SkyscraperCity banner

1 - 20 of 3182 Posts

·
אני חושב
אני חושב משמע אני קיים
3,473 Posts
Otwarcie: 1937
Olszyna - Golnice w przekroju 1x2
Golnice - Krzyżowa w przekroju 2x2

Rozbudowa do 2x2: 2005

Planowane rozpoczęcie przebudowy do parametrów A: 2010

----------------------
jak w temacie - jeżeli ktoś ma najświeższe informacje, to proszę tu umieszczać

pozdrowienia z Krakowa

Igorlan

·
Keep it simple
950 Posts
Od zeszlego roku zbudowano ok. 1 km odcinek od wezla Golnice do rzeki Bobr. Wysoka jakosc drogi w technologii betonowej, tak jak reszta A18 od Golnic do Krzywej. O ile pamietam brak pobocza na owym 1 km odcinku.

Reszta drogi czeka na przystapienie do pracy przez koncesjonariuszy, ktorzy powinni ukonczyc cala droge w 2007. W grudniu opublikuje zdjecia z A18 i w. Golnice na www.autostrady.com.

Pozdrowienia - Marek.

·
אני חושב
אני חושב משמע אני קיים
3,473 Posts
Discussion Starter #3
Dziś na stronie GDDKIA pojawiła się informacja, iż jest już 4 wykonawca na odcinek Królów - Żary, wygląda na to, że firma NESCO nie będzie wykonawcą ani jednego z kontraktowych odcinków A18, więc jest szansa, że terminy będą dotrzymane. Ciekawe tylko kiedy rozpoczną roboty......

A tak na marginesie to dawno już nie było żadnej fotorelacjii - panowie z aparatami do roboty, bo my tu wszyscy czekamy z niecierpliwością :)

pozdr

·
Registered
123 Posts
Ja nie wiem co tu jest do końca grane ale w ogłoszeniu o przetargu była mowa jedynie o "dobudowie północnego pasa ruchu w ciągu drogi krajowej DK18, wraz z infrastrukturą"
Ani słowa o autostradzie...

·
אני חושב
אני חושב משמע אני קיים
3,473 Posts
Discussion Starter #5
bo przetarg był ogłoszony tylko na realizacje jednej jezdni (północnej).
Zapewne po wybudowaniu nowej jezdni, będzie ogłoszony przetarg na remont jezdni południowej, i wtedy dorga będzie miała parametry autostrady

·
Registered
123 Posts
Hmm, wszystkie źródła gddkia i gov twierdzą nadal, że a18 będzie skończona w 2005 roku. Jednak już w momencie ogłoszenia przetargu na dobudowę jezdni północnej wiadomo było, że odcinki od Królowa do Golnic będa gotowe w połowie 2006 roku.
Fajnie im wychodzi ta propaganda.

Z innej beczki - czytałem kiedyś (i zdaje się ogłoszenia to potwierdzały) że podobny problem jest z A2 (Konin - Stryków), gdzie niektóre odcinki (nie pamiętam które) będą gotowe dopiero w 2006 roku, ponieważ ten konkretny fundusz ue wymaga aby budowa trwała co najmniej 26 miesięcyczy czy coś koło tego.

·
אני חושב
אני חושב משמע אני קיים
3,473 Posts
Discussion Starter #7
Zgadza sę, w 2006 ma być gotowy odcinek Emilia - Stryków, bo jako jedyny jest finansowaany z innej instytucji, a tak na marginesie to wszędzie e Europie autostrady powstają o wiele szybciej niż u nas, np w Chorwacji w 2,5 roku zbudowali ponad 400 km autostrady do Splitu w warunkach tak trudnych, że u nas pewnie to by robili 10 lat, same góry i wiadukty, chociaż ten kraj nie jest w Unii i jest podobno biedniejszy niż Polska

·
niezależny człowiek
1,680 Posts
igorlan said:
Zgadza sę, w 2006 ma być gotowy odcinek Emilia - Stryków, bo jako jedyny jest finansowaany z innej instytucji, a tak na marginesie to wszędzie e Europie autostrady powstają o wiele szybciej niż u nas, np w Chorwacji w 2,5 roku zbudowali ponad 400 km autostrady do Splitu w warunkach tak trudnych, że u nas pewnie to by robili 10 lat, same góry i wiadukty, chociaż ten kraj nie jest w Unii i jest podobno biedniejszy niż Polska
Na łądnie mnie zaskoczyłeś :eek: z tym, dwa lata temu gdy byłem pod Zadarem (sv Filipjakop) to droga z Karlowaca była fatalna i nigdzie nie widziałem nawet zalążków budowy nowej drogi. A tu proszę.

