SkyscraperCity banner

41 - 60 of 6399 Posts

·
Registered
392 Posts
Не знам какво строят Пирот-Ниш, но в тази полупланинска местност ми се струва трудно да построят магистрала с нормален габарит...
П.П.: Другарите сърби дали имат и те такива теми като нашите кое къде се строи и докъде е стигнало да направя сверка ;)

·
Registered
646 Posts

·
Registered
119 Posts
Много се съмнявам Сърбите скоро да направят цялата отсечка от Ниш до границата.Така като чета сайта за коридор номер 10 вече трябва да има отворени отсечки даже:cheers:

За България е по-важно да прави скоростен път Ботевград-Видин,както и Румънците да се раздвижат.Тука нещо ме съмнява,дано не съм прав...

·
Explorer
2,437 Posts
Много се съмнявам Сърбите скоро да направят цялата отсечка от Ниш до границата.Така като чета сайта за коридор номер 10 вече трябва да има отворени отсечки даже:cheers:

За България е по-важно да прави скоростен път Ботевград-Видин,както и Румънците да се раздвижат.Тука нещо ме съмнява,дано не съм прав...
Съмнява те или не, но сърбите работят по всички лотове на отсечката, имат осигурено финансиране. Докато СП Ботевград-Видин и Калафат-Тимишоара надали ще има и след 10 години.

·
Registered
119 Posts
Съмнява те или не, но сърбите работят по всички лотове на отсечката, имат осигурено финансиране. Докато СП Ботевград-Видин и Калафат-Тимишоара надали ще има и след 10 години.
Да бе и преди Ниш ли работят в планината дето имаше 7-8 тунела един след друг...Знаеш ли на какво ниво са ?

·
Explorer
2,437 Posts
Да бе и преди Ниш ли работят в планината дето имаше 7-8 тунела един след друг...Знаеш ли на какво ниво са ?
Направи си труда и виж сръбския линк за Коридор 10! Магистралата изобщо няма да минава в каньона с тунелите (те са 13 на брой) - Сичевачката клисура, а над него: вдясно по посока Ниш-Пирот.

·
Registered
119 Posts
Направи си труда и виж сръбския линк за Коридор 10! Магистралата изобщо няма да минава в каньона с тунелите (те са 13 на брой) - Сичевачката клисура, а над него: вдясно по посока Ниш-Пирот.
Леле така като гледам началото на 2014 трябва да отворят всичко от Ниш до границата с България:cheers:

·
Registered
9,541 Posts
Чифлик - Abyss - Пирот (Изток) (двадесет и девет милиарда км)
дееее... и преводача...

Май сме по-близо до луната, отколкото до европата...

·
Registered
1,354 Posts
Аз не разбирам проблемът тука, в момента явно България няма нужда от Аутобан до калотина, сегашният път е добър и достатечен в момента. Яащо ви е толко важно да има Аутобан колкото се може по скоро?

·
Registered
16,270 Posts
Аз не разбирам проблемът тука, в момента явно България няма нужда от Аутобан до калотина, сегашният път е добър и достатечен в момента. Яащо ви е толко важно да има Аутобан колкото се може по скоро?
За да не се излагаме пред европейците :lol:

·
Registered
10,999 Posts
Задръстванията на Калотина се получават не от липсата на автомагистрала от там до София а от бавното обслужване на митницата. Винаги съм казвал, че каквато и автомагистрала да построиш, ако на митницата те забавят всичкото спестено време отива по дяволите.

·
Registered
148 Posts
Като се изсипят няколкостотин коли за час няма как да не ги забавят. И най-повърхностната проверка отнема на една тумба от 5-6 човека в кола няколко минути. Имах удоволствието тази година два пъти да се набутам с тях да чакам. Просто е отврат...почвам вече само да летя. А магистрала си трябва според мен.

