Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 485 Posts

·
Banned
Joined
·
5,549 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Transporti Publik ne Tiranë dhe Prishtinë


Linja "Unazë-Porcelan"


Linja "Tirana e Re-Laprakë-Uzina e Traktorit"


Linja "Kombinat-Kinostudio"


Linja "Kamëz-Institut-Laprakë-Qëndër-Tufinë-Sauk
 

·
Registered
Joined
·
32,114 Posts
^^ Not only that but the color schemes are so crappy that make the buses looks even more uglier and older as they really are.
 

·
Registered
Joined
·
1,503 Posts
keta autobuza ne pergjithesi i blejne nga vendet perendimore dhe i blejne me cmim te lire fare nga qe jane me shume kilometra dhe ne ato vende nga vine nuk lejohen te qarkullojne ose i i kane taksat e larta. I lyejne dhe kryetari thote qe kemi sjelle kaq e aq autobuza te ri
 

·
Banned
Joined
·
6,765 Posts
sigurisht jane teknikisht OK por vitet e tyne,.....
Pse mer bon kot llaf, kur se ke fare idene?

Keto autobuset e ngjyres gjelber dhe gri jane blerje nga viti i 2006, kurse prodhime te vitit 2000. Bashkia e Tirones bleu atehere diku 100 autobuse te rinje me reduktim cmimi (dmth me rabat). Ca don mo shum! Te vetmit autobuse qe kon vite, jon ato me ngjyre portokalli!

Bashkia e Tirones ka momentalisht autobuset me te rinje ne krahasim me vendet perreth. Sa po erdha nga Ballkani (dmth. isha ne Shqiperi, Maqedoni, Kosove, Mal te Zi). Dhe pervec autobuset e Bashkise se Tirones, Bashkite e kryeqytetet perreth kishin autobuse plehra!
 

·
Banned
Joined
·
2,007 Posts
Ja fusin kot kta. Edhe ketu ku jam une njelloj jane autobuzat.
 

·
Registered
Joined
·
3,111 Posts
Ku i shikoni juve keto autobuze te viteve 2000. Kush ka durim le te vere nje autobuz te viteve 2000 dhe le ta krahasojme. Ato autobuzet duken qe jane antike dhe biles akoma kane tabelat e vendeve nga vijne. Te vetmet autobuze te rinj qe u blene ishin ato furgonat e stermedhenj te unazes qe u moren nga Turqia qe i peruroi Nano atehere. Sot ato autobuzat po bejne rruget e Ndroqit dhe ne fshati nga rruga per ne Elbasan (qe s'po ja kujtoj emrin tani). Dhe keta autobuzet duken skandal. Te pakten te hiqeshin shenjat e vjetra dhe te lyheshin tamam.
 

·
Registered
Joined
·
32,114 Posts
Ja fusin kot kta. Edhe ketu ku jam une njelloj jane autobuzat.
E di se i kam pare ... por nje pjese e mire e ketyre nuk jane ne te njejtin kontinent me ty. :laugh:
 

·
Banned
Joined
·
1,840 Posts
Nje pjese jane private...e dini besoj ;)

Autobuzat e Shkupit..same shit


Ke edhe ne Beograd autobuza si kto...me drrasa :)


-------

Mos i gjykoni gjerat si per pasneser. Varet sa pare ka Bashkia per te bler autobuza super-modern...sic i doni ju...
 

·
Registered
Joined
·
1,503 Posts
Jane shume me te mire se ata qe kane qene por i kane marre me shume kilometra pastaj edhe nuk i mirembajne shume, por sidoqofte sherbimi i transportit urban ne tirane eshte permirsuar goxha duke illuar qe nga rruget qe jane rregulluar e deri tek autobuzet por prap ka edhe mangesi, psh shpesh autobuzet e unazes hecin ngadale qe te mbledhin sa me shume udhetare, por kur them ngadale dmth qe e teprojne pak
 

·
Registered
Joined
·
318 Posts
Kapedan ti kurr sje kan ne Beograd dhe mos fol se nuk krahasohen autobuset e tynve me Tiranes jane shume me perpara. Autobusat e Shkupit, Podgorices dhe Prishtines jane te nivelit njejt me Tiranes.
 
1 - 20 of 485 Posts
Top