SkyscraperCity banner

3961 - 3980 of 8021 Posts

·
Piotrkowianin
Joined
·
6,182 Posts
Kilka fotek z dzisiejszego, tym razem przedobiedniego, więc krótkiego, bo niespełna 10-minutowego spaceru w okolicach węzła Piotrków Trybunalski Południe.

1. Wschodni koniec zachodniego odcinka ul. Słowackiego, odciętego od reszty miasta autostradą. Tu będzie budowana kładka nad A1, więc drzewa zostały zabezpieczone deskami. O dziwo, obyło się bez wycinki:2. Przepust rzeki Strawy pod A1. Też pewnie do remontu:3. Przewiązka już gotowa:4. Północna część przewiązki:5. Widok na południe na wiadukt, który pod koniec roku ma zostać wyburzony:6. Szersze ujęcie węzła widzianego od północy:7. A teraz zagadka: w nasypie na wysokości miejsca rozdwojenia się pasa wyłączeniowego A1 na łącznice Łódź -> Bełchatów i Łódź -> Piotrków Trybunalski odkryłem jakiś tajemniczy betonowy element:8. I na koniec fotka ostatnich centymetrów zachodniej części ul. Słowackiego:Co ciekawe, z tej strony nie było barierki w poprzek ulicy, tak jak jej wschodnim odcinku.
W latach 1976-1979, zanim wybudowano Al. Sikorskiego nad E-16 i węzeł, ulica Słowackiego przecinała "gierkówkę" w poziomie - był to wylot z Piotrkowa Trybunalskiego w kierunku Bełchatowa. Widać to np. na planie miasta Piotrkowa Trybunalskiego z 1977 roku.
 

·
Moderator
Joined
·
77,238 Posts
^^Ten betonowy element wygląda na jakiś mur oporowy, opcja numer 2 jakaś komora techniczna (wodociągowa, kanalizacyjna) :hm:
 

·
Piotrkowianin
Joined
·
6,182 Posts
Kolejny przedobiedni spacer, tym razem z granicy odcinka A i B, która przebiega 1 km na południe od węzła Piotrków Trybunalski Południe, 1.04.2019.

1. Widok ze skrzyżowania ul. Gromadzkiej z DK1 (https://osm.org/go/0OOrY5aOh-) na gotową przewiązkę:2. Kilkanaście metrów dalej na północ. Na wysokości ciężarówki zaczyna się obecnie północna część A1:3. Wschodnia część ul. Gromadzkiej. Tu położono nadmiar masy bitumicznej pozostały po budowie przewiązki. Dobrze, że nie zwalono na kupce, jak to widywałem w latach 80.:4. Widok na zachód. Budynki w tle to Rokszyce II, gmina Wola Krzysztoporska:5. Widok na wschód, na ul. Gromadzką, gdzie również położono resztę masy bitumicznej z przewiązki:I jeszcze ciekawostka - widok od zachodu, z Rokszyc II, wrzesień 2012 r. Gmina położyła asfalt, kończąc go w miejscu, gdzie będzie zaczynał się wiadukt nad A1:

https://goo.gl/maps/asi6oNfq3TB2
 

·
Registered
Joined
·
61 Posts
Miło popatrzeć na zmieniającą się okolicę.
Trzeba będzie wybrać się na spacer w weekend.
Da się z tego skrzyżowania przejść aż do węzła Piotrków Południe (Bełchatowskiego). Wystarczy iść między rowem a polami, testowałem jakieś dwa tygodnie temu.
Przewiązka dopiero powstawała a na samym skrzyżowaniu stali akurat niebiescy.
Cieszę się, że mimo mojej nieobecności mogę podejrzeć co się dzieje.
Dzięki @KrzychuEP !
 

·
Piotrkowianin
Joined
·
6,182 Posts
Świeża porcja "ździsiów" z odcinka A ode mnie.

