SkyscraperCity banner

1 - 20 of 8549 Posts

·
In The Air Above You
5,234 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Autoceste A7 - A8 - A9 i ostale bitnije prometnice Istre i Kvarnera

U poslijednjih nekoliko godina smo imali veliki bum cestogradnje na sjevernom Jadranu, te su zapoceti ili cak dovrseni mnogi veliki projekti, ukljucujuci istarski Y (skoro vecina posla), A6 (puni profil), A7 (od granice sa SLO gotovo do Krckog mosta), kao i mnoge vece zahvate na D ili Z cestama (D404 s tunelom Pecine, itd).

U novije vrijeme izgradjeno:

- A9 (Plovanija - Pula)
- A8 (Kanfanar - Rogovici)
- A7 (Rupa-Rijeka - Krizisce)
- A6 (Rijeka - Bosiljevo II)
- D404 (Brajdica - cvor Draga)

Iscekujemo izgradnju ili dovrsetak:

- A8 (Rogovici - tunel Ucka - Matulji) - duplanje na puni profil
- D403 (Zagrebacka obala - cvor Skurinje) - nova izgradnja
- D427 (Rujevica - Viskovo - ZCGO Mariscina) - nastavak od Marinica do ZCGO
- D100 (Porozina - Mali Losinj) - dovrsetak rekonstrukcije
- A7 (Krizisce - Zuta Lokva) - nova izgradnja

U daljoj buducnosti se nadamo:

- Liburnijskoj obilaznici (Opatija - Moscenicka Draga)
- "pravoj" rijeckoj obilaznici A7 preko Grobnika - Permani - Konj - Krizisce)
- novom Krckom mostu
- novoj trasi A8 (Veprinac - Jusici)

Pratimo izgradnju, uzivajmo i pazljivo vozimo po prometnim novogradnjama :cheers:

·
L'amour du risque
Airbus A380
10,006 Posts
:applause: Za novu dretvu! :cheers:
Nadam se da ce biti jos uspjesnija i bolja! :cheers:
Sad imamo 2 dretve! :D
Za ovu staru nam je trebalo da je popunimo: 4 godine, 50 dana, 4 sata i 41 minuta da se zna. :cheers:
I zakasnio sam da qutam pa ponovno stavljam fenimenalan misijev filmic:

:cheers:

·
Registered
1,069 Posts
Pozdrav staroj dretvi i sve najbolje NOVOJ da bude još 100x bolja.

Nemoj onako brzo voziti i snimati,ne uspijemo uživati u lijepoj panorami uz cestu :)

Misipile=> A8 (Kanfanar - Ivoli) A8 Kanfanar-Rogovići Ivoli to je sljedeći izlaz bliže Cerovlju,popravi :)

Svaka čast na novoj dretvi!!!!!!! :applause::applause::applause:

·
L'amour du risque
Airbus A380
10,006 Posts
kao i mnoge vece zahvate na D ili Z cestama (D404 s tunelom Pecine, itd).
:?
Mislio si D8 s tunelom Pecine ili?

·
Registered
334 Posts
Zatečen sam moram priznati, mislio sam da ćemo barem doći do 10.000 postova (još je falilo par komada) a i fali još 300 metara drugog kraka ceste. No poštujem volju naj zaslužnijih tvoraca dretve. Bravo i idemo dalje.

·
In The Air Above You
5,234 Posts
Discussion Starter #11
Misipile=> A8 (Kanfanar - Ivoli) A8 Kanfanar-Rogovići Ivoli to je sljedeći izlaz bliže Cerovlju,popravi :)
Cek, sta sad na kraju, Kanfanar-Rogovici-Ivoli ili Kanfanar-Rogovici Ivoli? Koliko tih Ivolija ima? Sad sam totalno zbunjen. Nisam tuda prosao neko vrijeme, al pretpostavljam da nisu duplali jos oko Pazina, tako da do Ivolija kod Cerovlja nisu niti mogli doci?

·
In The Air Above You
5,234 Posts
Discussion Starter #13
Nemoj onako brzo voziti i snimati,ne uspijemo uživati u lijepoj panorami uz cestu :)
Slazem se, pogledao sam video triput, mora ici novi, s 80ak kmh brzinom. A prvi put legalno, uzbudjenje, znatizelja koliko treba od Rijeke do kuce i tako. Sad kad znam, ide novi laganini.

Govoreci o panoramama, ima ogromno stajaliste pred vijadukt Krizisce, vjerujem da ce tu svi stajati da bi fotografirali zaljev. To je vjerojatno treca traka za buduce prometno rjesenje nastavka A7 i sl, ali otom potom.

·
Registered
3,323 Posts
^^
Odlična karta!:cheers:

Cek, sta sad na kraju, Kanfanar-Rogovici-Ivoli ili Kanfanar-Rogovici Ivoli? Koliko tih Ivolija ima? Sad sam totalno zbunjen. Nisam tuda prosao neko vrijeme, al pretpostavljam da nisu duplali jos oko Pazina, tako da do Ivolija kod Cerovlja nisu niti mogli doci?
Znači A8 je u punom profilu autoceste od Kanfanara (#1) do čvora Rogovići (#3), dakle ukupno 18 km. Od čvora Rogovići dalje na istok je poluautocesta. Znači čvor Ivoli (#4) je zaseban čvor, na 23. kilometru, a nakon toga je opet poseban čvor Cerovlje (#5) na 28. km. :D

Prema tome, u prvom postu treba stajati da je izgrađeno "A8 Kanfanar-Rogovići", a čeka duplanje "B8 Rogovići-tunel Učka-Matulji" :cheers:

·
L'amour du risque
Airbus A380
10,006 Posts
Kakav D8? Tunel Pecine je sastavni (i najveci) dio D404, od Brajdice, preko tunela Pecine i Bobova, cvora Vezica pa do cvora Draga. Ne kuzim kako Pecine na D8?
Ja sam nesto krivo skopcao, sad je sve jasno, ok. :eek:kay:

·
Registered
24 Posts
Dečki svaka vam čast još jednom na praćenju cijelog projekta.
Šteta sto niste dospjeli do jubilarnog 10000tog posta al ajde :)
Još samo da dočekano pravi dovršetak radova uključujući i čvor Smrika.

1 - 20 of 8549 Posts