SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
21 - 40 of 5007 Posts

·
Registered
Joined
·
76 Posts
NA poczatek mapki:Pierwsza kwestia
Droga ekspresowa S19 ma przechodzic po poludniowo wschodniej stronie Niska. Tu moje pytanie. Czemu ta droga nie idzie miedzy stalowa wola a niskiem? Korzysci byloby kilka:
1) Odpada obwodnica Niska... Obwodnica Stalowej Woli dochodzilaby do S19 przed Niskiem. A to wlasnie dla tego ruchu potrzebna jest obwodnica Niska. StW-Nisko przylegaja do siebie tworzac jeden organizm miejsci. ale w miejscu gdzie sie stykaja jest naprawde duzo miejsca zeby puscic te droge. Inaczej moze dojsc do problemow. Stalowa Wole z niskiem laczy tylk jedna!!! droga. Wspolnej obwodnicy o ktora od dawna musimy walczyc doczekamy sie pewnie za wiele lat przy takiej postawie GDDKiA w Rzeszowie. A te droge przejezdza coziennie 15 tys samochodow ... wyobrazcie sobie co by sie stalo podczas jakiegos wypadku! totalny paraliz. Ludzie nie mieliby jak dojechac do pracy, stanalby tranzyt, jeden wielki korek. Gdyby droga S19 przebiegaaby miedzy Stalowa Wola a Niskiem problem tranzytu zostalby rozwiazany po dokonczeniu obwodnicy chocby Stalowej.
2)W samym Nisku NIE MA drogi ktora jest w jakikolwiek przystosowana do ruchu tirow Stalowa Wola - Lublin,Rzeszow. Tiry zniszczyly droge na staym miescie ... puszczono je przez jedyna inna droge przez osiedla mieszkalne. To droga nieprzystosowana zatem po krotkim czasie zostala tak rozjezdzona ze nie nadawala sie do urzytku. Nisko nie mialo pieniedzy na remont tej drogi (gminnej, czy powiatowej - juz nie pamietam), jako ze drogą tą zostal puszczony ruch krajowy zwróciło sie do GDDKIA o pomoc finansowa, naco GDDK w rzeszowie nie zareagowalo. Wladze niska remontuja jakos wlasnymi srodkami te droge, ale co z tego skoro to jest droga nie przystosowana do takiego ruchu ... rozjezdzi sie w kilka lat znowu. Dzieki S19 miedzy Stalowa Wola a Niskiem zniknalby problem ciezkiego tranzytu przez Nisko.
3)Droga S74 bedzie biegla miedzy Tarnobrzegiem a Sandomierzem, dalej popolnocno-zachodniej stronie stalowej Woli (wzdluz Sanu) bedzie dochodzila do S19 takze ewentualne wydluzenie o 1-2 km S19 (gdyby biegla miedzy Stw-Ni) zrekompensuj skrocenie drogi S74 - takze finansowo wyjdzie na to samo.

Druga wazna sprawa
...to podejscie Rzeszowa (GDDKIA) do innych miast na podkarpaciu. Jak cos nie lerzy tuz przy Rzeszowie lub tam gdzie po drodze ma Rzeszow to moze zapomniec o pieniadzach. Jakim prawem pieniadze na droge ekspresowa (druga mapka) sa przesowane na autostrade. Podkarpacie i region wschodni ktory ma skorzystac z tej inwestycji(S19) to nie tylko Rzeszow. Popatrzcie w jakiej kolejnosci beda wydawane pieniadze na S19: najpierw Autostrada, pozniej drogi dojazdowe do Rzeszowa, a dopiero w V i VI etapie polnoc wojewodztwa i okolice 100tys aglomeracji Stalowa Wola - Nisko. I mimo bardzo powaznych problemow z przejazdem ciagle slyszymy ze sa wazniesze miejsca na podkarpaciu (bez ceregieli powiedziano tak przy otwarciu etapu obwodnicy Stalowej Woli). A na braku przejazdu przez nisko ucierpi caly przemysl w regionie. A burmistrz Niska juz zapowiedzial ze jedyna droga przez nisko zostanie po remoncie zamknieta dla TIRow.... z jednej strony go rozumie, bo Nisko to biedne miasto ktorego nie stac ani na zbudowanie samodzielnie obwodnicy, ani na coroczne gruntowne remonty drogi nie przystosowanej do tirow, ale z drugiej strony az nie chce sie myslec jak jezdzily by wtedy Tiry. Takie cos odstraszyloby wszystkich potencjalnych inwestorw. Bo kto by inwestowal w miescie z ktorego nie da sie wyjechac tirem w polowe kierunkow. Dodam tylko ze juz jezdzace Tiry zniszczylyby poprostu inne nieprzystisiwane drogi (jak praktycznie jedyna alternatywa - 8 kom przez Pysznice i Zarzecze - non stop teren zabudowany, waska droga, zakrety, gospodarstwa tuz przy ulicy).
Droga S19 miedzy Tymi dwoma miastami praktycznie rozwiazalany problem (bo moze znalazlyby sie w rozsadnym czasie pieniadze na dokonczecnnie tych ok 8 km obwodnicy Stalowej Woli)