·
Registered
293 Posts
Като се изсипят няколкостотин коли за час няма как да не ги забавят. И най-повърхностната проверка отнема на една тумба от 5-6 човека в кола няколко минути. Имах удоволствието тази година два пъти да се набутам с тях да чакам. Просто е отврат...почвам вече само да летя. А магистрала си трябва според мен.
Е, винаги има начин за избягване на чакането. Аз в началото на лятото като се връщах от Сърбия имаше 3 часа опашка в сръбско и като отидохме на българските опашки, реших, че пак ще е същото, но бяха направили специална организация и на едно (от двете общо работещи!!!) гишета пускаха само български коли и имаше полицаи които ни подреждаха и минахме само за половин час.

·
Explorer
2,437 Posts
ГКПП Калотина/Градина изобщо не е в адекватен формат независимо как работят митничарите и граничарите. Той е проектиран, когато минаването през соц България беше ултратегаво и турските гастарбайтери и товарният поток предпочитаха да заобикалят през Солун. След като няма перспектива в близко бъдеще Сърбия да влезе в ЕС и Шенген, трябва час по-скоро да се мисли за радикалното му разширение. Освен това, при готова магистрала Ниш-ГКПП-София+ Люлин+Струма и при България в Шенген пътуването от Белград до Солун, Халкидики и Източна Гърция става по-бързо през България и с една гранична проверка по-малко. Никак няма да е приятно Калотина да остане единствената тапа.
Но дискусията става повече за темата ГКПП, отколкото за скоростния път София-Калотина.

·
Premium Member
3,291 Posts
Лиляна Павлова: През октомври се надявам да обявим търга за изграждането на магистрала София - Калотина
19 септември 2012 | 14:47 | Агенция "Фокус"
Начало / Инфраструктура
София. В момента активно работим по довършването на магистрала „Тракия” за следващата година, магистрала „Марица”, довършването на връзката между Софийския околовръстен път с магистрала „Хемус”. Това каза министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова на Дискусионен форум на тема „Строителството през 2013 година – перспективи и предизвикателства”, предаде репортер на Агенция „Фокус”. Важни са предстоящите тръжни процедури, които имаме по ОП „Транспорт”. Работим за довършването на участъка Шумен – Белокопитово от другата страна на магистрала „Хемус” – малък като километри, но огромен като инвестиции, която да подкрепи развитието и на Северна България, която до момента беше по-назад в плановете. През следващите месеци и през 2013 г. предстои да продължим с реализацията и с тръжни процедури, за които апелираме да участвате активно, каза Павлова.
Тръжните процедури, които стартират в следващите дни и седмици, са изграждането на магистрала и участък София – Калотина. Надявам се, че най-късно през октомври ще можем да обявим търга. Продължението на ремонта и обновяването на Софийския околовръстен път – в частта на втората фаза на Западната дъга. В изграждането на Северната скоростна тангента, както и стартиране на тръжната процедура на пътя Мездра – Ботевград и обхода на Габрово. Това са тръжните процедури, които предстоят оттук нататък. Това са сериозни инфраструктурни проекти, които ще бъдат финансирани по оперативна програма „Транспорт”, каза Павлова.
„Понякога наистина трябва да се обжалва и всеки има право да заяви своите аргументи, но по-скоро се прави в другата крайност”, каза министър Павлова по повод увеличения брой обжалвания на обществени поръчки.
Красимира ГЕОРГИЕВА
кк

·
Registered
499 Posts

Да ни е честито :banana: И какво-сега в крайна сметка се оказва,че София-Калотина ще е магистрала,а не скоростен път?Ако е така,би било страхотно-ще имаме още една магистрала :cheers:

·
Registered
10,999 Posts
Дедано, ама надали! И все пак е хубаво, че се спомена за всички онези проекти, за които като че ли се беше позамълчало в последно време.

Малко off topic: само аз ли забелязвам как напоследък от все повече министри започва да се говори за инфраструктурното изоставане в Северна България и как щяло да се работи за наваксването му?!:nuts:

41 - 60 of 6399 Posts