Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 3910 Posts

·
Moderator
19,491 Posts

The Cherno More motorway or the Black Sea motorway (Bulgarian: автомагистрала „Черно море“) is a Bulgarian motorway planned to link the major coastal cities of Varna and Burgas, passing along the Bulgarian Black Sea Coast. It is part of the Pan-European corridor VIII and is to be 103 km long when finished. As of 2006 10 km of the motorway are completed, from the Asparuhov most bridge in Varna to the village of Priseltsi.
The Cherno More motorway is expected to considerably shorten the journey between the two cities, since the traffic is today delayed by the passage of the Balkan Mountains between Nesebar and Obzor. As part of the Bulgarian motorway network, the motorway is to be linked with the Hemus motorway at Varna and the Trakiya motorway at Burgas, both leading to the capital Sofia

·
Moderator
19,491 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Ако някой ми намери достоверен източник относно коя магистрала с какъв номер е има едно уиски от мен :booze:!
Картата горе на мен лично ми се струва най-достоверна и логична :)

·
Registered
10,999 Posts
Картата горе на мен лично ми се струва най-достоверна и логична :)
Дали е вярна никой не може да каже. Логична ... може би да, ако за номерация на автомагистралите в България се приеме поредността на започване на строежа им. А че именно това е критерия бях чел някъде в интернет но не помня къде :nuts:
Иначе това което имаме официално от сайта на АПИ (http://www.napi.government.bg/orubrik.php?r=11) е, че автомагистралата от София, през Оризово до Капитан Андреево е А1, Автомагистралата от Оризово до Бургас е А4. Изобщо както не еднократно сме коментирали тук хаосът е пълен.

·
Registered
713 Posts
Аз мисля, че когато се построят по един-два лота и от останалите магистрали, тогава ще се мисли за актуализиране на номерацията. Засега цари пълен хаос, но това е без значение за магистрали от които има построени по 10км (АМ Черно море) или 25км (АМ Струма).

·
Digital.Creation
4,209 Posts

·
Registered
6,472 Posts
Дали е вярна никой не може да каже. Логична ... може би да, ако за номерация на автомагистралите в България се приеме поредността на започване на строежа им. А че именно това е критерия бях чел някъде в интернет но не помня къде :nuts:
Иначе това което имаме официално от сайта на АПИ (http://www.napi.government.bg/orubrik.php?r=11) е, че автомагистралата от София, през Оризово до Капитан Андреево е А1, Автомагистралата от Оризово до Бургас е А4. Изобщо както не еднократно сме коментирали тук хаосът е пълен.
Медиар, мисля, беше публикувал табелите от лот 4 Ямбол-Канобат, на които пише А1, а не А4.

Предлагам да не спорим, а да се придържаме към номерацията на картата по-горе, за да се разбираме.

·
Rough'n'tough
12,864 Posts
Интересно, че на тази магистрала, както и на магистрала Марица има сериозен дефицит на снимки.

Ето няколко от Google Earth:
http://www.panoramio.com/photo/31311245
http://www.panoramio.com/photo/27643731
http://www.panoramio.com/photo/19878963
http://www.panoramio.com/photo/21400933
Ами то колко км са завършени от нея?

А на мене лично много ми се искаше АМ “Черно море” да бъде на мястото на Е87 заради панорамния изглед. Не говоря в смисъл на разширяване, преустройство или такова нещо. Просто магистралата да съвпадаше с трасето на Е87 (но пък той си е международен) и от нея максимално дълго да се вижда Черно море от българска територия. Дали е в възможно/целесъобразно трафикът от такава пътна артерия да преминава точно там, въпроса оставям на по-компетентните.

·
Digital.Creation
4,209 Posts
Ами то колко км са завършени от нея?
Грубо 8км.

Не беши ли извършен основен ремонт на магистралата около 2000 година? По магистралата няма неравности, но самата настилка е зле.

