SkyscraperCity banner

7321 - 7340 of 8121 Posts

·
Registered
239 Posts
Kako lik nije kriv ako je napravio kuću na rubu parcele ? Valjda se zna koliko od ruba mora biti. Da je normalna država srušili bi mu kuću odma

·
Registered
110 Posts
Normalna država bi odmah spriječila takvu gradnju. Sad kad je kuća napravljena treba pravomoćno sudsko rješenje za rušenje.

·
Registered
110 Posts
Mislim da je čestica za spojnu cestu prije definirana i da ne može sjevernije zbog nagiba i spoja s Drenovskim putem.
U lokacijskim uvjetima sigurno stoji minimalna udaljenost zgrade od susjedne čestice.

·
Registered
974 Posts
Super, ajde da se napokon nesto pametno pocinje projektirati. Imaju li neke skice kuda bi trasa isla? Po brdu iznad jadranova, crikvenice, selca? Pogled gore sa brda ce biti svjetski ako tuda bude isla... a dobrobit za cijeli crikvenicko-vinodolski kraj strasan, iz novog si čas posla do Rijeke, granice

·
Registered
974 Posts
Lokacija hranilista za sismise ?!?!
Hebate, stvarno svasta, zbog 10 sismisa,ako? Kao i sta su poceli kenjat tamo u jadranovu kad su napokon poceli nasipavati plazu da ima neke posene skoljke... vazniji su skoljke i sismisi od ljudi i razvoja ?!?! Kao nece se prselit i hranit 500 metara dalje, nego eto uginut ce??

Jedno pitanje, tamo na cvoru selce... sta nije sada napravljen neki novi maslinik i sve sređeno? To je netko sa dobrim vezama tamo poceo radit da, danas, sutra te terene ili dio, proda za cestu ?!?!?

Iako bi taj cvor bolje dosao da je zapadnije prema Selcu, da se lakse poveze sa cestom selce-bribir... i dolje za novi

·
Registered
974 Posts

Dali se radila analiza rješenja da se projektira čvor Selce zapadnije i da se cesta spušta na sadašnje skretanje za Selce, a tamo napraviti kružni tok, koji i ovako treba napraviti jer je ludnica po ljeti.. Prema Novom ide dalje po magistrali koja je dalje odlična i bez križanja, a čvor je idealan za Selce i istočnu Crikvenicu.

A odmah napraviti i cca 1 km odvojak prema Benićima i onom gornjem kraju iznad Crikvenice, da se makne promet sa one jadne male cestice koja se spušta uz benzinsku u Crikvenici,, jer gore ima strahovito puno kuća i apartmana, a sve je u jakoj uzbrdici i gužvi preko sezone ...

Postojeća pozicija čvora Selce prema Novom, baš i ne smanjuje sve te gužve u Selcu u Crikvenici, dapače ostat će iste, osim šta traznitno neće ići ekipa magistralom.

·
Registered
974 Posts
Nije mi dao vrag mira, pa išao preslikati dio trase i petlje sa postojećim stanjem ... još mi bilo čudno da netko tamo toliko raskopao i sadi masline ???? slučajnost? NE.. požari pred nekoliko godina slučajno :)

E da bilo bi zanimljivo sada da USKOK ili državno institucije istraže tko i kad je kupio ono zemljište, kao i tko je dao dozvole da se raskopa i posadi kao maslinike kao uvod u prodaju ... koje će žestoko prodati HACu za izradu autoceste i petlje točno na toj poziciji :))

Sigurno netko tko tamo to ima 100 godina terene pa je eto odlučio zasaditi masline,,, bože u kojoj mi državi živimo, šta na svakom projektu treba zamračiti milione

Iako bi bilo logičnije da tunel počne odmah nakon prelaska ceste za Bribir i izbija u zaleđe Novog, a petlja da je zapadnije
Novi ima 3 petlje udaljene cca 3 km !!! a Crikvenica i Selce ovako imaju 2 na razmaku 14 km genijalna rješenja !!

·
Registered
2,388 Posts
Lokacija hranilista za sismise ?!?!
Hebate, stvarno svasta, zbog 10 sismisa,ako? Kao i sta su poceli kenjat tamo u jadranovu kad su napokon poceli nasipavati plazu da ima neke posene skoljke... vazniji su skoljke i sismisi od ljudi i razvoja ?!?! Kao nece se prselit i hranit 500 metara dalje, nego eto uginut ce??

Jedno pitanje, tamo na cvoru selce... sta nije sada napravljen neki novi maslinik i sve sređeno? To je netko sa dobrim vezama tamo poceo radit da, danas, sutra te terene ili dio, proda za cestu ?!?!?

Iako bi taj cvor bolje dosao da je zapadnije prema Selcu, da se lakse poveze sa cestom selce-bribir... i dolje za novi
Imam i ja jedno pitanje.
Kad sam poceo citati zvonkov post, tj. vidio prvu sliku trase (bez onog drugog posta gdje je izabrana varijanta) sam se pitao zasto cvor bribir?
Da li je stvarno potreban?

7321 - 7340 of 8121 Posts