SkyscraperCity banner

5961 - 5980 of 6038 Posts

·
Registered
518 Posts
61.

62.

63. PG323 widzianyod dołu robi wrażenie

64. WA301 w trakcie rozbiórki

65. z góry PZM49

66. wykorytowane na coś czego nie mam na schemacie

67. podpory WD300

68. tu będzie PZM48

69. z daleka PP 14b i coś obok

70. PP14b

71. to cos obok to przepust rurowy, następny PP14a jest trochę dalej

72. PP14a mianowicie tutaj, a jeszcze między nim a tą rurą są wbite larseny do innego obiektu (tez nie wiem jakiego)

73. kolejny przepust, który jest z d"y nagle na odcinku

74. PZM47

75. WA298/PZSzd5 cz1

76. WA298/PZSzd5 cz2

77. słońce trochę przeszkadzało, Obiekt PZM46

78. no i ostatnie podpory na odcinku, czyli WD297

Fotorelacja wstawiona półautomatycznie.

·
Registered
402 Posts
Czy moze mi ktos wyjasnic (uprzedzam, ze nie jestem inzynierem ani budowlancem), z czego wynika roznica w jakosci ulozenia nawierzchni betonowej pomiedzy roznymi odcinkami i firmami je wykonujacymi ?

Czy to kwestia jakosci uzytego betonu, jakosci wykonania warstw podbudowy pod ta ostatnia wierzchnia warstwa ?

Pytam, bo jak sie patrzy na ten "prom kosmiczny" ukladajacy nawierzchnie, to wyglada jakby wlasciwie ta maszyna robila wszystko sama. Tylko wbic do kompa `na jej pokladzie jakies parametry sterujace/ GPS etc, lac mieszanke betonowa, a reszta juz sie sama prawidlowo ulozy.

Natomiast w praktyce na jednych odcinkach wychodzi dobrze a na innych szajs (np S8 Wawa do Piotrkowa) ?

·
Registered
5,358 Posts
W przyszły poniedziałek zostanie udostępniony pierwszy obiekt nad autostradą A1. Będzie to WD-293 w Piotrkowie Trybunalskim.
Dla przypomnienia dodam, że obiekt wg podawanego harmonogramu miał być udostępniony w czerwcu tego roku.
25/05/2020
Wprowadzenie organizacji ruchu w rejonie obiektu WD-293 (ul. Wojska Polskiego) polegającej na zamknięciu tymczasowego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną w rejonie ulicy Twardosławickiej z jednoczesnym udostępnieniem przejazdu nad autostradą w ciągu ulicy Wojska Polskiego. Wprowadzenie organizacji ruchu planowane o godz. 8:00.
http://www.a1a-tuszyn.pl/aktualnosci.html

·
Piotrkowianin
5,556 Posts
W sobotę wybrałem się na objechanie całego odcinka Mirbudu (B)
Zdjęcia niestety dopiero teraz znalazłem czas opisać i wrzucić.
No to lecimy, obiekty lecę od ostatniego do pierwszego.
Fotorelacja na bodajże 78 zdjęć

1. PZM 67

To mi wygląda na jakiś WA, a nie PZM. :)

O której robiłeś te fotki, bo ja w sobotę też fociłem na odcinku B i jedno miejsce na C? Wystartowałem z PT Południe od 13:54, a o 14:13 zjechałem do Kamieńska.

·
Piotrkowianin
5,556 Posts
Moje fotki z 16.05.2020. Część z nich zrobił mój starszy syn Igor:

1. Widok z południowo-zachodniej ćwiartki megaronda na zachodni WA-296, 16.05.2020, godz. 13:54. Na pierwszym planie jakiś ciek wodny w nowym korycie. Północny stożek już wyłożony płytami ażurowymi, południowy jeszcze nie skończony:

2. Na południe od megaronda przejazd na jezdnię prawą (zachodnią). W tle podpory powstającego WD-297:

3. Dwa rzędy zachodnich podpór WD-297 widziane od północy:

4. Wschodnie podpory i nasyp WD-300:

5. Wschodnia część PG-323:

6. Samochód ekipy poprawiającej słupki rozdzielające kierunki ruchu przez KP-302. Tę kładkę będą budować od nowa?

7. Przed Jeżowem na jezdni wschodniej jakieś wykopki:

8. Jeżów, skrzyżowanie z DP1500E. W miejsce 4-wlotowego ronda na dawnym skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną powstały 2 mniejsze, 3- wlotowe. Rondo północne - w lewo DP1500E kierunek Piotrków Trybunalski i DP1520E kierunek Rozprza - Lubień - Bilska Wola (DW742):

