SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
461 - 480 of 19396 Posts

·
Registered
141 Posts
Żeby być całkiem precyzyjnym zostanie zbudowany odcinek A2 do węzła Stryków I, a następnie jezdnia śladem łącznicy na węźle i jednej nitki autostrady A1 aż do dk 14 za Strykowem.
^^
Tzn wybuduja ten jeden kilometr A2 (jeden czy dwa pasy?), potem slimak na i wiadukt nad A2, i potem te ok 2 km A1 (znowu pytanie dwa pasy czy jeden + zjazd na A2) do DK 14, czy jak? Nie bylo by szybciej i taniej zbudowac calego wezla odrazu? :bash:

·
Registered
2,059 Posts
Żeby być całkiem precyzyjnym zostanie zbudowany odcinek A2 do węzła Stryków I, a następnie jezdnia śladem łącznicy na węźle i jednej nitki autostrady A1 aż do dk 14 za Strykowem.
Dlaczego nigdzie na stronach GDDKiA nie ma wzmianki o tej inwestycji, mówi się o niej od ponad roku, ale konkretów brak. Co do ceny, to ktoś sugerował, że ok. 100mln to dużo - ja uważam odwrotnie, dwadzieścia kilka milionów za kilometr to normalna, a nawet niska cena (za taką cenę buduje się ekspresówki), A4 Kraków-Szarów kosztuje ponad 40 mln zł za kilometr. Zreszta trudno tu mówić o cenie jak nie widomo nic o obiektach mostowych, które mają powstać na tym odcinku. Jeżeli nawet częściowo w ramach inwestycji zostanie wybudowany węzeł Strków I to cena jest bardzo niska.

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,591 Posts
Dlaczego nigdzie na stronach GDDKiA nie ma wzmianki o tej inwestycji, mówi się o niej od ponad roku, ale konkretów brak.
Zgadzam się i zauważyłem to już kilka postów wyżej - czyzby przetarg prowadzony "z wolnej reki" na zasadzie zapytania o cene

·
Registered
אני חושב משמע אני קיים
3,498 Posts
Zgadzam się i zauważyłem to już kilka postów wyżej - czyzby przetarg prowadzony "z wolnej reki" na zasadzie zapytania o cene
Musiał to być przetarg powyżej 137tys Euro tak więc rządził się tymi samymi prawami co każdy inny powyżej tej kwoty. Widocznie nie był on rozpisany przez centralę tylko któryś z oddziałów.

·
Registered
538 Posts
To bardzo dobra wiadomość szkoda tylko że nie powstaje odcinek do Warszawy - tak by się pięknie połączyło :D

·
Registered
אני חושב משמע אני קיים
3,498 Posts
To bardzo dobra wiadomość szkoda tylko że nie powstaje odcinek do Warszawy - tak by się pięknie połączyło :D
Ale powolutku się przybliżamy do stolicy :) . Oby ten następny odcinek zaczał powstawać w przyszłym roku jak obiecują.

·
Registered
942 Posts
Z tego co pamiętam (o ile nie zmieniono planów) wybudowana miała byc zachodnia jezdnia A1 do przyszłego wezła Stryków wraz z łacznicą w strone Poznania. To miało byc docelowe. Natomiast jezdnia A2 z Poznania miała dochodzic do wezla, nastepnie tymczasową drogą miała byc połaczona z jezdnia zachodnią (dwa kierunki na tym odcinku) lub docelową jezdnia wschodnią A1 w strone Gdanska. Zadnych wiaduktow miało nie byc zbudowanych. Ale nie wiem czy nie zmieniono tego w przetargu.

Pozdrawiam

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,591 Posts
Musiał to być przetarg powyżej 137tys Euro tak więc rządził się tymi samymi prawami co każdy inny powyżej tej kwoty. Widocznie nie był on rozpisany przez centralę tylko któryś z oddziałów.
jedynym oddziałem generalnej który mógł to budować jest łódzki oddział -a tam jakoś tego przetargu nie widać !

