SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 9138 Posts

·
S19 na wschodzie
Joined
·
3,310 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Oto informacja z dziennika podkarpackiego z dnia 26 listopada 2005

Autostrada za 4 lata

Kwestie związane z budową autostrady A4 na odcinku Tarnów-Rzeszów Zachodni były tematem spotkania marszałka województwa podkarpackiego z parlamentarzystami, starostami powiatów, przez które trasa ta będzie przebiegać, oraz przedstawicielami dyrekcji dróg i autostrad. Za jedno z ważniejszych zadań uznano wpisanie realizacji inwestycji do Narodowego Planu Rozwoju.

Jeśli nic nie pokrzyżuje planów, wstępne prace nad autostradą rozpoczną się w przyszłym roku. - Ustalono między innymi, by przygotować i wpisać środki, jakie są potrzebne na ten cel w budżecie państwa w przyszłym roku. Omówiona została też strategia postępowania na najbliższe miesiące i lata - mówi Stanisław Chmura, starosta powiatu dębickiego.

Jego zdaniem to projekt realny, także dlatego, że wszystkie strony - zarówno władze powiatowe i wojewódzkie, jak i dyrekcja dróg i autostrad - są zgodne. Autostrada ta jest potrzebna i powinna powstać jak najszybciej. W powiecie dębickim autostrada pójdzie północną stroną, gminami: Czarna, Żyraków, Dębica.

Wybudowanie odcinka Tarnów-Rzeszów sprawi, że o wiele szybciej i bardziej komfortowo będzie można podróżować z Rzeszowa do Krakowa. Nie bez znaczenia jest także fakt, że wzrośnie bezpieczeństwo na tej trasie. Dobra infrastruktura drogowa jest też bardzo ważnym elementem rozwoju regionu, ma też znaczenie dla potencjalnych inwestorów.

Zanim jednak rozpoczną się prace budowlane, trzeba dopracować wszelkie sprawy formalne. Prowadzone będą więc najpierw prace geodezyjne, scaleniowe, wykup terenów. Jak się szacuje, jest to koszt rzędu około 280 milionów złotych. Zgodnie z planami, realnie prace budowlane zostaną rozpoczęte za cztery lata.

W czasie ostatniego spotkania władz z przedstawicielami dyrekcji dróg i autostrad ustalono cykl spotkań, dzięki któremu można na bieżąco monitorować postęp prac związanych z inwestycją. Kolejne spotkanie zaplanowano za dwa miesiące.

(EWAF)
Fajnie, że coś się zaczyna dziać :)
 

·
Registered
Joined
·
655 Posts
fairhair26 said:
.... Fajnie, że coś się zaczyna dziać :)
Bedzie sie dziac : Wyborcza 29.11 LINK do artykułu
fragment
....Posłowie PiS mają walczyć jak lwy o pieniądze z publicznej kasy na terminal pasażerski na lotnisku, autostradę i ekspresówkę. Andrzej Szlachta uważa jednak, że większą szansę może mieć basen z wieżą do skoków przy Politechnice Rzeszowskiej

W poniedziałkowy wieczór w Telewizji Rzeszów odbyła się debata na temat granic Rzeszowa. Jednym z gości był poseł PiS, były prezydent i radny Andrzej Szlachta, który zahaczył o projekt budżetu państwa na przyszły rok. Mówił, że rząd Marka Belki nie zapisał w nim żadnej inwestycji wieloletniej na Podkarpaciu. - Ale posłowie z naszego regionu będą walczyć, by znalazły się w nim pieniądze na budowę nowoczesnego basenu z wieżą do skoków na Politechnice Rzeszowskiej. Koszt to ponad 40 mln zł - powiedział....Tak wiec na razie podkarpacie powinno chyba zapomniec o A4 i S19 :bash:
 

·
Registered
Joined
·
4,275 Posts
Wszyscy narzekają , że Podkarpacie to "Polska B" i nie robią nic by to zmienić ( chodzi o władze ) - napisze więcej - robią wiele , by te różnice pogłębić . Problem Podkarpacia nie polega na tym , że jest tu większa bieda , że jest większe bezrobocie , że wszystko jest bardziej zaniedbane , zapyziałe itd. ( bo nie nie odstaje od pozostałych regionów ) , tylko na tym , że nie sa nam stwarzane szanse na dalszy rozwój , nie ma inwestycji dużego formatu w infrastrukturę ( i post powyżej tylko to potwierdza :( ) .
 

