SkyscraperCity Forum banner

[A1] Toruń - Stryków

5036299 Views 13100 Replies 1089 Participants Last post by  pmaciej7
Zestawienie odcinków:

-A1 Grudziądz - Toruń .............................. 62,4 km.....08/2008 - 12/2011 .............................................. Skanska www.autostradaa1.pl
-A1 Czerniewice - Odolion ......................... 11,4 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Odolion - Brzezie ............................... 23,1 km.....06/2010 - 06/2012 ......................... SRB Civil Engineering Ltd
-A1 Brzezie - Kowal ................................. 29,5 km.....06/2010 - 06/2012 ................................................ PBG SA
-A1 Kowal - Sójki .................................... 30,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SRB CIVIL ENGINEERING, John Sisk & son, Roadbridge, Budbaum
-A1 Sójki - Kotliska .................................. 15,2 km.....06/2010 - 06/2012 ......................................... POLDIM S.A.
-A1 Kotliska - Piątek ................................. 9,0 km.....07/2010 - 06/2012 ..... SANDO BUDOWNICTWO POLSKA, Construcciones Sanchez Dominguez - Sando
-A1 Piątek - Stryków ............................... 21,0 km.....06/2010 - 06/2012 ....................................... Johann Bunte
-A1 w. Łódź - Północ, 291+000 - 295+850 ............ 4,8 km.....05/2010 - 11/2011 ........................................ Budimex S.A.


Węzeł Łódź - Północ:
....
  • Like
Reactions: jarfi
Status
Not open for further replies.
1681 - 1700 of 13101 Posts
A w jakim celu chcesz to robić ??

Jeśli już musisz bo zapomniałeś z chaty czegoś to na najlbliższym węźle. Pamiętaj że wszystkie drogi do tego węzła będą płatne i zawracanie będzie wiązało się z podwójnym płaceniem (a nawet potrójnym)
to ja mam pytanie: jak zawrocic na tym wezle ?
Chyba na żadnym skrzyżowaniu dwóch autostrad nie ma możliwości zawrócenia. Trzeba dojechać do najbliższego węzła z drogą lokalną. Z reguły trzeba przejechać kilkadziesiąt kilometrów :)
W Gliwicach-Sośnicy będzie można zawrócić
Chyba na żadnym skrzyżowaniu dwóch autostrad nie ma możliwości zawrócenia. Trzeba dojechać do najbliższego węzła z drogą lokalną. Z reguły trzeba przejechać kilkadziesiąt kilometrów :)
^^ Ale kilometrów zrobisz przy tym niewiele mniej :)
Po co zawrócić? No czasem się zdarza źle pojechać na węźle. Wczoraj o mały włos nie wykonałem takiego manewru na węźle Murckowska, mając z tyłu głowy stary jego kształt. Akurat tam można zawrócić, ale gdyby to była S w obie strony, powstał by mały problem.

Czasem są MOPY usytuowane tylko po jednej stronie, ale z możliwością wjazdu z obu kierunków i tam bez problemu można zawrócić. Tylko, że to trzeba wiedzieć wcześniej.
Chyba na żadnym skrzyżowaniu dwóch autostrad nie ma możliwości zawrócenia. Trzeba dojechać do najbliższego węzła z drogą lokalną. Z reguły trzeba przejechać kilkadziesiąt kilometrów :)
Jak to? Na klasycznej koniczynce, którą masz w awatarze, można zawrócić. Wystarczy po pokonaniu pierwszej pętelki na jezdni zbiorczej nie zjezdżać na lewy pas prowadzący prosto tylko pozostać na tym samym pasie i wjechać na kolejną pętelkę. Tak jest w kazdym razie na większości starych koniczynek w Niemczech.
Chyba na żadnym skrzyżowaniu dwóch autostrad nie ma możliwości zawrócenia. Trzeba dojechać do najbliższego węzła z drogą lokalną. Z reguły trzeba przejechać kilkadziesiąt kilometrów :)
Możliwość zawracania padła ofiarą większej przepustowności i bezpieczeństwa. Łącznice turbinowe nie tylko dają możliwość podwyższenia bezpiecznej prędkości (mniejsze promienie łuków), ale też można je zrobić dwupasmowe. W koniczynce każda łącznica "listkowa" kończy się bardzo krótkim pasem wymiany ruchu, będącym jednocześnie odcinkiem włączania i wyłączania. Nawet gdy zastosujemy w tym miejscu jezdnie zbiorcze, jest to element obniżający bezpieczeństwo.
Na klasycznej koniczynce, którą masz w awatarze, można zawrócić. Wystarczy po pokonaniu pierwszej pętelki na jezdni zbiorczej nie zjezdżać na lewy pas prowadzący prosto tylko pozostać na tym samym pasie i wjechać na kolejną pętelkę. Tak jest w kazdym razie na większości starych koniczynek w Niemczech.
^^ I słusznie, że tak się stało, możliwość zawracania z oczywistych powodów nigdy nie będzie priorytetem, autostrada to nie ślepa uliczka osiedlowa ;) A przy czytelnym i spójnym oznakowaniu konieczność zawracania powinna być rzadkością, w większości przypadków zawinioną przez samego kierowcę.
Całe szczęście że nie będzie to koniczynka, bo najbardziej centralne skrzyżowanie kraju musi być zarówno wydajne, jak i reprezentacyjne. Szkoda że nie będzie to na razie krzyż maltański, bo byłby to pewnie jeden z niewielu w tej części świata, ale oczywiście turbinka jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem.