·
אני חושב
אני חושב משמע אני קיים
3,473 Posts
Discussion Starter #9
No to jest fakt, też mnie wcięło jak zobaczyłem najnowsze mapy i informacje na ichniejszych stronach internetowych - poprostu imponujące
Ciekaw jestem kiedy tak u nas????? :)

·
Inwestor
2,610 Posts
igorlan said:
Zgadza sę, w 2006 ma być gotowy odcinek Emilia - Stryków, bo jako jedyny jest finansowaany z innej instytucji
Przejeżdżalem w zeszłym tygodniu przez Stryków i robota idzie pełna parą . Zaraz za Strykowem w kierunku Łodzi wszędzie buldożery , usypywanie ziemi pod wiadukty itp.

Szkoda bo ja myślałem , że DK 18 ( A18 ) jest już remontowana i przebudowywana - a jednak nie .

·
אני חושב
אני חושב משמע אני קיים
3,473 Posts
Discussion Starter #11
Ciekaw jestem jak tam postęp z A4 Zgorzelec - Krzywa, tzn kiedy zaczną się roboty, bo ten odcinek też jakoś niebawem ma być robiony.

A czy ma ktoś z was zdjęcia przejść granicznych z Niemcami np w Olszynie lub Zgorzelcu, bo ciekaw jestem czy przy wjezdzie do Polski jest już tablica Unii Europejskiej z napisem Polska

·
Registered
1,142 Posts
igorlan said:
A czy ma ktoś z was zdjęcia przejść granicznych z Niemcami np w Olszynie lub Zgorzelcu, bo ciekaw jestem czy przy wjezdzie do Polski jest już tablica Unii Europejskiej z napisem Polska
Na pewno jest. Na granicy z Niemcami nie bylem ale na Czeskich i Słowackich przejsciach sa.

·
אני חושב
אני חושב משמע אני קיים
3,473 Posts
Discussion Starter #13
Jakieś nowe wieści odnośnie A18?????

pozdr

·
Registered
1,239 Posts
igorlan said:
Jakieś nowe wieści odnośnie A18?????

pozdr
Z wczoraj, ze strony MI:

W październiku zrealizowano podstawowe założenia planu, (...) przygotowano ostatecznie rozpoczęcie budowy autostrady A-18 Olszyna-Golnice, które nastąpi 25 listopada, podpisano kontrakt na budowę odcinka autostrady A-4 Legnica-Wrocław, a także rozpoczęto budowę drogi ekspresowej S7 od Myślenic do Lubnia.

no coz.. zobaczymy!;>

pozdr!

·
Registered
2,566 Posts
igorlan said:
Ciekaw jestem jak tam postęp z A4 Zgorzelec - Krzywa, tzn kiedy zaczną się roboty, bo ten odcinek też jakoś niebawem ma być robiony.

To wszystko co udalo mi sie znalezc, przejscie graniczne w Jedrzychowicach k/Zgorzelca. Tablic UE z napisem Polska nie widac

Oto kilka zdjec wyjazdu z Polski:

A,tu wjazd do Polski:

·
Mariusz
311 Posts
W Jedrzychowicach-Ludwigsdorf nie ma zadnych znakow z napisem Polska i gwiazdkami UE :(

Na granicy z Czechami tez nic... Czesi juz pierwszego dnia swoja postawili :(

Tak samo ma sie chyba sprawa z tablicami rejestracyjnymi :( :bash:

·
אני חושב
אני חושב משמע אני קיים
3,473 Posts
Discussion Starter #18
osobiście widziałem ten znak (Rzeczpospolitana Polska na niebieskim tle między 12 gwiazdkami) na Słowackich przejściach, więc gdzie indziej też musi raczej byc

·
Infrastrukturnik drogowy
12,012 Posts
W Lubuskiem ma powstać 180 km autostrad
(PAP, tm/24.11.2004, godz. 14:55)

Blisko 180 km autostrad, 100 km dróg ekspresowych i 7 obwodnic ma powstać w latach 2004-2015 w Lubuskiem. To największe przedsięwzięcia drogowe w dotychczasowej historii województwa.