·
I love 3City
Joined
·
1,910 Posts
VVacek said:
W poniedziałkowy wieczór w Telewizji Rzeszów odbyła się debata na temat granic Rzeszowa. Jednym z gości był poseł PiS, były prezydent i radny Andrzej Szlachta, który zahaczył o projekt budżetu państwa na przyszły rok. Mówił, że rząd Marka Belki nie zapisał w nim żadnej inwestycji wieloletniej na Podkarpaciu. - Ale posłowie z naszego regionu będą walczyć, by znalazły się w nim pieniądze na budowę nowoczesnego basenu z wieżą do skoków na Politechnice Rzeszowskiej. Koszt to ponad 40 mln zł - powiedział....
A jak już będzie ta wieża, to pierwszy kontrolny skok na dynię do pustego basenu niech sobie wykona w/w poseł PIS !!! :bash:
Ja tam nie wiem, ale cały ten pisuar powinni wyeksmitować z Polski np. na Madagaskar - niech tam się produkują ze swoimi chorymi wizjami !!! :bash:
 

·
SS-man: Semen Shedder
Joined
·
1,764 Posts
oralB said:
Wszyscy narzekają , że Podkarpacie to "Polska B" i nie robią nic by to zmienić ( chodzi o władze ) - napisze więcej - robią wiele , by te różnice pogłębić . Problem Podkarpacia nie polega na tym , że jest tu większa bieda , że jest większe bezrobocie , że wszystko jest bardziej zaniedbane , zapyziałe itd. ( bo nie nie odstaje od pozostałych regionów ) , tylko na tym , że nie sa nam stwarzane szanse na dalszy rozwój , nie ma inwestycji dużego formatu w infrastrukturę ( i post powyżej tylko to potwierdza :( ) .
Podkarpacie jest jednak duzym regionem;
napewno sa miasta ktore maja lepsza infrastrukture i wiecej inwestuja w przyszlosc ...
 

·
S19 na wschodzie
Joined
·
3,310 Posts
Discussion Starter · #8 · (Edited)
Czytając poniższy dokument mam wrażenie że z Euro 2012 będą nici

Fragmenty dokumentu
AUTOSTRADA A4
W WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM
Rzeszów, marzec 2004


6. Stan przygotowań Oddziału w Rzeszowie GDDKiA do budowy odcinka autostrady A4 na Podkarpaciu

Zakłada się realizację budowy autostrady A4 na terenie województwa podkarpackiego w następujących etapach:
I. odcinek Tarnów - Machowa (Stara Jastrząbka - granica z woj. Małopolskim) – Rzeszów (węzeł Wschód) – długość 79,9 km, z podetapem Rzeszów Wschód – Rzeszów Zachód jako element tzw. „Autostradowej obwodnicy Rzeszowa”
II. odcinek Rzeszów (węzeł Wschód)– Przeworsk (węzeł Przeworsk, z połączeniem węzła nowym odcinkiem DK do istniejącej DK „4”, aby uzyskać efekt komunikacyjny o długości ok. 5km) – długość 31,4km
III. odcinek Przeworsk (węzeł Przeworsk) – granica Państwa z Ukrainą w Korczowej – długość 56,4km

Stopień zaawansowania prac przygotowawczych koresponduje z powyższym etapowaniem:

- dla odcinków I i II w 1998 roku wydane zostały decyzje o ustaleniu lokalizacji autostrady, które są ostateczne,
- dla odcinka III wydane zostało przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wskazanie lokalizacyjne - dotychczas nie prowadzono postępowania w sprawie decyzji lokalizacyjnej

Aktualny stan przygotowań pozwala na prowadzenie prac związanych z pozyskiwaniem terenu na odcinku posiadającym ostateczną decyzję lokalizacyjną. Oddział w Rzeszowie GDDKiA, prowadzi prace przygotowawcze dotyczące A4, ograniczając się z przyczyn finansowych, do odcinka autostrady między węzłami „Rzeszów Zachód” – „Rzeszów Wschód”, długości 10,2 km, w ramach przedsięwzięcia „Autostradowa obwodnica Rzeszowa”.
Na tym odcinku zakończono prace związane z dokumentacją geodezyjno – prawną dla celów wykupu działek znajdujących się w pasie drogowym autostrady. Rzeczoznawcy majątkowi opracowali wyceny nieruchomości dla każdej działki w pasie drogowym autostrady. Nie ma obecnie żadnych
przeszkód z wyjątkiem braku środków finansowych, aby od zaraz rozpocząć wykupy gruntu. Opracowane są również materiały przetargowe na wyłonienie wykonawców badań na zidentyfikowanych stanowiskach archeologicznych na tym odcinku.

