SkyscraperCity banner

11241 - 11260 of 11309 Posts

·
Registered
203 Posts
Сега караме по Тракия в посока София. Участъците построени от ебача-слънце, тези на Актор и ПСТ са много зле. Този на Актор на много места има пропадания в дясната лента при км. 260 до 240, а Този на ПСТ стотици кръпки вече. Изненадващо този на Трейс е най-добре.

·
Registered
1,493 Posts
Сега караме по Тракия в посока София. Участъците построени от ебача-слънце, тези на Актор и ПСТ са много зле. Този на Актор на много места има пропадания в дясната лента при км. 260 до 240, а Този на ПСТ стотици кръпки вече. Изненадващо този на Трейс е най-добре.
Посока Бургас е по-зле.

·
Registered
12,084 Posts
Достатъчно е качеството на Тракия, а и на магисталите като цяло в България, с тези годишни винетки, които плащате. Даже на места качеството е по-високо от очакваното.
Като се удвои цената на винетките и в България започнат да се строят стандартно магистрали с по 9-10 млн. лева на километър на равнинни терени като Тракийската низина, тогава ще си говорим за Магистрали.

·
Registered
1,208 Posts
Абе ако намалят постъпленията в партийните касички, може да се окаже, че са достатъчни парите, които плащаме, за по-добро качество ;).

·
Registered
12,084 Posts
Нищо общо няма с партийните касички. В България годишните винетки трябва да са минимум 220-230 лева, която сума не е задължително да се изплаща наведнъж. Разбира се трябва да има и много по-високи тол такси за МПС над 3.5 тона в съответните категории. Така няма да я познаете Тракия след само 2-3 години.

·
Registered
1,208 Posts
Има, има. Аз и не само аз предпочитаме да намалеят корупционните схеми и ефекта йм, пък може да почакаме магистралите. Първото обаче е доста по-важно, защото то реално обезкървява държавата на всички нива, обезсърчава инициативността на населението и т.н. ;).

·
Registered
6,157 Posts
luda_glawa, няма смисъл да отговаряш на простия трол roaddor. Той горкия смотаняк е дошъл да си избива комплексите тук. Едно изречение не може да напише без да покаже язвителната си мисъл. Едно изречение не може да изкара без всички други да са му виновни. Само той ги разбира нещата. Глава шамандура.

Използвам конкретно тези думи, защото един олигофрен трябва да го търпим всички - да ръси обиди безнаказано. Щом модераторите са ок някакъв простак да обикаля и да ръси ниското си самочувствие, то ще му отговарям със същото.

И за пореден път призовавам да не отговаряте на този простак.

·
Registered
933 Posts
Най-хубавата опция на новия форум е, че вече изобщо не се показват мненията на игнорираните потребители. Преди се изкушавах да видя каква тъпотия са написали, но вече е много по-добре.

·
Registered
12,084 Posts
luda_glawa, няма смисъл да отговаряш на простия трол roaddor. ...
Мъка, голяма мъка Лазаров. Сигурен съм, че ако в България се плащаха тол такси, ти щеше да си един от първите по Подбалканския път. Бъди спокоен, кажи го това на хората, които разбират за какво пиша. Аз по-скоро се чудя нещо друго. Как е възможно човек да снима едно и също нещо през седмица или всяка седмица?!?

P.S. Сърбите вече имат лаф: нищо не правимо сега, чакаме българите да завършат Европа. :LOL:

·
Registered
131 Posts
roadTroll,
в Швиц като са по 40 CHF винетките магистралите по-лоши ли са им от нашите? А в Словения и Австрия само 2 пъти ли са по-добри от нашите вълнисто-пропадащи изпълнения???
Аз не откривам корелация между приходите в един бюджет и методите за нерядко противозаконното им усвояване...
Или си конекрадец от Долния Дунав, или не си...