1. WA-294, który ma być zamknięty jako pierwszy, bo już w kwietniu, widok od wschodu:2. Widok od zachodu:Kiedyś kursowała tędy prywatna linia autobusowa B, na której jeździł autosan H9-35. Autobus był przerobiony na potrzeby przejazdu pod tym wiaduktem - żeby się zmieścił usunięto w nim klapy dachowe:

http://phototrans.pl/14,108597,0.html

3. Wnętrze tego tunelu, widziane od zachodu. Niejeden wysoki pojazd tędy przejeżdżał:4. Zbliżenie na południową część zachodniego portalu? tego wiaduktu. Fachowa robota. ;)Przenosimy się kilkaset metrów dalej na północ.

5. Węzeł Piotrków Trybunalski Północ, dawna jezdnia relacji Warszawa -> Katowice, która została wyłączona z ruchu w 1989 r. po oddaniu odcinka A1 Piotrków Trybunalski - Tuszyn i puszczeniu północnej jezdni ówczesnej DK8 (E67) wiaduktem nad A1. Kilka lat temu położono tam nową nawierzchnię, bo prowadził nią ruch do Warszawy podczas przebudowy DK8 na S8. Po prawej początek S8:6. Z tego samego miejsca widok na południe:7. Początek S8 w kierunku na Warszawę. W głębi zaplecze budowy:8. Kilkadziesiąt metrów dalej na południe, widok na północ. W głębi A1, kierunek Łódź, a nad nią łącznica S8 z Warszawy:9. Jeszcze kilkadziesiąt kroków na południe i widok kolejnej powstającej przewiązki:10. Północny kraniec powstającej przewiązki. Widać dobrze, co i gdzie:Dobranoc. :) Ciąg dalszy wkrótce.
 

·
Registered
Joined
·
6,696 Posts
Odcinek E - tam też się dzieje - poszerzają drogę!

414+500 Poszerzania pasa drogi w kierunku Łodzi
414+500 Poszeszanie pasa drogi w kierunku Katowic


413+150 Korytowanie pod poszerzenie jezdni


km 404+500 km 409+000 przygotowanie terenu do składowania drewna z wycinki oraz zaplecza Wykonawcy


Więcej: http://www.a1-gr-wojewodztw-rzasawa.pl/roboty-drogowe,66.html
 

·
Registered
Joined
·
241 Posts
Obawiam się, że Piotrkowianie przeklną budowę. Są 3 wiadukty na A1. Pozwolono na wyburzenie wszystkich 3 w tym samym czasie. Budowlańcy zasłaniali się na sesji rady chyba miasta czy powiatu, że będzie mega duże rondo i "wszystkie relacje będą dostępne". To jest ściema! Chcąc przedostać się przez A1 (np z PT na zachód) trzeba będzie najpierw włączyć się do ruchu w potok jadących z KAT by po chwili włączyć się w sznurek tych jadących z północy do Katowic. Trzymam kciuki ile to będzie trwało. Uważam, że budowlańcy powinni dostać zezwolenie na wyburzenie trzeciego wiaduktu dopiero po oddaniu do użytku nowego pierwszego wiaduktu. Czekam na tzw "weekend połowy wakacji"( w tym roku będą dwa 27/28 lipca & 3/4 sierpnia). Wtedy Śląsk i Zagłębie jadą nad morze i znad morza ci z tygodniowych, dwutygodniowych i miesięcznych turnusów. JEDNOCZEŚNIE. Obstawiam korek na 20-25 km do tego mega ronda. (BTW W Rusocinie potrafiło niemal do Tczewa sięgnąć zanim zaczęli wstrzymywać pobieranie opłat).
Odwołuję się pamięcią do lat (coś kolo 2000) sprzed A1 i A2 i jeszcze zanim zbudowano obwodnicę w Krośniewicach. Tam jest taki ryneczek (N52.255888, E19.170499) w tym miasteczku gdzie DK1 na "Z" przecinała DK2 bez świateł. Jechaliśmy kiedyś z południa nad morze o 2 w nocy korek do Krośniewic zaczynał się w Łęczycy 23km (żadnego wypadku nie było)!!!
 