7. Planowane zamierzenia dotyczące budowy autostrady
A4 na Podkarpaciu


a) Autostradowa obwodnica Rzeszowa
Rozpocząć budowę A-4 od odcinka między węzłami „Rzeszów Zachód” i „Rzeszów Wschód” , długości 10,2 km – stanowiącego fragment Autostradowej obwodnicy Rzeszowa. Byłby to podetap budowy A4 na odcinku Tarnów - Machowa (Stara Jastrząbka) – Rzeszów węzeł „Wschód). Zbieżne dążenia Prezydenta Miasta Rzeszowa, Wojewody Podkarpackiego, Samorządu wojewódzkiego Podkarpacia, oraz Oddziału GDDKiA w Rzeszowie, skłaniają do rozpoczęcia budowy odcinka autostrady A4, pomiędzy węzłami „Rzeszów
Zachód” - „Rzeszów Wschód”, o długości 10,2 km, jako fragmentu Autostradowej obwodnicy Rzeszowa, z jednej strony i etapu budowy autostrady z drugiej.
Wraz z dojazdami do istniejących dróg krajowych, które stanowiłyby odcinki docelowego przebiegu drogi S19, oraz z połączeniem tego układu do sieci dróg miejskich Rzeszowa, pozwoliłoby to, na uzyskanie wymiernego efektu w postaci obwodnicy Rzeszowa zarówno na kierunku zachód-wschód, jak i
północ-południe. Tym sposobem zostałby rozwiązany problem ruchu tranzytowego wokół Rzeszowa poprzez etapowanie budowy A4.

b) Odcinek Tarnów - Machowa (Stara Jastrząbka) – Rzeszów węzeł „Wschód”
Biorąc pod uwagę przewidywany termin oddania tego odcinka autostrady do użytku do 2010, należy od 2005 roku rozpocząć wykupy gruntów. Zakłada się, że ten proces będzie trwał 2,5 roku. Badania archeologiczne planuje się na 206-2007 r i będą one prowadzone równolegle z wykupem gruntów. Aby
w 2010 r oddać odcinek do ruchu należy przyjąć, że rozpoczęcie budowy musi nastąpić najpóźniej pod koniec 2008 przy cyklu dwuletnim budowy. Pomocna w tym będzie ustawa o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji dróg krajowych z 10 kwietnia 2003, tzw. „specustawa”. W roku 2004 dla rozpoczęcia procesu wykupu gruntów niezbędna jest kwota min. 3 mln zł

c) Pozostałe odcinki autostrady A4 na Podkarpaciu
Najistotniejszym działaniem na rzecz realizacji autostrady na wschód od Rzeszowa jest ostateczne ustalenie jej przebiegu na odcinku Przeworsk – Korczowa, potwierdzone decyzją o lokalizacji autostrady, co pozwoli na prawna ochronę terenu przewidzianego pod jej budowę. Kolejne kroki, związane z nabywaniem gruntów oraz dalsze prace przygotowawcze, uzależnione są od dostępnych środków finansowych. Należy pamiętać o opracowaniu projektu wstępnego i uzyskaniu decyzji lokalizacyjnej odcinka
dojazdowego, węzeł „Przeworsk” – droga krajowa nr 4 o dł. ok. 5 km tak, aby w przyszłości uzyskać pozwolenie na budowę i użytkowanie autostrady dla funkcjonalnej całości, z etapowym włączeniem do drogi krajowej nr 4.

9. Szacowane koszty budowy autostrady A4 na Podkarpaciu

a. Odcinek Machowa (Stara Jastrząbka) – węzeł
„Rzeszów Zachód”
Długość 50,8 km
Wartość kosztorysowa inwestycji 1 443 mln zł, w
tym:

  • Faza przygotowawcza 200 mln zł

  • Faza realizacyjna 1 243 mln zł

b. Odcinek węzeł „Rzeszów Zachód – węzeł „Rzeszów
Wschód” (z odcinkami drogi ekspresowej S19 –
dojazdami do A4) – etap obwodnicy Rzeszowa
Długość 10,2 km A4 + 10 km S19 = 20,2 km
Wartość kosztorysowa inwestycji 306 mln zł

