SkyscraperCity banner

11221 - 11238 of 11238 Posts

·
Registered
3,471 Posts
Там не ми е ясно дали ремонтът ще е както по другите отсечки, т.е. фрезоване на стария асфалт и полагане на нов, или трябва да се изгребва до основи и реално да се изгради от здрава основа нагоре всичко наново. Моля, някой от "пътищарите" да каже, ако знае?

·
айлякчи&
1,062 Posts
Изгребване от основи, няма как да стане. Никой няма да си позволи да разруши насип, който се е консолидирал вече 15 години. Най-вероятно, обаче ще обновят и пластовете под асфалтовата настилка, за да ги стабилизират. Но това само догадки, разбира се. Все още не сме видяли реален проект за действие.

·
Небостъ&
13,324 Posts
Има ли някаква технология за подсилване на основата с инжектиране на "бетоново мляко" примерно... Просто лаишка еретична идея...

·
Registered
3,471 Posts
Изгребване от основи, няма как да стане. Никой няма да си позволи да разруши насип, който се е консолидирал вече 15 години. Най-вероятно, обаче ще обновят и пластовете под асфалтовата настилка, за да ги стабилизират. Но това само догадки, разбира се. Все още не сме видяли реален проект за действие.
Мисля, че нещо подобно правят в момента ГСБ на Сливница по старото трасе. Тук слагат и геотекстил май.

·
Registered
19,444 Posts
В края на юни отсечката Поморие - Ахелой ще бъде готова. А след като тя бъде пусната, ще се стартира строежът на новия лот на магистрала "Тракия". Това каза премиерът Бойко Борисов на инспекция на инфраструктурни ремонти в област Бургас.

·
Registered
323 Posts
В края на юни отсечката Поморие - Ахелой ще бъде готова. А след като тя бъде пусната, ще се стартира строежът на новия лот на магистрала "Тракия". Това каза премиерът Бойко Борисов на инспекция на инфраструктурни ремонти в област Бургас.

Става въпрос за северния обход на Бургас. Няма нищо общо с магистрала Тракия.

·
Registered
156 Posts
Че къв ми е Борисов да му казвам Той каза че почват следващия лот ДО Тракия. Какво са чули и разбрали "мисирките" е друг въпрос.
Не му се вързвай на Слу. Той си изкарва премийка от кака Корни.

·
Registered
19,444 Posts
Аз пък се върза́х за изречението от статията, сега требе една, или поне една от мисирките да ми пусне ... от нейната премийка :cool:.

Всъщност трябва да се внимава какво казва Бацето, щото каза за лот 3.2 на Струма и ей го на, до под кривата круша е.
Впрочем ако някога има нещо друго кто лот на Тракия (връзка с АМ ЧМ), то ще има ли такива между този обход и лота?

·
Registered
38 Posts
Дали не биха били от полза изграждането на нови входове и изходи към магистрала тракия? Веднага давам пример - ако имаше вход/изход на пазарджик изток пътя пазарджик - пловдив нямаше да е така натоварен както е сега. Друг пример - вход/изход специално за направлението костенец - долна баня - боровец, вместо сегашния вход/изход от към ихтиман - ако идваш от пловдивско би спестил 10-ина километра кука.

·
Registered
6,034 Posts
За да се направи безопасно и на двете места не може "просто" да се направят връзки с магистралата - трябва да се направят и допълнителни промени. Като например при Костенец се получава много опасна връзка с този остър ъгъл на включване. Трябва да се изправи и да станат перпендукулярни двата пътя. От другата страна пък трябва да се изградят изцяло забавителна лента и ново ухо през които да се слиза от магистралата.

При Пазарджик трябва да се направи обход на Добровница (ако тази връзка наричаш Пазарджик-изток).

Всичко това има смисъл, ако наистина има голям трафик (при Костенец съм сигурен, че такъв липсва) и са направени много други по-важни пътни връзки из държавата.

·
Registered
1,278 Posts
За да се направи безопасно и на двете места не може "просто" да се направят връзки с магистралата - трябва да се направят и допълнителни промени. Като например при Костенец се получава много опасна връзка с този остър ъгъл на включване. Трябва да се изправи и да станат перпендукулярни двата пътя. От другата страна пък трябва да се изградят изцяло забавителна лента и ново ухо през които да се слиза от магистралата.

При Пазарджик трябва да се направи обход на Добровница (ако тази връзка наричаш Пазарджик-изток).

Всичко това има смисъл, ако наистина има голям трафик (при Костенец съм сигурен, че такъв липсва) и са направени много други по-важни пътни връзки из държавата.
Къде го виждате този възел при Костенец? Стана ми интересно и претендирам е познавам района добре? Единствено се сещам за старият изход от магистралата от преди тунела който е затапен.

·
Registered
533 Posts
Може да се направи при подлеза за пътя към крепостта Траянови врата. Трябват просто две рампи - от и към Пловдив.
Но подлезът е много тесен. За камиони и автобуси не става.

·
Registered
38 Posts
Аз имах предвид този дето е на 4 километра след отбивката за мухово/ихтиман посока тунела. При спирка Немирово - Google Maps

·
Registered
559 Posts
Дали не биха били от полза изграждането на нови входове и изходи към магистрала тракия? Веднага давам пример - ако имаше вход/изход на пазарджик изток пътя пазарджик - пловдив нямаше да е така натоварен както е сега. Друг пример - вход/изход специално за направлението костенец - долна баня - боровец, вместо сегашния вход/изход от към ихтиман - ако идваш от пловдивско би спестил 10-ина километра кука.
Нов изход за 4 км до Ихтиман, без да има реална нужда от него и без много население в района, няма кой да направи.
Пазарджик-изток е интересна идея и може да има някаква обосновка, но също се съмнявам. Но наистина има значение и дали имаш предвид около Добровница или около Мало Конаре. Между Пазарджик и Цалапица има към 25 км., в които няма никакви отбивки. Доколкото знам при строежа на магистралата е имало мислене дали да се направи изход при Цалапица или при Мало Конаре и е взето малко по-логичното решение.

·
Registered
38 Posts
За Пазарджик изток имам предвид около Добровница. Така по магистралата от център до център ще стане само с 3 км по-дълго отколкото по стария път - това неминуемо ще разтовари стария път, имайки предвид, че една от индустриалните зони около Пловдив е съвсем близо до магистралата при изхода за София и става съвсем по-удобно за доста хора. А за другия вход/изход който споменах, може би е по-актуално за дискусия общата връзка АМ Струма - АМ Тракия по така наречения скоростен път "Рила", който преди се споменаваше по медийте. Дали ще има такъв не знам, но свързаността на самоковския район с АМ Тракия е проблемна, без значение, дали през Костенец или през Ихтиман става връзката.

11221 - 11238 of 11238 Posts