SkyscraperCity banner

1 - 20 of 6072 Posts

·
Poor Leno
Joined
·
7,643 Posts
Discussion Starter #1
Zastanawiałem się, czy zaczynać nowy wątek, ale nie ma żadnego o tym odcinku a A2, a nikt nie zauważył, że na stronach GDDKiA....:):

W dziale - aktualne weź udział : http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/gddkia_warszawa/zamowienia_publiczne/powyzej_60_000_eur//index.php?id_item_tree=9a21d616c4e1943d75a7bc56cff3e3ad#


Podstawowa dokumentacja techniczna, dokumentacja do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia oraz decyzji o ustaleniu lokalizacji autostrady A-2 na odcinku Warszawa-Kukuryki.

Data wysłania ogłoszenia: środa 16 maj 2007
Zamawiający:
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Przedmiot zamówienia:
Niniejsze zamówienie obejmuje wykonanie:
- materiałów do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia,
- Podstawowej Dokumentacji Technicznej - projekt Wstępny Autostrady (PWA),
- dokumentacji do wniosku o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji drogi.

Numer przetargu: 35/2007
Ogłoszenie zostało opublikowane:
Dz. U. P. UE Nr 2007/S049-060584 z dnia 10.03.2007 r.
Termin realizacji zamówienia:
24 miesiące od daty udzielenia zamówienia.
Wadium:
380.000,00 PLN
Kryteria wyboru ofert i ich znaczenie:
Cena - 100%
Uprawniony do kontaktu z wykonawcami:
Agnieszka Wiercioch - Naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych, tel. 022 870-65-49, fax. 022 323-11-17
Miejsce i termin składania ofert:
GDDKiA Oddział w Warszawie
03-808 Warszawa, ul. Mińska 25, pok. 713, do 25 czerwca 2007 r. do godziny 9:30.
Miejsce i termin otwarcia ofert:
GDDKiA Oddział w Warszawie
03-808 Warszawa, ul. Mińska 25, pok. 824, 25 czerwca 2007 r. o godzinie 10:00.

Niestety o tej trasie nie wiele wiadomo.
Na stronie Siskom (http://www.siskom.waw.pl/a2.htm) oraz w załącznikach do zamówienia są plany autostrady. Podejrzewam jednak, że niczym nie będzie ona różnić się od najwyższych parametrów klasy A, więc doklejam również więcej o autostradach: http://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrada

PS: Do modów - można dołączyć wątek z obwodnicą Mińska Mazowieckiego
 

·
Registered
Joined
·
961 Posts
Należy dodać, że wszystko wskazuje na to, iż A2 na wschód od Warszawy (jeśli w ogóle zacznie być budowana) doprowadzona zostanie tylko do Siedlec. Dalsza budowa A2 do granicy nie ma uzasadnienia ekonomicznego z powodu zbyt małego natęzenia ruchu obecnego i planowanego.
Zapewne pierwsze łopaty w A2 na tym odcinku będa wbite w 2009 roku i inwestycja zacznie się od obwodnicy Mińska mazowieckiego. Jak na razie termin ten wydaje się być realny. Miejmy nadzieje, że do 2012 roku bedzie gotowy odcinek "Lubelska" - Kałuszyn. Choć budowa A2 od węzła Lubelska ma sens tylko wtedy, gdy do 2012 roku będzie zbudowana już cała Południowa Obwodnica Warszawy.
 

·
S919 (Opava) - Gliwice
Joined
·
2,705 Posts
czyli za Siedlcami ciagle bedzie zwykła dwójka?? czy moze np. zbudują S1x2 o parametrach A(wzniesienia, węzły, itd.)??? a w przyszłości dobudują druga jezdnie.
 

·
Registered
Joined
·
961 Posts
Za Siedlcami będzie zapewne szosa klasy GP z szerokimi poboczami i pasami lewoskrętów i ograniczoną dostępnością. Plus oczywiście obwodnice miast. Takie coś, jak jest obecnie na obwodnicy Tirowej (50-tce). Na ruch rzędu 10 tys. pojazdów na dobę, to w zupełności wystarczy, a koszt takiej modernizacji jest 1/10 kosztów budowy autostrady.
A2 od Siedlec do granicy może będzie kontynuowana po 2020.

Ale uwaga. To co piszę, to moje zdanie i myślę, że najbardziej realny scenariusz.
Natomiast jakie będa decyzje rządowe, to zobaczymy.
 