Wiec nie piszcie z takim patosem jak to pieknie kabinuja w Rzeszowie... bo jak jeden przeciagnie kase dla siebie, to drugi na tym straci taka niestety smutna Rzeczywistosc. A jak mam nadzieje wyjasnilem wam, wystarczy troche pomyslec i kazdy problem da sie rozwiazac.
 

·
Lower Silesia
Joined
·
5,418 Posts
jester said:
W tej sytuacji szefowie rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Budowy Dróg i Autostrad dokonują ekwilibrystycznych sztuczek, by jeden paradoks pogodzić z drugim, czyli prace projektowe i wykup gruntów pod autostradę finansować z pieniędzy na S 19.

Jak na razie robią to z powodzeniem, ale nie jest wykluczone, że zabiegi o jak najszybsze wybudowanie 10-kilometrowego odcinka autostrady z Terliczki przez Jasionkę do Mrowli spalą na panewce. Hamulcowym może się okazać marszałek województwa podkarpackiego, którego podwładni wykazują zero inicjatywy w wybudowaniu kilometrowego odcinka drogi powiatowej lub wojewódzkiej w Jasionce.
Co za cholerny ciemnogrod...
 

·
Registered User
Joined
·
402 Posts
Mapka z (prawie) dokładnym przebiegiem obwodnicy Rzeszowa w ciągu A4 i S19:Kilka uwag (na 99% prawdziwych :) ):
1. S19 od Barwinka kończy się na węźle Rzeszów - Zachodni, na odcinku ok. 9 km jej przebieg pokrywa się z A4, po czym na węźle Rzeszów - Wschodni odbija w kierunku Lublina. Niestety plany co do przebiegu przez Głogów Małopolski zostały na razie zarzucone... :(
2. W pierwszym etapie realizowany ma być odcinek drogi zaznaczonej na czerwono, od węzła Rzeszów - Centralny do węzła Rzeszów - Wschodni, gdzie będzie się krzyżować z drogami S19 (tymczasowo do Jasionki/Stobiernej) i drogą krajową 2x2, klasy GP prowadzącą do centrum Rzeszowa. Niestety budowa nie ruszy chyba wcześniej niż w połowie 2008 r. :(
3. W drugim etapie zostanie zrealizowany odcinek Rzeszów - Centralny do węzła Świlcza (DK 4/S19).
4. Dopiero później naprawdopodobniej ruszy kontynuacja budowy A4 i S19.
5. Co do przekroju S19 - 2 jezdnie powstaną na pewno w I etapie na odcinku Rzeszów Zachodni - Świlcza. Docelowo cała S19 w woj. podkarpackim ma być drogą 2x2.

Węzły: [mapy - ze strony siskom.waw.pl]

1. Rzeszów - ZachodniWęzeł typu "podwójna trąbka", gdzie będą się krzyżować drogi A4 i S19. W oficjalnych planach GDDKiA S19 "zakręca" tu na wschód śladem A4, jednak węzeł jest przewidziany jako 4 - wlotowy. I być może w przyszłości powstanie jakaś droga na północ od niego. :)

2. Rzeszów - CentralnyWęzeł "półkoniczyna", powiązanie z drogą krajową nr 9 (Radom - Barwinek). Jednak wbrew napisowi na mapie ma on charakter stały - różnica jest taka, że wiadukt nad DK 9 zostanie wybudowany tak, żeby drogę pod nim można było w przyszłości rozbudować do przekroju dwujezdniowego. :)

3. Rzeszów - WschodniWęzeł "podwójna trąbka", gdzie S19 odbija na północ w kierunku Lublina i Warszawy, natomiast na południe prowadzi droga do centrum Rzeszowa (tzw. "przełożenie" DK 19). :)

Mapy z planowanym przebiegiem A4 w okolicach Rzeszowa:
ze strony siskom.waw.pl

Rzeszów Zachodni i Centralny

Rzeszów Wschodni

w okolicach Zaczernia, Nowej Wsi (most nad Wisłokiem i obecną DK 19) oraz Terliczki
 

·
Registered User
Joined
·
402 Posts
(...)Na obwodnicę pieniędzy nie dostaliśmy jednak prezydent zapowiada, że nie zrezygnuje z budowy.

