SkyscraperCity banner

2561 - 2580 of 2698 Posts

·
Registered
Joined
·
12,829 Posts
Po u ndertua edhe tribuna e katert behet nje stadium mjaft kompakt. A eshte stadiumi ideal?! JO! Natyrisht qe s'eshte ndonje mrekulli, por te pakten mund te themi qe Podujeva ka nje stadium dhe jo nje fushe me balte(kujto pamjet e para pak viteve). Mund te ishte bere shume me mire, ideja me e mire do ishte me u zhvendos diku ne periferi ku do kishte hapsira me bollek(si stadiumi ne Drenas p.sh), por edhe keshtu nuk eshte keq, kur te ndertohet tribuna e katert, kapaciteti do jete rreth 5.500 ulese, zhveshtoret jane rregulluar mire, fusha paska per tu rregulluar, me rregullimin e parkingut dhe detajeve tjera kthehet ne stadium ku mund te luhen edhe ndeshjet nderkombetare te klubit dhe pse jo te ndonje grupmoshe te Kosoves(U19 & U17 p.sh)!

Per kushtet tona(dhe te rajonit) eshte nje stadium i pranueshem.
 

·
Registered
Joined
·
211 Posts
Tribuna lindore do te duhej te behej nga baza tokesore ose ndoshta nje meter lartesie jo si te tjerat 3 metra lart sikur UFC.
 

·
Registered
Joined
·
12,829 Posts
Per stadiumet e vogla besoj qe eshte me mire te jene pak me te ngritura tribunat sepse mundesohet pamja e gjithe fushes. E vertete qe te stadiumi i Llapit eshte pak e tepruar lartesia por absolutisht me mire sesa te fillohej nga toka.
 

·
Changeable constant
Joined
·
3,261 Posts
stadium i bukur, ama nuk di pse nuk e ndertojn jashte qendres ku ka hapesire edhe per parkingje? Jo ndoshta aq larg si ne Drenas, ama jo edhe bashk midis shtepive. Nuk esht qe ka pas naj far vlere me mbajn ne aty vende, mbasi te gjitha ketu stadiume po rindertohen me tribuna te reja....Ndoshta e kish financu shitja e asaj toke ndertimet e tribunave. Kjo vlend edhe per Gjakoven dhe Gjilanin.
 
  • Like
Reactions: Skenderbeu_Korce

·
Registered
Joined
·
269 Posts
stadium i bukur, ama nuk di pse nuk e ndertojn jashte qendres ku ka hapesire edhe per parkingje? Jo ndoshta aq larg si ne Drenas, ama jo edhe bashk midis shtepive. Nuk esht qe ka pas naj far vlere me mbajn ne aty vende, mbasi te gjitha ketu stadiume po rindertohen me tribuna te reja....Ndoshta e kish financu shitja e asaj toke ndertimet e tribunave. Kjo vlend edhe per Gjakoven dhe Gjilanin.
Te drejt ke por aksesi esht me i shpejt tek qyteti..
 

·
Registered
Joined
·
269 Posts
Me behet qefi qe vetem pak vite pas luftes ndryshojn gjerat ne kosove.. Te mos kishte dhe korupsion do ecnim me shpejt si Shqiperia qe tani kto 7 vite ka shtet te rregull me ligje dhe me investimet qe jan ber ne stadiume se para 2013 ishim sikur kishim dhe ne luft asnje investim jo vetem ne sport por ne cdo aspekt.. Shpresoj dite te mira do vijn per kombin ton e te bashkohemi ne 1 shtet
 

·
Registered
Joined
·
17,412 Posts
^^ Qenke shakaxhi i madh ti :ROFLMAO:
 

·
Registered
Joined
·
269 Posts
Pse sakaxhi apo se kishe par Shqiperin para 2013 qe ishte si xhungel ku cdo kush ndertonte shtepin ne token tende dhe skishe te drejt ta rimerje token tende.. Dhe pas 2013 qe erdhi Rama jau prishi dhe mire jau beri
 

·
Registered
Joined
·
269 Posts
Ose me sakt Ne cillin vend te botes ke par te ndertoj cdo kush ku ti doj qefi.. te mos paguaj drita, uje vec sepse esht me pd.. Te mos flas pastaj per te tjera gjera qe nuk e inagjinon dot se ndodhnin para ca viteve si nje gje normal
 

·
Registered
Joined
·
17,412 Posts
Ato gjera ndodhin dhe sot por me leje nga vete Rama me shoke.

Shko hiqe helmin e propagandes nga gjaku se dukesh qesharak me ato qe thua.
 
2561 - 2580 of 2698 Posts
Top