
Budowę obwodnicy Kowala już rozpoczęto, ma być skończona w lutym 2008.
Ma ktoś mampkę węzła Kowal w ciagu A1 i jego połączenia z DK1 ???
Interesuje mnie gdzie dokładnie będzie ulokowany ten węzeł?

muszą być
4,689 Posts
To jest SPO Autostrady na wjeździe na A i na zjeździe z A. Przecież na całej A1 na węzłach mają być SPO.
Nie rozumiesz. Albo w Czerniewicach albo wcześniej w Lubiczu miało być PPO kończące odcinek GTC. Z tego chyba też wyplywa logiczny wniosek, że powinno być następne PPO dla odcinka Toruń - Łódź.
Zupełnie oczywiste wydaje się zatem, że PPO (te od GTC) powinno być przed węzłem w Lubiczu, potem darmowy odcinek przez most (razem z S10), a potem zintegrowany węzeł A1 z S10 i DK91 i dopiero potem PPO otwierające kolejny odcinek.

· Registered
3,698 Posts
Nie rozumiesz. Albo w Czerniewicach albo wcześniej w Lubiczu miało być PPO kończące odcinek GTC. Z tego chyba też wyplywa logiczny wniosek, że powinno być następne PPO dla odcinka Toruń - Łódź.
Zupełnie oczywiste wydaje się zatem, że PPO (te od GTC) powinno być przed węzłem w Lubiczu, potem darmowy odcinek przez most (razem z S10), a potem zintegrowany węzeł A1 z S10 i DK91 i dopiero potem PPO otwierające kolejny odcinek.
W przypadku GTC, PPO miało być między Czerniewicami a Lubiczem. A dokładnie tuż za MOPem Nowa Wieś. Potem gdzieś między Czerniewicami a Ciechocinkiem kolejny PPO. Takie rozwiązanie to głupota ze względu na koszty budowy, poboru opłat i wygody użytkowników.
Jak ma być teraz to niewadomo, ale skoro dochody GTC z myta mają i tak trafiać do KFD to może wystarczy tylko Rusocin. Trzeba 'tylko'' uruchomić system zgodny z systemem GTC wraz z otwarciem autostrady.
A Czerniewice musi mieć połączenie z DK1. Nie ma, że się nie da. Wszystko się da. Tylko trzeba przewietrzyć generalną dyrekcję i MT.

· Stargardzki warszawiak
2,049 Posts
Być może wynika to z rządowej koncepcji budowania odcinka Nowe Marzy - Czerniewice - Stryków - wówczas jest myto na cały kawałek i w okolicach Torunia nie ma PPO a jedynie SPO na węzłach ?

· Marzyciel :P
1,410 Posts
Wiem jaki jest ruch na DK-1 w Kowalu. Mi chodzilo o to ile osob bedzie zjezdzac z DK1 na autostrade i odwrotnie na tym wezle. Do Wloclawka sa juz wczesniej dwa wezly - Pikutkowo i Brzezie. A w druga strone nie ma zadnej innej wiekszej miejscowosci. No moze Lubien Kuj. i tyle. Nie bardzo wiem w jakim celu auta mialby korzystac z tego wezla ? Tam sa same wioski dookola.

Co wiecej w Kowalu budowana jest obwodnica.
A ja uważam, że węzeł 'KOWAL' jest jak najbardziej potrzebny. Będą z niego korzystać mieszkańcy okolicznych miejscowości - Kowala, Lubienia Kujawskiego czy Gostynina oraz mieszkańcy Włocławka, którzy mieszkają w jego południowej części (dzielnica Michelin). Dodatkowo w Lubieniu Kujawskim powstaje Strefa Przemysłowa, więc ten węzeł będzie dodatkowym atutem w przyciąganiu inwestorów. :)

A obecnie budowana obwodnica Kowala w ciągu DK1 nie w tym przypadku znaczenia.

muszą być
4,689 Posts
Być może wynika to z rządowej koncepcji budowania odcinka Nowe Marzy - Czerniewice - Stryków - wówczas jest myto na cały kawałek i w okolicach Torunia nie ma PPO a jedynie SPO na węzłach ?
By pasiło, ale Devilfish wyraźnie napisał, że to stara koncepcja.
A gdyby jednak tak zrobiono (jeden operator na odcinek Grudziądz-Łódź), no to kretyństwo z ciągiem S10. Może trzeba było budować obwodnicę od północy i drugi most po stronie zachodniej Torunia? Trzeba się na coś decydować a nie tak mieszać. Ech ta GDDKiA. A swego czasu była awantura o brak łącznicy po południowozachodniej stronie obecnego węzła DK1 z S10 (stoi tam motel) i chyba, że w przyszłości jakoś to będzie rozwiązane (a może myśmy tylko spekulowali?).

121 - 140 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.