SkyscraperCity banner

6021 - 6040 of 6213 Posts

·
Registered
52 Posts
Pragnę zauważyć, że na stronie kontraktu jest zakres prac bez uwzględnienia aneksu. Widać to po liczbie pasów, których od razu będzie 3. Stąd też moje pytanie czy aneks obejmuje też rozbudowę węzła "Tuszyn" (na którym jest rezerwa wewnętrzna swoją drogą) czy jednak będziemy mieć bardzo ładną 3-pasmową autostradę ze zwężeniami przed węzłami na obydwu końcach?

·
Registered
162 Posts
Pragnę zauważyć, że na stronie kontraktu jest zakres prac bez uwzględnienia aneksu. Widać to po liczbie pasów, których od razu będzie 3. Stąd też moje pytanie czy aneks obejmuje też rozbudowę węzła "Tuszyn" (na którym jest rezerwa wewnętrzna swoją drogą) czy jednak będziemy mieć bardzo ładną 3-pasmową autostradę ze zwężeniami przed węzłami na obydwu końcach?
Na południe od węzła Tuszyn jezdnie się zbliżają do siebie - nie ma wewnętrznej rezerwy (konsekwencja dołączenia do starego układu A1). Jadąc od Gdańska jest pozostawione poszerzenie, więc wygląda, że będzie płynne przejście na trzeci pas: Google Maps
Jadąc od Katowic wymaga już przebudowy końcówki wybudowanego wcześniej odcinka - czy tak będzie, nie wiem.

·
Obserwator
2,321 Posts
18. Spojrzenie z wiaduktu na zachodnią jezdnię na północ:

19. Szersze spojrzenie na północ. Jak widać ułożono nawierzchnię betonową na części szerokości zachodniej jezdni - wygląda to na 3 pasy, Po lewej będzie jeszcze 1 pas ruchu i pas awaryjny:

20. Zoom na WD-292. W środku kadru podpory nowego wiaduktu WD-292a:

Mi tu to wyglada ze beda 3 pasy plus 2 wjazdowe w druga to samo czyli 3 pasy prosto i 2 na zjazd...

·
Piotrkowianin
5,627 Posts
Ale o co chodzi? Przecież było napisane już ze 20 razy, że między węzłami Piotrków Trybunalski Zachód i Piotrków Trybunalski Południe będą po 4 pasy w każdym kierunku. :)

·
Piotrkowianin
5,627 Posts

Wiadukt na Wojska Polskiego dopiero w lipcu, chyba że…
Photo of Jarosław Krak Jarosław Krak 7 godzin temu
0 1 001 Mniej niż minutę temu

Wszelkie znaki na niebie i ziemi mówią, że nowym wiaduktem wzdłuż ulicy Wojska Polskiego uda się przejechać dopiero za miesiąc. Wszystkiemu podobno winna pandemia koronawirusa, która spowolniła pracę urzędów. Fakty na dziś są takie: z końcem maja zamknięty zostanie tymczasowy przejazd ze światłami na ulicy Twardoslawickiej, wiadukt na Wojska Polskiego nadal będzie zamknięty, a ci którzy chcą pojechać do (lub z) gminy Grabica, będą musieli korzystać z największego ronda w Europie, czyli przejazdu w śladzie dawnego „węzła bełchatowskiego”.
Co dalej z przejazdem dla mieszkańców miasta Piotrkowa i Gminy Grabica przez teren budowy autostrady A1 na wysokości ul. Twardosławickiej? Dziś w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie odbyło się spotkanie z Grzegorza Lorka Posła na Sejm, Starosty Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka i Krzysztofa Kulińskiego Wójta Gminy Grabica z przedstawicielami firmy Budimex.

Omówiono uwarunkowania prawne, które w chwili obecnej opóźniają oddanie do użytku wiaduktu wzdłuż ulicy Wojska Polskiego w związku z pandemią COVID-19 oraz wymagań kontraktowych wykonawcy inwestycji. Oczekiwania posła i samorządowców dotyczą przedłużenia możliwości korzystania z przejazdu na wysokości ul. Twardosławickiej do czasu otwarcia dla ruchu wiaduktu. Czy będzie to możliwe? Kolejne spotkanie zaplanowano na czwartek, na które zaproszeni zostali przedstawiciele Inwestora czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi, Kierownik Projektu i Inżynier Kontraktu.