·
Registered
3,610 Posts
Мъка, голяма мъка Лазаров. Сигурен съм, че ако в България се плащаха тол такси, ти щеше да си един от първите по Подбалканския път. Бъди спокоен, кажи го това на хората, които разбират за какво пиша. Аз по-скоро се чудя нещо друго. Как е възможно човек да снима едно и също нещо през седмица или всяка седмица?!?

P.S. Сърбите вече имат лаф: нищо не правимо сега, чакаме българите да завършат Европа. :LOL:
Снима, защото има кой да гледа. Аз бих гледал и по-често, там където се работи. И предимно за това форумът.

·
Registered
6,157 Posts

Аз пък съм сигурен, че си мега прост и от там всичките ти слобоумни заключения.

·
Registered
12,084 Posts
Лазаров, простият roaddor прави доволно пари в евро на година. Даже другата седмица поема още по-голямо предизвикателство, защото се развива и много вероятно да освободи форума от досадното си присъствие. Пък и Баце вече полека лека захапва магистралите. А ти продължавай да си снимаш Южната дъга и другите обекти като откачен и се научи да правиш разлика между това да приемаш друго мнение и да обявяваш някого за простак, само защото не понасяш неговото мнение.

·
Registered
6,157 Posts
Сега еврата ли взехме да си мерим? Съвсем по-голям боклук ставаш щом идваш да ни обясняваш какво трябва да се прави с парите от данъците, в които ти не участваш.

·
Registered
26 Posts
Пичове, истината е че много се краде. Ама яко.. Cashback-а е 50% и повече. Никакво управление няма, ако не е ЕС просто нямаше да сме мръднали на пътища. Това е офф-топика.
Сега, въпросът ми е, тия няма ли да вземат да фрезоват и асфалтират дясните ленти, ако не целите, поне частично. Неравностите са през 20-25м, ако трябва най малко с кръпки да пооправят дясните ленти в двете посоки. Това че ще има основен ремонт в бъдещето, някога си, не ги лишава от задължението да поддържат на поне едно средно ниво участъка. (Чирпан - Стара Загора)

·
Registered
172 Posts
Сега, въпросът ми е, тия няма ли да вземат да фрезоват и асфалтират дясните ленти, ако не целите, поне частично. Неравностите са през 20-25м, ако трябва най малко с кръпки да пооправят дясните ленти в двете посоки. Това че ще има основен ремонт в бъдещето, някога си, не ги лишава от задължението да поддържат на поне едно средно ниво участъка. (Чирпан - Стара Загора)
Не се получава, защото основата е слаба. При реконструкцията на пътя към Петрохан след Костинброд изкопаха, насипаха и тогава асфалатираха. Стана перфектно, но е скъп и бавен процес. В участъка от Ружинци до Димово на Е-79 отнеха само горните пластове и в момента пак е на Дунавски вълни. Ремонт на ремонта след ремонта!

·
the journey is the reward
1,050 Posts
Защо не децентрализират бюджета на АПИ по област? Примерно Пловдив да са отговорни за пътната мрежа на територията си, Стара Загора също и тн. Всичко вързано с тол такси и винетки събрани от живеещите там и транзита да остава в местния бюджет. Тогава няма да има извинения със София, финансирането ще е по-прозрачно - кой може да каже какво става в АПИ, особено с приходите от тола? Колкото отговорността е по-близо до хората на местно ниво, по лесен ще е контрола. Наю-важното- да има лично отговорни за качеството и безопасността на пътищата.

·
SSC Bulgaria
114 Posts
То не е ли и сега така, поне що се отнася до текуща поддръжка на републиканските пътища, чрез областните пътни управления които си имат заделен бюджет? Да, не прибират директно тол такси и винетки от транзита. Пък и за по-големи ремонти като тези на Тракия не мисля, че е приложимо в сегашния си вариянт. Нито парите ще стигнат, нито би имало по-гъвкави търгове за ремонт. Най-много да се засили корупцията на местно ниво.

11241 - 11260 of 11309 Posts