SkyscraperCity Forum banner

[A1] Tuszyn - Częstochowa Północ

5M views 11K replies 917 participants last post by  Patrako 
#1 · (Edited)
Stary wątek: www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=296961

Odcinek Stryków - Tuszyn: www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1539298

Budowa autostrady A1 na odcinku Tuszyn (bez węzła) - Pyrzowice (bez węzła) podzielona jest na dziewięć pododcinków:
  1. odcinek A – węzeł Tuszyn (bez węzła) – węzeł Bełchatów (z węzłem) od km 335+937,65 do km 351+800, długość 15,9 km
  2. odcinek B – węzeł Bełchatów (bez węzła) - węzeł Kamieńsk (z węzłem) od km 351+800 do km 376+000, długość 24,2 km
  3. odcinek C – węzeł Kamieńsk (bez węzła) – węzeł Radomsko (z węzłem) od km 376+000 do km 390+923, długość 14,9 km
  4. odcinek D - węzeł Radomsko (bez węzła) – granica woj. łódzkiego/śląskiego od km 390+923 do km 399+742,51 długość 8,8 km
  5. odcinek E - granica woj. łódzkiego/śląskiego – węzeł Rząsawa (bez węzła) od km 399+742,51 do km 417+530, długość 17,8 km
  6. odcinek F - węzeł Rząsawa (z węzłem) – węzeł Blachownia (z węzłem) od km 417+530 do km 437+800 długość 20,3 km
  7. odcinek G - węzeł Blachownia (bez węzła) – węzeł Zawodzie (z węzłem) od km 437+800 do km 442+500, długość 4,7 km
  8. odcinek H – węzeł Zawodzie (bez węzła) – węzeł Woźniki (z węzłem) od km 442+500 do km 459+200, długość 16,7 km
  9. odcinek I - węzeł Woźniki (bez węzła) - węzeł Pyrzowice (bez węzła) od km 459+200 do km 474+350, długość 15,2 km

Orientacyjna mapa przebiegu autostrady oraz lokalizacji węzłów w województwie łódzkim:


Orientacyjna mapa przebiegu autostrady oraz lokalizacji węzłów w województwie śląskim:


Album z bardziej szczegółowymi planami:
http://imgur.com/a/DA88I
 
#5,941 ·
11. Widok z północno-wschodniej ćwiartki megaronda na północ, 15.05.2020, godz. 6:49. Po lewej chyba pierwszy element kładki KD-295a:



12. Wschodni najazd na WD-293. Pojawiło się już oznakowanie poziome:



13. Po południowej stronie wschodniego nasypu zniknęło ogrodzenie i znaki zakazu, więc można legalnie zwiedzać. :) Widok na wschód. Podczas kopania rowu coś wykopali:



14. Oby to nie był kabel telefoniczny Moskwa - Berlin, bo może być z tego grubsza afera. ;)



15. Spojrzenie spod wiaduktu na północ:



16. Widok na zachód. Pod wiaduktem ciężarówka, której kierowca wstrzymywał ruch, mają przed sobą z pół kilometra wolnej drogi aż do świateł przez WA-294. Po kilku minutach wyszedł do niego jakiś zniecierpliwiony kierowca z korka za ciężarówką i po dłuższej wymianie zdań czerwone renault w końcu ruszyło:


17. Widok na wschód po północnej stronie wschodniego nasypu. Tutaj też wykopano rów:



18. Widok z wierzchołka schodów na zachód:



19. I na wschód:



20. Obracam się na zachód - północny zachód:



21. Spojrzenie spod wiaduktu na południe:



22. Południowo-wschodni stożek WD-293:

 
#5,942 · (Edited)
W sobotę wybrałem się na objechanie całego odcinka Mirbudu (B)
Zdjęcia niestety dopiero teraz znalazłem czas opisać i wrzucić.
No to lecimy, obiekty lecę od ostatniego do pierwszego.
Fotorelacja na bodajże 78 zdjęć


1. Na początek ostatni obiekt odcinka C, czyli WA317








2. PP29b








3. PP29a








4. WA314








5. PP28c








6. PP28b








7. PP28a








8. PZM66








9. WA313








10. P(m)-8








11. PZM65








12. P(m)-5








13. PZM64








14. PZM63








15. PZSd2








16. Miejsce pod WD312








17. PP27b








18. PP27a








19. PZM ?? pomiędzy PP27 a PZDg2








20. Kolejny niezindentyfikowany obiekt, tym razem PP. Znajduje się pomiędzy nieznanym PZM a własnie dużym zwierzakiem PZDg2








Cdn ...
 
