SkyscraperCity banner

101 - 120 of 25098 Posts

·
Трактор&
1,208 Posts
Тогава Александруполис също не е лош вариант, а може би и по евтин.
Пристанището на Александрополи се използва най вече за товарене на селскостопанска продукция.

Мерси за информацията. Разгледах няколко сайта и според данните там Промахон - Солун трябва да е автомагистрала А 25 (номера май беше този). Та може би за в бъдеще ще бъде ъпгрейднато от скоростно шосе до истинска автомагистрала добавяйки аварийни ленти.
То и Орменион – Александрополи трябваше да е магистрала, но си остана някъкав хибрид между скоростен път и обикновен. 1+1 с аварийни и ограда на места. Дори не е завършен изцяло. Разрешена скорост 100 км. с ограничения при изходите от 70. Последните двайсетина километра се вливат в магистралата Солун – турската граница.

·
Registered
713 Posts
В заформилата се дискусия мога да вметна, че от мой приятел, който се занимава с морски транспорт знам, че пристанището в Солун е по-дълбоководно и в него могат да акостират големи контейнеровози, които не биха могли да акостират на Варна/Констанца (последните две са прекалено плитки за тях), а в някои случаи дори не биха могли да преминат през Босфора. По тази причина то не се явява на 100% конкуренция на черноморските пристанища на ЕС, а поема и друга пазарна ниша.

·
Registered
6,472 Posts
В заформилата се дискусия мога да вметна, че от мой приятел, който се занимава с морски транспорт знам, че пристанището в Солун е по-дълбоководно и в него могат да акостират големи контейнеровози, които не биха могли да акостират на Варна/Констанца (последните две са прекалено плитки за тях), а в някои случаи дори не биха могли да преминат през Босфора. По тази причина то не се явява на 100% конкуренция на черноморските пристанища на ЕС, а поема и друга пазарна ниша.
А случайно да сте обсъждали кое пристанище е по-дълбоководно от Варненското и Бургаското? Аз съм чувал, че било Бургаското, а Варненското по време на социализма са го изгребвали специално.
Би било интересно сравнение и с Игуменица и Дуръс, които са другите 2 пристанища, които ни интересуват.

·
Registered
713 Posts
А случайно да сте обсъждали кое пристанище е по-дълбоководно от Варненското и Бургаското? Аз съм чувал, че било Бургаското, а Варненското по време на социализма са го изгребвали специално.
Би било интересно сравнение и с Игуменица и Дуръс, които са другите 2 пристанища, които ни интересуват.
Чак такива подробности не мога да ти кажа. Ще питам, ако те интересува.
Това, което аз знам е, че Варна е има най-голямото морско пристанище в БГ.
... прекалено се отдалечихме от темата за АМ Струма ...

·
Трактор&
1,208 Posts
Ходил съм два-три пъти до Корфу и на пристанището в Игуменица освен фериботи други кораби не съм видял. А и последният път когато минавах изгребваха дъното на „коридора” по който минават фериботите.

·
Registered
6,472 Posts
Чак такива подробности не мога да ти кажа. Ще питам, ако те интересува.
Това, което аз знам е, че Варна е има най-голямото морско пристанище в БГ.
... прекалено се отдалечихме от темата за АМ Струма ...
Питай, че ми стана интересно. Като гледам това означава, че Солун е пристанището, което може да обработва най-големите кораби+е най-подходящо за дестинации като Азия, Африка, дори Южна Европа. Ами според мен трябва да имаме магестрала до там. И това даже е най-приоритетната АМ в България като изключим Тракия и Марица.

·
Транспо&
725 Posts
Процедурата за избор на изпълнител за Лот 1 на магистрала "Струма" започва утре

08 март 2011 | 12:30 | Агенция "Фокус"

София. Утре официално започва процедурата за избор на изпълнител на Лот 1 на магистрала „Струма”. Това каза пред журналисти министърът на регионалното развитие и благоустройството Росен Плевнелиев, който откри 11-тото издание на международната специализирана изложба Българска строителна седмица, предаде репортер на Агенция „Фокус”.
По думите на Плевнелиев - критериите за строежа на магистрала „Струма” трябва да се базират на строежа на магистрала „Марица”. „Ние не виждаме причините да се променят процедури, които вече са доказали своята ефективност”, каза Плевнелиев.
Той заяви, че е убеден в необходимостта от създаването на държавна компания за строежа на трите магистрали „Тракия”, „Струма” и „Марица”. Съгласуването за създаване на държавната компания е на финална фаза. До края на месеца ще има готово решение и през април поправката в Закона за пътищата, с която се регламентира създаването на компанията, ще влезе за разглеждане в Народното събрание. Всяка стъпка за изграждането на държавната компания се подготвя и подкрепя от Европейската инвестиционна банка, подчерта Плевнелиев.
Според него, в периода на големия растеж строителните компании са наемали безразборно персонал. Въпреки че броят на заетите в строителството е намалял от 248 000 през 2009 г. на около 150 000 през тази година, в бранша е останал най-качествения персонал. Компаниите се фокусират върху качествени проекти, правят си по-добре сметката.
„По-добре е да си малък, но качествен, отколкото голям и некачествен. 2011 г. е година на окончателно подреждане на бизнес модела, а от 2012 г. със сигурност ще има растеж в строителния сектор”, заяви Плевнелиев.

