SkyscraperCity Forum banner

[A1] Tuszyn - Częstochowa Północ

5045782 Views 10972 Replies 916 Participants Last post by  elot360
Stary wątek: www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=296961

Odcinek Stryków - Tuszyn: www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1539298

Budowa autostrady A1 na odcinku Tuszyn (bez węzła) - Pyrzowice (bez węzła) podzielona jest na dziewięć pododcinków:
  1. odcinek A – węzeł Tuszyn (bez węzła) – węzeł Bełchatów (z węzłem) od km 335+937,65 do km 351+800, długość 15,9 km
  2. odcinek B – węzeł Bełchatów (bez węzła) - węzeł Kamieńsk (z węzłem) od km 351+800 do km 376+000, długość 24,2 km
  3. odcinek C – węzeł Kamieńsk (bez węzła) – węzeł Radomsko (z węzłem) od km 376+000 do km 390+923, długość 14,9 km
  4. odcinek D - węzeł Radomsko (bez węzła) – granica woj. łódzkiego/śląskiego od km 390+923 do km 399+742,51 długość 8,8 km
  5. odcinek E - granica woj. łódzkiego/śląskiego – węzeł Rząsawa (bez węzła) od km 399+742,51 do km 417+530, długość 17,8 km
  6. odcinek F - węzeł Rząsawa (z węzłem) – węzeł Blachownia (z węzłem) od km 417+530 do km 437+800 długość 20,3 km
  7. odcinek G - węzeł Blachownia (bez węzła) – węzeł Zawodzie (z węzłem) od km 437+800 do km 442+500, długość 4,7 km
  8. odcinek H – węzeł Zawodzie (bez węzła) – węzeł Woźniki (z węzłem) od km 442+500 do km 459+200, długość 16,7 km
  9. odcinek I - węzeł Woźniki (bez węzła) - węzeł Pyrzowice (bez węzła) od km 459+200 do km 474+350, długość 15,2 km

Orientacyjna mapa przebiegu autostrady oraz lokalizacji węzłów w województwie łódzkim:

Orientacyjna mapa przebiegu autostrady oraz lokalizacji węzłów w województwie śląskim:

Album z bardziej szczegółowymi planami:
http://imgur.com/a/DA88I
1 - 20 of 10973 Posts
[A1] Tuszyn - Pyrzowice

Zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla inwestycji polegającej na budowie autostrady A1 :) ...

http://lodzkie.eu/page/85,komunikaty-urzedowe.html?id=6116
Szkoda że nie Pyrzowice-Rząsawa, no ale nadzieja Matką głupich, więc może się kiedyś doczekam .
sorry, ale ja nie wiem o co chodzi ?
co to za ZRID na 7 km autostardy A1 ?
Zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla inwestycji polegającej na budowie autostrady A1 :) ...

http://lodzkie.eu/page/85,komunikaty-urzedowe.html?id=6116
Dokładnie tak jak jest tam napisane, wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na budowie autostrady A1 między granicą województwa łódzkiego a węzłem "Radomsko". Której części nie rozumiesz?
sorry, ale ja nie wiem o co chodzi ?
co to za ZRID na 7 km autostardy A1 ?
No, ja nie rozumiem jednej ;)
Budowa do węzła ale bez tegoż. Kolejna droga donikąd?
^^

No jak donikad, jak to bedzie w sladzie obecnej DK1?
:) Dzięki, teraz już jasne.

Dziwi mnie jednak taka polityka GDDKiA - całość wygląda na logiczny ciąg z północy na południe, więc podział odcinków wypadałoby zakończyć węzłem. Chyba że pierwotnie zakładano budowę ku północy.
nie rozumiem idei ................... budowy, wyrwanego z całego odcinka, 7 km autostrady, gdzie nie wiadomo ciagle jak i kiedy miałby byc budowany cały odcinek Piotrków-Częstochowa
Dokładnie tak jak jest tam napisane, wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na budowie autostrady A1 między granicą województwa łódzkiego a węzłem "Radomsko". Której części nie rozumiesz?
Nikt tego wyrwanego, siedmiokilometrowego odcinka nie buduje. Rozpoczęto procedurę uzyskania ZRID, tylko tyle.
nie rozumiem idei ................... budowy, wyrwanego z całego odcinka, 7 km autostrady, gdzie nie wiadomo ciagle jak i kiedy miałby byc budowany cały odcinek Piotrków-Częstochowa
Tzn że musi być projekt na ten odcinek??
najwyraxniej firma która robi PB dla A1 od Tuszyna do granicy województwa skonczyla juz prace przy tym 7km odcinku,ale tez sie dziwie po co tak to rozdrabniają-przeciez i tak budowa A1 to raczej coraz odleglejsza przyszłość wiec spokojnie mozna było poczekac i złozyc jeden wniosek na całość odc. w województwie łódzkim
A czy nie jest tak, że częścią kontraktu na projekt jest również uzyskanie ZNRiD??
najwyraxniej firma która robi PB dla A1 od Tuszyna do granicy województwa skonczyla juz prace przy tym 7km odcinku,ale tez sie dziwie po co tak to rozdrabniają-przeciez i tak budowa A1 to raczej coraz odleglejsza przyszłość wiec spokojnie mozna było poczekac i złozyc jeden wniosek na całość odc. w województwie łódzkim
bardzo możliwe, ale kontrakt dotyczy całego odcinka w województwie łódzkim, więc czemu nie poczekać i nie złożyć na niego jednego wniosku?
Bo jak się*ma kilka ZNRID, to potem można zrobić kilka przetargów na kilku wykonawców.
?

A jak się ma jeden ZRID to nie można na podstawie zatwierdzonego projektu budowlanego ogłosić kilku przetargów na poszczególne odcinki? Moim zdaniem można.
Bo jak się*ma kilka ZNRID, to potem można zrobić kilka przetargów na kilku wykonawców.
No i chyba nie będą ogłaszać osobnego przetargu na siedmiokilometrowy odcinek.
Ale już na odcinek 26km Rząsawa - Radomsko jak najbardziej.
No i chyba nie będą ogłaszać osobnego przetargu na siedmiokilometrowy odcinek.
ilość znridów nie determinuje ilości przetargów na budowe
a dśu z którego roku jest? może składając wniosek o znrid chcieli zatrzymać upływający czas do jej wygaśnięcia?
Decyzja środowiskowa warunkująca budowę Stryków - granica województw jest z 30 stycznia 2009, GDOŚ podtrzymał ją w czerwcu 2009. W związku z tym jest ważna do czerwca 2013.

Według mojego rozumienia "zatrzymywanie czasu" nie działa w taki sposób. Trzeba złożyć wnioski o ZRID na wszystkie odcinki (a nie na jeden) do momentu wygaśnięcia decyzji. Przykład: jeśli GDDKiA złoży wniosek o ZRID na odcinki (umownie) A, B, D, a następnie DŚU wygaśnie, to na odcinek C nie można już złożyć wniosku.

Istnieje za to możliwość przedłużenia ważności o dodatkowe dwa lata i tutaj wszystko co można podciągnąć pod etapowanie jest cenne. ;)
1 - 20 of 10973 Posts