- W przyszłym roku wykupimy do końca działki i zrobimy dokumentację. Na to pieniądze są. W 2009 r. wejdziemy tu z maszynami - mówi Ferenc.(...)

źródło: nowiny24.pl
Mowa oczywiście o odcinku Terliczka - rondo Załęże :)
 

·
Registered User
Joined
·
402 Posts
Data wysłania ogłoszenia: środa 14 listopad 2007

Przedmiot zamówienia: Zamówienie obejmuje wykonanie projektu budowlanego wraz z uzgodnieniami i decyzjami, projektu wykonawczego, dokumentacji przetargowej i kosztorysu inwestorskiego budowy:
1. Autostrady A-4, na odcinku węzeł Rzeszów Centralny - węzeł Rzeszów Zachodni długości ok. 3,471 km;
2. drogi ekspresowej S-19, na odcinku węzeł Rzeszów Zachodni - węzeł Świlcza długości ok. 4,948 km

wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi.
Ponadto w ramach zamówienia do zadań Wykonawcy należeć będzie pełnienie nadzoru autorskiego oraz nabycie działek na Rzecz Skarbu Państwa.

Termin realizacji: Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało zrealizowane w terminie 74 miesięcy (licząc od dnia zawarcia umowy) (...) Wymagane terminy wykonania zamówienia:

Etap I - Dokumentacja projektowa, w tym:
1) Projekt budowlany (wraz z opracowaniami do uzyskania pozwoleń na budowę) - 8 miesięcy, od dnia podpisania umowy.
2) Projekt wykonawczy i dokumentacja projektowa (przetargowa) - 9 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Etap II:
Opracowanie odpowiedzi i modyfikacja opracowań projektowych na etapie postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego na roboty objęte dokumentacją projektową w terminie pomiędzy 10 a 14 m-cem od dnia podpisania umowy, jednak nie dłuższym niż do zakończenia postępowania.

Etap III:
Sprawowanie nadzoru autorskiego - między 17 a 74 miesiącem trwania umowy.

Miejsce i termin składania ofert: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Oddział Rzeszów
ul. Legionów 20
35-959 Rzeszów
sekretariat, do dnia: 04.01.2008r., do godz. 11:00

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia: SIWZ można pobrać ze strony internetowej:

http://www.reprocentrum.pl/gddkia/047/


Odcinek objęty zamówieniem: Rzeszów Centralny (bez węzła) - Rzeszów Zachodni - Świlcza:


Węzeł Świlcza:


Węzeł Rzeszów Zachodni - nie do końca rozumiem, jaki ostatecznie przybierze kształt. Oficjalnie S19 "skręca" tu na wschód, ale GDDKiA planuje tu stworzyć węzeł 4-wlotowy. We SIWZ mamy podane 2 różne mapki:

W każdym razie jeśli dobrze pamiętam, to cały odcinek Świlcza - A4 - Załęże (obw. płn.) jest na etapie dokumentacji projektowej :cheers:

Podstawowe parametry techniczne:

A4
prędkość projektowa - 120 km/h
przekrój dwujezdniowy 2x2 - z możliwością przyszłej dobudowy trzeciego pasa środkowego :banana:

S19
prędkość projektowa - 100 km/h
budowana od razu w przekroju dwujezdniowym 2x2, niestety bez rezerwy pod 3. pas :(
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
120 a czemu nie 130 na A4 ?:] no to bedziemy miec 3,4 km Autostrady :)

Ale ta inwestycja b.wazna dla Rzeszowa . Szkoda ze niema kasy na lacznik dojazdowy do Wezła Rzeszow Wschod od Załęża.
 

·
senior assistant designer
Joined
·
1,426 Posts
74 miesiące czyli ponad 6 lat... To może być błąd w zamówieniu, ale jeśli to prawda, to zakładają, że realizacja tego rozwiązania może się przeciągnąć do początku 2014 roku...
 