·
Registered
10,999 Posts
8.3км. е дължината на участъка от Аспарухов мост до пресечката със старото шосе за Бургас. Ремонта бе 2000г. Като цяло настилката е видимо износена но все още няма дупки и се преминава комфортно. Единствено естакадата до с. Звездица е в недобро състояние, защото вместо да се ремонтира с подмяна на хидроизолации, фуги и т.н. само се преасфалтира.

PhirgataZFs1694, прав си. И на ЛОТ1 и ЛОТ5 табелите са с изписана номерация А1. Интересно какво ще ни каже за табелите на АМ Марица Ogibo, който е от района на Свиленград ! Какъв ли номер пише там:dunno:?

·
Трактор&
1,351 Posts
Интересно какво ще ни каже за табелите на АМ Марица Ogibo, който е от района на Свиленград ! Какъв ли номер пише там:dunno:?
До сега не съм виждал табела с номерация или не съм обръщал внимание. При следващото преминаване ще гледам по-внимателно.

EDIT A1 пот този номер се мъдри и Е85. Това пише точно на табелата при изхода са Любимец.

·
Registered
2,285 Posts
Медиар, мисля, беше публикувал табелите от лот 4 Ямбол-Канобат, на които пише А1, а не А4. Предлагам да не спорим, а да се придържаме към номерацията на картата по-горе, за да се разбираме.
На Google Earth Ямбол-Канобат е А4, което противоречи на картата. С оглед на това, каквото и придържане да приемем, все някой ще е получил информация от алтернативното и вероятно ще се спори и спори отново... По отношение на форума, текущата номерация за мен е без значение, т.к. имената на магистралите са обозначени.

·
Трактор&
1,351 Posts
На мен лично най ми допада номерацията от горната карта. Какво е това – караш си по Марица А1 изведнъж свършва вливайки се в Тракия, а номерът продължава да е А1. Нали уж са две отделни магистрали. Също така и номерацията А5 и А6 нещо не ми се връзват. По-добре тези двете да се влеят в един номер.

·
Registered
13,782 Posts
... Също така и номерацията А5 и А6 нещо не ми се връзват. По-добре тези двете да се влеят в един номер.
+1 За мен винаги е било чудно защо едни няма и 19 км са обособени като самостоятелна магистрала, като са част от един и същи път, еврокоридор и т.н. Че дори и пътувайки през пътния възел на Даскалово няма да усети кога минава от едната в другата магистрала...
В същото време бъдещата АМ Калотина, дето свършва на западната дъга на СОП да е А1, както почващата от източната дъга на СОП АМ Тракия... Една магистрала с прекъсване от около 20-30 км!?
Въобще логика никаква...

·
Registered
10,999 Posts
^^ Абсолютно съм съгласен. След като се построи Люлин заедно със Струма трябва да си станат магистрала с една номерация - А6. А пък А5 да си остане Черно море.

Въпреки, че ако следваме логиката на на останалата републиканска пътна мрежа то номерацията трябва да бъде съвсем друга.
:)

·
Registered
10,999 Posts
Магистрала "Черно море"
Предпроектни проучвания и избрано трасе има. Прогнозният бюджет на проекта е 350 млн. евро. За 2011 г. е предвидено проектирането на крайморската магистрала. Предвидена е за реализиране през втория програмен период 2014-2020 г. с финансиране от европейските фондове. Но бъдещето й ще бъде уточнено от замислената проектна компания.
http://sg.stroitelstvo.info/show.php?storyid=1022074

Интересно ми е кое е това избрано трасе? Защото по време на правителството на БСП имаше идеи магистралата да излиза на Хемус след мост при Белослав, имаше и идея да минава през Айтос. Все пак да почакаме да видим. Лично мнение е, че тази магистрала ще помогне много на Варна пък и на черноморието да се развият в насока различна от туризма.

·
Registered
10,403 Posts
Черно море при Бургас трябва да започва там, където сега свършва Тракия и при Варна да се включва към изграденото вече трасе откъм Аспарухово.

1 - 20 of 3910 Posts