W czwartek (25 listopada) rusza przebudowa drogi krajowej nr 18, która w przyszłości ma zmienić się w autostradę A-18 - poinformowała p.o. rzecznika prasowego wojewody lubuskiego Katarzyna Jankowiak.

W czwartek w związku z rozpoczęciem pierwszych prac przy przebudowie drogi krajowej nr 18 w regionie będzie gościł pełnomocnik rządu ds. budowy dróg krajowych i autostrad, wiceminister infrastruktury Jan Ryszard Kurylczyk.

Droga krajowa nr 18 łączy autostradę A-4 z polsko-niemieckim przejściem granicznym w Olszynie. Rozpoczynająca się w czwartek budowa drugiej jezdni o dwóch pasach na odcinku Olszyna - Golnice, pozwoli dostosować istniejącą drogę do parametrów technicznych i standardów obowiązujących w krajach Unii Europejskiej.

Przebudowana zostanie również cała infrastruktura techniczna. Wybudowanych zostanie 18 nowych obiektów inżynierskich, przebudowie ulegnie 28 wiaduktów drogowych nad budowaną drogą. Założono podział pierwszego etapu tej inwestycji na cztery odcinki, na których prace prowadzone będą oddzielnie.

Powyższy podział ma na celu szybsze zakończenie całości inwestycji poprzez równoległe prowadzenie prac konstrukcyjnych na wszystkich czterech odcinkach międzywęzłowych.

Inwestycję będzie realizować; pierwszy i trzeci odcinek SKANSKA S.A. Polska, odcinek drugi firma Max Bogl Bauunternehmung GmbH& Co.KG /Berger Bau GmbH, natomiast czwarty, przebiegający w znacznej części przez województwo dolnośląskie - Walter-Heilit Verkehrswegebau GmbH/Warbud S.A

Wartość kontraktów wynosi odpowiednio dla odcinka pierwszego ponad 6,4 mln euro (netto), drugiego ponad 19,2 mln euro (netto), trzeciego około 12,3 mln euro (netto), a dla czwartego ponad 27,8 mln euro (netto).

Jak poinformowała Jankowiak, wszystkie firmy zostały wyłonione w drodze przetargu międzynarodowego. Odcinek pierwszy zrealizowany ma być w ciągu 14 miesięcy, natomiast odcinki II-IV mają być budowane przez 22 miesiące.

Nadzór nad prowadzonymi pracami budowlano-montażowymi na całej długości modernizowanej trasy to jest prawie 80 km od węzła "Olszyna" - do węzła "Golnice" prowadzić będzie firma ArcadisInfra BV/Arcadis Ekokonrem Sp. z o.o./Profil Sp. z o.o. 36 miesięczny kontrakt w tym zakresie opiewa na kwotę blisko 5 mln euro (netto).

Pod koniec bieżącego roku zielonogórski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przystąpi do ogłoszenia przetargu na przebudowę jezdni południowej. Realizacja drugiego etapu budowy autostrady A-18 przewidziana jest na lata 2007-2009, a koszt zadania planowany jest na mniej więcej 500 mln zł.

·
Infrastrukturnik drogowy
12,012 Posts
smar said:
W czwartek w związku z rozpoczęciem pierwszych prac przy przebudowie drogi krajowej nr 18 w regionie będzie gościł pełnomocnik rządu ds. budowy dróg krajowych i autostrad, wiceminister infrastruktury Jan Ku(ry)lczyk
Oby ten żart nie wpłyną na tempo prac...
smar said:
Rozpoczynająca się w czwartek budowa drugiej jezdni o dwóch pasach na odcinku Olszyna - Golnice, pozwoli dostosować istniejącą drogę do parametrów technicznych i standardów obowiązujących w krajach Unii Europejskiej.
Mam nadzieję, że parametry i standardy to także pas awaryjny.
smar said:
Pod koniec bieżącego roku zielonogórski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przystąpi do ogłoszenia przetargu na przebudowę jezdni południowej. Realizacja drugiego etapu budowy autostrady A-18 przewidziana jest na lata 2007-2009, a koszt zadania planowany jest na mniej więcej 500 mln zł.
Czyli w 2009 pojedziemy autostradą z Olszyny do Tarnowa.
Ale nie za darmo...

1 - 20 of 3182 Posts