·
Registered
Joined
·
538 Posts
No proszę w końcu jakieś dobre informacje z moich rodzinnych stron. Obwodnica Mińska jest planowana na lata 2009-2011 więc może zdązą na Euro. CO do długości tej autostrady to wszystki znaki na ziemi i niebie wskazują że skończy się w Siedlcach lub na S19.
 

·
Registered
Joined
·
1,409 Posts
Za Siedlcami będzie zapewne szosa klasy GP z szerokimi poboczami i pasami lewoskrętów i ograniczoną dostępnością. Plus oczywiście obwodnice miast. Takie coś, jak jest obecnie na obwodnicy Tirowej (50-tce). Na ruch rzędu 10 tys. pojazdów na dobę, to w zupełności wystarczy, a koszt takiej modernizacji jest 1/10 kosztów budowy autostrady.
A2 od Siedlec do granicy może będzie kontynuowana po 2020.

Ale uwaga. To co piszę, to moje zdanie i myślę, że najbardziej realny scenariusz.
Natomiast jakie będa decyzje rządowe, to zobaczymy.
Według mnie A2 co najmniej powinna być do S19 i się w ogóle nie powinni nad tym specjalnie zastanawiać. Niech nie robią uciętej autostrady, tylko patrzą do przodu na Wschód Polski, a nie za 50 lat ktoś napisze znowu, że to Polska B, bo nie ma autostrad. Poza tym jak tamtędy jechałem, to jeden za drugim TIR-em ciągnie do granicy, pewnie z tych 10 tysięcy pojazdów to 8000 tys. to tiry, a jak Białoruś znormalnieje i będą mogli normalnie z kraju wyjeżdzać, to będzie ruch dużo większy.
 

·
Registered
Joined
·
538 Posts
Autostradowa obwodnica Mińska MazowieckiegoDroga po wybudowaniu stanowić będzie
część autostrady A-2 Warszawa - Terespol.
Klasa drogi: A. Długość: 21 km.
Tebodin SAP-Projekt wykonuje projekt koncepcyjny,
budowlany, wykonawczy i przetargowy, podziały nieruchomości, ocenę wpływu na środowisko, wraz z uzyskaniem wszelkich pozwoleń, w tym decyzji środowiskowej oraz lokalizacyjnej.
http://sap.pl.tebodin.com/default.aspx?type=content&id=1329&title=Drogi
 

·
Registered
Joined
·
538 Posts
Szukając intensywnie w internecie znalazłem jeszcze coś takiego:

http://newsy.minskmaz.com.pl/n,232,Obwodnica_Minska_coraz_blizej.html

i coś takiego mniej optymistycznego ;)

Siedlczanie czekają przede wszystkim na obwodnicę Mińska Mazowieckiego. Jak wyglada ta kwestia?
- Zrezygnowaliśmy z „czystej” obwodnicy. Zaproponowałem Dyrektorowi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, by przejść na koncepcję autostrady bezpłatnej od Warszawy w kierunku wschodnim (która jeszcze 10 lat nie będzie miała parametrów finansowych autostrady płatnej) i w związku z tym za pieniądze budżetowe wybudować w ramach pierwszego priorytetu 22-kilometrowy odcinek, zaczynający się przed Mińskiem Mazowieckim a kończący w Ryczołku przed Kałuszynem. Chodzi o to, by drogę w Stojadłach, którą tiry omijają Warszawę, przedłużyć prosto w kierunku północnym o około 0,5 kilometra i doprowadzić ją do trasy autostrady, zmieniając jednocześnie organizację ruchu, aby osobno przepuścić wjeżdżających do Mińska Mazowieckiego. Wtedy wybudowanie 22 kilometrów autostrady dałoby jednocześnie obwodnicę Mińska. Czas dojazdu do Warszawy skróciłby się o 30%. Kończymy już rozwiązywanie problemów lokalizacyjnych.
Moim marzeniem jest, by w 2009 roku, kiedy będę kończył kadencję, uczestniczył w rozpoczęciu prac budowlanych. W takiej sytuacji obwodnica mogłaby być oddana do użytku w 2011 roku. Zabiegają o to wszyscy posłowie naszego regionu. Jesteśmy w tym zjednoczeni.

