SkyscraperCity banner

5561 - 5580 of 5826 Posts

·
Użytkownik chory na głowe
4,336 Posts
Mam takie pytanie - wybaczcie ale jestem laikiem w tych sprawach.

Czy przepusty, które są zasypywane nie są izolowane od góry? Na kilku zdjęciach zauważyłem, że spod piachu widać "goły" beton.
Daj im może skończyć, potem się możesz martwić :crazy2:

·
Registered
5,160 Posts
OOŚ dla węzła Piotrków Trybunalski Zachód

Obwieszczenie Wojewody Łódzkiego z dnia 17 lutego 2020 r., znak GPB-II.7820.8.2019.JN/IK,
w sprawie przeprowadzania przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi ponownej procedury oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie węzła Piotrków Trybunalski Zachód w ramach inwestycji pn. Budowa autostrady A-1 Tuszyn (bez węzła) gr. woj. łódzkiego/śląskiego od km 335+937,65 do km 399-742,51 - odcinek A węzeł Tuszyn (bez węzła) węzeł Bełchatów (z węzłem) od km 335+937,65 do km 351+800,00" obejmującego swym zasięgiem kilometraż od km 347+240 do km 348+080 autostrady A-1,...
Dokumentacja udostępniona jest w RDOŚ Łódź. Uwagi i wnioski można składać w terminie od 17.02.2020 do 18.03.2020.

Szczegóły: http://bip.lodz.rdos.gov.pl/files/obwieszczenia/160565/Obwieszczenie_Wojewody_Lodzkiego_GPB.II.7820.8.2019.JN.IK.pdf

oraz OOŚ dla całego odcinek A
Obwieszczenie Wojewody Łódzkiego z dnia 17 lutego 2020 r., znak GPB-II.7820.6.2019.JN/IK,
w sprawie przeprowadzania przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi ponownej procedury oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia polegającego na budowie autostrady A-1 na odcinku węzeł Tuszyn (bez węzła) gr. woj. łódzkiego/śląskiego od km 335+937,65 do km 399+742,51 - odcinek A węzeł Tuszyn (bez węzła) - węzeł Bełchatów (z węzłem) od km 335+937,65 do km 351+800,00 oraz w sprawie możliwości zapoznania się ze zgromadzoną dokumentacją i składania wniosków oraz uwag
Uwagi i wnioski można składać w terminie od 17.02.2020 do 18.03.2020.
http://bip.lodz.rdos.gov.pl/files/obwieszczenia/160563/Obwieszczenie_Wojewody_Lodzkiego_GPB.II.7820.6.2019.JN.IK.pdf

EDIT: Informacja o ponownej OOŚ dla odcinka A i węzła Piotrków Trybunalski Zachód zniknęła ze stron RDOŚ. Pozostawiam, żeby nie było pytań, kiedy zamienny ZRID

·
Piotrkowianin
5,454 Posts
Trochę fotek ode mnie.

5.02.2020 jechałem do pracy godzinę później, więc coś już było widać.

1. Węzeł Piotrków Trybunalski Południe, widok z północno-wschodniej ćwiartki megaronda na zachód, 5.02.2020, godz. 7:50. W głębi sfrezowana północna jezdnia Al. Sikorskiego - wschodni najazd na WD-295:

2. Widok na sfrezowaną łącznicę Piotrków Trybunalski -> Łódź:

3. Widok z północno-zachodniej ćwiartki megaronda na wschód. Na pierwszym planie zachodnia jezdnia zbierająco-rozprowadzająca, a w głębi sfrezowana nawierzchnia A1:

4. Zjazd z megaronda na Bełchatów. W środku kadru dodatkowa tablica E-3a:

5. Powrót z pracy, 5.02.2020, godz. 15:14. Tuż przed megarodnem widzę zawracający samochód:

Jego kierowca zapewne bezgranicznie zaufał nawigacji i chciał pojechać tak:

6. Widok z południowo-zachodniej ćwiartki megaronda na południe. W głębi powstający nasyp zachodniej jezdni A1:

7. Widok z południowo-wschodniej ćwiartki megaronda na północ. Tu kiedyś stał wschodni WA-296, a obecnie pracuje palownica:

8. Piotrków Trybunalski, ul. Słowackiego na wschód od A1. Po prawej powstające wschodnie podpory KD-295a:

9. Końcówka północno-wschodniej ćwiartki megaronda poprowadzona dawną łącznicą Piotrków Trybunalski -> Łódź. Nawierzchnia zniszczona, bo nie była naprawiana przed uruchomieniem mega ronda. Po lewej zgubiona tablica z Polkowic:

10. Kilka kroków na północ:

cdn...

·
Registered
5,160 Posts
Informacja ze strony nadzoru odcinka B
W czwartek 27.02.2020 r. o godzinie 16:00, w Domu Zebrań i Imprez Okolicznościowych „Zacisze” w Rokszycach Drugich 59, odbędzie się spotkanie, którego celem będzie prezentacja informacji o drogach zlokalizowanych w pobliżu budowanej autostrady A-1. Zapraszamy na spotkanie wszystkich zainteresowanych.

·
Rah'ma'dul
11,913 Posts
Czy na budowie A1 koło Piotrkowa był w poniedziałek 17.02 jakiś wypadek po godzinie 13:30? W mediach nic nie znalazłem. Pytam, bo jechałem na północ i utknąłem na godzinę (!) w stojącym zatorze, finalnie zawróciłem na południe i pojechałem okrężnie przez centrum Piotrkowa do S8.