·
Moderator
Joined
·
11,863 Posts
120 a czemu nie 130 na A4 ?:] no to bedziemy miec 3,4 km Autostrady :)

Ale ta inwestycja b.wazna dla Rzeszowa . Szkoda ze niema kasy na lacznik dojazdowy do Wezła Rzeszow Wschod od Załęża.
Widzę, że jednak muszę powtórzyć swój post z innego wątku

Prędkość projektowa 120km/h to standardowa predkość na autostradach, co oznacza, że będzie można jechać 130km/h(zawsze jest podawane o dziesięc mniej)
(wiem, że to dziwne, ale sam tego nie rozumiem)
 

·
Registered
Joined
·
399 Posts
Czy ktoś wie dlaczego zakres jest tylko od węzła Rzeszów Zachodni do węzła Rzeszów Centralny a nie do węzła Rzeszów Wschodni?
 

·
Registered
Joined
·
1,185 Posts
Widzę, że jednak muszę powtórzyć swój post z innego wątku

Prędkość projektowa 120km/h to standardowa predkość na autostradach, co oznacza, że będzie można jechać 130km/h(zawsze jest podawane o dziesięc mniej)
(wiem, że to dziwne, ale sam tego nie rozumiem)
Nie rozumiesz tego, ponieważ nie wiesz co to jest prędkość projektowa i miarodajna, które nie są związane z prędkością dopuszczalną wg przepisów o ruchu drogowym.
Polecam lekturę: http://www.abc.com.pl/serwis/du/1999/0430.htm
 

·
Registered User
Joined
·
402 Posts
Tak dla obwodnicy północnej Rzeszowa

Posłowie PiS z Podkarpacia zgłosili wielomilionowe poprawki do projektu przyszłorocznego budżetu, który jest dziełem rządu PiS. Zażądali m. in. 30 mln zł na północną obwodnicę Rzeszowa. Znaleźli sojuszników w LiD-zie, w końcu uległa też, początkowo niechętna, Platforma.

(...)

Obecnie trwają prace nad projektem przyszłorocznego budżetu państwa, który tuż przed wyborami opracował rząd Jarosława Kaczyńskiego. Podkarpaccy posłowie PiS już w kampanii podkreślali, że jest w nim wiele korzystnych dla naszego regionu zapisów. Teraz nad dokumentem pracują komisje sejmowe. W komisji finansów w piątek po południu głosowane były poprawki - w sumie 150 dotyczących całego kraju. Część z nich zgłosili podkarpaccy posłowie PiS. Chcieli m. in., by w przyszłym roku znalazły się pieniądze na takie inwestycje: *30 mln zł na północną obwodnicę Rzeszowa, *30 mln zł na linię kolejową Rzeszów-Ocice, * 15 mln zł na przejście graniczne w porcie lotniczym w Rzeszowie, *40 mln zł. na drogę ekspresową S19, *10 mln złotych na wały przeciwpowodziowe.

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc dał się przekonać posłowi Ożogowi i uruchomił telefoniczne połączenia z parlamentarzystami LiD z innych regionów. - Chodzi o poprawkę nr 98 - recytuje Ferenc. - Pieniądze z budżetu bardzo by nam się przydały na obwodnicę. Dzięki nim weszlibyśmy w przyszłym roku z maszynami na budowę - mówi Ferenc. Na inwestycję potrzeba 130 mln złotych. Miasto jest na etapie wykupu gruntów, w przyszłym roku ma być wydane pozwolenie na budowę.

Po to, by pozyskać jak najwięcej głosów dla przeforsowania podkarpackich poprawek poseł Ożóg dzwonił nie tylko do Ferenca, ale też do posła LiD z Rzeszowa Tomasza Kamińskiego. - W komisji finansów jest pięciu naszych przedstawicieli. Namówiłem ich już, by zagłosowali za pieniędzmi na obwodnicę Rzeszowa. Powiedziałem im, że przez ostatnie dwa lata rządów PiS stolica Podkarpacia nie była rozpieszczana. A to jedno z dwóch miast wojewódzkich w Polsce, którym rządzi człowiek wywodzący się z lewicy - mówił nam w piątek przed południem Kamiński. - Mam pewien niesmak. Bo gdzie byli podkarpaccy posłowie PiS gdy był układany projekt budżetu? Powinni wtedy walczyć o jak największe pieniądze - dodaje Kamiński. Ale posłowie LiD, nawet razem z PiS-em, nie byli w stanie przeforsować zmian. W komisji pracuje aż 48 posłów, najwięcej przedstawicieli ma PO, których trzeba było przekonać.
(...)
Poseł Ożóg mówi, że w projekcie budżetu opracowanym przez rząd PiS Podkarpacie dostało bardzo dużo, bo 500 mln złotych. - Chcemy przeforsować poprawki dlatego, że słyszymy zapowiedzi minister rozwoju regionalnego odnośnie weryfikacji programów operacyjnych. Obawiamy się, że Podkarpacie na tej weryfikacji będzie tracić, dlatego chcemy dodać coś w budżecie państwa - tłumaczył Ożóg.