  • Faza przygotowawcza 83,7 mln zł

  • Faza realizacyjna 222,3 mln zł

c. Odcinek węzeł „Rzeszów Wschód – węzeł Przeworsk
Długość 31,4 km A4
+ 5 km połączenie do DK4=36,4 km
Wartość kosztorysowa inwestycji 595 mln zł

  • Faza przygotowawcza 110,2 mln zł

  • Faza realizacyjna 484,8 mln zł

d. Odcinek węzeł Przeworsk – Korczowa – zgodnie z wskazaniami lokalizacyjnymi
Długość 56,5 km
Wartość kosztorysowa inwestycji 1 606 mln zł
  • Faza przygotowawcza 221,2 mln zł


  • Faza realizacyjna 1 384,8 mln zł

e. Razem odcinek A4 na Podkarpaciu Machowa – Korczowa
Długość 148,9 km
Wartość kosztorysowa inwestycji 3 950 mln zł

  • Faza przygotowawcza 615,1 mln zł

  • Faza realizacyjna 3 334,9 mln zł

Podsumowanie i propozycje priorytetowych działań dotyczących budowy autostrady A4 na Podkarpaciu, w ramach programu rządowego „Infrastruktura – klucz do rozwoju”, na najbliższe lata

1. Zachowując priorytet, że autostrada A4 jest budowana z zachowaniem ciągłości transportowej z zachodu na wschód, należy w pierwszej kolejności przygotować do realizacji odcinek Tarnów - Machowa (Stara Jastrząbka) – Rzeszów węzeł „Wschód”.

2. Biorąc pod uwagę, zwiększające się, co roku trudności komunikacyjne Rzeszowa, należy wykorzystać inicjatywy samorządów, Miasta i województwa
Podkarpackiego i etapować budowę odcinka A4 Tarnów - Machowa (Stara Jastrząbka) – Rzeszów węzeł „Wschód”, poprzez wcześniejszą budowę
odcinka A4 Rzeszów węzeł „Zachód” – Rzeszów węzeł „Wschód”, długości 10,2km A4 + 10km S19 = 20,2km (jedna jezdnia), jako etap budowy Autostradowej obwodnicy Rzeszowa.

3. Uwzględniając zakres rzeczowy i finansowy prac przygotowawczych (dokumentacja, wykupy gruntów i scalenia, badania archeologiczne), oraz stan przygotowań, zdaniem Oddziału GDDKiA w Rzeszowie, jest możliwe, uzyskanie pozwolenia na budowę i przygotowanie odcinka A4 Machowa (Stara
Jastrząbka) – Rzeszów węzeł „Wschód”, do realizacji na 2008 rok, jednak pod warunkiem, że będzie zapewnione finansowanie prac przygotowawczych już
w 2004r. Potrzebne środki finansowe, na prace przygotowawcze, dla tego odcinka, szacujemy na 420 mln zł w latach 2004 – 2006, z tym, że na 2004 rok potrzeba, co najmniej 3 mln zł.
Na razie nie ma ani złotówki na powyższe działania. :rant:
 

·
Floyd Rose Classic 22fret
Joined
·
960 Posts
na wschód od Rzeszowa DK 4 jest z tego co pamiętam akurat dość wygodna i jakby mniejszy ruch. Kojarzą mi się tam długie odcinki o przekróju 1x4 czy 2x2, dobrze mówię?
 

·
Registered
Joined
·
6,363 Posts
Stratocaster said:
na wschód od Rzeszowa DK 4 jest z tego co pamiętam akurat dość wygodna i jakby mniejszy ruch. Kojarzą mi się tam długie odcinki o przekróju 1x4 czy 2x2, dobrze mówię?
Generalnie tak. Ciężki orzech to Przeworsk i Jarosław (tam muszą być obwodnice); nie wiem jak jest w Radymnie, obwodnica jest w kierunku na Przemyśl, a w t.zw. międzyczasie zmieniono przebieg DK-4 na Korczową.
 

·
Registered
Joined
·
21 Posts
nie chcę być złym prorokiem ale obawiam się że ten wątek szybko wygaśnie ze względu na to ,że jeszcze długo nie będzie tu o czym debatować. No chyba że ludzie z podkarpackiego zamiast gadać zaczną się wreszcie starać o tą autostradę ,chociażby tak jak to robią wrocławianie ze swoją AOW
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,641 Posts
Lokalizacja podkarpackiej A4