·
Obserwator
2,321 Posts
wygląda to na 3 pasy, Po lewej będzie jeszcze 1 pas ruchu i pas awaryjny:

Ale o co chodzi? Przecież było napisane już ze 20 razy, że między węzłami Piotrków Trybunalski Zachód i Piotrków Trybunalski Południe będą po 4 pasy w każdym kierunku. :)

Oj chlopie, cytuje twoj post i do niego sie odnosze a ty teraz o czyms innym 🤦‍♂️ takze jak pisalem bedzie tak jak napisalem 3+2 wjazdowe a nie zadne 3 plus wjazdowy plus awaryjny w tym miejscu.

·
Registered
537 Posts
"Oczekiwania posła i samorządowców dotyczą przedłużenia możliwości korzystania z przejazdu na wysokości ul. Twardosławickiej"
Ręce opadają.. gdyby aktualnie trwalo zbieranie elektoratu do wyborów to jednym pierdnięciem można byłoby "przyspieszyć" procedury administracyjne przez podłożenie się kogoś z czołowych polityków Piotrkowa. Ale jako że nie ma parcia na służbę ludziom to politycy niby udają że coś robią a tak naprawdę każą się podłożyć Budimexowi żeby ten rozwalił swój harmonogram prac na najbardziej sprzyjający pracom okres...

·
Piotrkowianin
5,627 Posts
Kolejne fotki z odcinka A:

1. Widok z południowo-zachodniej ćwiartki megaronda na południowy wschód, 26.05.2020, godz. 15:19:

2. Wschodnia część węzła Piotrków Trybunalski Południe widziana od południa. Po prawej kruszarka do betonu w akcji:

3. WA-296 widziany od wschodu. Południowe skrzydełko wschodniego wiaduktu już rozszalowane, a północne jeszcze nie:

4. Widok wiaduktu od południowego wschodu. Dzień wcześniej zagęszczali fragment nasypu po południowej stronie wiaduktu. A tych larsenów nie będą wyciągać?

5. Rzut oka na południowy zachód i nasyp zachodniej jezdni A1:

6. Zbliżenie na południową cześć wschodniego WA-296:

7. I na północną:

8. Zoom z ul. Podmiejskiej na WD-295. Po lewej widać zbrojenie zachodniego przyczółka wiaduktu, a po prawej frezujom. ;)

9. Roboty na zachodniej jezdni A1 tuż za WA-294 - widok od zachodu, 27.05.2020, godz.15:27:

10. Wschodni najazd na WA-293. Tutaj też ustawili zapory przeciwczołgowe, ale nie w linii prostej:

11. I jeszcze taki widok z wiaduktu w ciągu drogi gminnej Piotrków Trybunalski - Bąkowiec nad S8 w kierunku południowo zachodnim. Po lewej stronie węzeł Piotrków Trybunalski Zachód. Jak widać na załączonym obrazku nowa łącznica Warszawa -> Łódź jeszcze nie powstaje:

Fotorelacja wstawiona ręcznie. :)

·
Registered
125 Posts
Czyli wygląda na to, że łatwiej upieprzyć życie wykonawcy i mieszkańcom, niż urzędnikowi. Wykonawca pracował w czasie epidemii i wybudował wiadukt. Urzędnik się schował do nory.
Efekt - jak widać i słychać.
Kiedyś ktoś powiedział, że gdyby spłonęły wszystkie urzędy jednego dnia, nad ranem dnia następnego powstałby nowy - urząd rejestracji pogorzelców.
Sami sobie to robimy.

·
Registered
18 Posts
Czyli wygląda na to, że łatwiej upieprzyć życie wykonawcy i mieszkańcom, niż urzędnikowi. Wykonawca pracował w czasie epidemii i wybudował wiadukt. Urzędnik się schował do nory.
Efekt - jak widać i słychać.
Kiedyś ktoś powiedział, że gdyby spłonęły wszystkie urzędy jednego dnia, nad ranem dnia następnego powstałby nowy - urząd rejestracji pogorzelców.
Sami sobie to robimy.
Póki będziemy myśleć że to my jesteśmy dla prawa, a nie prawo ma nam służyć, póty takie sytuacje będą w naszym codziennym życiu.