·
Piotrkowianin
Joined
·
6,182 Posts
Porcja wczorajszych fotek z węzła Piotrków Trybunalski Południe. Jadąc z pracy zauważyłem na południe od węzła ekipę pracującą przy budowie kolejnej przełączki, a na wschodniej jezdni coś żółtego. Miałem nie iść na kolejny spacer, ale to wciąga - prawie jak chodzenie po bagnach. ;)
No to lecimy:

1. Widok z wiaduktu nad A1 na południowy zachód. Koparka wybiera ziemię pod przełączkę, a na jezdni widać nowe, tymczasowe oznakowanie poziome:2. Przesuwam się kilkanaście kroków na zachód i spoglądam na południe. Chyba coś malarzom nie poszło - może świętowali imieniny Ryszarda? ;)3. Jeszcze kilkanaście kroków na zachód i spojrzenie na zachodnią jezdnię A1:4. Wracam nad jezdnię wschodnią i spoglądam na południe:5. Przeszedłem pod wiaduktem i wdrapałem się na jego wschodni przyczółek. Jakieś 34 lata temu byłem tam kiedyś z jednym kolegą i siedzieliśmy na tej półce, spoglądając na nieliczne wtedy samochody:6. Spojrzenie z tego samego miejsca na zachód:7. Wszedłem na wiadukt i spoglądam na północ:8. A teraz z tego samego miejsca prawie pionowo w dół:

:lol: :nuts:

9. Łącznica Łódź -> Piotrków Trybunalski, a po lewej Piotrków Trybunalski -> Częstochowa. Ktoś położył latarnię:10. Spojrzenie z wiaduktu na północny wschód. W centrum kadru kolejna przełączka:Czy nadal obowiązuje limit 10 zdjęć na 1 post? Jeżeli nie, to wrzucę jeszcze kilka zdjęć, może Wam się modemy nie przegrzeją. ;)

11. Spojrzenie na A1 na południe od wiaduktu:12. Wracam z buta do samochodu i zaciekawił mnie ten hektar P-21. Nie znam się, ale zrobiłbym to inaczej, oszczędzając parę PLN-ów na asfalcie i farbie. :)13. Widok z łącznicy Piotrków Trybunalski -> Łódź na północny wschód. Za płotem też była wycinka:W lipcu 2013 r. wyglądało to tak: https://goo.gl/maps/DXNUyQBxXiS2

14. Na koniec pole po południowej stronie Al. Sikorskiego, gdzie drogowcy zrzucają ziemię. Kilka minut wcześniej była tam jedna z wywrotek widocznych na zdjęciach 1.-5. i zrzucała urobek:

 

·
Registered
Joined
·
911 Posts
Czekam na tzw "weekend połowy wakacji"( w tym roku będą dwa 27/28 lipca & 3/4 sierpnia). Wtedy Śląsk i Zagłębie jadą nad morze i znad morza ci z tygodniowych, dwutygodniowych i miesięcznych turnusów. (...)
Odwołuję się pamięcią do lat (coś kolo 2000) sprzed A1 i A2 i jeszcze zanim zbudowano obwodnicę w Krośniewicach. Tam jest taki ryneczek (N52.255888, E19.170499) w tym miasteczku gdzie DK1 na "Z" przecinała DK2 bez świateł. Jechaliśmy kiedyś z południa nad morze o 2 w nocy korek do Krośniewic zaczynał się w Łęczycy 23km (żadnego wypadku nie było)!!!
Turnusy? Serio? Mamy 2019 rok, a turnusy to były w poprzednim ustroju i trochę później. Teraz każdy jedzie na wczasy wtedy, kiedy mu się podoba - w poniedziałek, środę albo dowolny inny dzień. "Turnus" może mieć 3 dni albo 27, zależnie od woli i zasobności portfela urlopowicza. Poza tym już nie wszyscy jadą nad Bałtyk - jedni lecą do "ciepłych krajów", inni jadą na południe Europy...
Na turnusy to już chyba tylko dzieci na kolonie jeżdżą...
 