9. W miejscu dawnego skrzyżowania DK1 i DP1500E powstaje wiadukt WD-304:

10. Podpory WD-304:

·
Piotrkowianin
5,556 Posts
11. Wschodnia podpora WD-304. Prze nami drugie rondo:

12. Drugie z 3-wlotowych rond. W prawo DP1500E kierunek Kalisko - Kleszczów - Pajęczno:

13. WD-306, strona zachodnia:

14. WD-306, strona wschodnia:

15. WD-308:

16. W okolicach WA-309 złapałem jadący na północ autobus Mirbudu. Sobota, godz. 14:07 - pracownicy wracają do domów na niedzielę:

17. To chyba WD-310:

18. Korzystając z okazji, bo w końcu zatrzymanie ruchu przez pracownika budowy też jest jakąś okazją, sfociłem wschodnie podpory WD-310:

19. I zachodnie też:

20. Dalej na południe spotkałem 2 pracujące wywrotki i spycharkę:

Reszta fotek jutro. ;)

·
Registered
518 Posts
To mi wygląda na jakiś WA, a nie PZM. :)

O której robiłeś te fotki, bo ja w sobotę też fociłem na odcinku B i jedno miejsce na C? Wystartowałem z PT Południe od 13:54, a o 14:13 zjechałem do Kamieńska.
Droga koźniewice-Kamieńsk. Ostatni obiekt na kontrakcie mirbudu. Też się zastanawiam o co tu chodzi.
Fotorelacja robiona w sobotę od godziny 17:20 do 19:00

·
Registered
457 Posts
Ktoś mi powie dlaczego WD306 ma takie dziwne podpory..? I ten PG 323 jest taki ogromny w stosunku do budowanej autostrady i starej jezdni? Zaznaczam że nie jestem ani inżynierem ani budowlancem.. @Hondurasik, może Ty mi powiesz?

·
Registered
5,358 Posts
I ten PG 323 jest taki ogromny w stosunku do budowanej autostrady i starej jezdni? Zaznaczam że nie jestem ani inżynierem ani budowlancem.. @Hondurasik, może Ty mi powiesz?
Zmieniona (podwyższona) niwelete jezdni, a PG jest taki duży, ponieważ muszą się tam zmieścić maszyny rolnicze, np. kombajn. Wcześniej rolnicy przejeżdżali przez DK1 w płaszczyźnie trasy. Teraz nie będzie to możliwe, dlatego wszystkie WS, czy PG nowo budowane będą o wiele większe od tych, które istniały.

·
Registered
518 Posts
Ktoś mi powie dlaczego WD306 ma takie dziwne podpory..?
Ale że chodzi Ci o kształt przyczółków czy to że jest pod takim kątem?

Zaznaczam że nie jestem ani inżynierem ani budowlancem.. @Hondurasik, może Ty mi powiesz?
Też nie jestem. Skończyłem wyższą szkołę inżynieryjną pod imieniem skyscrapercity i googla

·
Zgierzątko z Pawianic
bad, worse, VerticalScope
2,077 Posts
Układarka zatrzymała się w miejscu, czyżby najpierw były robione badania betonu?
Układarka wczoraj szykowała się do przejazdu przez WA-334, więc nic spektakularnego się nie dzieje.

A skoro już piszę to wczorajsze nowiny z gminy:
  • Budimex rozpoczyna tydzień od ~345+900 jezdni prawej. właściwie do samego węzła jak nie chudy to podbudowa z cementu z przerwami na obiekty. Odbudowywany wiadukt na węźle z [S8] z pierwszymi szalunkami pod ustrój, staswianymi począwszy od wschodniego przyczółka.
  • U Mirbudu nic specjalnego do dostrzeżenia zza szyby samochodu, a czego nie widać na zdjęciach powyżej
  • Strabag na pewno ze świeżym chudym do 390+750 oraz podbudową pod chudy do ok. 50 metrów przed wiaduktem drogi [42], tu również dużo nowej podbudowy w tym na poszerzeniach tam gdzie zachowany jest stary asfalt
  • Polaqua na razie skończyła kładzenie chudego na jezdni lewej, ponieważ dojechali do przewiązki. Na jezdni prawej było ok. 400 mb świeżego chudego, tj. nie że ciemny od wody, tylko w piątek nie było ani metra.