2006-01-04 16:00
Źródło: GDDKiA O/ Rzeszów
mojeauto.pl


Przebieg planowanej autostrady A-4 na Podkarpaciu rozpoczyna się w miejscowości Stara Jastrząbka na granicy z woj. małopolskim, a kończy w miejscowości Korczowa na granicy z Ukrainą. Łączna długość podkarpackiej autostrady A-4 to 144 km. Przewidywany koszt jej budowy wynosi 3650 mln zł.Dostępność do autostrady będzie tylko w 12 węzłach, jednakże komunikacja lokalna zostanie zapewniona systemem projektowanych dróg dojazdowych, włączonych do istniejących sieci lokalnych. W wyniku planowanej inwestycji powstanie dwujezdniowa trasa po dwa pasy ruchu (7,5 metra) w każdym kierunku z pasem rozdziału o szerokości 5 metrów. Autostrada dla której prędkość projektowa będzie wynosić 120 km/h będzie dostosowana do nacisku 115 kN/oś.

Zaprojektowana trasa autostrady została ustalona ostatecznie prawomocnymi decyzjami o ustaleniu lokalizacji autostrady b. wojewodów: tarnowskiego, rzeszowskiego i przemyskiego - na odcinku od miejscowości Stara Jastrzębka do Przeworska.Dla odcinka Przeworsk - Korczowa wydano jedynie wskazane lokalizacje - co oznacza, że trasa nie jest ustalona ostatecznie.
 

·
full metal jacket
Joined
·
3,305 Posts
andrew25 said:
nie chcę być złym prorokiem ale obawiam się że ten wątek szybko wygaśnie ze względu na to ,że jeszcze długo nie będzie tu o czym debatować. No chyba że ludzie z podkarpackiego zamiast gadać zaczną się wreszcie starać o tą autostradę ,chociażby tak jak to robią wrocławianie ze swoją AOW
Wątpliwe jest że ten odcinek zacznie byc budowany wcześniej niż w 2008-2009 roku. Tak że wątek jest raczej mocno przedwczesny :)
 

·
Registered
Joined
·
655 Posts
billy-the-kid said:
Wątpliwe jest że ten odcinek zacznie byc budowany wcześniej niż w 2008-2009 roku. Tak że wątek jest raczej mocno przedwczesny :)

Jest jakies światełko w tunelu :)


Rząd zapomniał o Balicach ....

Dla Gazety

Tomasz Szczypiński

poseł PO, członek Sejmowej Komisji Finansów Publicznych

Jesteśmy w trakcie pierwszego etapu prac nad budżetem. Jeszcze nie wszystko stracone - drugie czytanie projektu w komisji zaplanowaliśmy na przyszłą środę. Do tego czasu można zgłaszać poprawki i na pewno będzie wśród nich ta dotycząca Balic. Na razie możemy cieszyć się ze zwiększenia o 80 mln zł funduszy na budowę zbiornika Świnna-Poręba (razem w budżecie zaplanowano na to 170 mln zł ). Będzie też więcej pieniędzy na przygotowanie autostrady z Tarnowa na wschód. Kraków nie powinien czuć się w tym roku zapomniany, z Kancelarii Prezydenta na renowację krakowskich zabytków zostanie przeznaczonych około 40 mln zł.
 

·
S19 na wschodzie
Joined
·
3,310 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Ja również widzę zielone światło (w tunelu) :)

Fragment artykułu z Gazety Krakowskiej z 29.12.2005

...Doraźną poprawkę do ustawy budżetowej w sprawie kontynuacji prac przygotowawczych przy odcinku autostrady A4 od Tarnowa do Rzeszowa zamierzają natomiast wprowadzić posłowie z Podkarpacia. Sprawa stanie na pewno na forum Sejmu w czasie debaty nad polskimi drogami, przewidzianej na połowę stycznia...
- W tym świetle inicjatywa kolegów z Podkarpacia jest nam na rękę, ponieważ autostrada Tarnów-Rzeszów, bez powiązania z Krakowem, staje się przedsięwzięciem abstrakcyjnym – powiedział nam poseł Edward Czesak z Bochni. – Autostrada łącząca zachodnią granicę państwa z granicą Ukrainy jest potrzebna choćby z przyczyn gospodarczych. Jeśli prace nad nią będą zaawansowane, przynajmniej w takim stopniu, by można było zagwarantować, że autostrada zostanie uruchomiona do połowy 2012 r., będzie to poważny argument na rzecz przyznania Polsce i Ukrainie prawa organizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej.
 