Весела БАРЪМОВА

© 2011 Всички права запазени. Позоваването на Информационна агенция "Фокус" е задължително!

Източник

·
Registered
190 Posts
РАЗГЕЛЕ ! :)

Дочакахме го и това...след почти 6 месеца просрочие...

Плевнелиев казал, че до две седмици ще стартира и ЛОТ 4 - Сндански - Марикостиново!

·
Registered
10,999 Posts
Е колко да е просрочие? Аз лично зная, че старта на ЛОТ-ове 1 и 4 е за втората половина на годината. Т.е. има достатъчно време това да се случи.

·
Registered
190 Posts
Става въпрос за просрочие от първоначалните планове, от заявяваното многокранто и от Плевнелиев пред медиите. По неговите думи през октомври 2010 трябваше да тръгне ЛОТ1, а месец по-късно ЛОТ4. След това сроковете станаха до края на 2010, след това до края на януари 2011...та до утре реално. Както и да е. Важното е да започне. Иначе реалното строителство ще започне през август за ЛОТ 1 и през септември за ЛОТ 4.

·
Digital.Creation
4,103 Posts
Значи и ЛОТ 4 не включва подхода към граничния пункт както е при ам. Марица?

·
Registered
2,156 Posts
Значи и ЛОТ 4 не включва подхода към граничния пункт както е при ам. Марица?
Да но тук го няма проблема с минаването през някое село.Целия път от Сандански до Кулата е строен като магистрала само с едно платно като онези в Сърбия.Пътя не минава през села а ги заобикаля също кривите на завоите са с много големи радиуси. Така ,че лот4 ще включва само построяването на липсващото второ платно евентуална рехабилитация на вече съществуващото и няколко пътни възела.

·
Registered
10,999 Posts
^^ Прав си, почти. Има една част където отсечката ще минава по леко променено трасе. Мисля, че по-назад в темата бях пуснал проекта.

·
Registered
2,156 Posts
^^
Да прав си не съобразих от схемата става ясно ,че при с.Марикостиново ще си изправи завоя и фактически трасето ще мине западно от селото а не точно до него.А и така като се замисля при самия Сандански няма как магистралата да мине през входа на града сигурно и за там е предвидено западно заобикаляне ,а иначе до самия вход на дефилето пътя си е точно такъв прав без завои добре проектиран но не довършен.А иначе хубаво е ,че се правят нови проекти за Струма а не се използват само стари такива от преди 30 и повече години като при Тракия ,утре 1-ви. лот след две седмици 4-ти и почва сагата АМ"Струма" (episode 1 the hard beginning :lol:)
.

·
Фен на м&#1072
1,205 Posts
Това за мен е най-чакания и "горещ" инфраструктурен проект в България...
Нямам търпение и да разбера как ще процедират с лотовете 2 и 3, най-вече откъм таргети във времето.

·
Registered
2,561 Posts
Лот 1 на магистрала "Струма" от Долна Диканя до Дупница - дължина 16.8 км, прогнозната му стойност 68 млн. евро.

Лот 4 от Сандаски до Марикостиново - дължина 15 км, прогнозната му стойност 53 млн. евро.

·
1Естакад
1,952 Posts
Лот 1 на магистрала "Струма" от Долна Диканя до Дупница - дължина 16.8 км, прогнозната му стойност 68 млн. евро.
Лот 4 от Сандаски до Марикостиново - дължина 15 км, прогнозната му стойност 53 млн. евро.
Току що осъзнах, Лот 1 и 4 общо са около 32 км, което е колкото 1 лот от АМ Тракия, късички са, значи...

·
Транспо&
725 Posts

·
Registered
2,561 Posts
^^ Прав си, почти. Има една част където отсечката ще минава по леко променено трасе. Мисля, че по-назад в темата бях пуснал проекта.
Може ли един линк към проекта, че нещо не го откривам.

Edit: tanashubav благодаря

101 - 120 of 25098 Posts