·
Piotrkowianin
Joined
·
6,182 Posts
Poza tym wiadukty nie będą rozbierane w tym samym czasie. Wiadukt na węźle Piotrków Trybunalski Południe ma być rozbierany pod koniec roku:
http://piotrkowtrybunalski.naszemia...eniedzy-na-budzet,5054353,artgal,t,id,tm.html

Sesja Rady Miasta w Piotrkowie: Więcej pieniędzy na budżet obywatelski i objazdy przy budowie A1

27.03.2019 16:14
aktualizacja: 27.03.2019 20:31
Piotrków Trybunalski NaszeMiasto.pl

Redakcja
W środę, 27 marca, obradowała Rada Miasta w Piotrkowie. Radni przyjęli uchwałę w sprawie nowych zasad budżetu obywatelskiego na przyszły rok, podzielili pieniądze na rehabilitację społeczną i zawodową oraz wysłuchali przedstawicieli wykonawcy budowy autostrady A1, którzy przekazali informacje o harmonogramie robót, w tym rozbiórek wiaduktów w rejonie Piotrkowa.
(...)
Podczas sesji radni wysłuchali też informacji o budowie autostrady A1. Szczegółowe plany oraz harmonogram prac prowadzonych w rejonie Piotrkowa przedstawili m.in. Grzegorz Zbierański, dyrektor kontraktu z firmy Budimex S.A. oraz Sylwester Wolankiewicz, kierownik budowy.

W ramach robót, które będą prowadzone na odcinku 15,8 km (od węzła Tuszyn do wiaduktu Piotrków - Południe, czyli tzw. wiaduktu bełchatowskiego), zostaną wyburzone: wiadukt nad DK 1 w ciągu ul. Wojska Polskiego (maj 2019), tunel pod trasą w ciągu ul. Twardosławickiej (zostanie wyburzony ok. 15 kwietnia) oraz przebudowany wiadukt bełchatowski. Oba wiadukty zostaną odbudowane - ten w ciągu ul. Wojska Polskiego w połowie 2020 roku, ten w ciągu ul. Twardosławickiej - dopiero 2021 roku. Jak jednak wyjaśniali wykonawcy, nowy przejazd będzie wyższy i szerszy od dotychczasowego.

Jak zapewnili wykonawcy, przed przebudową wiaduktu bełchatowskiego planowaną na początek przyszłego roku, zostanie wykonane tymczasowe rondo, dzięki któremu zostanie zachowana ciągłość ruchu na tym skrzyżowaniu dróg.

- To rondo pozwoli zapewnić ciągłość ruchu we wszystkich kierunkach - zapewniał Grzegorz Zbierański.

Tymczasowe ronda są planowane także na skrzyżowaniu dotychczasowej A1 z S8.

Przedstawiciele wykonawcy mówili też o wprowadzonej na czas robót organizacji ruchu na budowanej trasie.
W pierwszym etapie z ruchu wyłączona zostanie jezdnia w kierunku Katowic. Cały ruch będzie się odbywał na jezdni w kierunku Łodzi, która zostanie zaadaptowana dla ruchu dwukierunkowego.

Radni dopytywali też o objazdy, bo choć cała budowa A1 ma się odbywać "pod ruchem", to jednak część kierowców będzie korzystała z innych dróg, w tym przede wszystkim z DK 91 przez Rękoraj, Srock.
 

·
Registered
Joined
·
241 Posts
Turnusy? Serio? Mamy 2019 rok, a turnusy to były w poprzednim ustroju i trochę później. Teraz każdy jedzie na wczasy wtedy, kiedy mu się podoba - w poniedziałek, środę albo dowolny inny dzień. "Turnus" może mieć 3 dni albo 27, zależnie od woli i zasobności portfela urlopowicza. Poza tym już nie wszyscy jadą nad Bałtyk - jedni lecą do "ciepłych krajów", inni jadą na południe Europy...
Na turnusy to już chyba tylko dzieci na kolonie jeżdżą...
Masz rację. Użyłem pojęcia turnus bo jednak 80% jedzie w cyklu 1 czy 2 tygodniowym sobota/sobota. To powoduje sobotnie spietrzenia. Tak jest zarówno latem i zimą na narty. w Kufstein A/D w sobote zima potrafo 20 km stać.
 

