SkyscraperCity banner

1 - 20 of 6039 Posts

·
Moderator
11,827 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Stary wątek: www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=296961

Odcinek Stryków - Tuszyn: www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1539298

Budowa autostrady A1 na odcinku Tuszyn (bez węzła) - Pyrzowice (bez węzła) podzielona jest na dziewięć pododcinków:
  1. odcinek A – węzeł Tuszyn (bez węzła) – węzeł Bełchatów (z węzłem) od km 335+937,65 do km 351+800, długość 15,9 km
  2. odcinek B – węzeł Bełchatów (bez węzła) - węzeł Kamieńsk (z węzłem) od km 351+800 do km 376+000, długość 24,2 km
  3. odcinek C – węzeł Kamieńsk (bez węzła) – węzeł Radomsko (z węzłem) od km 376+000 do km 390+923, długość 14,9 km
  4. odcinek D - węzeł Radomsko (bez węzła) – granica woj. łódzkiego/śląskiego od km 390+923 do km 399+742,51 długość 8,8 km
  5. odcinek E - granica woj. łódzkiego/śląskiego – węzeł Rząsawa (bez węzła) od km 399+742,51 do km 417+530, długość 17,8 km
  6. odcinek F - węzeł Rząsawa (z węzłem) – węzeł Blachownia (z węzłem) od km 417+530 do km 437+800 długość 20,3 km
  7. odcinek G - węzeł Blachownia (bez węzła) – węzeł Zawodzie (z węzłem) od km 437+800 do km 442+500, długość 4,7 km
  8. odcinek H – węzeł Zawodzie (bez węzła) – węzeł Woźniki (z węzłem) od km 442+500 do km 459+200, długość 16,7 km
  9. odcinek I - węzeł Woźniki (bez węzła) - węzeł Pyrzowice (bez węzła) od km 459+200 do km 474+350, długość 15,2 km
Orientacyjna mapa przebiegu autostrady oraz lokalizacji węzłów w województwie łódzkim:

Orientacyjna mapa przebiegu autostrady oraz lokalizacji węzłów w województwie śląskim:

Album z bardziej szczegółowymi planami:
http://imgur.com/a/DA88I

·
Registered
10,202 Posts

·
autostradożerca
6,014 Posts
sorry, ale ja nie wiem o co chodzi ?
co to za ZRID na 7 km autostardy A1 ?
Dokładnie tak jak jest tam napisane, wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na budowie autostrady A1 między granicą województwa łódzkiego a węzłem "Radomsko". Której części nie rozumiesz?

·
Kibic z dala
383 Posts
:) Dzięki, teraz już jasne.

Dziwi mnie jednak taka polityka GDDKiA - całość wygląda na logiczny ciąg z północy na południe, więc podział odcinków wypadałoby zakończyć węzłem. Chyba że pierwotnie zakładano budowę ku północy.

·
Registered
320 Posts
Dokładnie tak jak jest tam napisane, wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na budowie autostrady A1 między granicą województwa łódzkiego a węzłem "Radomsko". Której części nie rozumiesz?
nie rozumiem idei ................... budowy, wyrwanego z całego odcinka, 7 km autostrady, gdzie nie wiadomo ciagle jak i kiedy miałby byc budowany cały odcinek Piotrków-Częstochowa

·
autostradożerca
6,014 Posts
nie rozumiem idei ................... budowy, wyrwanego z całego odcinka, 7 km autostrady, gdzie nie wiadomo ciagle jak i kiedy miałby byc budowany cały odcinek Piotrków-Częstochowa
Nikt tego wyrwanego, siedmiokilometrowego odcinka nie buduje. Rozpoczęto procedurę uzyskania ZRID, tylko tyle.

·
Registered
6,877 Posts
najwyraxniej firma która robi PB dla A1 od Tuszyna do granicy województwa skonczyla juz prace przy tym 7km odcinku,ale tez sie dziwie po co tak to rozdrabniają-przeciez i tak budowa A1 to raczej coraz odleglejsza przyszłość wiec spokojnie mozna było poczekac i złozyc jeden wniosek na całość odc. w województwie łódzkim

·
Registered
753 Posts
najwyraxniej firma która robi PB dla A1 od Tuszyna do granicy województwa skonczyla juz prace przy tym 7km odcinku,ale tez sie dziwie po co tak to rozdrabniają-przeciez i tak budowa A1 to raczej coraz odleglejsza przyszłość wiec spokojnie mozna było poczekac i złozyc jeden wniosek na całość odc. w województwie łódzkim
A czy nie jest tak, że częścią kontraktu na projekt jest również uzyskanie ZNRiD??

·
Registered
4,463 Posts
Bo jak się*ma kilka ZNRID, to potem można zrobić kilka przetargów na kilku wykonawców.
?

A jak się ma jeden ZRID to nie można na podstawie zatwierdzonego projektu budowlanego ogłosić kilku przetargów na poszczególne odcinki? Moim zdaniem można.

·
Registered
3,496 Posts
Decyzja środowiskowa warunkująca budowę Stryków - granica województw jest z 30 stycznia 2009, GDOŚ podtrzymał ją w czerwcu 2009. W związku z tym jest ważna do czerwca 2013.

Według mojego rozumienia "zatrzymywanie czasu" nie działa w taki sposób. Trzeba złożyć wnioski o ZRID na wszystkie odcinki (a nie na jeden) do momentu wygaśnięcia decyzji. Przykład: jeśli GDDKiA złoży wniosek o ZRID na odcinki (umownie) A, B, D, a następnie DŚU wygaśnie, to na odcinek C nie można już złożyć wniosku.

Istnieje za to możliwość przedłużenia ważności o dodatkowe dwa lata i tutaj wszystko co można podciągnąć pod etapowanie jest cenne. ;)

1 - 20 of 6039 Posts