#5,943 ·
21. PZDg2 część zachodnia








22. PZDg2 część wschodnia








23. PP26d








24. PP26c, b, a na PP26a prowadzono zbrojenie górne








25. zbliżenie na prace








26. MA311 po całej szerokości








27. MA311 zoom








28. PZDzd4








29. jw, kolejność literek im się pomyliła








30. PZM 61 jak widać w tle na larsenach








31. PZM60








32. WD310








33. PP25b








34. PP25a








35. PZM59








36. PZM58








37. PZM 57








38. WA309








39. przejazd trochę dalej do WA307








40. PP19








Cdn ...
 
#5,945 · (Edited)
61.








62.








63. PG323 widzianyod dołu robi wrażenie








64. WA301 w trakcie rozbiórki








65. z góry PZM49








66. wykorytowane na coś czego nie mam na schemacie








67. podpory WD300






68. tu będzie PZM48








69. z daleka PP 14b i coś obok








70. PP14b








71. to cos obok to przepust rurowy, następny PP14a jest trochę dalej








72. PP14a mianowicie tutaj, a jeszcze między nim a tą rurą są wbite larseny do innego obiektu (tez nie wiem jakiego)








73. kolejny przepust, który jest z d"y nagle na odcinku








74. PZM47








75. WA298/PZSzd5 cz1








76. WA298/PZSzd5 cz2








77. słońce trochę przeszkadzało, Obiekt PZM46








78. no i ostatnie podpory na odcinku, czyli WD297








Fotorelacja wstawiona półautomatycznie.
 
#5,946 ·
Czy moze mi ktos wyjasnic (uprzedzam, ze nie jestem inzynierem ani budowlancem), z czego wynika roznica w jakosci ulozenia nawierzchni betonowej pomiedzy roznymi odcinkami i firmami je wykonujacymi ?

Czy to kwestia jakosci uzytego betonu, jakosci wykonania warstw podbudowy pod ta ostatnia wierzchnia warstwa ?

Pytam, bo jak sie patrzy na ten "prom kosmiczny" ukladajacy nawierzchnie, to wyglada jakby wlasciwie ta maszyna robila wszystko sama. Tylko wbic do kompa `na jej pokladzie jakies parametry sterujace/ GPS etc, lac mieszanke betonowa, a reszta juz sie sama prawidlowo ulozy.

Natomiast w praktyce na jednych odcinkach wychodzi dobrze a na innych szajs (np S8 Wawa do Piotrkowa) ?
 
#5,947 ·
W przyszły poniedziałek zostanie udostępniony pierwszy obiekt nad autostradą A1. Będzie to WD-293 w Piotrkowie Trybunalskim.
Dla przypomnienia dodam, że obiekt wg podawanego harmonogramu miał być udostępniony w czerwcu tego roku.
25/05/2020
Wprowadzenie organizacji ruchu w rejonie obiektu WD-293 (ul. Wojska Polskiego) polegającej na zamknięciu tymczasowego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną w rejonie ulicy Twardosławickiej z jednoczesnym udostępnieniem przejazdu nad autostradą w ciągu ulicy Wojska Polskiego. Wprowadzenie organizacji ruchu planowane o godz. 8:00.
http://www.a1a-tuszyn.pl/aktualnosci.html
 
#5,948 ·
W sobotę wybrałem się na objechanie całego odcinka Mirbudu (B)
Zdjęcia niestety dopiero teraz znalazłem czas opisać i wrzucić.
No to lecimy, obiekty lecę od ostatniego do pierwszego.
Fotorelacja na bodajże 78 zdjęć


1. PZM 67


To mi wygląda na jakiś WA, a nie PZM. :)

O której robiłeś te fotki, bo ja w sobotę też fociłem na odcinku B i jedno miejsce na C? Wystartowałem z PT Południe od 13:54, a o 14:13 zjechałem do Kamieńska.
 