Głosowania nad poprawkami zaczęły się w piątek po południu. Spośród podkarpackich udało się przeforsować obwodnicę północną Rzeszowa (jako jedyny wniosek z regionów). Większość członków komisji opowiedziała się za zapisaniem w budżecie państwa 30 mln na ten cel. - To wielki sukces Podkarpacia. Udało mi się namówić część kolegów z PO z innych regionów, by się za tym opowiedzieli - przekazała nam po południu poseł Skowrońska.

Pozostałe podkarpackie poprawki przepadły. Decyzja komisji finansów nie jest ostateczna. Budżet będzie musiał przyjąć parlament, ale posłowie kierują się rekomendacjami merytorycznych komisji.

Małgorzata Bujara

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
źródło: http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,4743202.html

:)
 

·
Registered User
Joined
·
402 Posts
Zdążą na czas z obwodnicą?

Posłowie z regionu przeforsowali w projekcie budżetu państwa poprawkę przekazującą 30 mln zł na obwodnicę północną Rzeszowa. Miasto na razie nie wykupiło jednak wszystkich potrzebnych gruntów, nie jest też gotowa dokumentacja. Czy uda się wykorzystać te pieniądze?

Budowa ponad 4 km drogi łączącej rondo na Załężu z węzłem autostrady A4 ''Rzeszów Wschód'' ma kosztować 130 mln zł. W granicach miasta leży 2,6 km drogi. Władze Rzeszowa starały się o ujęcie tej inwestycji w Programie Rozwój Polski Wschodniej, ale wniosek został odrzucony przez resort rozwoju regionalnego. Teraz posłowie zapisali na obwodnicę w projekcie przyszłorocznego budżetu 30 mln zł. Problem w tym, że miasto dotąd nie uporało się z pozyskaniem działek pod budowę drogi.

Będą wywłaszczać

- Z wykupem na pewno zdążymy - uspokaja Aleksander Nowosad, zastępca dyrektora Biura Gospodarki Mieniem Miasta Rzeszowa.

- Już wykupiliśmy blisko 15 ha gruntu. W tej chwili zostało nam jeszcze 16 działek o powierzchni 2,60 ha, należących do 14 właścicieli.

Część z nich ma jednak wysokie żądania finansowe. Wyburzone zostaną cztery domy. Dlatego nie obejdzie się bez wywłaszczeń. - Takie decyzje zapadły już wobec trzech osób - mówi Nowosad.


Dokumentacja będzie w lipcu

Z pozostałymi właścicielami na razie trwają rozmowy. Jest też sprawa nieuregulowanej własności ze względu na śmierć właścicielki. W tym przypadku konieczne jest postępowanie spadkowe.

Nie wystarczy jednak wykupić grunty. Miasto podpisało z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad umowę w sprawie dokumentacji technicznej obwodnicy. Firma z Krakowa ma przygotować ją do lipca przyszłego roku. Kolejny krok to uzyskanie pozwolenia na budowę, a potem ogłoszenie przetargu na wykonanie drogi. To w optymistycznym wariancie oznacza, że pierwsze prace mogłyby zostać rozpoczęte dopiero jesienią. Co będzie, jeśli procedury się przeciągną?

- Zrobimy wszystko, by wykorzystać te pieniądze - zapewnia Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa ds. inwestycji.

Dobrej myśli jest też autor poprawki do budżetu, przyznającej 30 mln zł na obwodnicę Rzeszowa.

- Pieniądze nie przepadną - mówi Stanisław Ożóg, poseł PiS. - W pierwszym rzędzie powinny być wydane na odcinek od Załęża do węzła autostrady A4. Gdyby jednak inwestycja nie została przygotowana na czas, to środki mogą być wykorzystane na inne odcinki obwodnicy, w tym na wykup gruntów.

Ostateczną decyzję o 30 mln zł na obwodnicę Rzeszowa podejmie Sejm.