·
Registered
308 Posts
Twardosławicka dostępna o miesiąc dłużej.
29-05-2020
Mieszkańcy Piotrkowa i okolicznych gmin będą mogli korzystać z tymczasowego przejazdu przez budowę na ul. Twardosławickiej do końca czerwca.
W związku z formalnymi skutkami, jakie przyniósł stan pandemii, przejazd przez budowę autostrady A1 na odcinku „A” ulicą Twardosławicką w Piotrkowie Trybunalskim, będzie dostępny o miesiąc dłużej, niż pierwotnie planowano. Wstępne założenia były następujące: po zakończeniu budowy wiaduktu na ul. Wojska Polskiego (droga wojewódzka 473), co miało nastąpić w połowie roku, przejazd tymczasowy miał być rozebrany. Budowę wiaduktu udało się dokończyć półtora miesiąca wcześniej, jednak ze względu na wstrzymanie wszystkich procedur nie udało się uzyskać decyzji ZRID, a w konsekwencji pozwolenia na użytkowanie. Dopiero teraz procedury będzie można ponownie uruchomić, przy czym niektóre, w części trzeba będzie powtórzyć, co jest wymogiem prawnym. Aby umożliwić mieszkańcom okolicznych gmin dojazd do Piotrkowa Trybunalskiego utrzymanie tymczasowego przejazdu ulicą Twardosławicką zostało przedłużone do końca czerwca, później bezwzględnie zostanie on rozebrany. To konieczne, aby wykonawca mógł utrzymać harmonogram prac i aby do końca roku udało się przełożyć ruch na nowo wybudowaną zachodnią jezdnię. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że do tego czasu uda się uzyskać wszystkie pozwolenia i ruch na nowym wiadukcie zostanie puszczony. Jeśli się to nie uda, do chwili uzyskania niezbędnych dokumentów mieszkańcy będą mogli korzystać z przejścia dołem (dla pieszych i kierujących jednośladami) na ulicy Twardosławickiej (będzie ono utrzymane przez cały czas trwania budowy) lub dojeżdżać do Piotrkowa ulicą Sikorskiego (DK74j).

·
Piotrkowianin
5,627 Posts
Kolejne fotki z odcinka A:

1. Wschodni wjazd na megarondo, widok na południowy zachód, 28.05.2020, godz. 6:52. Na południowej jezdni Al. Sikorskiego pojawiły się korytka ściekowe:

2. Na jezdni północnej kruszywo, krzyżyki i traktor z beczką leje wodę:

3. Rzut oka na WD-295:

4. Widok z południowo-zachodniej ćwiartki megaronda na południowy wschód, 28.05.2020, godz. 15:17. Na skarpie łącznicy L07P (Bełchatów -> Częstochowa) pojawił się humus:

5. Humusowacze w akcji:

W piątek po pracy pojechałem do Papieży zobaczyć ten przejazd dla rolników w okolicy WD-288, o którym pisali na epiotrkow.pl dzień wcześniej:
"W kwietniu oddano do użytku także przejazd dla rolników w miejscowości Papieże, który jest przeznaczony do przemieszczania się dużych maszyn rolniczych. Z tego przejazdu nie mogą korzystać piesi i kierowcy samochodów osobowych. Będzie on dostępny do końca sierpnia."

6. Wola Kamocka, jadę DW473 (dawną DK12) od zachodu i dojeżdżam do skrzyżowania z DP2930E. Trzy strzałki kazały skręcić w lewo, więc tak pojechałem:

7. Po kilkuset metrach skręciłem w prawo w DG110157E i ujrzałem taki znak:

8. Pojechałem dalej i po 4 km skończyła się wieś Papieże. Przede mną WD-288 w budowie:

9. Zaparkowałem samochód i udałem się na pieszy rekonesans. Widok na wschód po północnej stronie nasypu drogi prowadzącej na WD-288:

10. Skręciłem w lewo, w DD-10:

6021 - 6040 of 6213 Posts