·
S19 na wschodzie
Joined
·
3,310 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Tytuł: NOWINY
Data: 05.01.2006

RZESZÓW. Są fundusze na drogę ekspresową, autostradę i terminal
Te pieniądze są dla nas bardzo cenne
Jest duża szansa, aby z budżetu państwa na Podkarpacie wpłynęło ponad 40 mln zł. Pozwoli to na rozpoczęcie prac strategicznych inwestycji naszego regionu. - To bardzo dobra informacja. Wprawdzie to tylko kropla w morzu potrzeb, ale to olbrzymi sukces, że udało się te pieniądze wpisać do budżetu - mówi Wiesław Kaczor, zastępca dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Rzeszowie. Na budowę drogo ekspresowej S-19 oraz autostrady A 4 posłowie z komisji finansów przyznali w sumie 26 mln zł. – To pozwoli nam na rozpoczęcie prac przygotowawczych: dokumentacji, prac formalno - prawnych, prac geodezyjnych i przygotowania się do wykupu gruntu - mówi Kaczor. 11 mln zł zostanie przeznaczone na S-19, która będzie w części stanowić autostradową obwodnicę miasta oraz na dojazdy. Do tego zaliczyć można 10-km odcinek drogi (przyszła autostrada)
i dojazd od Stobiernej do węzła Rzeszów Wschód oraz od węzła Rzeszów Zachód do Świlczy i dalej do Lutoryża. W sumie będzie to ok. 25 km dróg. Koszty budowy szacowane są na ponad 250 mln zł.
Z kolei 15 mln zł posłowie przyznali na autostradę. To wystarczy też tylko na prace przygotowawcze. - Najważniejsze, że to pierwsze pieniądze jakie otrzymaliśmy na budowę autostrady - mówi Kaczor. Koszt jej budowy to ok. 4 mln euro za kilometr. Budowa autostrady przez Podkarpacie będzie kosztować ok. 600 mln Euro...
MACIEJ CHŁODNICKI
 

·
Registered
Joined
·
1,713 Posts
Po względem budowy A4 na tym odcinku nie będzie miała niespodzianek terenowych - idzie na północ od lini kolejowej po praktycznie płaskim terenie.
Również z wykupami nie powinno być problemów - bardzo dużo terenów za emerytury rolnicze posiada tam ANR - ponieważ ślad autostrady jest tam znany od kilkudziesięciu lat i rolnicy mieli dość wiecznego czekania na budowę. Za Tarnowem w stronę Dębicy i na wysokości Sędziszowa oraz na wschód od niego dużo lasów więc znowu państwo.
Zresztą w terenie można zobaczyć dokładnie przebieg A4, rozpoznać to można po zaniedbanych - z konieczności - domach, sam się natknąłem na jeden z nich zarośnięty kilunastoletnimi drzewami na północ od Ropczyc/Sędziszowa - dom zobaczyłem z odległości 10 metrów i chyba tylko dlatego nie zwąpiłem w jego istnienie, że był na planie.
Byłem tam kilka lat temu, ale jak bym tam zbłądził znowu to zrobie kilka fotek - przynajmniej z miejsc gdzie będą przyszłe węzły.
 

·
S19 na wschodzie
Joined
·
3,310 Posts
Discussion Starter · #20 ·
humar said:
Po względem budowy A4 na tym odcinku nie będzie miała niespodzianek terenowych - idzie na północ od lini kolejowej po praktycznie płaskim terenie.
Również z wykupami nie powinno być problemów - bardzo dużo terenów za emerytury rolnicze posiada tam ANR - ponieważ ślad autostrady jest tam znany od kilkudziesięciu lat i rolnicy mieli dość wiecznego czekania na budowę. Za Tarnowem w stronę Dębicy i na wysokości Sędziszowa oraz na wschód od niego dużo lasów więc znowu państwo.
Zresztą w terenie można zobaczyć dokładnie przebieg A4, rozpoznać to można po zaniedbanych - z konieczności - domach, sam się natknąłem na jeden z nich zarośnięty kilunastoletnimi drzewami na północ od Ropczyc/Sędziszowa - dom zobaczyłem z odległości 10 metrów i chyba tylko dlatego nie zwąpiłem w jego istnienie, że był na planie.
Byłem tam kilka lat temu, ale jak bym tam zbłądził znowu to zrobie kilka fotek - przynajmniej z miejsc gdzie będą przyszłe węzły.
To dobrze wróży przyszłej inwestycji. Zatem czekamy na Twoje fotki tych miejsc gdzie będą węzły to zrobię wizualki przyszłej autostrady :)
 
1 - 20 of 9138 Posts
Status
Not open for further replies.
Top