SkyscraperCity banner

6261 - 6280 of 6391 Posts

·
Registered
4,434 Posts
Понеже някой тук спомена за Волуяк-Костинброд - в момента ремонтират изтчното платно. Не знам защо, беше си екстра. Можеше някъде другаде да хвърлят тези пари и усилия.
Доста пътища се ремонтират по няколко пъти без да има нужда, за сметка на такива не пипани с години.

·
Registered
838 Posts
Не е вилна зона, хората са си живеели там.
значи изобщо не си е било поле, както казах. Надявам се поне по една панелка да са получили там хората за имотите си. И толкова ло не успяха да построят блоковете около филиповско шосе, ами е трябвало да го прекъснат. Тва е било някакъв фетиш на соц строителите, да прекъснат някаква улица и да лепнат някъв блок напреко.

·
Registered
3,314 Posts
е не е баш голо поле. Виж колко къщи има, малко изглежда на вилна зона.
Модерно предградие е това. Но точно след него става голото поле, там, където сега се намират Люлин 1, 2, 3, 4, 5 и 6. При построяването им почти цялото протяжение на Филиповско е разрушено. Останала е само малка част пред циганската махала, където изградиха надлеза върху СОП.

·
Registered
838 Posts
Модерно предградие е това. Но точно след него става голото поле, там, където сега се намират Люлин 1, 2, 3, 4, 5 и 6. При построяването им почти цялото протяжение на Филиповско е разрушено. Останала е само малка част пред циганската махала, където изградиха надлеза върху СОП.
Модерно предградие е от северната страна на Сливница, аз говоря за къщите от Ореон до малко след филиповско шосе южно от сливница, което е практически половината Люлин защото покрива микрорайони 10, 9, 8, 7 и център. Там е имало къщи. Голото поле е от там до околовръстното. Тоест само половината територия на Люлин е била голо поле. На част от Люлин 6 е имало свинарници (там където е малкото облаче).

·
Registered
3,655 Posts
Има и една оцеляла част в началото му. Между Сливница и Панчо Владигеров

·
Registered
5,569 Posts
Направо вдигам кръвно като гледам какви отвесни откоси са избацали. Това ще е като на Мало Бучино свлачището/срутището на АМ Люлин дето от три години си е все затворено и свлечено....

·
Registered
2,314 Posts
Направо вдигам кръвно като гледам какви отвесни откоси са избацали. Това ще е като на Мало Бучино свлачището/срутището на АМ Люлин дето от три години си е все затворено и свлечено....
Тук обаче мисля говорим основно за скали, а на "Люлин-Струма" ако не бъркам е земан маса и кал, която се свлича.

·
Registered
5,569 Posts
Тук обаче мисля говорим основно за скали, а на "Люлин-Струма" ако не бъркам е земан маса и кал, която се свлича.
На видеото ми се видя да си е баш земна маса. Но и скала да е, при склон на 90 градуса ще има постоянно камъни които да падат. Добави към това и скорост от 140 км/ч ще бъде наистина феноменално...

Например:

850916

• Like
Reactions: djraceman

·
Registered
1,080 Posts
Здравейте,
Може би е обяснявано по-рано, но ако позволите пак да попитам :rolleyes:

Тук е ясно, че се подготвя корекция на трасето на ЖП линията, покриха и част от рекичката - за да осигурят терен, но все още не мога да си представя как точно ще минават двете платна под ЖП надлеза? При този малък ъгъл на пресичане, къде още ще стъпва съоръжението освен на вече изградените два бетонни устоя?
Може ли да начертаете на снимката, или ако някой има чертеж - още по-добре. ;)
Благодаря!

·
Good Roads Fan
898 Posts
^ ^ Точно тук има стена, предполагам над стената ще има мрежи или друго по-модерно решение.
Това не е ли мечкодуктът? Ако съм прав, не трябват мрежи, а насипване на пръст.

·
Registered
6,496 Posts
Здравейте,
Може би е обяснявано по-рано, но ако позволите пак да попитам :rolleyes:

Тук е ясно, че се подготвя корекция на трасето на ЖП линията, покриха и част от рекичката - за да осигурят терен, но все още не мога да си представя как точно ще минават двете платна под ЖП надлеза? При този малък ъгъл на пресичане, къде още ще стъпва съоръжението освен на вече изградените два бетонни устоя?
Може ли да начертаете на снимката, или ако някой има чертеж - още по-добре. ;)
Благодаря!
ЖП надлеза който се изгражда сега е временен. Той ще бъде необходим само докато се събори и изгради постоянният. После временният ще бъде разрушен, защото е въсем по средата на трасето. Тъй като е временен, затова е такъв минималистичен.

·
Registered
3,925 Posts
Може ли да начертаете на снимката, или ако някой има чертеж - още по-добре.
Такава би трябвало да е временната организация на движението на това място. Под изградения жп надлез ще трябва да минава автомобилното движение, а върху сегашния път трябва да има насип и да пуснат временната връзка на жп линията
852014

·
Registered
838 Posts
аз като минах преди 4 месеца когато ги разбиваха скалите никъде не видях земна маса. Това си е чист камък там, който "отрязаха". Не виждам камъка как ще се свлече

·
Registered
22,306 Posts
В този участък е интересно и дали рекичката е под платното.

·
Registered
16,276 Posts
Предвиждат ли се, на тази баш европейска магистрала, кътове за отдих с пейки, чешми и толатени, като в останалите европейски държави?

6261 - 6280 of 6391 Posts