SkyscraperCity banner

6061 - 6077 of 6077 Posts

·
Registered
Joined
·
6,335 Posts
Je i ri ne forum.. shiko keto foto i kemi par se jan ripropozu ketu kur ti nuk ke qen prezent. Keto tema jan per te fol per te rejat apo per planet/lajmet qe dalin per PrK/PrSh... mos na sill foto adoleshentesh te mara nga interneti se ska kuptim.
 

·
Registered
Joined
·
9,959 Posts
Sipas drejtorit te PK blindat e reja do te vijne ne fund te qershorit ose ne korrik. Nuk e di nese pandemia do ndikoje ndonje gje ne kete kontrate.

Sipas te gjitha gjasave blindat do jene te modelit Gurkha APC, por sbesoj se me ate cmim do vijne 10 copa!
 

·
Registered
Joined
·
28 Posts
Me sa po e shohe ktyre 2 qunave nuk po I vijka mire perparimi I policise se kosoves ato postime I kame bere per te treguare se qfare autoblinda sot ka policia e kosoves nder to jane sherpa shume te mira por te shtreja per buxhetin e policise. Sa I perket autoblindave te reja do te vijne shume shpejte nuk do te jete baruti 2.0 por do te jete 8.0 kur te vijne. Une nuk jame i ri ne forum jame me I vjeter se ju sepse nuk kame dashur qe te shkruje apo te postoje ndonje informacion . Po ashtu edhe gjendjen e policise dhe ushtrise ne shqiperi e njohe aq mire sa do te mbeteni te shokuar prandaj ju lutem mos shkruani pa lidhje dhe mos mendoni se vetum jeni I dini te gjitha.
 

·
Registered
Joined
·
6,335 Posts
Shqipe qetsohu se ketu ke pas dhe ke pjestar te fash ose qe kan lidhje me to, keshtu qe mos u ngref kot. Sa per vjetersin ne forum, do e dishe shume mire athere qe ato foto qe ke publiku ose jan foto kot te mara nga interneti (deshira adoleshentesh) ose foto te publikuara ketu gjat manifestimeve te ndryshmeve (veri, per taksen, kunder vv etj) pra i dim permendesh. Nese ke plane apo te ardhura te reja eshte pune tjeter.

ps. Mjaft me kete viktimizem se u bo bajat, te gjith gezohemi kur perparon dikush nga ne apo kur ka ndonje te re interesante.
 

·
Registered
Joined
·
28 Posts
Fotot e postuara me larte jane ato autoblinda qe I posedon tashe policia e kosoves po oshte fakt qe jane perdore ne veri gjate nje operacioni. Kurse sa i perket autoblindave te reja qe do te vjne na kane mbetur edhe pak kohe qe te vijne po ashtu sa I perket postimeve I kome bere llojet e tyre qe jane te propuzuare nga vete policia nuk jone deshira te mijat se deshirat te mijat shume here me te medhaja por buxheti I policise e bone te vete. Sa I perket asaje se ne qofese ka pjestare te fash edhe ma mire mund te kene edhe me shume njohuri atehere do te jeme edhe me I lumture dhe qdo perparim ne te dyja anet e shqipetareve me bene krenar.
 

·
Semi-Retired
Joined
·
5,053 Posts
Fotot e postuara me larte jane ato autoblinda qe I posedon tashe policia e kosoves po oshte fakt qe jane perdore ne veri gjate nje operacioni. Kurse sa i perket autoblindave te reja qe do te vjne na kane mbetur edhe pak kohe qe te vijne po ashtu sa I perket postimeve I kome bere llojet e tyre qe jane te propuzuare nga vete policia nuk jone deshira te mijat se deshirat te mijat shume here me te medhaja por buxheti I policise e bone te vete. Sa I perket asaje se ne qofese ka pjestare te fash edhe ma mire mund te kene edhe me shume njohuri atehere do te jeme edhe me I lumture dhe qdo perparim ne te dyja anet e shqipetareve me bene krenar.
Atehere beje postimin si duhet. Shoqeroje ate me nje link te artikullit ose videos ku e ke lexuar ose pare dhe ne fund vendos foton. Sepse vetem ne dy temat qe ke komentuar, ajo e FSK dhe policise ke vendos makineri dhe armatim qe kalojne 100mln € dhe personalisht nuk shof ndonje gje konkrete qe e verteton se do ti marresh te gjitha.

Nese ka nje plan afat-shkurter apo afat-gjate te FSK apo Policise atehere nise nga aty postimin qe te kemi dicka konkrete per diskutim. Ketu nuk diskutohet per foto por per plane dhe investime. Ky eshte objektivi i ktyre temave.

Dhe meqe ra fjala... Mire se erdhe! Lexo rregulloren dhe uroj tja kalosh sa me mire ne forum.
 

·
Registered
Joined
·
28 Posts
Per ato qe thua ti oshte e vertete se kushtojne 100 million por kushtojne edhe ma shume se aq kurse une kur nuk kame thane se fsk-ja ka buxhete qe ti bleje vete sepse nuk e ka dhe nuk do ta kete per derisa nuk I kemi njerzite e duhur atje larte qe vendosine per blerje se po ti kishim buxhetin qe ti blenim vete do te kishim ardhe moti por te gjitha qe I kome postuhe jone te deklaruara se do te vijne dhurate apo ndihma nga amerika se vete ka deklaru shpresoje se nuk na kane mashtruhe se atehere I bije qe e kane mashtruahe veten maspari pastaje neve. Siq kane deklaruhe do te vijne edhe 1 apo 2 muaje shpresoje se do te del diqka e hajrit.
 

·
Registered
Joined
·
28 Posts
Po e dergoje edhe nje njoftim tjeter per ate se per qka kome fole deri me tani:
Procedurat e blerjes së armatimit për FSK-në do t’i udhëheqë SHBA-ja
FSK-ja i ka mbyllur objektivat e saj për 2019, porse më 2020 sfida kryesore do të jetë buxheti i vogël
E Shtunë, 21 Dhjetor 2019 - 19:41albinfo.ch

150 milionë euro parashihet të kushtojë ndërtimi i Njësisë Ajrore të Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe procedurat për të do të bëhen nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
Në një intervistë për KTV-në, komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama, ka treguar për dy projekte që kapin vlerën e 200 milionë eurove, do të mbështeten nga SHBA-ja me një participim edhe nga Kosova.

Përveç kësaj, edhe investimet në njësinë për mbrojtjen kibernetike do të bëhen në partneritet me amerikanët, projekt ky që do të kushtojë më shumë se 40 milionë euro.
 
6061 - 6077 of 6077 Posts
Top