Szkoda że czwartej łącznicy nie zaprojektowano turbinowo, żeby był podręcznikowy przypadek turbiny. Ciekawe czy faktycznie jest to tańsze robić ostatnią łącznicę w ten sposób - odpada chyba jeden wiadukt w miejscu gdzie krzyżowałyby się łącznice, ale za to dochodzi dodatkowy duży wiadukt nad jezdniami głównymi.

W każdym razie tylko się cieszyć, że będziemy mieli tak ładny węzeł w tak ważnym miejscu - dobrze że zmieniono projekt, bo pierwotnie planowane 3/4 koniczyny z jedną łącznicą bezpośrednią to było trochę za mało.
Oczywiście, że różnica w kosztach jest bardzo duża. Przyjrzyj się lepiej różnicom pomiędzy tym węzłem a pełnym - począwszy chociażby od długości wiaduktów, dodatkowych wiaduktów, wyższych nasypów itp.
Witam.Czy wiadomo wam kto jest lub kto bedzie wykonawcą Węzła Stryków?
Nie wiadomo jeszcze
Wycinka drzew na tym odcinku ruszyła, albo wiadom okiedy ma ruszyć?

Swoją drogą, coś się dzieje koło Strykowa/ronda/A2 - wiadomo czy to związane z drogami czy coś zupełnie innego?
Źródło
Oddalenie odwołania złożonego w postępowaniu prowadzonym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Warszawa na budowę autostrady A1 na odcinku województwa kujawsko-pomorskiego/łódzkiego do węzła Stryków od km 230+817 do km 295 + 850 – zadanie II

Uprzejmie informujemy, że w dniu 22 stycznia 2010 r. został ogłoszony wyrok Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie odwołania złożonego przez Konsorcjum: Hermann Kirchner Polska Sp. z o.o., Hermann Kirchner Bauunternehmung GmbH, Strabag Sp. z o.o., DYWIDAG BAU GmbH, Zakład Robót Mostowych Mostmar M. i G. Marcinków Sp. j. na budowę autostrady A1 na odcinku województwa kujawsko-pomorskiego/łódzkiego do węzła Stryków od km 230+817 do km 295 + 850 – zadanie II Odcinek 2 Sekcja 1 od km 245+800 do km 261+000, węzeł Sójki – węzeł Kotliska (sygn. akt: KIO/UZP 1942/09).
http://www.panmedia.home.pl/serwisy/1613-gddkia/2010/2010-01/pliki/20100126_radio-pin_01.mp3

Wywiad z Wieteckim - w przyszłym tygodniu powinniśmy (możemy) poznać oferty na budowę A1 w okolicach Bydgoszczy.
W okolicy... Bydgoszczy? ;)
^^ No właśnie:) Chyba chodziło o Toruń, ale prezes się pomylił, cóż zdarza się.
Patryjota wstawil dzwiekowa wersje wywiadu tego samego co w watku Strykow - Pyrzowice. W tymze watku wczesniej jest wersja drukowana tego samego wywiadu - tam Prezes rowniez mowi ze wezel Sosnica jest w Katowicach -prezes się pomylił, cóż zdarza się :)
Ale dla mnie to nie kuku zeby Prezes w 1 wywiadzie takie 2 byki strzelil.
^^ No właśnie:) Chyba chodziło o Toruń, ale prezes się pomylił, cóż zdarza się.
Przy tym węźle w Kato, to myślałem, że to jest o Murckowskiej :p
wpisałem to świadomie - tak powiedział Witecki- a chodziło o to że przetarg prowadzi oddział Bydzia
W okolicy... Bydgoszczy? ;)
1681 - 1700 of 13101 Posts
Status
Not open for further replies.
Top