#5,949 ·
Moje fotki z 16.05.2020. Część z nich zrobił mój starszy syn Igor:

1. Widok z południowo-zachodniej ćwiartki megaronda na zachodni WA-296, 16.05.2020, godz. 13:54. Na pierwszym planie jakiś ciek wodny w nowym korycie. Północny stożek już wyłożony płytami ażurowymi, południowy jeszcze nie skończony:



2. Na południe od megaronda przejazd na jezdnię prawą (zachodnią). W tle podpory powstającego WD-297:



3. Dwa rzędy zachodnich podpór WD-297 widziane od północy:



4. Wschodnie podpory i nasyp WD-300:



5. Wschodnia część PG-323:



6. Samochód ekipy poprawiającej słupki rozdzielające kierunki ruchu przez KP-302. Tę kładkę będą budować od nowa?



7. Przed Jeżowem na jezdni wschodniej jakieś wykopki:



8. Jeżów, skrzyżowanie z DP1500E. W miejsce 4-wlotowego ronda na dawnym skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną powstały 2 mniejsze, 3- wlotowe. Rondo północne - w lewo DP1500E kierunek Piotrków Trybunalski i DP1520E kierunek Rozprza - Lubień - Bilska Wola (DW742):



9. W miejscu dawnego skrzyżowania DK1 i DP1500E powstaje wiadukt WD-304:



10. Podpory WD-304:

 
#5,950 ·
11. Wschodnia podpora WD-304. Prze nami drugie rondo:



12. Drugie z 3-wlotowych rond. W prawo DP1500E kierunek Kalisko - Kleszczów - Pajęczno:



13. WD-306, strona zachodnia:



14. WD-306, strona wschodnia:



15. WD-308:



16. W okolicach WA-309 złapałem jadący na północ autobus Mirbudu. Sobota, godz. 14:07 - pracownicy wracają do domów na niedzielę:



17. To chyba WD-310:



18. Korzystając z okazji, bo w końcu zatrzymanie ruchu przez pracownika budowy też jest jakąś okazją, sfociłem wschodnie podpory WD-310:



19. I zachodnie też:



20. Dalej na południe spotkałem 2 pracujące wywrotki i spycharkę:



Reszta fotek jutro. ;)
 
#5,951 ·
To mi wygląda na jakiś WA, a nie PZM. :)

O której robiłeś te fotki, bo ja w sobotę też fociłem na odcinku B i jedno miejsce na C? Wystartowałem z PT Południe od 13:54, a o 14:13 zjechałem do Kamieńska.
Droga koźniewice-Kamieńsk. Ostatni obiekt na kontrakcie mirbudu. Też się zastanawiam o co tu chodzi.
Fotorelacja robiona w sobotę od godziny 17:20 do 19:00
 
#5,953 ·
I ten PG 323 jest taki ogromny w stosunku do budowanej autostrady i starej jezdni? Zaznaczam że nie jestem ani inżynierem ani budowlancem.. @Hondurasik, może Ty mi powiesz?
Zmieniona (podwyższona) niwelete jezdni, a PG jest taki duży, ponieważ muszą się tam zmieścić maszyny rolnicze, np. kombajn. Wcześniej rolnicy przejeżdżali przez DK1 w płaszczyźnie trasy. Teraz nie będzie to możliwe, dlatego wszystkie WS, czy PG nowo budowane będą o wiele większe od tych, które istniały.
 
#5,954 · (Edited)
Ktoś mi powie dlaczego WD306 ma takie dziwne podpory..?
Ale że chodzi Ci o kształt przyczółków czy to że jest pod takim kątem?

Zaznaczam że nie jestem ani inżynierem ani budowlancem.. @Hondurasik, może Ty mi powiesz?
Też nie jestem. Skończyłem wyższą szkołę inżynieryjną pod imieniem skyscrapercity i googla
 
#5,956 ·
Układarka zatrzymała się w miejscu, czyżby najpierw były robione badania betonu?
Układarka wczoraj szykowała się do przejazdu przez WA-334, więc nic spektakularnego się nie dzieje.

A skoro już piszę to wczorajsze nowiny z gminy:
  • Budimex rozpoczyna tydzień od ~345+900 jezdni prawej. właściwie do samego węzła jak nie chudy to podbudowa z cementu z przerwami na obiekty. Odbudowywany wiadukt na węźle z [S8] z pierwszymi szalunkami pod ustrój, staswianymi począwszy od wschodniego przyczółka.
  • U Mirbudu nic specjalnego do dostrzeżenia zza szyby samochodu, a czego nie widać na zdjęciach powyżej
  • Strabag na pewno ze świeżym chudym do 390+750 oraz podbudową pod chudy do ok. 50 metrów przed wiaduktem drogi [42], tu również dużo nowej podbudowy w tym na poszerzeniach tam gdzie zachowany jest stary asfalt
  • Polaqua na razie skończyła kładzenie chudego na jezdni lewej, ponieważ dojechali do przewiązki. Na jezdni prawej było ok. 400 mb świeżego chudego, tj. nie że ciemny od wody, tylko w piątek nie było ani metra.
 