·
Registered
1,258 Posts

·
'czerniakoskie'
928 Posts
Z ów ogłoszenia:

Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów):
I. Budowa autostrady A-2:
- budowa autostrady o długości 1,7 km o nawierzchni asfaltowej,
- przebudowa 2 odcinków dróg powiatowych, w tym budowa dojazdu do wiaduktu nad autostradą,
- budowa 4 odcinków dróg serwisowych i 2 zjazdów pożarowych,
- budowa mostu drogowego zespolonego stal-beton (dwa niezależne obiekty) trzyprzęsłowego 40+56+40 m na palach wielkośrednicowych fi 1500 l = 11 m i l = 12 m,
- budowa wiaduktu drogowego dwuprzęsłowego nad autostradą o rozpiętości 2x30 m, ustrój ciągły, przęsło z prefabrykatów strunobetonowych typu T27, obiekt posadowiony bezpośrednio,
- przebudowa istniejących urządzeń infrastruktury: kanalizacji deszczowej, urządzeń oczyszczających, drenażu, urządzeń telekomunikacyjnych i urządzeń elektrycznych.
II. Zaprojektowanie i budowa drogi łączącej A-2 z drogą krajową nr 14, opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie pozwolenia na budowę. Zakres niniejszej inwestycji obejmuje następujące elementy:
- południowa jezdnia autostrady A2, długość 0,16 km,
- północna jezdnia autostrady A2, długość 0,24 km,
- zachodnia jezdnia autostrady A1, długość 1,8 km (roboty ziemne dla obu jezdni),
- wschodnia jezdnia autostrady A1, długość 0,14 km,
- łącznica węzła „Stryków I” relacji Gdańsk - Poznań, dwa pasy ruchu, długość 0,91 km,
- łącznik zachodniej jezdni autostrady A1 z drogą krajową nr 14 w kierunku Łowicza (służący również jako objazd tymczasowy dla budowy wiaduktu drogi krajowej), długość 0,37 km,
- objazd tymczasowy w kierunku Strykowa na czas budowy wiaduktu dla drogi krajowej, długość 0,30 km,
- przecięcie z drogą krajową nr 14 z wiaduktem WD-242, łączna długość układu docelowego dojazdów i obiektu 0,85 km,
- skrzyżowanie skanalizowane DK 14/łącznik z autostradą, sygnalizacja świetlna,
- przejazd nad autostradą A1 w ciągu drogi wojewódzkiej nr 708 Stryków - Brzeziny WD-243, długość łączna z obiektem 0,74 km,
- przejazd gospodarczy PG-242A o skrajni 3,50 m pod autostradą A1,
- drogi wewnętrzne, długość 4,93 km,
- po jednej stronie DK14 chodnik, po drugiej stronie ciąg pieszo-rowerowy oraz jednostronny chodnik na dojazdach i obiekcie drogi wojewódzkiej nr 708

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,591 Posts

·
Registered
538 Posts
Budowa autostrady A-2 na odcinku węzeł Stryków II - Stryków I oraz zaprojektowanie i budowa drogi łączącej A-2 z drogą krajową nr 14 w korytarzu A-1.

hmm znając życie to projektowanie potrwa kolejny rok:eek:hno:

·
Registered
383 Posts
Z tego co pamiętam ... Zadnych wiaduktow miało nie byc zbudowanych. Ale nie wiem czy nie zmieniono tego w przetargu...
Z ów ogłoszenia:
- budowa mostu drogowego zespolonego stal-beton (dwa niezależne obiekty) trzyprzęsłowego 40+56+40 m na palach wielkośrednicowych fi 1500 l = 11 m i l = 12 m,
- budowa wiaduktu drogowego dwuprzęsłowego nad autostradą o rozpiętości 2x30 m, ustrój ciągły, przęsło z prefabrykatów strunobetonowych typu T27, obiekt posadowiony bezpośrednio,
A jednak. Hmmm, troszke malo czasu jak na budowe obiektow mostowych.
No ale jednak, tylko sie cieszyc :)

·
Registered
942 Posts
^^
Chodziło mi oczywiscie o wiadukty na samym węźle:) I z tego co jest zapisane to ich nie bedzie - bedzie tylko nad autostradą i jeden most.

461 - 480 of 19396 Posts
Status
Not open for further replies.