KRZYSZTOF KUCHTA

Super Nowości z dnia 12_12_2007
 

·
Registered User
Joined
·
402 Posts
Na stronie rzeszowskiego oddziału GDDKiA pojawiły się nowe informacje dot. odcinka Rz Zachodni - Rz Wschodni:

II Odcinek– Rzeszów Węzeł Zachodni – Rzeszów Węzeł Centralny

Odcinek ten ma wspólny przebieg z drogą ekspresową S-19 – stanowi on część tzw. Obwodowej Zachodniej Rzeszowa – z tego też względu będzie odcinkiem bezpłatnym. Obecnie trwa procedura przetargowa na „Wykonanie projektu budowlanego wraz z uzgodnieniami i decyzjami, projektu wykonawczego, dokumentacji przetargowej i kosztorysu inwestorskiego budowy autostrady A-4 na odc. węzeł Rzeszów Centralny- węzeł Rzeszów Zachodni dług. ok. 3,471 km”. Wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji został złożony w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w dniu 29.03.2007r.
Powiązanie lokalnej sieci drogowej z projektowaną autostradą realizowane będzie poprzez węzeł - Rzeszów Zachodni oraz zostaną zaprojektowane drogi dojazdowe obsługujące przyległy do A-4 teren .
Na przedmiotowym odcinku autostrady przewiduje się jeden OUA (Obwód Utrzymania Autostrady) w węźle Rzeszów Zachodni .
W ramach inwestycji zostanie wykonanych: 2 mosty, 2 wiadukty w ciągu autostrady i 1 nad autostradą w ciągu dróg bocznych.
Oprócz powyższego przewidywana jest budowa urządzeń ochrony środowiska takich jak: ekrany akustyczne, osadniki, separatory, przejścia dla zwierząt, oraz zieleń izolacyjna.
Niezależnie od prac projektowych, na wymienionym odcinku autostrady, prowadzony jest wykup nieruchomości – dotychczas wykupiono około 95% gruntów.

III Odcinek – Rzeszów Węzeł Centralny – Rzeszów Węzeł Wschodni

Odcinek ten ma wspólny przebieg z drogą ekspresową S-19. Będzie to odcinek bezpłatny gdyż stanowi on część tzw. Północnej Obwodowej Północnej Rzeszowa o dług. ok. 6,477 km . W dniu 23.06.2006 została podpisana umowa na wykonanie: „Projektu budowlanego i wykonawczy budowy autostrady A-4 /drogi ekspresowej S-19/ na odcinku węzeł Rzeszów Wschodni – węzeł Rzeszów Centralny wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną , budowlami, urządzeniami budowlanymi z Biurem Projektowo Badawczym Dróg i Mostów TRANSPROJEKT-WARSZAWA Sp. z o.o. Termin realizacji opracowania 31.12.2007 r. Wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji został złożony w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w dniu 29.03.2007r.
Powiązanie lokalnej sieci drogowej z projektowaną autostradą realizowane będzie poprzez węzeł - Rzeszów Centralny i Rzeszów Węzeł Wschodni oraz zostaną zaprojektowane drogi dojazdowe obsługujące przyległy do A-4 teren .
W ramach inwestycji zostanie wykonanych: 1 most, 1 wiadukt w ciągu autostrady i 4 nad autostradą w ciągu dróg bocznych.
Oprócz powyższego przewidywana jest budowa urządzeń ochrony środowiska takich jak: ekrany akustyczne, osadniki, separatory, przejścia dla zwierząt, oraz zieleń izolacyjna.
Niezależnie od prac projektowych, na wymienionym odcinku autostrady, prowadzony jest wykup nieruchomości – dotychczas wykupiono około 96,5% gruntów.
 

·
Banned
Joined
·
3,234 Posts
To super , Odcinek Rzeszow wschod - Rzeszow Zachod bedzie darmowy , lacznie ~10km autostrady. super:]`

jest szansa ze w 2009 zaczna budowac?
 

·
Registered User
Joined
·
402 Posts
^^ Jeśli dobrze pamiętam, to plany GDDKiA są następujące:
- 2008 r. - początek budowy odcinka rondo Załęże - węzeł Wschodni (o ile nie przepadnie 30 mln zł, zapisane w projekcie budżetu na 2008),
- 2009 r. - Rzeszów Centralny - Wschodni,
- 2009/2010 r. (chyba?) - Świlcza (S19) - Rzeszów Centralny,
- pocz. 2010 r. - Tarnów - Rzeszów(W), i najprawdopodobniej też Rzeszów(E) - Korczowa.
 
21 - 40 of 5007 Posts
Status
Not open for further replies.
Top