Dlaczego będzie trzeba czekać tyle lat?
- Chodzi o wskazania lokalizacyjne i opinie środowiskowe a także długie procedury wywłaszczeniowe. Muszą się na to zgodzić gminy, powiaty i właściciele prywatni. Dążymy do tego by te procedury przyspieszyć. Przygotowaliśmy projekt ustawy, która zakłada, że wywłaszczenie będzie dwutorowe. Z jednej strony będzie to administracyjna decyzja wywłaszczeniowa, a z drugiej – decyzja o wynagrodzeniu za tracone mienie. Jeśli więc ktoś nie zgodzi się na zaproponowane wynagrodzenie, będzie mógl po wyczerpaniu procedury administracyjnej jeszcze odwołać się do sądu. Teraz decyzja wywłaszczeniowa staje się skuteczna dopiero po wyczerpaniu drogi sądowej. Obecnie potrzebujemy czesto nawet 4 lat, aby wywłaszczenie stało się skuteczne.
źródło:
http://www.tchorzewski.pl/echok/nr332006.htm
 

·
Registered
Joined
·
2,059 Posts
Pozwoliłem sobie na odświeżenie tego zapomnianego wątku, a to za sprawą informacji jaką wyczytałem w ostatnim wydaniu "Nowych Dróg". Otóż wywiadu dla Nowych Dróg udziela Dyrektor warszawskiego Oddziału GDDKiA, a na sąsiedniej stronie są bieżące informacje z w-wskiego oddziału GDDKiA na temat stanu przygotowania do budowy obwodnic, dróg ekspresowych, autostrad itp. na terenie woj. mazowieckiego. I jedna informacja mnie zaskoczyła i to bardzo: otóż jest już decyzja środowiskowa dla obwodnicy Mińska Mazowieckiego (trasa o długości 22 km w ciągu A2), trwa procedura uzyskania decyzji lokalizacyjnej - planowane rozpoczęcie budowy w III kwartale 2008r.

Czy to jest błąd, czy faktycznie w najbliższych tygodniach możemy oczekiwać przetargu budowlanego na pierwszy odcinek A2 na wschód od Warszawy. III kwartał 2008r. to całkiem nieodległa przyszłość, więc jeżeli warszawki oddział GDDKiA coś takiego podaje, to chyba sprawa jest naprawdę na dobrej drodze. Znając polskie realia może nie w III kwartale 2008r., ale na początku 2009r.
 

·
Banned
Joined
·
313 Posts
(...) jest już decyzja środowiskowa dla obwodnicy Mińska Mazowieckiego (trasa o długości 22 km w ciągu A2), trwa procedura uzyskania decyzji lokalizacyjnej - planowane rozpoczęcie budowy w III kwartale 2008r. (...)
Autostrada pełną gębą czy w półprofilu, żeby Mińsk Mazowiecki miał obwodnicę i był spokój na jakiś czas?
 

·
Registered
Joined
·
538 Posts
Na pewno autostrada 2 pasmowa czyli pełną gębą. Wiem z dobrych(urzędowych) źrodeł że sprawa jest już mocno zaawansowana i w przyszłym roku ma być ogłoszony przetarg.
 

·
Registered
Joined
·
1,547 Posts
Najmądrzej by było dociągnąć A2 chociażby do S19. Do granicy już lepiej nie. I tak mało kto jedzie tam do Łukaszenki ;P (tam Łukaszenko,czy Juszczenko?)
 

·
FatBack
Joined
·
2,879 Posts
autostrady do warszawy nawet nie ma, a oni chcą budować autostradę na wschód. troche to beznadziejne, ale zawsze tych kilka kilometrów nowych się pojawi. więc co z zaawansowaniem prac przygotowawczych na odcinku od strykowa do wawy ? tam wogóle się coś ruszyło lub ruszy w najbliższym czasie ?
 

·
Registered
Joined
·
362 Posts
autostrady do warszawy nawet nie ma, a oni chcą budować autostradę na wschód. troche to beznadziejne, ale zawsze tych kilka kilometrów nowych się pojawi. więc co z zaawansowaniem prac przygotowawczych na odcinku od strykowa do wawy ? tam wogóle się coś ruszyło lub ruszy w najbliższym czasie ?
W tej chwili trwają prace na odcinku od węzłą Stryków II do Stryków I. Na odcinek Stryków-Konotopa trwa przetarg. Inwestycja ma być realizowana w formie PPP. Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest na grudzień, z tym że z tego co wiem zwycięzca będzie musial najpierw zaprojektować autostradę (system projektuj i buduj ??? Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić). Ostatnio słyszałem, że rozpoczęcie budowy możliwe jest już w kwietniu 2008, ale to chyba mało realne i wątpię czy budowa rozpocznie się do końca 2008.
 
1 - 20 of 6072 Posts
Top