SkyscraperCity banner

6121 - 6140 of 6204 Posts

·
Registered
167 Posts
Pojawiły się również zdjęcia lotnicze odcinka B.
Nie wiem kto zleca, nie wiem kto wykonuje.
Wiem, że ktoś dostał finanse na dokumentowanie i wiem, że ktoś za to dostaje pieniądze, bo raczej nikt charytatywnie tych zdjęć nie wykonuje. Wiem jednak (mniej więcej) jak to się wykonuje.
Wybiera się 8 (słownie: osiem) obiektów z ponad 24 km odcinka, następnie wypuszcza się w powietrze urządzenie fotografujące, lata się w koło (jak mucha wokół g...) i cyka się zdjęcia. Później ktoś to wrzuca na stronkę.
W ten sposób powstaje 120 zdjęć z 8 obiektów, a 30-35% od ręki do skasowania, bo robione od strony przejezdnej jezdni, a z budowy widać jedynie larseny. W tym miesiącu nawet nie stać na najmniejszy opis, jaki obiekt, który kilometr.
Dowód rzeczowy nr 1:
Zdjęcia lotnicze odcinka B - czerwiec 2020
Może to i dobrze, że zdjęcia nie są opisane, bo zdjęcia lotnicze w maju przejął Totalizator Sportowy.
Najpierw do kasety maszyny losującej wrzucili zdjęcia, po zwolnieniu blokady nastąpiło losowanie zdjęć, które zgodnie z kolejnością losowania zostały wstawiane do galerii. W identyczny sposób przebiegło losowanie opisów do zdjęć.
W ten sposób powstał taki misz masz, że szkoda gadać.
Dowód rzeczowy nr 2:
Zdjęcia lotnicze odcinka B - maj 2020
Nie wiem, czy tylko ja jestem tym zniesmaczony (chyba Tomkisiel kiedyś delikatnie o tym napisał), ale kiedy pomyślę, że ktoś za to bierze kasę, to mnie ..........
Czy ktoś to kontroluje?

·
Registered
537 Posts
^^ już było pisane w tej sprawie. Identycznie robili zdjęcia dronem z odcinka A. Prawdopodobnie ta sama firma bo na zdjęciach nawet był ten sam samochód operatora.

GDDKiA winna zrobić przy inwestycjach drogowych możliwość finansowania i dopuszczenia do udziału w realizacji fotograficznej specjalnie powołaną spółkę SSC ze zmniejszonym budżetem o 50% (bo i tak robimy lepszą robotę za darmo) względem tego co aktualnie robią. Ktoś by robił zdjęcia, dostawał 80-90% z tych 50% a 10-20% brałaby osoba żeby to ofakturować. I tak byłby wilk syty, owca cała, i jeszcze miało by to skład i nogi.

·
Piotrkowianin
5,610 Posts
Kilka moich, darmowych fotek z odcinka A:

1. Wschodnia część KD-295a, widok z południowego wschodu, 16.06.2020:

2. Z tego samego miejsca widok na WD-295, 16.06.2020, godz. 15:25 - zalewają wschodni przyczółek:

3. Widok z południowo-zachodniej ćwiartki megaronda na południowy wschód, 17.06.2020, godz. 15:16. Coś tam zalewają na zachodnim WA-296 - chyba północną płytę najazdową, czy jak to się tam nazywa:

4. Widok z wschodniego krańca megaronda na południowy zachód:

5. I na zachód:

6. Strzał z chwilowego zatrzymania na południowym krańcu megaronda - widok na północ, 18.06.2020, godz. 15:16. W głębi widać fragment WA-296:

7. I jeszcze klatka z wrzuconego przedwczoraj filmu z drona z odcinka A. Północna granica odcinka. Rozumiem, że na zachodniej jezdni będą musieli poszerzyć końcówkę odcinka Stryków - Tuszyn, żeby uzyskać 3. pas ruchu z pasa włączeniowego. A co wymyślą na wschodniej?

·
Registered
156 Posts
Na stronie nadzoru odcinka D, pojawiły się nowe zdjęcia lotnicze wykonane 16.06. Wygląda to tak jakby nawierzchni betonowej brakowało zaledwie na kilkuset metrach odcinka.

Link do galerii z wszystkimi zdjęciami:

I kilka zdjęć do podglądu:
1.
223382

2.
223384

3.
223387

4. Jeśli chodzi o ostatnie zdjęcie, to obecnie po południowej stronie mostu stoi rozścielacz do betonu - tj. stał wczoraj wieczorem jak przejeżdżałem cały odcinek.

223389

·
Registered
5,513 Posts

·
Registered
417 Posts
Nawierzchnia jest, to jeszcze "mosty" :). Odcinek E w następnym tygodniu, bo po niedzielnej ulewie nic nie dało się z dostrzec. Jeżeli są tutaj osoby, które o godzinie 19:30(niedziela) były na Orlenie w Wikłowie i na boso brodziły w tej żółtopomarańczowej wodzie, która spływała z górki od strony Częstochowy, to chciałbym Wam pogratulować wytrwałości.

·
Registered
75 Posts
Na stronie nadzoru pojawiły sie zdjęcia lotnicze z odcinka E z czerwca .
Zdjęcia wrzucone dzis ale robione pewnie około 18.06.

6121 - 6140 of 6204 Posts