I widziałem na przeciwległym paśmie dziwne prace. Jechała spychaczo-koparka, Co kilka metrów zatrzymywał się, pracownik uderzał kilka razy koparką z tyłu w barierkę.
Wysiadał, opukiwał ją młotkiem potem. Wsiadał, jechał 5 metrów i powtarzał procedurę. Co on właściwie robił?

·
Piotrkowianin
5,454 Posts
Fotki z 6.02.2020.
Tego dnia wracając z pracy pojechałem przez Majków Duży i Twardosławice.

1. Twardosławice, na zachód od A1, 6.02.2020, godz. 15:24. Przy okazji stania w korku przed tymczasowym skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną (bo korek też jest jakąś okazją ;) ) zrobiłem taką fotkę. Po lewej nowy zachodni WA-296, a po prawej spycharka formująca południowy najazd na wiadukt:

2. Rzut oka w prawo i koparka w akcji:

3. Trzy minuty później już bliżej świateł. Widok od zachodu. W głębi północny najazd na WA-296, a na pierwszym planie zbiornik Sr-A-23:

4. Spojrzenie na to samo od północy:

5. Widok od zachodu na ww. skrzyżowanie. Po prawej kolejny zawodowy kierowca w akcji:

6. Już po wschodniej stronie A1, widok na północny zachód. Na bajpasie ul. Twardosławickiej autobus z firmy Connect Bus, którego kierowca niedawno omijał korek przed światłami lewym pasem jadąc pod prąd i omal nie doprowadził do czołowego zderzenia na skrzyżowaniu:

7. Tak wygląda przejście dla pieszych pod autostradą w ciągu ul. Twardosławickiej. Widok po zachodniej stronie na zachód:

8. Z tego samego miejsca na wschód:

9. I jeszcze po wschodniej stronie, widok na wschód:

Wczoraj, tzn. 18.02. zadzwoniłem do biura budowy Budimexu i zgłosiłem im ten temat, bo wcześniejsze telefony do Straży Miejskiej i Radia Strefa FM nic nie dały. Jutro sprawdzę efekty.

10. Widok ze wschodniej jezdni A1 przy WA-296 na południowy zachód. W tle spycharka ze zdjęcia nr 1:

11. Z tego samego miejsca widok na południe:

12. I jeszcze spojrzenie na stary i nowy WA-296 od wschodu:

·
Registered
5,160 Posts
Od 28 lutego do 2 marca STRABAG zamyka odcinek C. Będą wyburzać dwa wiadukty WD 318 (droga powiatowa Kamieńsk - Pytowice) i WA 324 (droga powiatowa Blok Dobryszyce - Dobryszyce). Objazd przez DK 91 Kamieńsk - Radomsko.
Zmiana terminu na późniejszy. Dzisiejsza informacja od GDDKiA to:
Planowane są zmiany w organizacji ruchu za sprawą burzenia wiaduktów na #DK1, jednakże w późniejszym niż podany terminie. Będziemy o tym informować.

·
Registered
310 Posts
Od 28 lutego do 2 marca STRABAG zamyka odcinek C. Będą wyburzać dwa wiadukty WD 318 (droga powiatowa Kamieńsk - Pytowice) i WA 324 (droga powiatowa Blok Dobryszyce - Dobryszyce). Objazd przez DK 91 Kamieńsk - Radomsko.
Barbarzyństwo i nieliczenie się z nikim i z niczym! Księgowi i sknery rządzą na głównym szlaku komunikacyjnym w kraju.
To były ostatnie możliwości przekroczenia DK1 poza D484. Współczuję podróżującym między Cz-wą i PT & vv. Wróżę całkowity paraliż na DK91 Sugeruję objazdy w odległości 20-30 km od DK 91.
Gest Lichockiej dla Strabaga i gendyr za brak przygotowania wyburzenia "po połowie". Kłamali, że jedna jezdnia będzie przejezdna do czasu wybudowania nowej i przełożenia ruchu na nową jezdnię.
Życzę Starabagowi i gendyr by karetka jadąca do Waszego biura utknełka na DK 91. Zamknijcie obie jezdnie do końca 2022 tak będzie taniej.
Ciekaw jestem ile czasu zajmie adminowi usunięcie tego postu i lanie miodu Strabagowi i gendyr. Nienawidzę was. Obyście zbankrutowali czym prędzej.
Jak ty chcesz te wiadukty na pół burzyć? Zresztą sam jeżdżę do pracy objazdem z 10-15 km i trochę pojeżdżę. Bo albo przebijam się przez miasto i stoję w korku bo remont albo jadę na około, bo mi zjazd zamknęli (bo ten remont wcześniej jest), albo jadę naokoło w korkach gdzie też jest remont (wszystko przebudowa tej samej drogi). Pick your poison. I tak co najmniej jeszcze chyba rok.

·
Registered
324 Posts
Bez przesady z tym paraliżem. Był już zamykany odcinek Tuszyn-Piotrków ruch szedł dk91/dk12 i paraliżu nie było. Był zamknięty odcinek koło Częstochowy i ruch szedł DK91 do Radomska i też paraliżu nie było.

·
Registered
5,160 Posts
@Hondurasik nasze prośby o filmowanie większego docinka na odcinku A i B zostały częściowo wysłuchane.
Najnowszy filmik od nadzoru, gdzie widać, że po wyburzeniach szybko się zabrali za budowę nowych WD.

Ocinek A

Odcinek B

5561 - 5580 of 5826 Posts