·
Registered
Joined
·
241 Posts
Poza tym wiadukty nie będą rozbierane w tym samym czasie. Wiadukt na węźle Piotrków Trybunalski Południe ma być rozbierany pod koniec roku:/QUOTE]
To dobrze. Z tego co słyszałem / czytałem to będzie jednak taki czas kiedy żaden z nich nie będzie dostępny do ruchu. Czy ktoś z kolegów może wie kiedy to może się zdarzyć.
 

·
Registered
Joined
·
711 Posts
Obawiam się, że Piotrkowianie przeklną budowę. Są 3 wiadukty na A1. Pozwolono na wyburzenie wszystkich 3 w tym samym czasie. Budowlańcy zasłaniali się na sesji rady chyba miasta czy powiatu, że będzie mega duże rondo i "wszystkie relacje będą dostępne". To jest ściema! Chcąc przedostać się przez A1 (np z PT na zachód) trzeba będzie najpierw włączyć się do ruchu w potok jadących z KAT by po chwili włączyć się w sznurek tych jadących z północy do Katowic. Trzymam kciuki ile to będzie trwało. Uważam, że budowlańcy powinni dostać zezwolenie na wyburzenie trzeciego wiaduktu dopiero po oddaniu do użytku nowego pierwszego wiaduktu. Czekam na tzw "weekend połowy wakacji"( w tym roku będą dwa 27/28 lipca & 3/4 sierpnia). Wtedy Śląsk i Zagłębie jadą nad morze i znad morza ci z tygodniowych, dwutygodniowych i miesięcznych turnusów. JEDNOCZEŚNIE. Obstawiam korek na 20-25 km do tego mega ronda. (BTW W Rusocinie potrafiło niemal do Tczewa sięgnąć zanim zaczęli wstrzymywać pobieranie opłat).
Odwołuję się pamięcią do lat (coś kolo 2000) sprzed A1 i A2 i jeszcze zanim zbudowano obwodnicę w Krośniewicach. Tam jest taki ryneczek (N52.255888, E19.170499) w tym miasteczku gdzie DK1 na "Z" przecinała DK2 bez świateł. Jechaliśmy kiedyś z południa nad morze o 2 w nocy korek do Krośniewic zaczynał się w Łęczycy 23km (żadnego wypadku nie było)!!!
Wbrew wszelkim wątpliwością jakie tutaj padły, w tym okresie A1 w godzinach popołudniowych korkuje się już cała. Kilak razy spotkałem się z czymś takim, że przestoje były dosłownie na całej długości nawet na nie płatnych odcinkach. Zwyczajnie w świecie ruch był tak duży, że nawet zmiana pasa, czy zjeżdżający na węzłach generowali mały przestój, co nieco rozładowało się to ja część ludzi skręciła przed Łodzią na A2. Dla zobrazowania całą A1 jechał jeden wielki sznur samochodów. Jakie są tego przyczyny? Ano bardzo proste, że w całej Polsce istnieje tylko jedyna jedyna autostrada w kierunku trójmiasta, na której od połączenia z A4, A2 kumuluje się cały wakacyjny ruch nad morze. Póki nie powstanie S7 czy S6 sytuacja się nigdy nie zmieni. Co się będzie działo obrazują obecne przestoje związane ze zwężeniem, czy korki które tworzą się na DK1 na sygnalizacjach świetlnych przed Częstochową. O 4 rano w sierpniu stałem tam jakieś 1,5 godziny w sumie, potem było jeszcze gorzej, aż ludzie zaczęli dzwonić do radia kierowców. Jeśli będziemy mieć aż tak ogromne przystopowania tak przeładowanego ruchu o którym już powyżej pisałem będzie bardzo źle. :eek:hno:
Tej budowy nie powinni zaczynać de facto bez oddania S7.
 
3961 - 3980 of 8021 Posts
Top