SkyscraperCity banner

5981 - 6000 of 6077 Posts

·
Registered
Joined
·
6,337 Posts
Ky eshte nje investim shume i madh dhe i merituar per Renean... Por besoj se pjesa me e veshtire vjen tani, qe nga mirembajtja e gjithe ketij kompleksi qe kerkon shume fonde e deri te trajnimi dhe pajisja e repartit. Nje strukture te tille nuk e kane shume njesi te ngjashme me renean.

Pervec blindave te rinj reneas i duhen edhe helikoptere te mire qe ti kete ne dispozicion te hangaret e repartit per te shpejtuar kohen e reagimit ndaj cdo eventualiteti.

E gezofshin repartin e ri. Tani duhet shume pune dhe vullnet per te arritur standarte akoma me te larta.

Renea ska nevoj per helikopter apostafat se ose i vjen Mili direkt ne repart ose transportohen ne Farke dhe perdorin çdo helikopter qe kan nevoj. Renea ka thjesht nevoje per kujdesje dhe mbeshtetje me fonde dhe trajnime..
 

·
Registered
Joined
·
208 Posts
FSK ka 3 ZPT dhe i ka blere per dicka me pak se 1.1 mil euro e i quan blinda 4x4 rikonicioni. Me kujtohet sepse para disa vitesh kam pyetur ketu ne forum qe si ka mundesi qe fsk i drejtohet nje kompanie private vendase per blerjen e mjeteve ushtarake e nuk ka nje ent shteteror qe ben kontrata import-exporti, ose sic ka bere qeveria e Ks vitin e kaluar me kontrate direkt me AM General per Humvee-t.

@Be5-4rt jane te pershtatshme per FNSh sepse jane blinda te lehte e ne version anti-demonstrate (nga ato mjetet tipike turke e te lindjes se mesme qe futen me shpejtesi mes turmes e te shpetoje kush te shpetoje).
Por duhet ti lyejne se te bardha nuk shihen me sy.
 

·
Registered
Joined
·
2,629 Posts
Bashke me Land Roverat e bardhe duken si patrulla paqeruajtese te OKB
Shihet edhe ne foton se 3 jane me kullen e mbyllur qe i perdorin ne protesta dhe 1 me kulle te hapur ku mund te vendoset nje arme ne rast nevoje.
Te shohim cka do ndodhe me RENEA. Do mbetet ne meshiren e partnereve per donacione te ketilla apo do blejne dicka te re me buxhet?
 

·
Registered
Joined
·
523 Posts
"Six armored vehicles and 10 Land Rover vehicles are a very important help for us. There are also clothes, helmets, shields and a series of other types of equipment to facilitate our special forces," he said.

In addition to vehicles, Turkey also donated gas masks, various protective equipment, bulletproof vests, and other equipment to be used especially by rapid response teams.''
 

·
Registered
Joined
·
258 Posts
FNSH kishte nevoje urgjente per autoblinda por edhe per mjete transporti ato Iveco VM90 tashme u bene 30 vjecare dhe nuk mbajne me.
Keto qe erdhen nuk me duken te reja.
 

·
Registered
Joined
·
9,960 Posts
Para dy muajve eshte hapur nje tender per furnizimin me 5 blinda per nevoja te njesise speciale te policise se Kosoves. Nuk e di nese kane ardhur ende?!
 

·
Registered
Joined
·
208 Posts
U prehte ne paqe oficeri i PK i rene ne detyre e sherim te shpejte te plavosurve!


Keto autoblindat turke me sa duket do u shfaqkan ne cdo foto a video te gjithe njesive speciale te policise (kjo njesia OFL eshte ai FAST qe u permend apo ndonje shpikje tjeter? :nuts:)

 
5981 - 6000 of 6077 Posts
Top