SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 56 Posts

·
Registered
Joined
·
222 Posts
Discussion Starter · #1 ·
are they still around? I am just curious on what actually happened to them, I know most of them left the country. but also if you have some pictures to share, post them. I find it very interesting. 

·
Banned
Joined
·
10,837 Posts
Di qe kane nje parti politike...dhe qe para cakohesh Leka II ka qene keshilltar i ministrit Lulzim Basha...dhe ministri duhej qe ti drejtohej vartesit te tij si..:"Hirësia e tij".lol.
 

·
Banned
Joined
·
10,837 Posts
Berisha si Zogu..do te behet mbret.Zogu u vetshpall mbret me ndihmen e serbeve..dhe Berisha po ashtu..ndonje dite mund ta ktheje shqiperine ne monarki me ndihmen e Fazlliçave apo biznesmeneve te tjere te fuqishem serb..kushurinj te gruas se tij jo-shqiptare dhe miq te familjes Berisha.Zogu..edhe pse shiti fillimisht Shën Naumin dhe pak me vone gati te tere Shqiperine ne duart e Jugosllaveve vetem per pushtet.. kryeministri jone si historian i deshtuar dhe megalomaniak..kerkon te ndryshoj historine.

http://www.balkanweb.com/forumi/index.php?topic=5774.0;wap2
 

·
Registered
Joined
·
236 Posts
Berisha si Zogu..do te behet mbret.Zogu u vetshpall mbret me ndihmen e serbeve..dhe Berisha po ashtu..ndonje dite mund ta ktheje shqiperine ne monarki me ndihmen e Fazlliçave apo biznesmeneve te tjere te fuqishem serb..kushurinj te gruas se tij jo-shqiptare dhe miq te familjes Berisha.Zogu..edhe pse shiti fillimisht Shën Naumin dhe pak me vone gati te tere Shqiperine ne duart e Jugosllaveve vetem per pushtet.. kryeministri jone si historian i deshtuar dhe megalomaniak..kerkon te ndryshoj historine.

http://www.balkanweb.com/forumi/index.php?topic=5774.0;wap2
Bazohu paksa ne realitet e mos i recito frazat asgjethenese te Parise Socialiste. Te vetmit qe e kan ndryshuar historine ishin Komuniste te paret te socialisteve.

:bash::bash:
 

·
Banned
Joined
·
10,837 Posts
^^

Qe Zogun e sollen ne pushtet serbet..nuk e thone komunistet...por faktet,historia.Berisha kerkon ta ndryshoj.
 

·
m'oderatori i ardhshem
Joined
·
2,616 Posts
Berisha kurr nuk e ka mohu kete, por Berisha i vlereson te mirat qe i ka bere Zogu, te cillat nuk jan edhe te pakta. :)
Zogu pati disa arritje, edhe pse minimale, por duhet kuptuar qe shqiptaret vinin pas 500 viteve sundim turk, pati edhe gomarlliqe, braktisi vendin, vodhi florinj. Por, ta na cajn trapin me idiotesira te tilla familja mbreterore, mbreti, naltmadhnia etj,, te lute shum, 10 vje ishe mbret, u vetshpalle mbret, po mos na bej te qeshim me gjera te tilla si mbreti i shqiptareve, Mbreterite jane me shekuj, e jo me 10 vite te qelbura.

Mu sinqersiht me vjen per te qesh kur nigjoj tog fjaleshin "familje mbreterore".
 

·
Registered
Joined
·
31,846 Posts
"Princi" (djali i Lekes dhe nipi i Ahmetit) jeton ne Shqiperi tek ish-Pallati i Pionereve (ose te Folie per kalamajte e sotem) qe ka qene rezidence mbreterore ne te shkuaren. Eshte i fejuar me vajzen e aktores Yllka Mujo, te cilen pata rastin ta takoj diku dhe cuditem se cfare ka pare ai te ajo.
 

·
Registered
Joined
·
9 Posts
isha ne shqiperi kur erdhi zogu e miting ne tirane(as always.. kushdo te vije do ta nderojne me miting ne tirane)
nuk e mbaj mend mire po a gazetat a zogu, u mundua ta beje te madhe qe erdhi te sheshi skenderbej me pistolete ne xhep;)
iken si qente e me leket e shtetit kand ndenjur ne londer ritz hotel ne ate kohe per disa vite me radhe, derisa gjeten shtepi... e tani kur e lene te huy ne shqiperi..po e mbante per mburrje qe hyri ne shesh skenderbej me pistolete...
le ajo, po..kush po pyet per pistolete...ka mundesi aty ne turme te ken qene gjysmat e njerzve me automatike ;)
 

·
Banned
Joined
·
115 Posts
Mbreti Shqiperise eshte Saliu ore, ta tregoj RolexAL.


Me qene ne fuqi tesh 20 vjet, mbasi gati e shkaterrove kret shtetin ne '97, edhe mbasi vjedh vota edhe ne vitin 2009, shkruan Shqiperia po ndryshon, kur Shkodra po mbutet nen uje.


Pervec Berlusconit, Berisha eshte mbreti me i madh ne Europe!


:eek:hno:
 

·
Registered
Joined
·
356 Posts
"Princi" (djali i Lekes dhe nipi i Ahmetit) jeton ne Shqiperi tek ish-Pallati i Pionereve (ose te Folie per kalamajte e sotem) qe ka qene rezidence mbreterore ne te shkuaren. Eshte i fejuar me vajzen e aktores Yllka Mujo, te cilen pata rastin ta takoj diku dhe cuditem se cfare ka pare ai te ajo.
Something which he's probably never seen before in his life....:lol:
 
1 - 20 of 56 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top