#5,957 ·
A ja mam pytanie czym się różni koncepcja budowy wiaduktów na odcinku A i B.. Na odcinku A przyczółki są budowane jakby "standardowo" czyli ściany betonowe w kształcie litery U, natomiast na odcinku B przyczółki są budowane z filarów które będą prawdopodobnie póżniej zasypane przez nasyp. która metoda jest lepsza i dlaczego na odcinku B wiadukty są budowane w taki "nietypowy" sposób ?
 
#5,958 ·
Zmieniona (podwyższona) niwelete jezdni, a PG jest taki duży, ponieważ muszą się tam zmieścić maszyny rolnicze, np. kombajn. Wcześniej rolnicy przejeżdżali przez DK1 w płaszczyźnie trasy. Teraz nie będzie to możliwe, dlatego wszystkie WS, czy PG nowo budowane będą o wiele większe od tych, które istniały.
Wszystko pięknie, ale po co komu PG w środku lasu, w dodatku 700 metrów od WA-301 i jeszcze takie wysokie? :rolleyes: Może ktoś się pomylił?

Kolejne fotki z soboty:

21. Dalej na południe. Tu chyba będzie MOP:



22. To chyba WA-313 (poprawcie, jeśli się mylę):



23. MA-314. Dojeżdżamy do Kamieńska:



24. Zachodnie podpory WD-315 (DW484):



25. Rzut oka na wschodnie podpory:



26. Jeszcze raz zachodnie podpory. W tle najwyższe wzniesienie województwa łódzkiego - Góra Kamieńska (386 m n.p.m.):



27. Zjechałem z A1 na DW484. Wschodnie podpory WD-315 widziane od południa:



28. Widok na wschód. Po prawej baza sprzętowa wykonawcy:



29. Kawałek dalej na wschód - spojrzenie na zachód. To będzie wschodni najazd na WD-315 i nowy przebieg DW484:



A teraz coś z odcinka C - WD-318:

30. Widok od strony Kamieńska. Te drzewa w tle są po drugiej stronie A1:
 
#5,959 · (Edited)
31. Spojrzenie na zachód:



32. Na południowy zachód:



33. Zbliżenie na wschodnią podporę. Ta izolacja jest zgodna ze sztuką budowlaną?



34. Widok na północny zachód:



35. Szersze spojrzenie od wschodu na budowany wiadukt:



36. Zoom na południe:



37. Widok na wschód:



38. Spojrzenie od wschodu na wszystkie 3 podpory:



39. Spojrzenie na wschód z hałdy ziemi przegradzającej DP3915E:



40. I jeszcze rzut oka na północny zachód:

 
#5,960 · (Edited)
Wszystko pięknie, ale po co komu PG w środku lasu, w dodatku 700 metrów od WA-301 i jeszcze takie wysokie? :rolleyes: Może ktoś się pomylił?
Poczytałem. Ten PG323 jest po to w środku lasu, żeby pełnić jeszcze drugą rolę. Oprócz przeprawianie się Kombajnów Bizon, ma pozwolić na przejście na drugą stronę, może nie Bizonom, a sarenkom, jakie tam żyją. Ten obiekt pełni jeszcze jedną funkcję - przejścia dla zwierząt. Jest to średnie przejście dla zwierząt - PZSzd6. Wymagania minimalne dla tego typu obiektóe to:
Przejście dolne dla średnich zwierząt, przeznaczone głównie dla średnich ssaków kopytnych, wykorzystywane również przez zwierzęta małe. Wymiary minimalne przejścia to: szerokość = 6 m (zalecana = 10 m), wysokość (światło pionowe) = 2,5 m (zalecana = 3,5 m), współczynnik względnej ciasnoty = 0,7. Podobnie jak w przypadku przejść dla dużych zwierząt konieczne jest odpowiednie kształtowanie powierzchni i otoczenia obiektów.
 
Top