Skyscraper City Forum banner
7021 - 7040 of 9187 Posts

·
Registered
10 Posts
[A4] Maritsa highway | Магистрала Марица | 85 km COM / 32 km U/C of 117 ttl

Hi people, is there any news about LOT 1. Opening still end of October?

Some navigation systems show the way to the beginning of A4. does anyone have a picture of that point? so I can share it with our followers on facebook.

Thanks a lot

·
No Rest for the Wicked
731 Posts
Hi people, is there any news about LOT 1. Opening still end of October?

Some navigation systems show the way to the beginning of A4. does anyone have a picture of that point? so I can share it with our followers on facebook.

Thanks a lot
Hi,

Yes, the opening is still scheduled for the end of October.

Here you can see an album with aerial photos of the current progress of LOT 1 that was posted a few pages back. The last few pictures are from the point where A1 and A4 diverge, basically the start of A4 - Google Maps

·
Registered
10 Posts
Thanks guys.

I have seen those photos. But I can't see which one is a recent photo of the beginning of A4. Google street view imuse a very olds pictures. Maybe is the situation on that point same.

I will look one more time in the picture database.

Also the drone videos. Very useful. But I can't see which part of A4 is filmed.

Thanks again

·
Registered
34 Posts
Преди десетина дни като се обсъждаше липсата на табели за Марица при Хасково реших да изпратя въпрос до АПИ дали имат намерение да монтират адекватни и информативни табели, насочващи към Лот 2. Днес получих следния отговор:

Уважаеми господин Иванов,

Във връзка със сигнала Ви относно липса на указателни табели по път I-8 (E-80) за насочване а трафика по Лот 2 на АМ „Марица“ Ви уведомяваме следното:

С пускането на трафика в експлоатация на автомагистрален участък „Димитровград – Харманли“ (Лот 2 от АМ „Марица“) се изготви идеен проект за временна организация на движението (ВОБД) на АМ „Марица“ при пътен възел „Димитровград“ с указан обходен маршрут в посока Република Турция – София по път I-5 (Димитровград – Хасково) и път I-8 (Пловдив – Свиленград), който е съгласуван със сектор „Пътна полиция“ при Областна дирекция на МВР, гр. Хасково, и Агенция „Пътна инфраструктура“. Допълнителни табели са поставени и на пътен възел „Хасково“.

След въвеждане в експлоатация на Лот 1 от АМ „Марица“ транзитното движение в посока Република Турция и обратно ще се включва от пътен възел „Оризово“ на АМ „Тракия“, при което ще се предприемат действия за актуализация на постоянна вертикална сигнализация, указваща посоката на движение към АМ „Марица“ от път I-5 (Димитровград – Хасково) и път I-8 (Пловдив – Свиленград).

Към настоящия момент съгласно одобрения проект за ВОБД има монтирана табела Ж7 на пътен възел „Хасково“, указваща посока Истанбул през път I-5 (Хасково – пътен възел „Димитровград“) – АМ „Марица“.

В заключение бих искал да изразя нашата благодарност за ангажираността Ви с проблемите на пътната безопасност.
С две думи до откриването на Лот 1 ще си останем със зачертаната жълта табелчица Истанбул. А на чия съвест ще тежат, не дай боже, жертвите и ранените по старата отсечка не знам. :eek:hno:

·
Registered
574 Posts
Преди време им писах за кръговото на Южната дъга при Младост 4. Опитах се да обясня и нагледно, че има предпоставки за произшествия и че най-елементарното е поне да поставят някакви мигащи лампи, които да предупреждават за кръговото. Да - знаци има, но е факт, че те не са достатъчни - продължават да стават катастрофи и всеки път като вляза в кръстовището очаквам някой да ме отнесе. Вчера имаше обърнат камион там - как няма да има, след като е карал 15 минути по път като магистрала и накрая стига до едно нищо, което ако му е за пръв път не знае? В крайна сметка, пренасочиха ме към община София и аз им теглих една...

·
Bulgaria
9,863 Posts
Някой е решил да въведе ВОБД (временна организация на движението), докато се построи лот 1. Това обяснява и защо са сложили малка жълта табела на пътен възел Хасково. Въпросът е, че от пускането на лот 2 до пускането на лот 1 ще минат минимум 5 месеца (може да отиде и за догодина), които включват и сезона на гастербайтерите.

А въобще не е нужно да е временна табелата при пътен възел Хасково, защото дори и след пускането на лот 1, тя ще продължава да указва посока към магистралата за движещите се по I-8.

·
Registered
2,924 Posts
Някой е решил да въведе ВОБД (временна организация на движението), докато се построи лот 1. Това обяснява и защо са сложили малка жълта табела на пътен възел Хасково. Въпросът е, че от пускането на лот 2 до пускането на лот 1 ще минат минимум 5 месеца (може да отиде и за догодина), които включват и сезона на гастербайтерите.

А въобще не е нужно да е временна табелата при пътен възел Хасково, защото дори и след пускането на лот 1, тя ще продължава да указва посока към магистралата за движещите се по I-8.
Елементарно е! Питайте ШЕЛ:).Хасковския Шел и тази година ще зарежда гастерите. Също и доста бизнеси в Харманли и по селата ще изкарат някой лев/евро. Та дори и продавачите на сирене и кашкавал. Така де, ден година храни. Накратко, има силен интерес трафика да е по стария път колкото може по-дълго. Табелата/сигнализацията е такава, каквато е не поради немарливост или некадърност....

·
Трактор&
1,352 Posts
0Вариант 1 използвам в краен случай. Прекалено опасен е по това време на годината, а крайният случай е когато трябва да отида в Пловдив.
Днес забелязах временно ограничение на скоростта в близост до паркингът на Генералово. 90 км. Не мога да кажа от къде точно започва ограничението понеже се движех по старият път.

·
Registered
6,278 Posts
Като цяло Вариант 1 е конкурентен на Вариант 2 само за шофоьори които не уважават правилата за движение по пътищата, нехаят за ограниченията и не се притесняват да извършват неправилно изпреварване в настрещното често при намалена видимост. Истина е че повечето български шофьори са такива но на мен вариант 2 ми е по-бърз с около 10-15 мин и несравнимо по-комфортен и спокоен откъм това че спазвам правилата за движение по пътищата.

Около 50те въпросни километра са осеяни с ограничения, села, завои, тирове и беснокаращи "западноевропейци" и българи.

·
Registered
10,403 Posts
Вариант 1 е царския път, всичко друго са измишльотини.

·
Registered
1,188 Posts
Една снимка, която ми пратиха вчера -

Устройство - за поемане на сеизмична сила, което се монтира при устоя на моста и при напречната греда на пътна плоча, която предстои да бъде кофрирана, армирана и излята -

Неравас може да даде повечко идеи, до къде са я докарали като цяло с моста.
Аз през почивните дни, ще се опитам да поснимам, ама с тези дронове, толкова Ви разглезиха, та ми се вижда излишно :)

7021 - 7040 of 9187 Posts