·
Piotrkowianin
37 Posts
A ja mam pytanie czym się różni koncepcja budowy wiaduktów na odcinku A i B.. Na odcinku A przyczółki są budowane jakby "standardowo" czyli ściany betonowe w kształcie litery U, natomiast na odcinku B przyczółki są budowane z filarów które będą prawdopodobnie póżniej zasypane przez nasyp. która metoda jest lepsza i dlaczego na odcinku B wiadukty są budowane w taki "nietypowy" sposób ?

·
Piotrkowianin
5,556 Posts
Zmieniona (podwyższona) niwelete jezdni, a PG jest taki duży, ponieważ muszą się tam zmieścić maszyny rolnicze, np. kombajn. Wcześniej rolnicy przejeżdżali przez DK1 w płaszczyźnie trasy. Teraz nie będzie to możliwe, dlatego wszystkie WS, czy PG nowo budowane będą o wiele większe od tych, które istniały.
Wszystko pięknie, ale po co komu PG w środku lasu, w dodatku 700 metrów od WA-301 i jeszcze takie wysokie? :rolleyes: Może ktoś się pomylił?

Kolejne fotki z soboty:

21. Dalej na południe. Tu chyba będzie MOP:

22. To chyba WA-313 (poprawcie, jeśli się mylę):

23. MA-314. Dojeżdżamy do Kamieńska:

24. Zachodnie podpory WD-315 (DW484):

25. Rzut oka na wschodnie podpory:

26. Jeszcze raz zachodnie podpory. W tle najwyższe wzniesienie województwa łódzkiego - Góra Kamieńska (386 m n.p.m.):

27. Zjechałem z A1 na DW484. Wschodnie podpory WD-315 widziane od południa:

28. Widok na wschód. Po prawej baza sprzętowa wykonawcy:

29. Kawałek dalej na wschód - spojrzenie na zachód. To będzie wschodni najazd na WD-315 i nowy przebieg DW484:

A teraz coś z odcinka C - WD-318:

30. Widok od strony Kamieńska. Te drzewa w tle są po drugiej stronie A1:

·
Piotrkowianin
5,556 Posts
31. Spojrzenie na zachód:

32. Na południowy zachód:

33. Zbliżenie na wschodnią podporę. Ta izolacja jest zgodna ze sztuką budowlaną?

34. Widok na północny zachód:

35. Szersze spojrzenie od wschodu na budowany wiadukt:

36. Zoom na południe:

37. Widok na wschód:

38. Spojrzenie od wschodu na wszystkie 3 podpory:

39. Spojrzenie na wschód z hałdy ziemi przegradzającej DP3915E:

40. I jeszcze rzut oka na północny zachód:

·
Registered
5,358 Posts
Wszystko pięknie, ale po co komu PG w środku lasu, w dodatku 700 metrów od WA-301 i jeszcze takie wysokie? :rolleyes: Może ktoś się pomylił?
Poczytałem. Ten PG323 jest po to w środku lasu, żeby pełnić jeszcze drugą rolę. Oprócz przeprawianie się Kombajnów Bizon, ma pozwolić na przejście na drugą stronę, może nie Bizonom, a sarenkom, jakie tam żyją. Ten obiekt pełni jeszcze jedną funkcję - przejścia dla zwierząt. Jest to średnie przejście dla zwierząt - PZSzd6. Wymagania minimalne dla tego typu obiektóe to:
Przejście dolne dla średnich zwierząt, przeznaczone głównie dla średnich ssaków kopytnych, wykorzystywane również przez zwierzęta małe. Wymiary minimalne przejścia to: szerokość = 6 m (zalecana = 10 m), wysokość (światło pionowe) = 2,5 m (zalecana = 3,5 m), współczynnik względnej ciasnoty = 0,7. Podobnie jak w przypadku przejść dla dużych zwierząt konieczne jest odpowiednie kształtowanie powierzchni i otoczenia obiektów.

·
Registered
518 Posts
^^dla mnie też to dziwne. Tym bardziej że bardzo podobnie wyglądające przyczółki były przy starych WD na odcinku A wyburzane i zastąpione tym co jest teraz

·
Zgierzątko z Pawianic
bad, worse, VerticalScope
2,077 Posts
5961 - 5980 of 6038 Posts